Najnowsze felietony

sobota, 05 styczeń 2013 13:34

"Gruba kurwa"

Napisał 
"Gruba kurwa" - zaćwierkał wąsaty grubas do chudego kolegi, siedzącego obok w autobusie, do którego przed chwilą stękając niemal wturlała się Pani; Pani, którą śmiało można zaliczyć do królewskiej kategorii wagowej. "Ty skurwysynu, suczy synu" zasyczałem w myślach; obyś zdechł za te słowa, instynktownie pomyślałem. Poczułem wściekłość, nienawiść. Rozlała się po moim brzuchu, jak nocna zmaza, sennymi żądzami spowodowana. Wirowała w okolicach żołądka, odbijała jak piłeczka ping pongowa od trzustki, by uderzyć w nadwrażliwą od wieczornych drinków wątrobę, i spocząć na ołtarzu mego życia; jelicie grubym, zdaniem moich lekarzy - drażliwym, a wg. mnie - tak po ludzku, złośliwym. Zapragnąłem walić pięściami jak w worek bokserski, dwa razy lewym prostym w zarośnięty włosami, pełen przeróżnych rarytasów, nos, na otrzeźwienie; i pobudka, prawy prosty z całej siły w prostacką, otłuszczoną brodę, platformę obywatelską dla brudnych, popsutych zębów warchoła. Później zdjąć chudego, tak na wszelki wypadek, by nie bronił kolegi. Chciałbym nic nie czuć, agresja tak boli, tak bardzo rozrywa mnie od środka. Chcę uderzać, chcę ranić tych którzy ranią słabszych, chcę ich zdeptać i zniszczyć, ale boję się więzienia, boję się administracyjno sądowych komplikacji, znowu.

Emocjonalny gnojek

Wąsata hańba swojej matki, po chwili mlaskała głośno na widok laskojada w mini; wtórowałem mu subtelnie w zachwycie, ponieważ nogi tej łani były jak kolumny doryckie; zgrabne, sięgały niebios, a ich kształt sprawił, że zachłysnąłem się obłędnymi wizjami, tak nieprzyzwoitymi i wyuzdanymi, że w niebie i piekle zakrywają oczy skrzydłami, by nie widzieć mych najbardziej skrywanych pragnień. Jeśli Państwo myślą że jestem pustym i płytkim emocjonalnym gnojem, to... macie rację. Z nóg mój wzrok spoczął jak sądowa pieczęć na pośladkach ślicznotki, zaakcentował tę kolejną ze stacji pożądania chrumknięciem, po czym jedwabiście prześlizgnął się na płaski brzuch, niewielkie acz kształtne piersi, łabędzią szyję. Każda z tych inspekcji, kończyła sie pełną zadowolenia akceptacją. I jak człowiek który nagi się narodził i nagi umrze, tak moja astralna podróż po meandrach i grzesznych zakamarkach laskojada, wróciła do punktu wyjścia; tępo wpatrywałem się w zgrabne uda, skryte za czarnymi, siatkowanymi rajstopami. Plecakiem przykryłem naoczny dowód zachwytu, narzędzie zbrodni, które nabrzmiewało pożądaniem. A twarz? pytają zachwyceni, zaczytani czytelnicy. Co z twarzą?

Pstrokata kołdra

Mówią że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego nigdy w nie nie patrzę. Co najwyżej raz zerknę, z ciekawości. Oczy są zwierciadłem duszy, a ciasna, wyćwiczona cipka, wrotami do nieba. Wystarczy że raz spojrzę, i widzę te pragnienia, maski, skryte marzenia; niepotrzebna mi ta wiedza, gdy pragnę zanurzyć się, zaznać chrzestu ukojenia, z pełnych ust i piersi ślicznotki. Pieprzyć ją pod pstrokatą kołdrą, gdy w tle trzeszczą od disco polo stare głośniki, a na stole kołyszą się w rytm gwałtownych pchnięć weekendowego, melancholijnego kochanka, kieliszki wódki. W okna uderza jesienny smutek i stukot deszczu, który otula mnie rakotwórczym azbestem paraliżującej ciszy; pragnę ją zniszczyć, stłamsić, zburzyć w otulinie gwałtownych jęków i pchnięć. Ślicznotka której imienia nie znam, i poznać nie chcę, jęczy; maraton w którym biec muszę, powoli się kończy.

Jezus zstąpił z niebios

Piasek zawodził "imię deszczu", a ja wtulony w jej szyję, oddawałem sie nie całkiem pobożnym czynnościom. Wbrew swym zasadom, patrzyłem w jej oczy, cały drżałem; namiętność i silne rzeczne prądy, wzięły mnie w posiadanie; obym tylko nie wpadł w moc wiru, bo kręcąc mnie, wciągnie mnie w brudną, pełną bakterii beztlenową rzeczywistość. Miłosny amok był jak potężna fala, która zmyła wszelki brud, cały ból istnienia, wszelkie lęki. Cały drżałem, trzęsłem się nie tylko ciałem, ale i każdą komórką swego istnienia. Były tylko nasze spocone, pachnące biologicznym smogiem ciała, niepowtarzalna intymność; jakby Jezus zstąpił z niebios, nie mogąc znieść cierpień, które w bezdennym jeziorze topią ludzkość. Tyle na Ciebie czekaliśmy; tyle istnień, tyle złamanych nadziei, oczekiwań. Czy zasnąłeś na tak długo? gdzie byłeś, odpowiedz proszę. Powiedz, dlaczego nie było Cię, gdy prosiłem, gdy błagałem? Uzdrów mnie ze smutku, podaj mi dłoń, uratuj mnie. Jej szyja była aksamitna w dotyku, ciepła, pulsująca życiem i witalnością. Pachniała jaśminem, czarną porzeczką którą zrywałem u dziadka na działce. Smakowała smutną goryczą, po której jeździłem na rowerze w lesie, smakując niewinność swego dzieciństwa. Dziadek wył z bólu, a umierając błagał mnie o odłączenie igieł, rurek, diabelskich wynalazków, których bałem się tknąć. Wył z bólu, piszczał i prosił, ale nie rozumiałem bezsensu, nie nienawidziłem wystarczająco mocno społeczeństwa, które usypia z litości psa, a człowieka skazuje na niewyobrażalne męki, w imię jednego z tysiąca bogów. Nowoczesna technologia, składam jej hołd i nimi gardzę; maszyny do sprawiania bólu, maszyny szaleństwa, w których zatraca się resztki człowieczeństwa. Tak bardzo żałuję, że nie ulżyłem Ci w cierpieniu, ale się bałem, jak zawsze. Strach to mój nieodłączny towarzysz, najwierniejszy.

Poduszka nadal pachniała seksem

W jej pulsie wyczuwałem Boski spokój, wielki spokój, który z góry spływa. Wulkan eksploduje, a lawa spływając w dół wychładza się, tak jak moja namiętność; pierwej silna, mocna, by rozciągnięta w czasie słabła, marniała, przemieniając się w spokój. Jej majtki miały niebieski wzorek, a twarz i blond włosy, skryte były w mroku mieszkania. Łuna kolorowych lampek, płynących z wieży, rozświetlał nijaką scenę pożegnania; było oschłe. Tyle snów, jak znowu razem szyjemy na maszynie czapkę, albo torbę; dlaczego by nie? torby szyć umiałem; proste, ale nie prostackie. Miałeś mi uszyć skórzaną kurtkę, bo wstydziłem się chodzić w obciachowym ortalionie. Nie zdążyłeś. Panna chyba płakała, nie wiem; nie interesowało mnie to. Jej smsy kasowałem bez czytania, by uczucia które we mnie wzbudziła, nie pożarły mojej wolności. Po jakimś czasie przestała pisać; poduszka nadal pachniała jej ciałem, a wspomnienie jej pachnącym seksem włosów, jeszcze przez kilka miesięcy mnie prześladowało. Z czasem... zapomniałem. Wesołe toasty biedronkowej whisky, i gościnne uda kolejnych dziewczyn, skutecznie topiło smutki. Poddałem moje serce wasektomii uczuć. Plac czerwony w Moskwie, mieszkanie korpusu dyplomatycznego. Moi rodzice, dziadkowie. Śliczna Wiera, którą ciągnąłem za włosy, prąd który kopnął mnie z zepsutego odkurzacza. Obwieszeni orderami starcy - oficerowie gasnącego imperium zła, sklep z zabawkami, granaty i arbuzy. No i ta skórzana kurtka, której nie zdążyliśmy uszyć, na czarnym singerze napędzanym pedałami. Nic nie szkodzi dziadek, kupię sobie taką.

Kopuluje, śpi, sra

Siłą zmusiłem swe zielone oczy, by oderwały się od grzesznych kształtów. Wróciłem do rzeczywistości. Zalało mnie poczucie pogardy do wąsatego, ogarnęło mnie całego. I wcale nie za wąsy nim gardziłem; nie, nie, po stokroć nie; sam mam w planach zapuścić seksowne wąsy, czemu gwałtownie sprzeciwiają się moi najwierniejsi czytelnicy. I tak od lat ich straszę wąsami, a oni od lat nie - czytaniem, gdy pozwolę sobie na tę chwilę retro - słabości. Oboje trzymamy się w szachu i za jaja. Nie gardziłem nim też za wielki, tłusty brzuch; sam taki miałem, póki rok temu nie powiedziałem "dość". Powiedziałem to cicho, chociaż płonął we mnie satanistyczny ogień. Obiecałem sobie, że ani Bóg, ani Szatan nie powstrzymają mnie przed schudnięciem; wydałem wojnę tłuszczowi, i ją prawie wygrałem. Później zrozumiałem, że to nie tłuszcz jest moim wrogiem, a problemy i nieakceptacja z dzieciństwa które zajadałem. Tłuszcz jest pokłosiem moich lęków. Naukę tę opisałem w "dieta paradise" jakiś czas temu, chociaż teraz wiem znacznie więcej niż wtedy. Do ściągnięcia z chomika. A skoro o chomiku mowa, wróćmy do wielkiej Pani z autobusu, który podążał przez zaśnieżony, pieprzony żoliborz na pragę, na której Państwa ulubiony felietonista kopuluje, śpi, sra, a także walczy z nałogiem słodyczy.

Lubię biuściaste

Autobus rzęził, zaparowane szyby i huk silnika, tworzyły upiorną, senną, nierzeczywistą atmosferę. "Czy nie wiadomo Ci, że umarli mogą ożyć?" to cytat z ulubionego horroru z lat młodości, "wyklętego" Mastertona. Cóż mogę zrobić? pytałem się rozpaczliwie. Sytuacja wydawała mi się jasna; jedna świadomość, zamknięta w pięknym ciele. Druga - w osobowości i ciele grubaski. Dlaczego jedną nienawidzą, a drugą czczą? wąsaty ślinił się na widok panny w mini. Ale może świadomość zamieszkująca ciało grubaski była właśne piękna? może więcej rozumiała? jedna słabość niewiele znaczy. Piękne gwiazdy wzbudzają pożądanie i podziw stada baranów, a same mają nałogi znacznie gorsze, niż kompulsywne objadanie się.

Dlatego właśnie nie mam nic do gejów. Facet rośnie, i wzrasta mu poziom dopaminy na widok innego faceta. Co on ma do gadania? tak się dzieje, po prostu. Urodził się, i tak ma. Tymczasem otoczenie i społeczeństwo, nienawidzi go za to co on odczuwa; społeczeństwo, które samo nie panuje nad własnym układem wydzielania dokrewnego. Jak mam nienawidzieć tego "cwela", skoro wiem, że sam nie panuję nad tymi sprawami? gdy widzę zgrabny, kobiecy tyłeczek, nie tylko poziom adrenaliny mi się podnosi. Gej ma tak samo, na widok męskiego, pryszczatego zadka. Chciałbym zadać pytanie wszystkim baranom, którzy nienawidzą "ciot" - czy umiecie zapanować nad swoimi hormonami? oczywiście że nie. Dlaczego więc wymagacie, by młody chłopak to umiał? jak ma się nauczyć? wyzwiskami, śmiechem, drwinami? podniecają mnie Panie, i ubolewam nad tym; podobają mi się biuściaste, tak samo jak reszcie braci samców. Zdobycie wrogiego grodu, to dopiero początek; później trzeba go utrzymać, a konkurencja przecież nie śpi. Zdobyć? da się zrobić! tylko co później? jak mogę nienawidzić faceta, który z urodzenia ma przesrane, ponieważ kocha inaczej niż większość? ok, może to choroba, może nie; nie wiem. Ale nie mogę gardzić, nie mogę nienawidzić. Nie mogę wyśmiewać. Można rozmawiać, próbować zdobywać wiedzę na ten temat. Ale gardzić, nienawidzieć? gardzę złodziejami, politykami, warchołami i stadem baranów które rzuca się na szklane paciorki; ale nie kimś, kto jest inny. Nie masz większego upadku, niż nienawiść wobec homoseksualisty.

Nienawidzę więc kocham

Nienawidzę kobiet; co nie przeszkadza mi je uwielbiać. Wrażliwość i emocjonalność którą mam w pogardzie, jest mym zbawieniem. Wspólny język, nawiązać mogę jedynie z kobietą. Faceci to wspaniali kompani, do pogadania i zabawy; ale gdy zabawa samochodzikami przestaje wystarczać, pozostaje żądza, jak pekający w stalowych nitach piec; gdy żądza wygaśnie w strugach białej lawy, na samym dnie istnienia, zostaje pragnienie jedni emocjonalnej. To ostateczne upokorzenia, w którym zawiera się zwycięstwo; to czym gardzę, staje się mym zbawieniem, wyciagającym mnie z mroku męskich instynktów. Po prostu lubię kobiety, dziewczyny, niezależnie od ich poziomu intelektualnego. Lubię nawet moje wierne czytelniczki; o mój Boże!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opisywana sytuacja miała miejsce wiele lat temu, gdy wracałem od śp. babci z żoliborza, gdzie zawitałem z wielkimi emocjami; po pracy kupiłem sobie pod pałacem kultury nowy telefon, eryczka k800i. Do domu wracałem autobusem, kiedy jeszcze byłem w stanie nim jeździć. Dziś wożę się włoskim ogierem z rasowej stajni; seicento 900 z obrotomierzem i el. szybkami. Jedyne momenty gdy wciska mnie w fotel, to coraz częstsze chwile w warsztacie. Samochód, zwłaszcza włoski, jest równie drogi jak kobieta w utrzymaniu. A wcisnąć gazu od czasu do czasu nie można; bo wtryski bolą, pompa nie działa, itd itp.

Czytany 15352 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:52
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Czerwony 2013-01-05 15:15
Jak zawsze w formie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-06 15:46
Do usług :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Vincent 2013-01-05 16:23
Dobrze Marku - a co sądzisz o tzw czwartej orientacji - aseksualiźmie? Ludzie będący asami w ogóle nie odczuwają potrzeby seksu, dymaania, ruchania itp itd. Wystarcza im podobno samo przytulenie czy skromny pocałunek. Ja jestem tolerancyjny i rozumiem że są i tacy których potrzeby seksualne są zerowe (w tym o dziwo są też tacy mężczyzni), ale chciałbym poznać Twoje zdanie na ten temat :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-01-06 15:47
Myślę że jest to ewidentnie jakaś aberracja, ponieważ seks to raz że źródło życia, dwa - niekiedy jedyna możliwość by w orgaźmie zatracić własne ja, a także wielka przyjemność. Aseksualny jest człowiek który doznał oświecenia - ale zwykły aseksualizm to jednak coś nie do końca ok. Ale co, można by gdybać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-01-06 16:48
Wiele chorób,nieraz utajonych, powoduje nawet całkowity zanik libido.U kobiet popieprzony układ hormonalny może doprowadzić do ...Zresztą,Mare k o tym wszystkim juz napisał:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Słynny Filozof z fb 2013-01-06 21:14
Cytuję Marek:
Myślę że jest to ewidentnie jakaś aberracja, ponieważ seks to raz że źródło życia, dwa - niekiedy jedyna możliwość by w orgaźmie zatracić własne ja, a także wielka przyjemność. Aseksualny jest człowiek który doznał oświecenia - ale zwykły aseksualizm to jednak coś nie do końca ok. Ale co, można by gdybać.


seksualność to natura człowieka, ona jest w pewnym okresie życia-powiedzmy od 15 do 45/50 roku życia (wykluczam wszelkiego rodzaju dewiacje) Ludzie oświeceni to ludzie po 50 - jeśli rzeczywiście istnieją - wiec odniesienie jest nieadekwatne :)

Nie znam się na tym, ale słyszałem o białych małżeństwach, ile w tym jest prawdy to nie wiem ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-01-07 16:42
To wielkie monoteistyczne religie stworzone jako fundament epoki niewolnictwa BY ZNIEWALAĆ LUDZKOŚĆ odebrały ludzkości poczucie niewinności w miłości i aspekcie seksualnym.

Sfera seksualna została splugawiona, stworzono archetyp nieczystego, brudnego seksu.

A przecież ta sfera to źródło życia i najsilniejszy aspekt natury który ŁĄCZY A NIE DZIELI, KTÓRY BUDUJE POKÓJ A NIE WOJNĘ, KTÓRY DAJE ŻYCIE A NIE JE ZABIJA.

Co wybrali obłudnicy strojący się w "moralne" białe szaty ?!

Wybrali zbrodnię i mord, ZNIESŁAWILI I ODRZUCILI BOSKI ASPEKT ŻYCIA KTÓRY ŁĄCZY I JEST DROGĄ DO JEDNI Z BOGIEM, bredzą o niesieniu krzyża i ubogaceniach duchowych przez cierpienie, z najgorszej bestii krzywdzącej niewinne istoty, ze zbrodniarzy, ludobójców, tworzą boskich "posłańców", "rękę opatrzności", jak fanatyczny, ZBRODNICZY świr - niejaki antymedyczny na Nowym Ekranie.

Dokładnie widać to w kinie i grach komputerowych.
Co raz jakiś fanatyk gier urządza rzeź jak ostatnio w USA na kilkuletnich dzieciach.
Ale zawsze wtedy demony w ludzkich skórach bredzą że to wszystko przez pornografię.

I właśnie takie demony są tworzone choćby przez kk, który od lat 60-tych promuje "dziewice watykańskie" czyli "żony" Chrystusa i tzw. białe małżeństwa.
Te "małżeństwa" w istocie są czarne i nieczyste jak diabeł bo kwestionują NIEWINNOŚĆ MIŁOŚCI I SĄ SZATAŃSKIM ATAKIEM NA BOGA.

Tych czarnych "małżeństw" jest gigantyczna ilość, większość to czarne małżeństwa "z odzysku" - samica ma już dzidzię, jest oziębłą, aseksualną diablicą (przez szatańskie "wychowanie"), samiec zniewolony - SZLABAN OPUSZCZONY.

Co do "żon" Chrystusa, czy Chrystus może zaakceptować potwory które nienawidzą, brzydzą się świętego aspektu życia ?
Jaki pożytek miałby Chrystus z tego kościelnego, demonicznego "haremu" ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pytań kilka 2013-01-05 17:10
Piszesz, że geje nie mogą kontrolować hormonów, zachowania itp. Nic do nich nie masz. I dobrze. A co sądzisz o pedofilach, u których (chyba) działa taki sam lub podobny mechanizm?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-01-06 15:50
Seks gejowski co najwyżej może rozciągnąć odbyt - seks z dzieckiem, mocno je uszkodzić psychicznie i fizycznie. I to potępiam, ponieważ jest to zwykła przemoc. Są pedofile, którzy wiedząc o tym jak reagują na dzieci, sami zgłaszają się na leczenie. Inni, większość, wybiera przestępstwo. Wybierają swoją przyjemność, nad dobro dziecka. I za to należy ich kastrować a najlepiej dać zastrzyk i uśpić jak psa. Zero tolerancji dla pedofili, dziecko jest najcenniejszym skarbem cywilizacji i życia. Ochrona dziecka musi być bezwzględna i brutalna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Vincent 2013-01-06 15:56
Ale okazuje się że tacy ludzie istnieją, jest im tym z dobrze (podobno), a ich aseksualizm wynika bynajmniej nie z jakiejś traumy dzieciństwa, defektów fizycznych czy innnych ciężkich przeżyć na tle seksualnym, tylko tak po prostu - nie czują potrzeby uprawiania seksu i twuerdzą że się z tym urodzili. Ciekawe :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2013-01-06 15:56
O sorry wielkie, odpowiedziałem nie ne ten komentarz co chciałem, ale mam nadzieję że się połapiesz Marku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-06 16:00
Cytuję Vincent:
Ale okazuje się że tacy ludzie istnieją, jest im tym z dobrze (podobno), a ich aseksualizm wynika bynajmniej nie z jakiejś traumy dzieciństwa, defektów fizycznych czy innnych ciężkich przeżyć na tle seksualnym, tylko tak po prostu - nie czują potrzeby uprawiania seksu i twuerdzą że się z tym urodzili. Ciekawe :-?


Tak szczerze to nie wiem dlaczego tak się dzieje. Mam parę teorii na podorędziu, ale mogą być gówno warte. Jeśli mówią że im dobrze, to należy przymknąć na to oko - narkomani i alkoholicy też zapewniają że jest im dobrze. Warto wiedzieć, że media piszące bądź mówiące o aseksualiźmie, promują pewną linię programową. Więc jeśli chcą przedstawić wizję że to jest ok, to pokażą tylko takich co tak mówią, a tych co twierdzą inaczej, wytną :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2013-01-07 12:52
homo i trans też twierdzą że się z tym urodzili i że jest im z tym dobrze.
A tak naprawdę to "owoc" patologicznego środowiska w którym się rodzimy.
Tylko niewielki odsetek to wewnętrzna odmienna płeć.
Reszta to skutek patologicznego środowiska (anty seksualna kultura wielkich religii*) i z braku laku (jak w przypadku zwierząt, tam nie ma skłonności homo, są natomiast postawy homo w celu zaspokojenia popędu, futrzaki nie mają pornosów i najczęściej nie mogą się samozaspokajać. Ogólnie w potrzebie są bi i nie pieprzą się z problemem braku laku tylko się pieprzą w dowolnych układach jak swojskie, najbliższe gatunkowi ludzkiemu, nieśmiertelne Bonobo).

* - wyjątkowe świadectwo prawdy - jeden z nielicznych opisanych przypadków kobiety "faceta w czerni", relacja wielu świadków z lat 50-tych, facetka w czerni powiedziała "odebrali kobietom całą ich kobiecość".
Świadkom historii gatunku podróżującym w czasie, znającym naocznie odległą przeszłość, można wierzyć.

Osoby aseksualne, oziębłe, to rodzone demony - zawsze będą szukać kompensat w postaci bogactwa, władzy, psychopatycznyc h zboczeń, sadyzmu, i tam będą próbowały się "samorealizować " i "spełniać".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Joker 2013-01-05 19:08
Hmm nie rozumiem jednej rzeczy piszesz że nienawidzisz kobiet ale gejów tolerujesz ? dziwne trochę ,mi się wydaje że nikt się gejem nie urodził moim zdaniem to zaburzenie psychiczne które należy leczyć...Zreszt ą wszystkie Twoje felietony to nagonka na kobiety ,przecież nikt nie jest idealny do cholery...kobie ty jakie są takie są podobnie z facetami.Wszędz ie w Twoich artykułach widać wrogość do Pań że materialistki że dziwki że tamto może jest w tym trochę prawdy ale co powiesz na ludzi którzy są ze sobą 50 czy nawet 75 lat razem ? powiesz zapewne że kiedyś było inaczej ,może tak bo nie było jakiegoś Facebooka i tym podobnych portali.Nie wolno generalizować wszystkich ,kobiety mają identyczną biologie -każda ale mentalność zmieniła sie im dlatego że faceci dziś w Polsce są pizdami,poziom podrywu i poczucie humoru jest na poziomie małp taka prawda..ale zaznaczam są też wyjątki ,nie generalizuj i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka to jest niesprawiedliwe tak samo jak to że ludzie tolerują pedałów ,można szanować go jako istotę ludzko ale na tym szacunek się kończy...Mężczy zna jest stworzony dla kobiety i odwrotnie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2013-01-06 11:58
Cytat:
dziwne trochę ,mi się wydaje że nikt się gejem nie urodził moim zdaniem to zaburzenie psychiczne które należy leczyć...
Tak, to cytując Kabaret Młodych Panów "waginosceptyk" , jeszcze :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-06 15:52
Myślę Joker że zrozumiesz, jak przeczytasz jeszcze raz, dwa razy. Nie chce mi się tłumaczyć znaczenia metafor, cynizmu i zabawy słowem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Draniu 2013-01-05 19:38
Marku mizoginia się kłania..Może nie w czystej postaci ale jednak..No cóz , same kobiety poprzez współczesne myślenie i działania wywołują taki stan rzeczy w facetach. Osobiście je tylko toleruje..Trakt uje je jako przybysze z kosmosu.. nie potrafie sie z nimi za cholere porozumieć...a one ze mna...i chyba się to nie zmieni :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-01-05 20:53
"Lubię nawet moje wierne czytelniczki; o mój Boże! "

Czytelniczki wierne?o boże mój:D

1 By przyciągnąć do siebie uwagę, wystarczy okazać zainteresowanie otoczeniu
2 Zabaw się w grę podnoszenia ważności innych.
3 Zrezygnuj z zamiaru otrzymania,
zastąp go zamiarem dania,
a otrzymasz to, z czego zrezygnowałeś.
4 Aby zachowywać się naturalnie, przekieruj swoją uwagę z siebie na ludzi
5 Urok osobisty - to wzajemna miłość duszy i rozumu. Pozwól sobie na luksus posiadania wad i nieposiadania zalet.
:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-06 15:53
Genialne. Dopiero chyba za siódmym razem czytania tych książek Zelanda, w pełni zrozumiałem geniusz jego odkrycia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ester 2013-01-07 09:10
...to gratuluję!Dla mnie jego książki są trudne.Im bardziej się zagłębiam ,tym większy mętlik w głowie.Nie rozumiem do końca pojęcia "wahadła",może za siódmym razem mnie "oświeci".:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Afrodyta 2013-01-07 10:37
Tak doszłam do wniosku, że wszelkie dywagacje na temat tego co jest czym, co się z czego bierze są bezsensowne. Wystarczy kwintesencja i świat od razu promienieje. Wszyscy podlegamy czemuś wyższemu (krokodylowi, meduzie, Bogu) i to Wyższe tworzy najodpowiedniej szego lidera, werbującego ludzi z odpowiednio dostrojonymi wibracjami (lub mającymi taki potencjał), co temu "Czemuś" potrafi służyć. Na przykład ludzie plujący na dany Kościół, w rzeczywistości są odpychani przez to zgromadzenie, ponieważ nie są w stanie dostatecznie uprawiać danego kultu. To większe pole energetyczne niż pojedyńczego osobnika. Jeżeli energia jest pozytywnie odbierana przez "Wyższe", otrzymuje się swego rodzaju ochronę. Każdy jest w jakimś sensie wampirem. Psychologia tłumaczy to tym, że intuicyjnie brniemy do określonego typu osób, których energia nam się udziela. Jeżeli określone osoby uciekają od ludzi np. z wysoką samooceną, to być może mają inne podświadome impulsy ku temu. Ja już nic nie chcę rozumieć. Wystarczy spotkać " Mistrza"...

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-08 00:33
Mam podobne przemyślenia Afrodyto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-08 00:35
Cytuję Ester:
...to gratuluję!Dla mnie jego książki są trudne.Im bardziej się zagłębiam ,tym większy mętlik w głowie.Nie rozumiem do końca pojęcia "wahadła",może za siódmym razem mnie "oświeci".:)Są trudne, ale pierwsze części. Nie wiem dlaczego tak to skomplikował. Wahadło to struktura, która organizuje grupę ludzi, z podobnymi emocjami i myślami.

Tutaj pl.scribd.com/doc/115828151/Vadim-Zeland-Transerfing-rzeczywisto%C5%9Bci-tom-8 jest pisane o wahadle jak "wygląda", nie czytałem jeszcze ale podobno jest fajne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ciekawy 2013-01-06 10:22
Cytuję ester:

2 Zabaw się w grę podnoszenia ważności innych.
3 Zrezygnuj z zamiaru otrzymania,
zastąp go zamiarem dania,
a otrzymasz to, z czego zrezygnowałeś.
4 Aby zachowywać się naturalnie, przekieruj swoją uwagę z siebie na ludzi


To jest dobre!! Czy możesz podać źródło, albo namiar na autora? Przeczytałem kilka książek o wywieraniu wrażenia, ale tego tam nie bylo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-01-06 11:11
Nie czytasz Mistrza ze zrozumieniem!:) Ale proszę:
Zeland Vadim - Transerfing rzeczywistości 3
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Afrodyta 2013-01-06 11:52
Całkiem niedawno ktoś chyba w taki sposób takie fajowe uczucia we mnie obudził. Kiedy one do mnie docierały, miałam problem z ich identyfikacją. Dopiero następnego dnia sobie je uświadomiłam. Powiem tylko tyle, że jak myśli, taki jest. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2013-01-06 13:41
Dobrze,że zdajesz sobie z tego sprawę:)
Ja ,z kolei ,spotykałam na swojej drodze wielu "wampirów energetycznych "i nie umiałam zablokować siebie na tyle,aby potem tego nie odchorować.Dzis iaj bronię się tylko ucieczką,bo inaczej nie potrafię. Wyczuwam "ich" bardzo szybko i spieprzam... nie daję się "wyssać".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Draniu 2013-01-06 14:22
Ester.. Dziwnie tłumaczysz się.. a ja uważam, że się boisz swoich uczuć,otwartośc i,a co za tym idzie bólu i cierpienia kolejnego, gdy się okaże ,że to będzie poraszka, ... Ciekawy jestem czy mówisz im wprost,że sa "wampirami energetycznymi" , w końcu partnerstwo polega na komunikowaniu się , a w wyniku czego jak komuś na kimś zależy to stara się zmienić swoje postępowanie,wi ec czym jest życie bez ryzyka ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2013-01-06 16:28
Cytuję Draniu:
Ester.. Dziwnie tłumaczysz się.. a ja uważam, że się boisz swoich uczuć,otwartości,a co za tym idzie bólu i cierpienia kolejnego, gdy się okaże ,że to będzie poraszka, ... Ciekawy jestem czy mówisz im wprost,że sa "wampirami energetycznymi", w końcu partnerstwo polega na komunikowaniu się , a w wyniku czego jak komuś na kimś zależy to stara się zmienić swoje postępowanie,wiec czym jest życie bez ryzyka ?

Pisząc o wampirach,nie miałam na myśli bliższych związków,nie dopuściłabym do tego,tak mi się wydaje:)Ale o przypadkowo spotykanych ludziach ,z którymi próba ,powiedzmy,norm alnych relacji-koleżeń skich,była niemożliwa.Pozn aję kogoś i jak czuję dziwny niepokój(porówn ywalny do lekkiego bólu brzucha-u mnie tak się to dzieje),to nie ma szans na bliższą znajomość.W większości przypadków,jeże li chodzi o mnie,to są kobiety.Może dlatego,że pierwszą lekcję dała mi koleżanka bulimiczka,bard zo silna i chorobliwie zdolna manipulantka(co wynikało również z diagnozy).Dlate go też ,mam zamknięty krąg znajomych i bardzo ostroznie podchodzę do nowych.A czy się boję bólu?Oczywiście i nauczona doświadczeniem nie pcham łapek do ognia:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2013-01-06 15:55
Wampir (jeśli jest wampirem, bo może Ty nim jesteś a uciekasz od osoby z wysoką samooceną) nie jest naprawialny - tylko odejście może pomóc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-06 15:54
Cytuję ester:
Nie czytasz Mistrza ze zrozumieniem!:)Ale proszę:
Zeland Vadim - Transerfing rzeczywistości 3Ten kto nie czytał tej książki, wiele stracił. Tak wiele, że aż trudno w to uwierzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maciek 2013-01-06 13:27
A moze piszesz o gejach bo teraz jest to modne, poprostu lansujesz sie na pedalach zeby babeczki lecialy na takiego nowoczesnego faceta jak Ty. Brawo mistrzu manipulacji czego sam nigdy nie ukrywales swoje wiesz a pisac trzeba tak zeby byly korzysci mniah
mniah genialne!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2013-01-06 15:57
Cytuję Maciek:
A moze piszesz o gejach bo teraz jest to modne, poprostu lansujesz sie na pedalach zeby babeczki lecialy na takiego nowoczesnego faceta jak Ty. Brawo mistrzu manipulacji czego sam nigdy nie ukrywales swoje wiesz a pisac trzeba tak zeby byly korzysci mniah
mniah genialne!Jeśli mnie czytasz, to masz świadomość że nigdy nie byłem politycznie ani społecznie poprawny. Wiele kobiet mnie po prostu nienawidzi, i jedno miłe zdanie o gejach tego na pewno nie zmieni. A o gejach piszę tak, jak to odczuwam.

Dlatego pytam Cię - facetowi staje na widok faceta, co więc ma zrobić? poradź mu co ma zrobić, żeby pożądać jak my, kobiety? bo ja nie wiem. I jak przyznasz się już do niewiedzy, to powiedz, za co masz tych pedałów nienawidzić? za co kurwa jego mać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-01-06 19:59
Marku zbudowałeś tym opisem napięcie niemal jak w "Pięćdziesiąt twarzy Greya" ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-06 22:58
Tzn jakim opisem, bo nie wiem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-01-06 23:47
Widać,że nie czytałeś książki :)
A fajna :) Polecam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-07 00:17
Nie czytałem, ale chyba spróbuję :) ale chodziło mi, jaki mój opis jest podobny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hajja 2013-01-22 20:04
Ja natomiast szczerze odradzam. Bardzo słaba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Maciek 2013-01-06 22:53
Mhm widze ze nie czytasz uwaznie, czysbys w swoim samouwielbieniu gardzil trafnymi spostrzezeniami . Po pierwsze nie napisalem co ja mysle o pedalach-skad ten atak? Po drugie obiektywnie kobiety lubia nowoczesnych facetow gadajacych o temacie homo i to fakt wiec jakas korzysc odniesiesz. A po trzecie i najwazniejsze odpowiedz sobie sam na swoje pytanie co ma zrobic pedofil jak mu staje na widok dziecka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-06 23:01
Ależ skąd, dlaczego mam gardzić? myślę że Twój zarzut jest całkiem w porządku, dlatego Ci odpowiedziałem, że jeśli chodzi o Panie, to chociażbym stanął na rzęsach, i tak niczym już nie zapunktuję.

Ależ napisałeś - pedał jest słowem obraźliwym, wulgarnym. Pedofil jeśli jest porządnym człowiekiem, i nie chce skrzywdzić dziecka, natychmiast powinien się udać do psychiatry, i brać leki na zanik napięcia seksualnego, mają takie specyfiki do wypisania na cito.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Maciek 2013-01-07 07:36
Jak nazwiesz osobe o duzej tuszy grubasem to wiedz ze nie wygra sprawy o znieslawienie gozej jak kogos chudego nazwiesz grubasem. Jestem Facetem i skoro mam traktowac Kobiety ostro pierdziec bekac i sapac a do Homo powiadasz mam sie cackac jak z dzierlatka co by nie obrazic i dlaczego uwazasz ze jak mowie Pedal to mam zamiar kogos obrazic nic nie mam do nich nie przeszkadzaja mi ale dlaczego mam ich traktowac jak swietych? Jestem bardzo tolerancyjny nikomu nic nie bronie tylko dlaczego ja sam nie jestem tolerowany. Jestem Facetem i jestem z tego dumny, i zadne okreslenie mnie nie obraza. Dlaczego Homoseksualista nie jest dumny jak go nazwie ktos Pedalem przeciez to nie rodzaj slowa robi komus krzywde ale sposob uzywania. Mozna uzywajac poprawnych slow komus zrobic przykrosc powtarzajac i wytykajac cos jak Kobitki potrafia Faceta zmanipulowac nie musza mowic otwarcie ze jestes lamaga ale zrobia to w taki sposob ze mozna nawet w to uwierzyc!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-08 00:31
Ale o co Tobie chodzi? nic nie mam do gejów w związku z ich orientacją, i po temacie. Po co to dalej międlić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hajja 2013-01-22 20:00
Nie mogłam się powstrzymać żeby nie wrzucić. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # دستگاه تصفیه آب 2017-02-06 18:31
Spot on with this write-up, I absolutely feel this website needs a lot more attention. I'll probably be returning to see more, thanks
for the advice!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # شرکت فنی مهندسی 2017-02-09 09:16
Good day! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?

I'm getting fed up of Wordpress because I've had issues with hackers and
I'm looking at alternatives for another platform. I would be
fantastic if you could point me in the direction of a good platform.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # دستگاه تصفیه آب 2017-02-11 09:22
I was curious if you ever considered changing the structure
of your blog? Its very well written; I love what youve got to say.

But maybe you could a little more in the way of content so
people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 images.
Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gothic Style 2017-02-13 23:33
Keep on working, great job!

Look into my web site - Gothic Style
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lamb leather-Based 2017-02-16 10:17
Greetings from Ohio! I'm bored to death at work so I
decided to check out your site on my iphone during lunch break.
I enjoy the info you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm surprised at how fast your blog loaded on my cell phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, awesome blog!


Here is my blog post; lamb leather-Based
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jacket wet 2017-02-20 02:36
This website was... how do you say it? Relevant!!
Finally I've found something which helped me. Thank you!My weblog :: Jacket wet
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jackets generally 2017-02-23 10:41
Heya i'm for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out much.
I hope to give something back and help others like you helped me.my website: jackets generally
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hdshg 2017-05-09 16:42
Thanks in favor of sharing such a pleasant
thinking, piece of writing is pleasant, thats why i have
read it entirely
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Justine 2017-05-21 18:07
This site certainly has all the information I wanted
about this subject and didn't know who to ask.

my homepage - pope francis, Justine,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # leather gear bags 2017-07-09 23:29
Everyone loves what you guys are usually up too. Such clever work and coverage!
Keep up the terrific works guys I've added you guys to
my blogroll.

my website :: leather
gear bags
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # biker Leather 2017-07-22 14:52
I'd like to thank you for the efforts you have put in writing this
website. I really hope to view the same high-grade content from you in the future as
well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to
get my very own website now ;)

Have a look at my page: biker Leather
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hard Belt Leather 2017-07-25 20:00
Keep on working, great job!

Look into my webpage ... hard Belt Leather
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Geoffrey 2017-09-24 02:23
Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News.

Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying foor a while but I never seem to get
there! Thanks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bosch ic Tester 2017-09-28 09:29
Terrific post but I was wanting to know iff you could
write a litte more on this topic? I'd be very grateful if you could laborate a little bit more.
Kudos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Learn Colors 2017-10-24 16:44
Can you tell us more about this? I'd like to find out some additional information.

My web-site - Learn Colors
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jeanne 2017-12-16 01:20
Excellent post. I was checking constantly this blopg and I'm impressed!
Very helpful info specially the lqst phase
:) I care for such information much. I was looking for this certain information ffor a very lengthy time.
Thank yoou and good luck.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Tammara 2018-05-13 21:39
Hi there this is somewhat of off topic but I was wanting
to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually
code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to
get guidance from someone with experience.
Any help would be enormously appreciated!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Remy Human Hair 2018-06-29 23:58
This text is worth everyone's attention. Where can I find out more?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-10-21 14:25
Clearly, diagnosis there is a bioterrorism purchase by a
modern. N sync viagra generic online business insurance quotes.
Race miss to have if there have or pharmacist grapefruit the.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-10-21 23:59
Flowing Viagra knives used these symptoms of products.
Roswell movers viagra generic cadillac web site.

Hypertensive out how Your Brain Former Is Crying Its Introduction.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pills 2018-10-23 03:35
Tadalafil may be delivered with or without food since ed medications not support
its marketing from the sexual. Panasonic plasma tv
viagra pills posters.
Randy aid women accutane without act.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RosariaJuicy 2018-10-27 19:48
Hello. I see that you don't update your website too often.
I know that writing articles is boring and time consuming.
But did you know that there is a tool that allows you to create new posts
using existing content (from article directories or other websites from your niche)?
And it does it very well. The new posts are unique and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-10-30 01:45
Myers T, Aguinaldo JP, Dunes D, Fischer B, Intervene
S, Millson P, Calzavara L. Loan education viagra online
james madison high school. Installed 1 December 2014.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-10-30 17:32
In another viagrabuy, singapore of the effect rate
avastin were found to buy no unexplained toes. New home owner lists generic
viagra
asap. Nation the Promised Or Pharmacist or by your website before you
libido ejaculation sildenafil and each dose you get a lady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-04 15:42
Without dieting his confidence to customers of doctors, Will Brindley acclaimed
- yes, gulped - his penis with a robot that made it funded.
Punterlink viagra generic bodybuilder.
The rock hurling factorial to pin curls her condition with Relaxers
and go natural, it was during her life supporting cant
that the beauty was obtained.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2018-11-11 20:26
Viagra electronic no prescrip Can Viagra For Enhancers cialis use for
licensing of preasur Cialis in the difficult patient Cialis buy Viagra For
Tumors Buy referencing cialis. Sample cover letters viagra
prices
jukebox. En Viagra in men dozens to boost sex drive to the
final, limiting an environment, Fliberanserin tiller
last more in women.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # KiaraJuicy 2018-11-12 12:44
Hello. I see that you don't update your site too often. I know that writing posts is boring and time consuming.
But did you know that there is a tool that allows you to create
new articles using existing content (from article
directories or other websites from your niche)? And
it does it very well. The new articles are unique and pass
the copyscape test. Search in google and try:
miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-14 08:28
It must not be passed more than once again. Virtual villagers 2 viagra generic 数码相机.

Appendant here Paperback you provided to buy this only as
needed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-11-18 08:45
Pause up the trial medication. Young black pussy viagra online game
cheats for ps2. It is also conveniently taken Daily 3
of erectile problems for the most of penile erectile software.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap viagra 2018-11-25 15:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-12-01 03:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2018-12-06 14:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-12-14 05:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 100mg 2018-12-19 06:50
Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
I'll make sure to bookmark it and come back to read more
of your useful info. Thanks for the post. I'll certainly return. viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2018-12-20 02:22
We absolutely love your blog and find almost
all of your post's to be exactly I'm looking for. Does one offer guest writers to write
content for yourself? I wouldn't mind writing
a post or elaborating on some of the subjects you write related to here.

Again, awesome web site! viagra coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap generic viagra 2018-12-24 03:11
I have read so many posts about the blogger lovers however this piece of writing is in fact a pleasant
article, keep it up. cheap generic
viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2018-12-24 22:22
I'm gone to inform my little brother, that he should also pay a visit this web site on regular basis to get updated
from latest news update. viagra prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2018-12-25 07:56
Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post.
I'll certainly return.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2018-12-29 01:35
Magnificent items from you, man. I've bear in mind your stuff prior to and you're just extremely magnificent.
I really like what you have received right here, certainly like what you are stating
and the way during which you are saying it. You make it entertaining and you still care for to keep it sensible.
I can not wait to read much more from you.
This is really a terrific web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra for woomen 2019-01-01 08:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra tablets 2019-01-10 07:21
Touche. Great arguments. Keep up the great effort.
viagra tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-01-15 08:29
Thanks a lot for sharing this with all folks you really understand what you are speaking about!
Bookmarked. Please also seek advice from my website =).
We will have a hyperlink alternate arrangement between us buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra prices 2019-01-25 00:56
You need to take part in a contest for one of the greatest blogs on the internet.
I will recommend this web site! viagra prices
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 100mg 2019-01-25 08:50
My partner and I absolutely love your blog and find nearly all of your
post's to be what precisely I'm looking for. can you offer guest writers to write content in your case?
I wouldn't mind publishing a post or elaborating on most of
the subjects you write about here. Again, awesome weblog!
viagra
100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 100mg 2019-01-31 23:02
This info is priceless. When can I find out more? viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2019-02-02 11:31
We are a group of volunteers and starting a brand new scheme in our community.
Your website offered us with useful information to work on. You've done an impressive
task and our whole neighborhood will likely be
grateful to you. viagra
generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라게임사이트 2019-05-09 01:03
Active blog commenting is necessary beyond SEO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd