STRONA ARCHIWALNA

Świat ściemy - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

piątek, 07 grudzień 2012 18:58

Świat ściemy

Napisał 
Żyjemy w świecie ściemy. Kobiety kłamią, że ważne jest tylko wnętrze, faceci że ciepło i smaczne obiady. Politycy łgają w żywe oczy, że dbają o ludzi, przez których zostali wybrani i opłaceni, firmy farmaceutyczne przysięgają że zależy im na naszym zdrowiu, a nie na setkach miliardów dolarów rocznie, które mają dzięki chronicznym, niewyleczalnym chorobom. Pracodawcy udają że płacą, pracownicy udają że pracują; mafiozi udają groźnych i strasznych, by zastraszeni płacili haracz, a policja udaje że ich łapie. Prokuratura udaje że TNT to nie trotyl,  Marczukowa że  pod stołem przytulała pensję, czujnie rozglądając się na boki, a sędzia udaje że jej uwierzył.

Łgają

Firmy łgają, i wmawiają Ci że potrzebujesz ich gadżetów. Ci którzy się na to nabrali, udają że są szczęśliwi, żeby nie wyjść na jeleni i byś im zazdrościł, więc Ty też udajesz że kolejny śmieć dał Ci spełnienie. Religijni wmawiają Ci że tylko dzięki ich czarom zdobędziesz życie wieczne, a wierni udają że wierzą w teatrzyki i szopki, dzięki którym Bóg im coś za te dzikie pląsy da. Wszyscy, na każdym poziomie, kłamią i oszukują. Żyjemy w świecie ściemy, fałszu i rzadko kiedy widocznej, nieśmiało połyskującej w parujących stosach gówna, perle niewinności.

Sumiaste wąsy

Tak patrzę na te opuchnięte po sobotnich szaleństwach mordy; wąsiska, popsute zęby, nabiegłe krwią oczy. Spoglądam w nocne niebo, i widzę migające gwiazdy, tak bardzo smutne i odległe od nas. Piękny jest mrok kosmosu, w którym skryte są nieprzebrane skarby i tajemnice. Tyle planet, tyle prywatyzacji "za złotówkę" możnaby przeprowadzić, podatek od lawy, od siarki w powietrzu, od kraterów, wprowadzać demokrację w stylu Polskim; niejeden polityk partii miłości wzdycha z tęsknoty, wpatrując się w ciemny, mroczny nieboskłon.

I gdy tak w objęciach zachwytu pogrążon jestem, przeświadczenia odczuwam metaliczny, na końcu języka smak; nie jesteśmy sami we wszechświecie. Są inni którzy nas dymają. Zwierzaki silniejsze, jedzą słabsze, a silniejszy nie zawsze znaczy większy i silniejszy. My jemy prawie wszystkie zwierzaki, bo jesteśmy cwańsi i silniejsi. Z wszystkich ludzi, jedni są głupi, drudzy sprytniejsi, i ci drudzy na wszelkie możliwe sposoby wykorzystują tych pierwszych, lemingów. I co, koniec łańcucha pokarmowego? niemożliwe. Mądrzy mawiają, że na szczycie ludzkiego łańcucha pokarmowego stoi kobieta, i doi władców ziemi, tej ziemi.

Kobieta; najsprawniejszy drapieżnik. Wczepia się w potężny tors i krocze władcy, zdobywcy, wysysa go ze spermy i mądrości, pobudza upojnymi kształtami, kołysze piersiami, by dysząc potężnie, obłąkany pożądaniem mocarz oddał jej swą moc, w trzewiach skrzętnie lokowaną.

Koń Trojański

Minister zdrowia ostrzega przed paleniem i chlaniem. Lekarze przed złapaniem adidasa i zalecają gumę; religijne autorytety ostrzegają przed piekłem po śmierci, za używanie gumy (czyli morderstwem nienarodzonych). Żona mojego czytelnika wpadła w furię, gdy ten kupił moją książkę w empiku; ostrzega wszystkich by mnie nie czytać, bo facetowi "odpierdala" po lekturze, nie chce pracować, przynosić pensji, godzić się na bycie pod butem. Ja także ostrzegam; przed skąpstwem, moich czytelników. Moi rodzice ostrzegają mnie, że jak się nie opamiętam i nie będę miał żony i dzieciaków, to komu przekażę w spadku moje trzynastoletnie seicento? jak to komu? muzeum kultury Żydowskiej w Tykocinie. Naprawa tego antysemickiego, czterocylindrowego konia Trojańskiego, zrujnuje nawet właścicieli połowy świata.

Wszyscy przed czymś ostrzegają. Ale dlaczego nikt nie ostrzega przed ślubem? to umowa prawna, mocno wiążąca prawnie dwoje ludzi, i najczęściej bardzo niekorzystna dla mężczyzny, na całe życie. Dlaczego nikt nie ostrzega, że zakochanie to trwający do dwóch lat wytrysk do krwioobiegu dopaminy i endorfin, a nie opiewana przez poetów miłość? gdzie usłyszę że wchodząc w związek z kobietą, mogę się doprowadzić do takiego stanu, że w amoku zarżnę kilku ludzi, a potem skoczę z wieżowca w majączący ponętnie chodnik, obficie upstrzony guano Polskich Burków i Azorów?

Dymany w odbyt

Rozglądam się wokół, lecz umyka mi ważne ostrzeżenie, że człowiek do końca nie zna swoich emocji. Ona kocha? tak, ale może nagle przestać. Ot tak, jakby ktoś wyłączył światło. Po prostu pstryka jakiś hormonalny przełącznik, i Twoja kobieta ma odruch wymiotny patrząc na Twoje klapki, nieobcinane latami paznokcie u nóg, i wąsy. I co dalej? a to zależy od poziomu życia, i czy uda Ci się uniknąć płacenia jej alimentów (obniżenie standardu życia). I to nie zawsze musi być strata pracy, co najczęściej pociąga za sobą wrzaski o to że ją "ograniczasz", czy to że poznała nowego chłopa będąc w delegacji. Tak po prostu, tak się stało, i nikt nie wie dlaczego. A co najgorsze, taki przełącznik może pyknąć także w Twojej głowie; kochałeś, ale już nie kochasz, brzydzisz się. Widok jeszcze niedawno ukochanej, rodzi w Tobie łazienkowe emocje. Z każdej strony obrazki ukazujące Ci jak masz żyć, jak masz wyglądać. Szczęście to: Ipod, Ipad, Iphone; dzieciaki i żona, dobra robota, fabia w kombi i gazie, na raty, apartament czterdzieści metrów w bloku, i kredyt na trzydzieści lat żebyś się nie zerwał z łańcucha w korporacji, gdzie codziennie wyśmiewasz się z pedałów, a sam jesteś systematycznie dymany w odbyt. I tylko pesymiści po wódce, mówią Ci że dziecko któremu poświęcisz życie może umrzeć, znienawidzieć Cię, a po latach harówy uznać (co jest aktualnie bardzo modne) że je gwałciłeś w dzieciństwie, bo psychoterapeuta tak mu/jej powiedział. Czy jest coś trwałego, na tym podobno najlepszym ze światów? Ale przecież pesymistów się nie słucha, co oni tam wiedzą o życiu. Ty wiesz, bo widziałeś w Itelewizorze, wywiad z modnym, topowym Idziennikarzem, sprytnym Liskiem, który krąży wokół kurnika, by ukraść jedną, dwie kurki.

Czytany 18280 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:53
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+1 # Sierżant Garcia 2012-12-07 19:23
Czy możesz polecić jakąś książkę o emocjach? Rozumiesz - jakieś mechanizmy powstania itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # Marek 2012-12-07 20:56
Jasne - wszystko Eckharta Tolle. Dochodzę do przekonania, że to chyba najlepszy ze wszystkich nauczyciel duchowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # imie obowiazkowe 2012-12-07 21:05
zamowiłem własnie Eckharta, takze czekam z niecierpliwości ą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-08 14:41
Warto, to wspaniała nauka. I wiem że działa, w przeciwieństwie do wielu innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sierżant Garcia 2012-12-07 22:13
Ok, to jest o emocjach od strony duchowej. A coś od strony bardziej naukowej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-08 14:42
Kiedyś czytywałem, ale nic nie pamiętam z tego kompletnie, ani tytułów ani autorów. Ciągle zmieniające się tylko teorie, i wykłócanie naukowców. Jednak wiem, że to jest nic nie warte, przy nauce duchowej. Bo Tolle chociażby, w czym jest głupszy od naukowca, w tak delikatnej materii jak własne emocje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # wituś 2012-12-07 20:47
Mareczku, no esej-esencja. Mocny i pożywny!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-07 20:57
Dziś mam powera; rąbałem na mrozie drewno siekierą, włamałem się na czyjąś działkę, goniły mnie chyba gęsi(?). Moc emocji :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # noone 2012-12-07 22:06
czyli okaz zdrowia, nic Ci nie dolega :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-08 14:43
W chwili ucieczki, faktycznie nic nie dolega :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotr 2012-12-09 19:18
Cytuję Marek:
Dziś mam powera; rąbałem na mrozie drewno siekierą, włamałem się na czyjąś działkę, goniły mnie chyba gęsi(?). Moc emocji :)To wielce prawdopodobne że gęsi. Są to ptaki mocno "przywiązujące się" do człowieka. Pamiętam, że gdy byłem mały, mieliśmy parę gęsi (teraz już nie hodujemy bo przepisy i "życzliwi" sąsiedzi) i gdy tato wracał z pracy, rozpoznawały dźwięk silnika i gęgały. Poza tym, broniły obejścia niczym pies. Nikt obcy nie wszedł bez obecności domowników, bo zaraz atakowały i dziobały. Generalnie bardzo inteligentne ptaki.

P.S. Świetne na tych świadków jehowy, którzy nadmiernie pukają :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-09 23:07
Gęsi są jak psy, ponoć nawet lepsze. W sumie to mi żal ŚJ, tak chodzą, przekonują. Ja bym nie umiał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Piotr któryś z kolei 2012-12-10 00:53
Cytuję Marek:
Gęsi są jak psy, ponoć nawet lepsze. W sumie to mi żal ŚJ, tak chodzą, przekonują. Ja bym nie umiał.

A mi siebie nie żal że tak chodzę.Jedni zapoznają ze swoimi racjami chodząc,inni pisząc blogi.Przy okazji-świetny blog,przeczytał em wszystko i wiele pomogło mi to zrozumieć - dziękuję. Przekonania różne ale problemy te same.po prostu życie. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-10 10:23
Pisanie jest łatwiejsze, przynajmniej dla mnie. Co kto lubi - i umie :) pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # imie obowiazkowe 2012-12-07 20:51
klasyk...widze ze forma jest, przynajmniej ta piśmiennicza.ta k z innej beczki: słucha ktoś jeszcze the prodigy? powiem wam ze fajnie jest wrócić do nich po xx latach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-07 20:58
Dziękuję, ja nie. Za szybkie. Ale polecam Ci www.youtube.com/watch?v=hOTYaJNgWzA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2012-12-07 23:23
Cytat:
...niejeden polityk partii miłości wzdycha z tęsknoty, wpatrując się w ciemny, mroczny nieboskłon.
I czasem tylko słychać z oddali skowyt przeciągły, to żal nieutulony i BUL niespełnienia.
Ot chciałoby się, chciało, jakże chciało, żeby się miało, i miało, i zawsze za mało.
I ręka ku gwiazdom chciwie wypięta,
tyle że lepkie łapsko gwiazd ZA CHOLERĘ nie sięga.
I znów dał się słyszeć skowyt przeciągły, potem z gardzieli dobył się bulgot i charkot.
Tyle tam światów, planet, galaktyk, tyle by chciało się przejąć, uwłaszczyć.
Och te plugawe gwiazdki, gwiazdeczki, niech was cholera...
Leming podrapał się po czuprynie, warknął zaczepnie ku nieboskłonom, spojrzał ze złością na gwiezdne szlaki i wrócił do siebie... na czterech łapach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-08 14:44
Ha ha ha :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anonim 2012-12-08 12:14
Marek ściemnia że socjal jest genialny.
Sam unika skarbówki, płacenia podatków jak się tylko da... ;]. Ot hipokryzja 90% Socjalistów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2012-12-08 14:45
To jedź do liberalnych Chin, i zapierdalaj za miskę ryżu. Czy może wolisz do socjalnej Szwecji, Kanady, Australii? no właśnie. To tyle w temacie hipokryzji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anonim 2012-12-08 17:53
Oj nie chodzi mi o rady gdzie mam jechać i pracować (A jak już, czemu nie zaproponujesz Hiszpanii, Grecji,Portugal i albo Polski) . Chodzi o hasła socjalistów "dzielcie się dobrami" "Opodatkować bogatych ... dawać biedniejszym" ... (ale od moich pieniędzy wara!). Teraz można powiedzieć - tyle w temacie hipokryzji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2012-12-08 20:17
Jasne, niech koncerny i miliarderzy nie płacą podatków, a zapłacą biedni. Trzeba mieć kisiel zamiast mózgu, by wierzyć że takie coś spowoduje co innego, niż za kilka lat rzeźnię na ulicach. I jeszcze zabrać te ochłapy socjalu, zwłaszcza na wschodzie Polski, gdzie ludzie jeszcze pracują za 600 zł miesiecznie - szczęściarze, mają pracę. Zabrać im chleb, pobudzić, niech idą na piechotę do większych miast i aktywizują się zawodowo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2012-12-08 21:45
Cytat:
Szczęście to: Ipod, Ipad, Iphone; dzieciaki i żona, dobra robota, fabia w kombi i gazie, na raty, apartament czterdzieści metrów w bloku, i kredyt na trzydzieści lat żebyś się nie zerwał z łańcucha w korporacji, gdzie codziennie wyśmiewasz się z pedałów, a sam jesteś systematycznie dymany w odbyt.
Cholerne pokolenie wyznawców konsumpcjonizmu . Zastanawiam się, czy można znaleźć kobietę, która woli żyć skromniej, za to bez kredytu u lichwiarza, czyta etykiety na żywności, by chociaż w podstawowym stopniu wyeliminować niezdrowe jedzenie (choć jedzenie z założenia powinno być zdrowe), nie opychać się glutaminianem i azotynem sodu, doceni to, że staram się by w domu były jajka, mleko od drobnego gospodarza, nie z przemysłowej fermy drobiu, nie zachwyca się reklamowanymi środkami czystości i stosuje je bez umiaru (pamiętam z reklamy "połysk bez spłukiwania" - tak wpieprzajmy płyn do mycia naczyń, boże te bakterie są wszędzie, muszę ratować moje dziecko), myje podłogę zwykłą wodą i ścierką (bez wspaniałych chemikaliów o zapachu cytrynowym), nie jest wielką propagatorką GMO (to takie modne i nowoczesne), chce mieć własny ogródek warzywny, żeby naszych dzieci nie karmić gównem ze sklepów, a może nawet upiecze własny chleb na zakwasie (tak piekłem swego czasu taki chleb, nie jest to takie trudne), jest choć trochę inteligentniejs za od przeciętnego motłochu i jest w miarę urodziwa (niestety jestem wzrokowcem, jak większość facetów).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2012-12-08 23:07
...jak jeszcze potrafisz wbić gwóźdź w beton bez użycia udaru,robisz dobrą jajecznicę na tych ekologicznych jajkach,potrafi sz wyprasować koszulę i nie zrzędzisz o Smoleńsku,to znajdziesz w tym "motłochu"Jagnę co Ci chleba z pieca ukroi i dupy da na nieskażonej chemią podłodze..Zgrab na, urodziwa i mądra .I co jeszcze?Może z dwoma tyłkami i tytułem doktora?Marku!P owiedz temu panu,że dinozaury wymarły,a mutacje są niebezpieczne:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-09 23:03
Ha ha, dwa tyłki, uśmiałem się :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2012-12-10 20:31
Uśmiałeś, czy rozmarzyłeś :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Draniu 2012-12-09 10:53
Tia..lemingowy swiat..indokryn acja rozowego towarzystwa osiągnela swoj cel...korporacy jna edukacja zwycieza..relat ywizm historii szaleje..polmoz gi porozumiewaja sie monosylabami..t zw. lajkowaniem w ktorym dominuja znaczki,ikonki, haselka internetowe..sa dumni ze swojego wtornego analfabetyzmu.. .sfera erotyczna to jedna wielka latryna..do ktorej wszyscy s*aja i szczaja...panny sa zadowolone,ze zaliczyly kolejnego "lidera",a faceci ,ze zerzneli kolejna "wydmuszke"...n acpane towarzystwo super sie bawi,sa wiecznie usmiechnieci,ro dza sie "zlote mysli" miedzy machem a buchem albo buchem a machem..relaksu je sie i uwaza ze wszystko jest git,wszechobecn y luzik..w mysl zasady robta co chceta..reszta sie nie liczy...ściema ,ścieme pogania..slynne gebelsowskie powiedzenie..st o razy powtorzone klamstwo staje sie prawda..to wszystko satanowi dzis norme.....byle plynac z nurtem...a tak w ogole przeciez nic sie nie dzieje..jest dobrze,wygodnie i cacy...nie ten to nastepny,nie ta to nastepna...hede onistyczne wyzwania,chwilo wa podnieta to jest to...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sierżant Garcia 2012-12-09 12:20
Kiedyś dość często pisywałeś o afirmacjach, że pomagają, że należy założyć sobie zeszycik i codziennie sobie coś w nim zapisywać. Próbowałem, ale mi się nie udało - w ogóle nie mogłem się do tego zmotywować i w sumie to mi się nie chciało, sprawiało pewnego rodzaju ból psychiczny.

I tu pojawia się moje pytanie: co myślisz o swego rodzaju audio-afirmacja ch? Np. nagrywam siebie na mp3, mówię: Jesteś wartościowym człowiekiem, kochasz samego siebie itd., a potem to wszystko odsłuchuję przez jakiś tam czas dziennie. I ewentualnie do tego puszczam podkład z muzyką relaksacyjną. Do tego wszystkiego można by dodać powtarzanie owych afirmacji przed lustrem. Co o tym sądzisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-09 23:03
Ja też nie cierpię pisanych afirmacji; jednak one dobrze działają. Teraz są kody zdrowia, i faktycznie działają. Mocniej niż jakiekolwiek afirmacje. Zamiast więc je nagrywać (ludzie słuchają ich max kilka dni), kup książkę kody uzdrawiania i je stosuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2012-12-09 12:55
Spełniam wszystkie wymienione kryteria. Nie rozumiem tylko tego wbicia gwoździa w beton bez udaru (uderzenia). Domyślam się, że masz problemy z powieszeniem obrazka na ścianie Twojego apartamentu z wielkiej płyty. Swoją drogą tzw. męskie prace nawet lubię i umiem wykonywać.

Cytat:
Jagnę co Ci chleba z pieca ukroi i dupy da na nieskażonej chemią podłodze.
Ta perspektywa mi się nawet podoba.

Tyłek wystarczy jeden. A doktorat nie gwarantuje inteligencji. Co jeszcze? Żeby była ateistką. Lecz to chyba oczywiste, jeśli jest inteligentna.
Nie wiem, co maja do tego dinozaury, a tym bardziej mutacje, ale feministka musi używać niezrozumiałych , często nieadekwatnych pojęć, których nie rozumie, żeby wyjść, w swoim mniemaniu, na erudytkę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # ester 2012-12-09 20:12
..no tak ,znaleziono juz dla mnie szufladkę,szybk o dość.Przykro mi ,w wymienionych się nie mieszczę:)Widzi sz,z "motłochem" jest jeden problem:jest większością i do tego katolicką w naszym kraju...Wymagan ia,mości pana,brzmiące z lekka jak anons matrymonialny,p roszą się wręcz o sarkazm i tak zostały potraktowane.Za tem ,ja Ester, związana z motłochem od Kosyniera po dziada rewolucjonistę, któremu betonem dom zalali,bo w nadmiarze mieli, gwoździe w niego,w ten beton znaczy się,wchodzą jak w masło,bo to nie byle jaki beton,oświadcza m: nie znam pojęcia feminizmu,nie przyswoiłam,o erudycji na studiach tfu,na podrzędnym Uniwersytecie Jagiellllońskim nie uczyli(czy to jakiś wirus?)Za to znam zapach gnoju i końskiego łajna ,bom ze wsi spokojnej acz wesołej czyt.Jagna co cycki krowom obciąga i jak trzeba buhaja uspokoić to castrare ma jak w banku:D Zapraszam "jajek "Ci u nas dostatek.
Aha!Pozera wywącham na kilometr,jak moja stara ,czystej krwi Azawakh,wredna suka.
:*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-09 23:05
Oj nie wiem czy ateizm to oznaka inteligencji; wątpię. Wiara że kosmos się sam stworzył, po prostu nie mieści mi się w głowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Jajacek 2012-12-10 14:01
Wyjątkowo się z Tobą nie zgodzę, Marku. Jeżeli ktoś, nazwijmy go Bogiem, stworzył kosmos, to kto stworzył jego? Znów mamy problem, chyba że założymy, że istniał zawsze. Łatwiej przyjąć, że to wszechświat istniał od zawsze. Choć nie wykluczam, że po drodze pewne procesy zostały wspomożone i przyspieszone przez jakiegoś kosmicznego podróżnika, przedstawiciela inteligentnej rasy, tylko po jaką cholerę go czcić. Zrobił sobie facet (a może nawet babka :) )eksperyment i tyle.
Fakt, że są też ludzie, określający się mianem ateistów, by uchodzić za postępowych. Tacy wstępują do partii gejów i transwestytów. Nie o takim ateizmie myślałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Jajacek 2012-12-10 15:17
Dokańczając moją myśl - inteligentny człowiek z założenia powinien być ateistą, natomiast ateista nie zawsze musi być inteligentny.
Dobra, idę dalej rozbierać świniaka, by mieć choć trochę swojskiego, porządnego żarcia, jak przystało na pozera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bernard 73 2012-12-10 18:18
idź i nie wracaj...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2012-12-10 19:55
Masz na zgodę, Jacku od ekologicznych jajek i nie tylko...:)

http://www.youtube.com/watch?v=X_9vZXkXrqM

:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Jajacek 2012-12-10 20:45
Nie chcę być drobiazgowy, ale Ester bardziej mi się kojarzy z klimatami biblijnymi niż z kosynierami i dziadkiem rewolucjonistą :)
Mój komentarz napisałem, bo chciałem sprowokować inne osoby, nie tylko kobiety, do wypowiedzi na ten temat. To nie jest anons matrymonialny, tylko wyraz rozgoryczenia faceta zawiedzionego, nazwijmy to wprost, głupotą ludzi, a w szczególności kobiet. Może jeszcze nie wszystkich. Mam taką nadzieję, dlatego napisałem na tej stronie.
Wracając do dinozaura, to wolę być dinozaurem, niż chrząszczem gównojadem, ale każdy wybiera co lubi.
A na zgodę mogę zaproponować moje dwa jajka  Ostatnio niedopieszczone .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # ester 2012-12-11 12:01
Po moim tarmoszeniu masz pewne,że we Wigiliję przemówisz wreszcie ludzkim głosem tylko na innej częstotliwości: )Nabierzesz ogłady ,delikatności,b rudzia wypijem i.... właściwie mów mi Jadźka:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bernard 73 2012-12-10 18:15
mnie tez sie tak wydaje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2012-12-09 14:17
Mordo ty moja...czyli obozowe bestie...czyli siostry tusku tusku

Tak się patrzę na tą fotkę na onecie i patrzę, i zastanawiam skąd u licha ja te mordy znam, i nagle eureka ! - to siostry a może raczej babki tusku tusku, te same spojrzenia psychopaty, ten sam wyraz kaprawych tuskoidalnych ocząt...

m.ocdn.eu/_m/e84e2d678189785e6f8fa4aa76d3d864,33,29,142-0-269-151-0.jpg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ester 2012-12-09 20:17
ZZ,a może juz klonują?A zdjęcie w sepii to ściema?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-12-09 23:06
Może to jego poprzednia inkarnacja? :) a teraz wrócił, by dokończyć dzieła :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # naga prawda 2012-12-11 22:23
co jest lepsze modlitwa czy wieszak?
wieszak, wyskrobiesz nim niechciana ciąże
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd