STRONA ARCHIWALNA

Dziewicze sanktuarium - old.samczeruno.pl
Wydrukuj tę stronę
środa, 19 grudzień 2012 20:25

Dziewicze sanktuarium

Napisał 
W kobietach cenię przede wszystkim pasję; lubię by kobieta którą posiądę, umiała coś robić znacznie lepiej niż inni. Pragnę rozerwać mym taranem, szkarłatne bramy wstydu, by w krzyku niewiasty, zatopić mściwego chrumknięcia szał. Wedrzeć się w dziewicze sanktuarium, myślą, czynem, słowem, w misterium rozkoszy czynnie uczestniczyć, zbrukać, zniszczyć, spłonąć; tego pragnę, tego potrzebuję. Fascynują mnie tylko takie kobiety, które mi zaimponują, które mogę w jakiejś kwestii traktować jak autorytet. To oczywiście rodzi podejrzenia, że przebrany w skórzane ubranko, szczekam u nóg swojej Pani - dominy, która batoży moje nagie, pryszczate, wystające z lateksowych spodenek pośladki. Nic bardziej mylnego, rzekłbym; wręcz przeciwnie. Im kobieta ma więcej dokonań, sukcesów i wiedzy, tym większą satysfakcję daje mi okiełznanie takiego tajfunu. Jestem jak surfer który czeka z tęsknotą na tę jedyną, najwyższą falę, która uniesie go ponad przeciętność, ponad ludzkie wyobrażenie.

Mroczne zakamarki

W kobietach brzydzę się powszechnej klonizacji, automatyzacji odruchów i myśli, świńskiej grypy manier. Brzydzę się bezrozumnych naśladowczyń i wielbicielek; mód, stylów, metek, niepojętej wiary w luksus i kloszardową elegancję, którą czyni architektem swego życia i uczuć. Współczesna kobieta jest produkcją wielkoseryjną, którą od dziecka ostemplowuje się banałami i pieprzotami; którą inicjuje się w płytki, leniwy nurt konsumpcjonizmu. Brzydzę się wreszcie ograniczonej, koszmarnej wizji, gdzie dom i rodzina, codzienne zakupy i plotki, seriale i komedie romantyczne, stają się sensem życia, a marzenia i piękne, wielkie wizje, przyczynkiem szyderstwa i nienawistnych kpin. Bycie z własnej, nieprzymuszonej woli, jedną ze stada baranów, uważam za uwłaczające ludzkiej godności, obrazą umysłu który nie powinien mieć żadnych granic, i sięgać w niepoznawalne przestrzenie tajemnic i mrocznych zakamarków istnienia. Gdy wszyscy chwytają promocyjne karpie w biedronce, moja kobieta ma dążyć ku skrytemu w obłokach bezkresie, gwiazdom i gasnącym słońcom, nieśmiertelnym snom. Stojąc w kolejce do kasy, ma drżeć na myśl o przepastnych głębiach kosmosu, i mojego brutalnego, czułego dotyku; fajerwerków pocałunków, gejzerów płonącej lawy, którą ugasić może jedynie niewinne serce, i ciasne, ciepłe, wilgotne prądu dusz przewodzenie.

Maligna żądzy

Chciałbym powiedzieć coś o kochaniu się, zrodzonych w malignie szeptach żądzy, gorączkowych wyznaniach... ale nie mogę. Nie chcę kochać; chcę pieprzyć, zdobywać i niszczyć. Pragnę władzy niemal absolutnej. Jednak czy zdobycie brzydkiej, zdesperowanej dziewczyny z nadwagą jest wyzwaniem? nie, przecież ona sama goni mnie, rozchyla tłuściutkie, pełne uda, nawołuje, pohukuje zachęcająco i przymilnie, by móc ze mną pokazać się na mieście, plotkom i kpinom zadać kłam. Rozkoszą? krótkotrwałą, obarczoną problemami i zobowiązaniami. Czy zdobycie pięknej kobiety jest wyzwaniem? wydawałoby się że jest, ale wystarczy odpowiedzieć na jej potrzeby, a te są mizerne i niskie, i sukces zostaje osiągnięty. Dodajmy że sukces krótkotrwały, bo ile można brać w jasyr miłosny piękne, eterycznie pulsujące ciało? po jakimś czasie nuda zaleje nasze trzewia, a ohyda głupotę i płytkość jej charakteru. Nawet taki zapluty karzeł romantyzmu jak ja, był w stanie mieć piękne kobiety. Gibkie łanie, które upolowałem jakby od niechcenia, przypadkiem, szczęśliwym monety trafem. Jednak wiedza i pasja, to coś jedynie wartościowego w tym ponoć najlepszym ze światów, i zdobycie takiej twierdzy, nasyca mnie pełnią męskiego zadowolenia. Gdzieś we mnie budzi się prymitywny, niedźwiedzi pomruk, który za nic ma socjalne i etyczne normy nowoczesnego, sfeminizowanego społeczeństwa. Kobieta więc to nie równorzędny partner do rozmowy, a wrogi gród który trzeba napaść, złupić, spalić i zaorać. Podrywać, rozkochać, zbrzuchacić, w łańcuchy obiadków i prania przyoblec.

Męskości zew

W zalewie ajfonowych, plastikowych klonów Dody i lady Gagi, moje pożądanie gaśnie, pragnienie delikatności pulsuje w agonalnych drgawkach, a męskości genetyczny w sercu zew, niepokojąco cichnie. My, prawdziwi bracia samcy, pragniemy kobiet wyjątkowych, szczególnych, idących pod prąd zbydlęcenia i fekalizacji fast foodowej cywilizacji. Cała reszta pustych, tępych dziuń, niech piekło i wąsate chamy w klapkach i białych skarpetach pochłoną. Boże, niszczycielu! zniszcz ten świat, ale zostaw mnie, rodziców, moich czytelników, i ładne, seksowne dziewczyny. I słodycze zostaw.

Czytany 9545 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:52
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+4 # Zbożowy 2012-12-19 21:10
Ogólnie, chcę i widzę, że dobrym wyjściem jest kochać (jak kto potrafi), ale czasem po prostu nie mogę przestać się wgapiać w jakiś zgrabny tyłek, ponętne biodra i pełne piersi.
Jedyną myślą, która mi wtedy do głowy przychodzi jest: "Ależ bym ją wyruchał!". Nie, nie kochał, nie oddawał się z nią miłości, a właśnie wyruchał, wydupczył i po wszystkim wytarł się w firankę.

Nauczyłem się już trochę obserwować swoje myśli z boku i są to naprawdę interesujące emocje. Zalewa nas wtedy fala podniecenia, zwierzęcości i poczucia totalnej dominacji nad kobietą.

Nic na to poradzić, póki co nie mogę. Zresztą wcale nie chcę ;)

Jeszcze jedno, ręką to się tego pożaru nie ugasi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # nuutka 2012-12-19 22:41
A plusika masz ode mnie za puentę :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-19 23:49
Nutka, dostałaś ode mnie meila? tylko potwierdź bądź zaprzecz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2012-12-20 00:14
Dostałam !!!I powiem tylko-"Nie takie numery ze mną Bruner"-Po pierwszym poście dawno temu wyczułam!Bardzo Dziękuję!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # dance 2012-12-19 22:54
Cytuję Zbożowy:
"Ależ bym ją wyruchał!". Nie, nie kochał, nie oddawał się z nią miłości, a właśnie wyruchał, wydupczył i po wszystkim wytarł się w firankę.


hahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-19 23:48
Nie ma jak zgrabna dupeczka, obfite piersi, zgrabne uda, od razu mi tętno skoczyło :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Pantymonster 2012-12-20 07:53
Nie ma z czym dyskutować, takie myśli mają chyba wszyscy zdrowi faceci. Nie sposób z tym walczyć więc trzeba to zaakceptować i się z tym dobrze bawić :D
Taka pierwotna myśl, na widok ponętnej łani, wyskakuje jak królik z kapelusza, dopiero po niej umysł się włącza aby ją ugładzić ostatnie jest ego, które zaczyna swoją śpiewkę co by było gdyby...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ester 2012-12-20 22:31
Każdą Bastylię można zdobyć,ale im większy opór ,tym większa eksplozja i ekstaza.Nie bawią mnie skomlący i śliniący się na mój widok faceci,ale ich mózgi nafaszerowane hipnotycznym ,intelektualnym przyciąganiem.W tedy orgazmy są wyjątkowe i żadna firanka tego "nie uniesie":)

Nie sądziecie,że Marek staje się bardziej liryczny,poetyc ki?Może to zasługa wigilijnej gwiazdki lub nieskazitelnie białego aniołka?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Zbożowy 2012-12-20 22:46
Ah Ester, bo widzisz, patrzysz na to z kobiecej hipnotyczno- intelektualno- emocjonalnej strony. A ja przedstawiłem sytuację z punktu widzenia statystycznego mężczyzny. Jeśli facet widzi piękną, zgrabną kobietę i tak się złożyło, że dostał testosteronem po żyłach- chce mu się seksu. Proste. Różnica polega tylko na dalszym zachowaniu, jeden zacznie się ślinić, pocić i mamrotać, gdy w tym czasie drugi zaprzęży do działania np. erudycję i elokwencję. Co i tak jest tylko maską narzuconą na popęd :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Ester 2012-12-20 22:58
Ależ wiem,rozumiem wasze bestialskie popędy.Ale niech będą "ładnie ubrane",kobiety to kupują.Przecież gramy do tej samej bramki:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Zbożowy 2012-12-20 23:05
Cytuję Ester:
Przecież gramy do tej samej bramki:)

Bardzo mi się Twoja odpowiedź spodobała. Pozdrawiam serdecznie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # zz 2012-12-21 20:02
Czyżby ?!
Przecież Ester napisała:

Cytat:
Ależ wiem,rozumiem wasze bestialskie popędy.
Przecież to pokazuje że i Ester jest do szpiku kości skażona diaboliczną indoktrynacją religijną, która każe w w sferze seksualnej widzieć bestię, szatana i wszelkie zło.
A to jest piekielne kłamstwo i szatańska manipulacja.
Bestie wielkich religii stworzone w epoce niewolnictwa SŁUŻĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE ZNIEWALANIU, DOKONUJĄ PIEKIELNEJ MANIPULACJI, ZOHYDZAJĄ TO CO NATURALNE - PRZEDE WSZYSTKIM SFERĘ SEKSUALNĄ, WYŚWIĘCAJĄ WŁADZĘ, KORUPCJĘ, PRZEKRĘTY, WYZYSK, PASOŻYTOWANIE NA BLIŹNICH. A CO NAJGORSZE ZYSKUJĄ PRZY TYM SOJUSZ WIĘKSZOŚCI ZDEGENEROWANYCH SAMIC, KTÓRE TEŻ MYŚLĄ TYLKO O TYM JAK ZNIEWOLIĆ SAMCA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # ester 2012-12-22 01:30
Następny będzie mnie tu szufladkował:)A le niech będzie zz,pomogęm ci.
Z gracją i wdziękiem wysysam mózgi i obcinam penisy kretynom.Potem składam je ofiarnie w konfesjonale.Al bo nie-zjadam i w ekstatycznym ,rytualnym tańcu ,na kolorowo obrzyguję ściany świątyni.W namiętnym szale uniesienia,z szatańską manipulacją ,z czarnymi siostrami,samic ami uprawiam dzikie orgie, przy wybuchających salwach świec.Wyrywam serca zniewolonym,cno tliwym kandydatom do dupczenia,palę dusze tych ,którzy się wypierają jedynej ,prawdziwej wiary-wiary w matriarchat:D
No i masz mnie ,na tacy:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2012-12-22 01:33
Zapomniałaś dodać coś o składaniu Szatanowi ofiar z małpek bonobo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # zz 2012-12-22 13:00
No bo szatan nienawidzi seksu a jak mu okazać gołą dupę a nie daj Boże kutasa to dostaje furii i histerii a oczka robią mu się czerwone.
A małpki Bonobo stworzył Bóg, znany ze swojego poczucia humoru, stworzył je po to by stale przypominały człowiekowi Raj utracony i by diabły tego świata nie miały za lekko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Romek 2013-01-11 00:05
Gdybyś zupełnie zaakceptował to co "naturalne" (ja bym to nazwał raczej pierwotnym lub elementarnym) jako jedyną zasadę to musiałbyś wtedy kopulować na chodniku, a prawdopodobnie po kilku latach zmarł na powikłania chorób. Nie wspominając o tym, że może wcześniej zabiłby cię lub wygnał ze stada inny samiec. Tak właśnie byłoby, gdyby przyjąć, że powinniśmy być huhu naturalni.
Mamy intelekt, mamy ideały. Wierzę w człowieka i jego panowanie nad podstawowymi instynktami w imię miłości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Romek 2013-01-10 23:56
E e. To nie koniecznie "maska narzucona na popęd", ale ideały. Oczywiście cyniczne cwaniaki korzystające z NLP, NLS itp., nie posiadający zasad, w które wierzą, będą używać swej elokwencji instrumentalnie . Szanująca się, świadoma i dobra kobieta wyczuje i to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2012-12-19 21:38
nic dodac nic ująć. AMEN :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2012-12-20 09:10
Tak sobie myślę, że nikt ze 100% pewnością nie może powiedzieć co lubi, czego nie lubi, co by chciał, dopóki nie poczuje lub nie zobaczy. Nawet najbardziej ceniona przez nas cecha w towarzystwie nieakceptowalny ch przez nas wad blednie. Bo kto lubi jeść przesolone obiady? :P Dlatego jeden uniwersalny ideał nie istnieje.
Często przyglądając się różnym przystojnym twarzom zastanawiałam się co mi w nich nie pasuje. Nie wiem skąd te myśli, bo nawet nie umiałam na te wewnętrzne pytania sobie odpowiedzieć- dopóki to coś wewnętrznego nie kazało mi patrzeć na niego. W jednej chwili stał się moją muzą :P Gdybym była da Vinci namalawałabym Damę z łasiczką z nim w roli głównej :P Ta klasa, ten wdzięk, to ADHD :P To wszystko oślepia jak te halogeny (na szczęście on się ze swoimi przymiotami urodził):

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2018-10-09 21:44
Those pesky little rules how the casino counts on me not getting to
know! Next on our list is a table game known becoming
Roulette Wheel. There's another way to get rid of the casinos on the web.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # low libido 2018-10-18 10:44
The bottom line: Staying afraid often keeps us from truly living.

What holds them back is the worry of appearing foolish
at the front of other people. This is certainly to work your personal mentor and guide.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # seo 2018-10-26 22:25
Nice blog, i like to refer you site to our website.
tq
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss online 2018-11-13 01:17
I love your blog.. very nice colors & theme.

Did you make this website yourself or did you hire someone to do it
for you? Plz answer back as I'm looking to create my own blog and would like to know where
u got this from. thank you
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2018-11-13 21:26
Check out Kim's AC Contributor Page - click the link.
On this particular occasion, I kept running
can. Because, the associated with indexing, new websites takes about 8 weeks.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss online 2018-11-13 22:49
I always emailed this webpage post page to all my associates,
since if like to read it afterward my contacts will too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss best company 2018-11-19 11:36
Unfortunately search engine online spiders cant view the photographs on internet pages.
So putting your site's link on a website that has got a
lot of other links may not do you that much good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 apk 2018-11-21 08:25
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you
writing this write-up plus the rest of the website is really good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 Kiss 2018-11-21 23:32
Hi there, always i used to check weblog posts here in the
early hours in the daylight, since i love to learn more and more.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918 kiss 2018-11-23 17:05
Hi my family member! I want to say that this post is amazing, great written and come
with almost all significant infos. I'd like to look more posts like this .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2018-11-25 13:53
It can be written by a friend, neighbour, relative, et cetera.
Let them know what has happened, and when they curious, explain why occurred.
What your belief about the markets on the whole?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # SCR888 2018-11-27 00:47
Good day I am so happy I found your webpage,
I really found you by accident, while I was searching on Google
for something else, Anyways I am here now and would
just like to say cheers for a remarkable post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don't have time to read through it all at the minute but I have
saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will
be back to read a lot more, Please do keep up the awesome job.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # play8oy for ipad 2018-12-02 20:33
Hi, Neat post. There's an issue with your website in web explorer, may test this?
IE still is the marketplace leader and a huge component to folks will leave out your excellent writing because of this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss mod apk 2018-12-26 20:37
There are good quality courses also in industry.
Gaining credibility and ranking rrn your blog can be a long drawn process.
Blogging demonstrates true commitment and passion to your industry that you will can't fake
long-term.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino malaysia 2018-12-29 17:41
This is sending links from various other web sites to internet
pages. Pinging helps a considerable amount when you're trying
to rank highly to the search offer. They are in effect my colleagues on the world.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918Kiss apk 2019-01-07 08:12
Hi would you mind sharing which blog platform you're using?
I'm planning to start my own blog soon but I'm having a tough time selecting between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your design and style
seems different then most blogs and I'm looking for something
unique. P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 online 2019-01-08 15:34
Hi everyone, it's my first visit at this website, and paragraph is in fact fruitful in support of me,
keep up posting these types of articles or reviews.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky 777 2019-01-10 19:45
This post is priceless. When can I find out more?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2019-01-15 01:20
I used to be suggested this blog by way of my cousin. I am not sure whether this post is written via him as no one else recognise such targeted approximately my
problem. You're incredible! Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2019-01-21 23:32
Without ads, cash becomes a tad harder. You only deepen too sales heavy,
it might get passed over and will not read. Press releases are also an excellent way to encourage
your post.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # office design table 2019-02-02 10:43
Wonderful beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your site,
how could i subscribe for a blog website? The account helped me a applicable deal.
I had been a little bit familiar of this your broadcast offered bright clear concept
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sky777 casino 2019-02-06 17:00
Client will probably click along the first few sites and also the
remainder go unnoticed. Couple of on Amazon for a Kindle version is $7.99, but used physical copies
sell scaled down price on the web site.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss cara menang 2019-02-15 19:15
Finding a good attorney for divorce Boyertown, PA, is a vital issue.
His roving eyes keep following them through the evening, although he never
flirts these. How are things dignifying anyone,
but only oneself.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # shop design for life 2019-02-18 00:08
Asking questions are truly pleasant thing if you are not understanding
something completely, except this article provides good understanding even.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bridgette 2019-03-11 16:04
Every weekend i used to pay a visit this web page, for
the reason that i want enjoyment, as this this site conations actually nice funny information too.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # سوفت open sky 777 2019-04-26 00:58
Hi! I just would like to give you a big thumbs up
for your great information you have right here on this post.

I will be returning to your site for more soon.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 918kiss 2019-05-03 10:01
After all, many young people need to be sold on good
healthcare. The Bible tells us and several benefits, including that suffering brings obedience to ensure thats true.
Take someone together with you who could be trusted.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 2019-05-12 02:10
About 95% to 99% of our behaviour, thoughts, and feelings in a
day are habitual. Think hard and reason out the points for and
against your pursuits. Basically, it's all about meeting your fears and facing them head-on.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live blackjack nina 2019-05-20 12:47
This change off heart was not easy to acknowledge.
It annoys Ammy as she thinks that his behaviour is not gentlemanly.
Seeking approval is deeply rooted in me, and at the time it's pretty much all I cared about.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 max 2019-05-26 18:53
You have not likely discovered the numerous benrfits you can get from using most likely.
Everything you have as probably some regarding value attached to it.

He irritated the powers tbat were and capabilities that stijll are.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # scr888 download pc 2019-06-04 18:23
What are you say when you talk tto yourself? There are people who sell bad trailers and
you have too be wary on them. Every day I dreaded tto be able to contact them about
inquiries or concerns I ccan result iin encountered.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live blackjack us 2019-06-19 09:35
Your back up plan may function as a security net such a state of affairs.
Even in don't, odds are you a few pet peeves. Fortunately, you can always get your bannsrs cyberspace.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lpe88 download apk 2019-06-19 22:25
Do not give too many details about you sinche lots of them aroynd the are complete strangers.
I hadd an experience recently more than latter ailment. Communication is essential for understand each other.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # live22 download 2019-06-23 19:46
To attract more customers, web masters realise really should more press releases.
This that if something can be searched, it searched.
Otherwise, close it and search for a better it.

My page - live22 download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież