Najnowsze felietony

czwartek, 03 styczeń 2013 18:04

Bolesna zmiana scenariusza

Napisał 
Ćwiczyłem uderzenia kilkanaście lat, ponieważ bałem się, że miejscowi blokersi kiedyś mnie zatłuką. I gdy w Londynie, po całym dniu nielegalnego dorabiania młotem pneumatycznym w czarnej, niskiej piwnicy Mc donalda, dwóch cyganów szło na mnie, w tym jeden z nożem, poczułem co znaczy za chwilę umrzeć w tak podłym miejscu. Scenariusz zakładał heroiczną walnę, zakończoną zmasakrowaniem tych złych; błyski fleszy napastliwych jak rzeczny giez paparazzi, kawkę z herbatnikami u Drzyzgi w tok szoł, bogactwo i piski nieprzytomnych z podniecenia fanek; tymczasem bardzo grzecznie przeprosiłem. Miałem być odważny; byłem ludzki. Nogi trzęsły mi się jak osika, a żółć podpływała do gardła, niczym morski przypływ. Adrenalina szumiała w żyłach, a krew panicznie krążyła wartkim nurtem, w labiryncie tętnic. Serce dudniło przytupując pieśni strachu, pieśni nad pieśniami - a jej urokliwy sopran, zagłuszał wszystko inne; każde marzenie, plany, szkice działań. Liczył się tylko następny oddech. Wola życia, stała się królową scenariuszy. Pragnienie zachowania szczelności układu krążenia, przezwyciężyło przypływy męskich namiętności. I tak oto, nie zostałem sławnym, martwym bohaterem.

Zmiana scenariusza

Gdy scenariusz jaki masz w głowie, rożni się od tego który ma miejsce, powstaje zgrzyt; tryby maszynerii się zacierają, hałasują. A to boli, czasem naprawdę mocno.

Gdy umarła moja kotka, miałem być twardy. Nie wytrzymałem, płakałem. Jakby darli ze mnie skórę, na żywca. Trzęsłem się znowu, jak w febrze; jednak na ten rodzaj bólu, nie działa chinina ani czułe słowa Nel, która pięknie wyrosła z filmowego berbecia, w pierwszoligowego laskojada.   Wtedy zrozumiałem, dlaczego zdradzeni mężczyźni piją. Scenariusz był inny, bajkowy; mieliście być razem, już na zawsze. Tymczasem Twoja kobieta podjęła z Tobą grę, której zasad oboje nie znaliście; no cóż, nikt tej wiedzy nie udostępnia w komediach romantycznych, na podstawie których dziewczyny piszą swój życiowy scenariusz. Gdy pokochałeś z całego serca, ona przestała czuć adrenalinę i podniecenie, nie było już co w Tobie zmieniać; znudziła się. Nałożyłeś kapcie, nic nie wymagałeś, zdziadziałeś, a męski ogień który płonął w Twych jądrach, niebezpiecznie przygasł. Twój system hormonalny, wszedł w tryb zimowego snu namiętności; Twojej kobiety także, co nie powinno Cię dziwić - a jednak dziwi, szokuje, ba! przeraża.

Przegrałeś, czyli wygrałeś

Wraz z nudą i otępieniem, przychodzi zawsze wieczorna, a jak trzeba to i poranna migrena. Miś, boli mnie głowa! dziś nie! Wtedy w pracy pojawił się Pan Seksowny. Sprawił że w Twojej kobiecie mocniej zatętniło serce, jak afroamerykańskie tamtamy w odległym buszu, a krew ochoczo przecinała erytrocytowym dziobem, grzywacze hemoglobinowych fal. Gdy w końcu uległa basowym szeptom, czule błądzącym dłoniom gorącego jak piec martenowski kochanka, a Pan Seksowny z pracy pieprzył ją w Twoim łóżku gdy zasuwałeś na rodzinę, właśnie płonął Twój scenariusz; a jego spopielałe resztki, wirowały w słonecznym tańcu, zatrzymanym kadrze życia. Jako samozwańczy coach i spowiednik mężczyzn złamanych, uśmiecham się gdy płaczą; gdzie popełniłem błąd? pytają. Nie ma błędów, jest tylko nauka, doświadczenie, mądrość. Złamane żebro sprawia ból, ale gdy się zrośnie, staje się znacznie wytrzymalsze, mocniejsze. Porażki i błędy, straty i ból, to zysk. Mądrość budowana jest na zgliszczach i ruinie, a prawdziwa mądrość, na wielkim cierpieniu. Wszystko co Cię spotyka, staje się tym za co to uznajesz. Ludzie odnoszący sukcesy różnią się tym od wiecznych płaczków, że swoje błędy traktują jak drogą, wartościową wiedzę. I idą do przodu. Cała reszta zalewa się krokodylimi łzami, i czerpie perwersyjną rozkosz z bycia ofiarą - kiedy wcale nią nie są. To ich decyzja i interpretacja, stanowi o tym czy są szczęśliwi czy nie. Ja popełniłem tysiące błędów; właściwie gdzie nie spojrzeć, poniosłem porażkę. Jednak uznaję wszem i wobec, że są to moje lokaty i zyski, z których czerpię wiedzę i mądrość. Dlatego też szelmowsko się uśmiecham. Mam takie prawo, i Ty też masz takie prawo. Tego nam nikt nie zabierze. Moja interpretacja mnie uszczęśliwia; a Twoja?

Ludzkie kuce

Koleżanka z liceum. Przede mną, jak przepyszny tort gdy jesteś na diecie. To jak z Fionią, rzucam jej patyk a ona biegnie za nim. Śpieszy się, gdyż za sobą słyszy tupot moich ciężkich butów, mój charczący oddech i syk gdy obciążone nadwagą kolana, trzeszczą ostrzegawczo. Próbuje złapać między zęby patyk, presja rośnie, ciśnienie także; już, już prawie dobiegam do niej. Ale nie ma jak złapać patyka, więc zakrywa go swoją bujną grzywą, bym nie mógł go złapać. Macha ogonem w szalonym widzie. To gra, i oboje znamy jej zasady; a te są elastyczne. Dostosowuję je do sprawności i gibkości mojej bestii. W czasach licealnych byłem jak Fionia, nie wiedziałem jak ugryźć te smakowitości, skryte pod białym sweterkiem, abażurowym stanikiem, falbankami koronkowych majtek, które pragnąłem gwałtownie zerwać, rozszarpać w erotycznych fajerwerkach żądzy. Jedyne wsparcie logistyczno - informatyczne jakie miałem, to kupowane olbrzymim kosztem stresu i pieniędzy w kiosku, catsy i extasy, gdzie razem z kolegami poznawaliśmy tajemnice kobiecości, brutalnie eksplorowane przez hojnie obdarzonych przez naturę, ludzkich kucy. Nic nie mogłem zrobić, na samą myśl o pocałowaniu dziewczyny - czerwieniłem się jak burak. Teraz wiele się zmieniło, ponieważ całuję jak burak, nieumiejetnie, porywczo, bezwzstydnie. Pozostawały więc spojrzenia zbitego psiaka, i niespełniona nadzieja, że ładna dziewczyna zauważy to, co chciałem jej przekazać; wiadomość pisaną alfabetem morse,a, wystukiwaną przez bolesne tętnienie biało piszącego, krótkopisu w slipach. Ta piękna koleżanka, a właściwie dwie, śledzone przeze mnie na enkeju i fejsiku, są królowymi mych snów. Czasem wieczorem puszczam Kasię Kowalską albo Varius Manx, popijam leniwie zimną whisky z colą, i puszczam lejce wspomnień, razem z głośnymi bąkami. Występuje w nich jako Pan Bardzo Napalony Wezyr, a dwie gwiazdy mojego haremu tańczą dla mnie i pląsają jak nimfy; kiwnięciem opierścienionej, tłustej, władczej dłoni, wstrzymuję ich wygibasy, i zabieram się do porządnej, męskiej roboty. Marzenia są piękne, ale są tylko marzeniami; skonfrontowanie ich z rzeczywistością, zawsze kończy się rozczarowaniem. Dlatego modlę się, by nigdy nie spotkać moich muz. Niech zostaną w mojej głowie, aż ta spocznie w krematoryjnym piecu. Niech spłoną razem ze mną.


Gdy Miśka biegnie za rzuconym jej patykiem, nie istnieje dla niej nic innego, jak ten radosny stres, pożądanie wygranej; oczywiście, daję jej wygrać, dla mnie to duża przyjemność. Jej szczęście, to także i moje szcześcia; gdy wczuwam się w to co ona przeżywa, znikam i staję się jej emocjami. Empatyczna kooperacja, powoduje że dobro wraca do czyniącego je. Psychopaci pozbawieni empatii, nie wiedzą co tracą. Nie wiedzą też co można zyskać.

"Na internetach"

Politycy pieprzą, bo lubią to wyborcy - mięsożercy, miłośnicy kiełbasy wyborczej, pasionej na hojnych dawkach antybiotyków, sterydów i soi GMO. Pieprzyłem szybkie dziewczyny, które poznałem "na internetach", ale jest takie jedno miejsce w męskim sercu, które chociaż skryte, i rzadko kto się do niego przyzna, istnieje; a w nim intymność, którą prawdziwy mężczyzna zabiera do grobu. Nagi przyszedłeś na ten świat, i nagi odejdziesz. I choćbyś surowym z charakteru był, to te wspomnienie i uczucie sprawia, że czułość i delikatność w Tobie wielką to wzbudza. Ten moment, te uczucie; "prędzej ja niż Ty". Instynkt obrońcy, przyczajona agresja, opiekun. Jeśli pragniesz to zapić, to ja Cię rozumiem. Tęsknota za czymś niewysłowionym, niebiańskim, jest przerażająca, przytłaczająca. Ale to że ja to rozumiem, nie oznacza że pochwalam. A widzicie, tępię pijaństwo, a sam jestem wypity. Jestem jak Zientarscy, promujący bezpieczną jazdę autem; hi hi hi pokryta.

Felieton ten piszę w stanie wskazującym. Uczciwość wobec moich własnych czytelników, nakazuje to przyznać. Alkohol wesoło bulgocze w mojej krwi, a szata zapomnienia skrywa rzeczy błahe, nieistotne i niskie. Jest druga w nocy, Miśka śpi a mnie rozpiera wulgarna energia; jak zwykle obudzę ją, wezmę siekierę, i pójdziem porąbać trochę pieńków. A sąsiady? a kto zwróci uwagę pijanemu facetowi z siekierą rozłupującą, który na głos zwierza się kilkudziesięciokilowemu psu? no właśnie!

Czytany 11981 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:52
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+5 # Pytań kilka 2013-01-03 20:14
W jaki sposób znaleźć dziewczynę na internetach i skłonić ją do odbycia stosunku seksualnego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-01-03 21:26
:lol: Marku,nie potrafię się doczekać odpowiedzi!Pan Pytań kilka pewnie też :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-04 00:58
Mam nadzieję Nutka, że czujesz się usatysfakcjonow ana moją wypowiedzią :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2013-01-04 10:01
Liczyłam co prawda na szcegółowy instruktarz :D ,ale wybrnąłeś :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-04 00:58
Zostać znanym blogerem, i wtedy sam jesteś szukany :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Pytań kilka 2013-01-04 22:49
Ok, brniemy dalej. Jak zostać znanym blogerem? Jak i o czym pisać? I czy wtedy rzeczywiście jest łatwo o kobitę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-06 23:06
Pisać, pisać, pisać. Ciężko pracować latami, znosić ataki trolli, zazdrośników, ludzi z innymi poglądami. Przygotować się na donosy do skarbówki i na policję, wyzwiska, a nawet przemoc. Wykupywać serwery, domeny, informatyków - i nie prosić o pieniądze, bo połowa czytelników dostaje piany na ustach, że śmiesz myśleć o czymś tak przyziemnym, jak pieniądze.

Jeśli zdobędziesz jakąś popularność, wtedy kobiety same piszą do Ciebie, a Ty rozgrywasz sprawę dalej.

Czy jest łatwo? to przychodzi z doświadczeniem. Na początku trudno, z czasem coraz lżej. Po paru latach nie masz już siły na bzdety i piszesz wprost. Na pięć, sześć Pań, cztery odmawiają, jedna chce spróbować. Działasz.

Przeczytaj także koniecznie to: www.ecoego.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=955%3Aporadnik-prowadzenie-bloga&Itemid=93
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Seba 2013-01-03 21:36
hmm mądrzę piszesz...najgo rsze jest chyba to że mimo to że moje podejście do cierpienia i wiecznego upadania i przegrywania z nałogiem jest budujące bo wyciągam wnioski i radzę sobie lepiej to nigdy nie wiadomo co Cie czeka ,czy to wszystko że się starasz że analizujesz że uczysz sie a przynajmniej starasz ma jakiś sens w przyszłości...c iągle myślę na temat Boga czy mi pomaga ? gdzie jest gdy upadam po cholere te upadki,cierpien ia zawsze chciałem być prawdziwym facetem z charakterem nie wiem czy to co mnie spotyka może mi w tym jakoś pomóc jak myślisz Marku ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2013-01-04 01:03
Myślę że poczytaj transerfing, najlepiej od razu trzeci tom, jest za free w sieci. Dopiero po nim kilka rzeczy mi zatrybiło, a układanka jakby się ułożyła na swoje miejsce. Co do Boga, jestem przekonany że są pewne prawidła świata w którym żyjemy, i to jest dla nas Bóg. Do takich wniosków doszedłem, bo sam wiele lat błagałem o odmianę losu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-01-03 21:38
Heja, odnośnie królowych Twych snów, skąd ta pewność że się zawiedziesz spotykając z nimi?, teoretyzujesz tak jak i ja teraz;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Marek 2013-01-04 01:04
Pewność mam dlatego, że ego wszystko upiększa. Nawet gówno z przeszłości nam się miło kojarzy, a w realu wiadomo. Tak właśnie działa ego, że odciąga nas od przeżywania sytuacji tu i teraz, na rzecz mrzonek o przyszłości, i podkoloryzowany ch wspomnień o przeszłości. Właśnie dlatego wirtual jest inny od reala.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # liniowy 2013-01-04 15:14
[youtube]https: //www.youtube.c om/watch?v=sMkL -IH-SlY[/youtub e]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Aros 2013-01-04 17:52
Bez ego zwyczajnie umówiłbyś się z nimi i przekonał się jak będzie, bez żadnego nastawienia, nie sądzisz że rozkminka będzie źle/dobrze to właśnie ego? Podobnie kwestia o marzeniach, miałeś jakies marzenie, nie ziściło się czy też inaczej niż "planowałeś" i machnołeś sobie generalizację że wszystkie marzenia są hujowe?:> Tak sie składa że wszystko zaczyna się od myśli, a czymże jest mysl na początkowym etapie jak nie marzeniem?:> Pzdr nadworny hi hi hi pokryto:> (sentymentalno- wirtualny uścisk)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mariusz Podleśny 2017-07-01 21:27
Ładowanie strony trwa bardzo długo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 agent 2018-09-29 07:58
The kid develop a people which claim that a number of does perform.
You can go onto book marking sites and develop social book marking bonds.
Your success will involve a regarding work and time.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2018-09-30 20:40
Go nuts if down the road . chase a flush for no cost or for
any little monetary gain. Are you playing for fun, or perform trying to win a specific amount of day-to-day money?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # web hosting vector 2018-10-02 07:17
If so, extra Web skills training end up being part of ones own plan. The internet is huge and will continue to post phenomenal growth
month after month. Maybe you're a market for motorbike.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss test id 2018-10-02 08:23
Page accessories can include paw prints, outdoor backgrounds and
earthy shades and textures. You also can conduct job seminars and interview sessions in certain english institutions.
There are lot of SEO Friendly Directories for the web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live casino online 2018-10-02 21:24
This one amongst popular online casino game ever.
Slots could be best termed the next word amusement! Therefore, it's advocated that you check a slot games website inside out before you join it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 apk 2018-10-07 17:28
How many dog attacks motor scooters every year?
Now make that escrow skyrocket to $750 - any
kind of justification - and now you're at $1,250.

It's December 31, the very last day of 2007, and this is Belrad Universe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ace333 slot 2018-10-08 17:40
They will return for another enjoyable experience. You can post several trivia inquiries
to your blog and then post a bulletin using one of the questions in it.
They also have a good content of blood potassium.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 3win8 apk 2018-10-09 00:20
Method it continues really caused by the heart and from the you and for some reason shape or form!
There greater level of unethical "how to" programs out there that fail to work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 casino 2018-10-13 04:11
Then digs deeper in his heart stealing skills november 23
her over and this find real love. Hamilton has released the rumor she
is inside of the workings of starting occasionally series as well
as movie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # n33 2018-10-13 06:26
Practically any type of all among the time I spend onto it involves
articles. Collect pictures of your little one dressed to be a
nurse, a chef possibly teacher.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # j123 2018-10-13 10:51
Choosing the perfect gift for accomplishing an exercise
person is a tough task to can do. Instead, just laugh, tease him or ignore his behaviour.
Calling up your date rigtht after a date will seem extremely critical.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # glenium sky 777 2018-10-13 13:16
The idea end up being to name documents 'contact-a-web- designer.html' as
an alternative to just 'contact.html'. If you are serious about
making a associated with money on survey sites, like me, then stop being lazy and get to work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2018-10-17 15:08
The grounds behind this basic. When creating your link you should make sure
it is the right form of link. Many online businesses
have begun with little thought as to the best way to market it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Microgaming Malaysia 2018-10-17 21:53
You actually make it seem so easy together with your presentation however I to find this matter to be really something which I think I
might never understand. It seems too complicated and very huge for me.
I'm taking a look forward to your next put up, I'll try to get the hang of it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss kiosk agent 2018-10-19 23:22
With regards to to meet those requirements,
players get frustrated. You would not be able to wait patiently the temptation of playing these games
over and again, that's the guaranteed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2018-10-27 22:24
It is a major reason for the downfall many Internet marketing campaigns.
However, Google also analyzes where the "votes" come from.
You must attended across the terms like "relevant web site/page" and "good neighborhood".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mega 888 2018-10-28 00:58
It is come program your own methods desire it to be able to more effective.
Show your affiliates that you do quality work and conduct your business honestly.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lucky palace casino 2018-10-28 12:11
Your mastery to device 'backlinks' to your will surely be enhanced with increased experience.
Ads might bring you additional income, but good content ensures lens
success. Not all are worthwhile there are numerous blog.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy casino 2018-10-29 00:20
I delight in, result in I found just what I used to be taking a look for.
You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 promotion 2018-10-29 07:49
The winning some rated at 50,000,000 one. He is doing this work as how others maintain a
full time basis. Well, you needn't worry, because
as the technology evolves right now, gaming is also escalating.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download 2018-10-29 16:39
Hello, this weekend is pleasant in support of me, for the reason that
this occasion i am reading this impressive
educational post here at my residence.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seo rina 2018-11-18 13:51
Prime time shows have degenerated down to lower than the smallest common denominator.
The A4 family uses the self-locking center differential here.
Call me paranoid, but I steadfastly won't give it again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pills 2018-11-20 01:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2018-11-20 06:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestAlberto 2018-11-20 15:07
I see you don't monetize your website, don't waste
your traffic, you can earn extra cash every
month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize
your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra uk 2018-11-23 23:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2018-11-24 19:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-11-25 03:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2018-11-26 02:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 2018-11-26 09:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-11-26 20:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra for woomen 2018-11-27 04:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap viagra 2018-11-29 06:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra uk 2018-11-29 09:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2018-11-29 23:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-11-30 01:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra.com 2018-11-30 15:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra without rx 2018-12-23 09:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2018-12-24 06:44
Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was
just curious if you get a lot of spam responses?
If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest?
I get so much lately it's driving me crazy so any assistance
is very much appreciated. buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-12-24 06:50
It's a pity you don't have a donate button! I'd most certainly
donate to this brilliant blog! I guess for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to fresh updates and will talk about this website with my Facebook group.
Talk soon! viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2018-12-25 05:43
What's up, its good paragraph on the topic of media print, we all know media is a enormous source of data.
buy
viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2018-12-25 07:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-01-17 17:15
Howdy! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
I'm definitely enjoying your blog and look forward to
new updates. buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 100mg 2019-01-17 22:53
Nice post. I was checking constantly this blog and
I am impressed! Extremely helpful information specially the last part
:) I care for such information a lot. I was seeking this
particular info for a long time. Thank you and good luck.
viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy generic viagra 2019-01-18 05:11
Magnificent goods from you, man. I've understand your stuff previous
to and you're just extremely magnificent. I actually like what you have acquired
here, really like what you are saying and the
way in which you say it. You make it enjoyable and
you still take care of to keep it smart. I can not wait to
read far more from you. This is really a wonderful website.
buy
generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra connect 2019-01-19 18:54
Great items from you, man. I have be aware your stuff prior to and you are simply too great.
I really like what you've obtained right here, really
like what you're saying and the best way in which you say it.
You're making it entertaining and you still take care of to keep it sensible.
I can not wait to read much more from you. This is actually a tremendous web site.

viagra connect
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra connect 2019-01-19 19:11
This is a topic which is close to my heart...
Best wishes! Where are your contact details though?
viagra connect
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2019-01-19 22:37
Great blog! Do you have any recommendations for aspiring writers?
I'm planning to start my own blog soon but I'm a little lost on everything.
Would you recommend starting with a free platform like Wordpress or
go for a paid option? There are so many choices out there that I'm completely overwhelmed ..
Any tips? Thanks a lot! viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-01-20 05:27
Hi there to every body, it's my first visit of this weblog; this website carries amazing and in fact good material designed for readers.
buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra usa 2019-01-20 15:48
Thanks for some other informative web site.
Where else may I am getting that kind of info written in such
a perfect method? I have a mission that I'm simply now working on, and I've been at the glance out for such info.
generic viagra usa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2019-01-22 13:22
Simply wish to say your article is as astounding. The clearness for your publish is simply cool and i can suppose you are
knowledgeable in this subject. Well together with your permission let
me to seize your feed to keep up to date with drawing close post.

Thanks a million and please keep up the gratifying work.
female viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2019-01-23 05:49
Thanks very nice blog! viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2019-01-23 06:16
Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
Extremely useful information particularly the last part :)
I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time.
Thank you and good luck. viagra
coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2019-01-24 23:17
This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me.
Cheers! viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pills 2019-01-24 23:25
I like it when individuals get together and share thoughts.
Great website, continue the good work! viagra pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2019-01-25 07:53
Good post. I learn something totally new and challenging on sites I
stumbleupon every day. It's always useful to read through content from other writers and use a little something from other web sites.
generic
viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2019-01-28 08:17
What's up mates, how is all, and what you would like to say about this paragraph, in my view its truly awesome
for me. viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy generic viagra 2019-01-28 18:28
If you wish for to get much from this post then you have to apply such methods to your won weblog.
buy generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-01-31 08:45
My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.

I have always disliked the idea because of the expenses. But he's tryiong none the less.
I've been using Movable-type on a number of websites for about a year
and am anxious about switching to another platform.

I have heard good things about blogengine.net. Is there a way I
can import all my wordpress content into it? Any kind of help
would be really appreciated! buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # teva generic viagra 2019-01-31 11:39
Hi there outstanding website! Does running a blog similar to this take a lot of work?
I've absolutely no understanding of coding but I had been hoping to start
my own blog soon. Anyway, if you have any suggestions or tips for new blog owners please share.
I know this is off subject however I simply had to ask.

Kudos! teva generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pills 2019-01-31 13:07
Hi, I log on to your new stuff regularly. Your humoristic style is awesome, keep doing what you're doing!
viagra
pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2019-02-01 09:17
Hi there, yup this piece of writing is actually nice and I have learned lot of things from it concerning blogging.
thanks. viagra generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2019-02-02 02:19
Hey very interesting blog! generic
viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra pills 2019-02-02 02:21
I am regular visitor, how are you everybody?
This paragraph posted at this website is actually fastidious.
viagra pills
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra for men 2019-02-02 18:18
This is my first time pay a visit at here and i am genuinely
impressed to read all at alone place. viagra for men
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2019-02-13 14:39
If some one wants to be updated with hottest technologies then he must be pay a visit this site and be
up to date every day. viagra coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-02-13 15:19
Touche. Outstanding arguments. Keep up the amazing effort.
buy viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap viagra 2019-02-20 06:20
Can you tell us more about this? I'd like to find out more details.
cheap viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2019-02-22 05:11
Hi there, its pleasant paragraph concerning media print, we all be familiar with media is a enormous source of facts.
viagra coupons
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kiss918 2019-04-16 14:59
Hello. Ok, i'll introduce the writer. His name is Gene.
I used to unemployed luckily I am a transporting and receiving officer that i'm doing beneficial financially.
Iowa could be the place I love most. It's in your home common thing but what he likes doing
is to ride horses but he doesn't maintain time fairly recently.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-02 01:40
Ferility Drugs For Sale In Canada generic cialis overnight delivery Cephalexin Treatment Uti Vagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd