STRONA ARCHIWALNA

Czy założyć z kobietą firmę? - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

czwartek, 11 październik 2012 19:44

Czy założyć z kobietą firmę?

Napisał 
Jeden z braci samców, zadał mi pytanie; czy dobrym pomysłem jest wspólne zakładanie z kobietą interesu, by związek nabrał rumieńców?


Zły pomysł


To bardzo zły pomysł; oczywiście dla faceta. W zakładanym przez mężczyznę biznesie, kobieta przeważnie faceta - uwaga, ulubione słowo Pań - wspiera. Wspiera robiąc mu kanapki do pracy, wsadzając pizzę do mikrofalówki, przytulając i dając dupy, co oznacza że w razie rozwodu, należy jej się przynajmniej pół firmy. Oczywiście, chce więcej, w końcu facet osiągnął sukces jedynie dlatego, że go "wspierała". Czyli mężczyzna zdobywa klientów, zajmuje się księgowością, podatkami, papierologią, użera z klientami, bankiem... a jego dziewczyna go wspiera, by jej mężczyzna dokonywał wielkich, heroicznych czynów na polowaniu w miejskiej dżungli. Kobiety uwielbiają wspierać ambitnych facetów, chociażby dlatego że jest to bardzo opłacalne. Praca kobiety w sklepie spożywczym za ladą, co najmniej dziewięć godzin dziennie harówki za tysiąc pięćset złotych; z drugiej strony wspieranie swojego faceta zalaniem wrzątkiem saszetki z herbatą raz dziennie, i połowa ze wszystkiego co on swoimi umiejętnościami i talentami zarobi. Połowa w razie rozwodu, ponieważ w przypadku godnego życia, Panie potrafią przechulać cały majątek na swoje potrzeby. Jak widać, wspieranie jest świetnym biznesem, ale tylko wspieranie ambitnych, rokujących sukces samców. Menela żadna trzeźwa kobieta nie wspiera, nie dopinguje by coraz więcej i więcej zdobywał dla ich związku. Wspierać prawnika, lekarza, notariusza? bardzo chętnie. A wspierać brzydkiego brata samca z długami w lichwiarskim providencie? brzmi jak żart. Bardzo cyniczny, i piekielnie realny.


Nie otwieraj furtki...


Gdy masz firmę, nad którą Ty sam masz kontrolę, masz możliwość wykonania każdego ruchu. Możesz zrobić co zechcesz, a jako osoba niezależna, masz szacunek u kobiety. Póki jest coś w Tobie do zdobycia, kobieta się stara. Gdy firma oddana, a Ty w kapciach i z wielkim brzuchem, nie masz już nic. Czy widziałeś żeby ktoś starał się i skakał przy kimś, kto nic nie ma? to niemożliwe. Szacunek wzbudza tylko ten, kto coś ma.  Oddanie części swojej pracy kobiecie, to oddanie i przetrwonienie swojego szacunku. Oczywiście kobieta Ci to wytłumaczy; powie że jesteś pusty, płytki, że skoro jej nie ufasz, to wszystko nie ma sensu... i jest z tego powodu smutna, ponieważ nie chcesz jej dopuścić do swoich finansowych spraw. A jeśli jest smutna, to płacze; a gdy płacze, nie ma ochoty na seks. A Ty tymczasem wariujesz. Było tak fajnie, tak cudownie, i teraz tylko spuchnięte oczy myszki, płacz i szlochy że nie ufasz, że pewnie nie kochasz, że to wszystko nie ma sensu bez miłości i wzajemnego zaufania... gdy ciężar zalegającego nasienia w jądrach staje się nie do wytrzymania, ulegasz, pojawia się radość, znikają łzy i oczywiście pojawia się dobry seks. Jesteś tresowany tak samo, jak Pawłow warunkował słynnego psa; nagroda za zrobienie czego chce partnerka, kara za zrobienie po swojemu. Cieszysz się że dokonałeś dobrego wyboru, jednak przyśpieszyłeś egzekucję Twojej relacji. Gdy raz można było coś od Ciebie wymusić seksualnym postem i szlochami, następnym razem kobieta zawsze użyje tej metody. Skoro działa... skoro działa to trzeba powtarzać. Mocniej, twardziej, skuteczniej. To znana zasada, że jeśli raz ulegniesz bandytom i dasz pieniądze, już po Tobie. Ulegnij raz, a otworzysz furtkę której nigdy już nie zamkniesz. Myślisz że związek jest prosty, bo tak było na komedii romantycznej? niestety, nie jest tak. I w życiu i w związku, musisz mieć twarde jaja; inaczej je stracisz.


Długi u mafii...


Twój biznes, to Twoja rzecz. Możesz kochać kobietę, ale nie musisz jej oddawać sterów w firmie, ani zatrudniać jej na wymyślonym stanowisku. Co zrobisz gdy zechce się z Tobą rozstać? uzna że zabrałeś jej wiele czasu, i straciła szansę na ułożenie sobie życia. I wystawi Ci rachunek... ale nie od razu. Najpierw zbierze informacje, pozna Twoje słabości i słabe punkty (walenie US, itd) a później gdy już będzie miała wszystkie asy w rękawie, poinformuje Cię że to koniec. Oczywiście, nie zawsze tak jest; ale może tak być. Twoje finanse i Twoja firma, ma pozostać Twoja. Masz mieć intercyzę, a uzasadnij to tym że w razie Twojej nagłej śmierci, ona będzie musiała spłacać Twoje długi. A Ty ją kochasz i nie chcesz by miała problemy, więc podpisujecie rozdzielność majątkową. Inna sprawa, że napomknięcie o długach potwornie zmartwi Twoją Panią, która będzie zastanawiać się poważnie nad ślubem... taka informacja, może poważnie zaszkodzić jej poczuciu stabilizacji i bezpieczeństwa. Znajomy mi opowiadał, że po tym gdy tak powiedział, nic się nie stało. Nagle w nocy kobieta zaczęła płakać że zniszczył ich miłość, mówieniem o długach. Później awantury, ciągły płacz, wrzaski o co chodzi, czy ma jakieś długi u mafii, i dlaczego zniszczył ich miłość. Gdy kobieta upewniła się że nie ma żadnych długów, uszczęśliwiona powiedziała że w takim razie nie trzeba podpisywać intercyzy. Spryciara! ale nie przewidziała jednego; jej facet był moim czytelnikiem, a ja serdecznie doradzałem jak umiałem, z serca. I skutecznie. Dalszy ciąg sobie darujmy, nie daj Boże mnie jakaś rozszalała Pani zasztyletuje pod domem.


Dopóki coś masz, jesteś apetyczny i kobieta będzie się starać, by zjeść te ciacho. Gdy oddasz lejce kobiecie, możecie razem wpaść w przepaść. Nawet nie ma sensu przytaczac różnych historyjek, gdzie zatrudniona przez faceta dziewczyna, totalnie rozpieprza zespół i pracę; chce pokazać swoją władzę, pozycję; nie wszyscy to zniosą. A gdy Ty chcesz się rozstać? naprawdę chciałbyś by kobieta której nie chcesz z jakichś względów więcej widzieć, pracowała z Tobą, partycypowała w Twoich codziennych obowiązkach? no właśnie. NO WŁAŚNIE.


Szklany Zamek tu mój czytelnik a dla nas brat samiec, prowadzi taki jakby hotel. Fajne, zajebiste miejsce, zaczynam poważnie myśleć, żeby zrobić taki ogólnokrajowy zlot moich czytelników. Poprzedni się nie udał, za co bardzo przepraszam, naprawdę chciałem, wtrąciła się siła wyższa, nie dało rady. Ale możemy nadrobić zaległości; jest falujące pięknie morze, weseli i rumiani bracia samcy, napieprzymy się wszyscy na wesoło, zrobimy ognicho, potańczymy, poruchamy. Nie wpuszczą mnie do nieba, taki jestem porządny. Całe życie w domu i na klopie, w niebie są oburzeni, jestem jak święty, poza wszelką klasyfikacją. Trzeba więc trochę nabroić, w imię szeroko pojętego dobra.


Czytany 14139 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:57
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Vincent 2012-10-11 20:26
Zaj...sprawa z tym zlotem. Zawsze zastanawiałem jakby to byłoby spotkać Cię drogi autorze w realu (tudzież w Lidlu czy innym Tesco :-) ) i po prostu porozmawiać w cztery oczy przy alkoholu :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2012-10-11 22:31
Również myślę, że byłby to świetny pomysł. O ile tylko bym mógł, zjawiłbym się na pewno. Bo niby co mogłoby mnie powstrzymać przed zawieraniem nowych znajomości? :)

A ten Szklany zamek wydaje się być świetnym miejscem. Cholera, nie miałem pojęcia, że istnieją takie rzeczy. Chyba trzeba się ruszyć ze swojej małej mieścinki ;)
Głos na top bloggera oddany, więc uważam, że jeśli się uda, miejsce noclegowe mam zagwarantowane :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wojtek 2012-10-12 16:31
Cieszę się, że miejsce Wam się podoba. A jako że życie jest krótkie, od razu proponuję termin: 1-4 listopad, lub alternatywnie 15-18 listopad. Marku, nasza gwiazdo wieczoru, a co Ty o tym myślisz? To są długie weekendy, może jeszcze nie będzie za zimno, zresztą! Nabyłem ostatnio wielką, 3 metrową, nierdzewną wannę i jestem w trakcie jej montażu. Miała być wprawdzie atrakcją na Sylwestra, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przyspieszyć nieco jej inaugurację. Kolega od alkoholi niech już rozpoczyna zbiórkę 200 l szampana :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2012-10-12 06:10
Cytuję Vincent:
Zaj...sprawa z tym zlotem. Zawsze zastanawiałem jakby to byłoby spotkać Cię drogi autorze w realu (tudzież w Lidlu czy innym Tesco :-) ) i po prostu porozmawiać w cztery oczy przy alkoholu :-)


Poznasz mnie w tesco na klopie, taka ledowa światłość będzie bić spod drzwi; to aura duchowa. Zapach będzie jak najbardziej przyziemny, męski.

Uwielbiam śpiewać na rauszu. Nie piję z braćmi, jeśli mamy nie śpiewać. Tańczyć nie trzeba, ale bez śpiewania się nie obejdzie. Dobry śpiewnik przyniesie Zbożu, flaszkę Vincent, dziewczyny załatwi Dance, a Nuutka będzie nam podawać drinki za co się jej odwdzieczymy jak umiemy :) ZZ będzie grał na gitarze. Pasuje podział obowiązków?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2012-10-12 08:13
Pasuje, jak najbardziej :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-12 08:26
Cytuję Vincent:
Pasuje, jak najbardziej :-)


To pochwal się jakie szkło przyniesiesz w darze :) oczywiście to półżart, każdy pije za swoje, nie ma na krzywy ryj. Ja będę pił drinki whisky plus cola z lodem. Jak się upekluję, to wejdzie wszystko w brzuś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2012-10-12 08:54
No tak, sprawiedliwość jakaś być musi :lol: Eeee...ja to najbardziej za czystą wódką jestem. Ewentualnie piwo. Drinków nie pijam i się na nich nie znam, a poza tym niektóre z tego co wiem dają mocno po kieszeni. Whiskacza daawno już nie kosztowałem :-) Ale wiadomo gusta alkoholowe są różne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2012-10-12 18:33
Uważajcie z tym moim śpiewnikiem bo nie wiedzieć czemu uwielbiam wszelakie pieśni kościelne. Często śpiewamy je z kolegami. I to całkiem na trzeźwo :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2012-10-12 22:25
Cytuję Zbożowy:
Uważajcie z tym moim śpiewnikiem bo nie wiedzieć czemu uwielbiam wszelakie pieśni kościelne. Często śpiewamy je z kolegami. I to całkiem na trzeźwo :D


To zajebista sprawa śpiewać takie hiciory, ale moglibyśmy wpierdol od kogoś dostać :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # freakx 2012-10-14 21:20
w tak zacnym towarzystwie to nawet "kiedy ranne wstają zorze" mogę odśpiewać. O 6 rano, jak doczekam, oczywiście

Pozdrawiam
Z.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2012-10-12 10:12
Cholera,a to śpiewanie to konieczne?bo ja nawet "Sto Lat" mruczę,żeby nie było siary :-) Jutro idę na taką domówkę,która zwykle kończy się tym,że gospodarz wyciąga Sing Stara-i nie wiem czemu wszyscy mają największy ubaw jak przychodzi moja kolej ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2012-10-13 17:09
Wręcz przeciwnie-śpie wać nie trzeba-a tańczyć jak najbardziej-cho ć jak Wam powiem chłopaki-jak widziałam ostatnio Dance'a w akcji to nie macie na tym polu z nim szans-ale nie mówcie Mu,że puściłam farbę :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Zbożowy 2012-10-11 22:25
Firmy póki co nie zamierzam otwierać, ale bardzo dobry art, przypominający, że jednak trzeba mieć się ciągle na baczności.
To jest tak, że ja kocham kobiety, wręcz uwielbiam, ale bardzo łatwo wpadam w pułapki przez nie zastawiane (najczęściej nieświadomie, bo tak są nauczone). I takie arty utrwalają we mnie strażnika mojej godności. Czuwajcie bracia samcy :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-12 06:12
Cytuję Zbożowy:
Firmy póki co nie zamierzam otwierać, ale bardzo dobry art, przypominający, że jednak trzeba mieć się ciągle na baczności.
To jest tak, że ja kocham kobiety, wręcz uwielbiam, ale bardzo łatwo wpadam w pułapki przez nie zastawiane (najczęściej nieświadomie, bo tak są nauczone). I takie arty utrwalają we mnie strażnika mojej godności. Czuwajcie bracia samcy :D


Strażnik godności, ha ha ha :) wiesz że on ma tendencję do zasypiania? w najgorszych momentach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2012-10-11 22:56
Marku,nie zawsze kobiety są pasożytami i tylko patrzą jak się przyssać do złotej karty swojego fceta!Ja nie mogła bym pracować czy prowadzić wspólnego interesu ze swoim mężczyzną-i nawet nie ze względu na obawę co by było gdyby się nie udało,ale z tego prostego względu,że w związku każdemu potrzeba trochę wolności i oddechu od ciągłego przbywania razem.Fajnie jest przyjść do domu i posklinać na głupią kierowniczkę czy wredną koleżankę z pracy-a tak co?:)Umiar jest dobry we wszystkim,miło jest się za kimś stęsknić i wracać z roboty z myślą,że czeka Cię miła odskocznia!Ja zawsze dziwiłam się kobietom,które były uzależnione materialnie od swojego chłopaka czy męża-to musi być bardzo uwłaczające!Jes tem w stanie się sama utrzymać i zarobić sobie na wszystkie zachcianki a jeśli mam jakąś większą potrzebę-to podkasam rękawy i zapierniczam po 12 h(tak jak dziś np)-i wiem,że dla chcącego nic trudnego-i za góra 2 mce zrealizuje swoje "marzenie" i będę dumna ,że zawdzięczam to tylko i wyłącznie sobie:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-12 06:12
To się tak mówi Nuutka... a później z czasem kobieta chce odsapnąć, odpocząć, wchodzi jej to w nawyk...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2012-10-11 23:00
Cytat:
Ale możemy nadrobić zaległości; jest falujące pięknie morze, weseli i rumiani bracia samcy, napieprzymy się wszyscy na wesoło, zrobimy ognicho, potańczymy, poruchamy
Marku to brzmi o jak zaproszenie na jakąś gej party:) :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # zz 2012-10-12 00:15
Bo tu/tam (ecoego)czuć czasami gejów i transów podziemie.
Nawet kiedyś oficjalnie na ee udzielał się jeden chory osobnik.
Kumpel Mistrza to koneser transów, może stąd ta ciągle wstawiana fotka transa udającego lolitę.
Skąd się biorą zboczeńcy ?
To niestety jest choroba, a jej źródłem współczesny świat, a zwłaszcza patogen w postaci współczesnych potworów, sorry - pań ciężkich sakramentalnych obyczajów zerogamicznych.

Ps. Książka by się sprzedawała lepiej gdyby Mistrz zatytułował ją jak proponowałem "Poczwarki".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zz 2012-10-12 00:20
Mój Boże, jeszcze te tęczowe litery:

"Zbyt piękny by płacić..."

Mistrz najwyraźniej słucha podszeptów jakiegoś złośliwego, demonicznego chochlika, który czerpie psychopatyczną satysfakcję z siania destrukcji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-12 06:14
Cytuję zz:
Mój Boże, jeszcze te tęczowe litery:

"Zbyt piękny by płacić..."

Mistrz najwyraźniej słucha podszeptów jakiegoś złośliwego, demonicznego chochlika, który czerpie psychopatyczną satysfakcję z siania destrukcji.


Hahahahahhahaa jasne, jakbym dał tytuł poczwarki, to chyba tylko wariat by ją kupił :) a tak, parę złotych jednak zarobiłem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Marek 2012-10-12 06:13
Cytuję nuutka:
Cytat:
Ale możemy nadrobić zaległości; jest falujące pięknie morze, weseli i rumiani bracia samcy, napieprzymy się wszyscy na wesoło, zrobimy ognicho, potańczymy, poruchamy

Marku to brzmi o jak zaproszenie na jakąś gej party:) :D
Cicho! bo się skapną!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # firmowy 2012-10-12 09:03
i Własnie tak to jest z tymi kobietami potrafią umilic nam życie ale nie potrafią oddzielić miłości od seksu i spraw firmowych wszędzie chcą mieć coś do powiedzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Afrodyta 2012-10-12 10:49
Ja wiem, że to jest męska strona, tylko dla prawdziwych facetów, ale nie można tak generalizować :P

Wszyscy chcecie być męscy, mieć coś do powiedzenia, kobiety traktować przedmiotowo, tymczasem prawda jest taka, że niekiedy lepiej by było, żeby to facet zajmował się robieniem kanapek a do niczego więcej się nie wtrącał :P

Zgadzam się, że kobiety często w takich sytuacjach robią się zarozumiałe, natomiast nie zawsze tak jest, że wspólna praca powoduje zgrzyty i znużenie w związkach. Powracając do mojego wzorcowego małżeństwa opisywanego przy okazji felietenu "Czy kobiety potrafią kochać"- oni prawie przez całą dobę skazani są na własne towarzystwo. Dlatego wnioskuję, że jest to sprawa indywidualna, zależna od charakteru, w tym wzajemnej relacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # zz 2012-10-12 11:12
Panie firmowy - oddzielanie miłości od seksu to zbrodnia.

Nie ma miłości między bliskimi sobie partnerami bez seksu. Oddzielanie miłości od seksu to bestialskie odbieranie człowiekowi poczucia niewinności w tym co czyste, niewinne i święte.
To wyłącznie patologiczna mentalność większości ludzi z miłości=seksu robi plugawość.
Czy naturalne są zahamowania w tej kwestii ?
Nie!!!!
Czy naturalne są cynizm i wulgarność w tej kwestii ?
Absolutnie NIE !!!!
To tylko zdegenerowany człowiek ma tak psychopatyczne, patologiczne podejście do tego co naturalne i BOSKIE.

Żadna inna istota żywa.

Dajecie bezwarunkowe prawo do seksualnej ekspresji swoim kotom, psom i innym sierściuchom.

Tylko sobie to odbieracie, dajecie sobie odbierać, odbieracie, BEZ LITOŚCI I MIŁOSIERDZIA, swoim najbliższym - dzieciom, mężom, czasami żonom.

Kim jest "żona" która brzydzi się męża, nie mówiąc o jego genitaliach czy nasieniu ?!
Czy jest z mężem jednym ciałem ?

Dopóki panie nie zaczną ubóstwiać męskich organów płciowych, czcić je, autentycznie je kochać, dopóty nie wyzwolą się z wielopokoleniow ego demonicznego prania mózgów i dopóty nie będą w stanie tworzyć z mężem jednego ciała.

By móc jednoczyć się na wyższych poziomach BEZWARUNKOWO NIEZBĘDNA JEST JEDNOŚĆ FUNDAMENTALNA - CIELESNA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Wojtek 2014-01-18 05:15
Nie do końca się zgodzę ,jest taki rodzaj biznesu który na pewno opłaca się z kobietą założyć...wieci e o co chodzi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anderson 2014-01-18 11:16
Czytajac te felietony i porownywajac je do zycia codziennego na zywo mam zapytanie ? Czy jest jakas rzecz w stosunkach mesko-damskich gdzie kobiety robia cos bezinteresownie ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # brat 2014-01-18 13:52
Nie wiem... ja na przykład, tak z własnej woli, do końca bezinteresownie raczej nic nie robię.Jedynie gdy w jakiś sposób jestem do tego zmuszony, ale wtedy czuję się podle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Anderson 2014-01-18 11:18
Co do zlotu czytelników ;chetnie bym przyjechal i porozmawial o ciekawych rzeczach :D trzeba cos takiego zorganizowac ! jestem za!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd