STRONA ARCHIWALNA

Kobiece rozdroża... - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

wtorek, 02 październik 2012 19:11

Kobiece rozdroża...

Napisał 
Oddajmy głos Pani Kasandrze z forum onetu...

Lepiej pomyśleć zanim człowiek zwiąże się z kimś na stałe. Ludzie zbyt pochopnie mówią,że kogoś kochają, zbyt szybko, bez przemyślenia obiecują związek do końca życia. Druga strona wierzy i później jest dramat. Najłatwiej jest odesłać opuszczoną osobę do psychiatry. Tak na prawdę to chory jest świat, w którym żyje się szybko, byle jak i skacze z kwiatka na kwiatek. Dlaczego nikt nie uczy młodych ludzi odpowiedzialności za siebie i za człowieka, któremu przysięgało się miłość? To jest chore.... i bardzo bystrej odpowiedzi Pana "Przystojny wysoki brunet":

Dlaczego tak jest ? Hmmm, niech pomyślę. Jeżeli jesteś kobietą, to wyobraź sobie taką sytuacje: przychodzi do Ciebie facet i mówi szczerze i bez owijania w bawełnę - "Nie kocham cie, ale chcę z tobą być, przynajmniej przez jakiś czas a potem się zobaczy". Zgodzisz się ? Oczywiście, że NIE. Żadna kobieta się nie zgodzi. Ale jeśli ten sam facet powie : "Kocham Cie, Kocham Cie, Kocham Cie, nie widzę za Tobą świata", to już jest OK. A po pół roku sobie pójdzie i powie "Kocham Cie" innej, a potem znowu innej - i tak dalej, aż mu się znudzi... I wszystko jest OK. Żadnej z kobiet nie kochał i na żadnej mu nie zależało - ale tak jest OK. Żadna z jego (kolejnych) dziewczyn nie będzie mu wypominać tego, że miał przed nią kilkanaście innych. Ba ! To, że miał i porzucił wiele kobiet jest ATUTEM, bo skoro tyle kobiet chciało z nim być, to znaczy że jest przystojny i atrakcyjny, nieprawdaż ?

A co jeżeli TEN SAM FACET wybierze rozwiązanie nr 1 (czyli nie kłamać, że kocha i nie kłamać, że mu zależy) ? Wówczas będzie SAMOTNY. Ewentualnie, jeśli będzie próbował "zdobyć" kobietę "na szczerość" ("nie ty to inna, chcesz ze mną chodzić ?") to pewnie dostanie w pysk. A jak SAMOTNY facet, nie mający kobiety i nie mający doświadczenia z kobietami kiedyś się wreszcie ZAKOCHA, to ma 9 na 10, że zostanie uznany za nieatrakcyjnego ("bo skoro nigdy nie miał kobiety, żadna go nie chciała, to na co mi taki nieudacznik...").
Got it ?
Szybka kontra Pani "1zcx"...

Innymi słowy bardziej opłaca się manipulacja. Kobiety w zdecydowanej większości kierują się uczuciami, co powoduje że po kimś takim, mają co najmniej depresję. Zdarza się że próbują popełnić samobójstwo. Ale najważniejsze, że taki facet czuje się przystojny i atrakcyjny. Powiem Ci że tylko że wszystko lepiej smakuje gdy gra się w otwarte karty i zamiast słowa kocham używa się słowa pożądam. Wtedy dopiero można powiedzieć że ma się powodzenie. Zdobywanie poprzez kłamstwo, jest nieważne. Kobieta myślała że spotkała wartościowego, uczuciowego mężczyznę, a to tylko maska zimnego, nieciekawego faceta. Nie rozumiem więc, jak taki mężczyzna, może pomyśleć o sobie że jest atrakcyjny. Jest tylko aktorem.
... i cios uzupełniający Pani "Borsuk":

Hmm... coś w tym jest...
Od 4 miesięcy jestem w związku z facetem, który otwarcie mówi, że mnie nie kocha... w naszym słowniku na stałe zagościły słowa 'uwielbiam' i zależy mi... ale to nie jest miłość... jest szczery i to doceniam, ma za sobą kilka związków i duże problemy z mówieniem o uczuciach... ale jest szczery, potrzebuje czasu... jednak są plusy i minusy... bo kiedy przez kilka miesięcy osoba, na której ci zależy dalej tylko cię uwielbia podświadomie blokujesz swoje emocje... a taka blokada zabiera Ci całą radość ze związku... i każdego kolejnego dnia, choć doceniasz tę szczerość zdajesz sobie sprawę, że te uczucia już raczej nie przyjdą...

Hmmm.... z tego krótkiego doświadczenia wyniosłam świadomość, że czasem słowa wypowiedziane na wyrost, przez sam ich wydźwięk mogą rozbudzić prawdziwe emocje... a te ostrożnie skrywane w środku zgasić każdy tlący się płomyk... oczywiście wszystko przy założeniu czystych intencji, a nie manipulacji... związki to trudna sprawa a emocje są ich częścią... w życiu po prostu trzeba rozmawiać, starać się zrozumieć, wybaczyć i iść dalej... taką mam dewizę... utrzymywanie na siłę dla dobra ogółu relacji z kimś, kto już dawno przestał nam być bliski na dłuższą metę nie może przynieść nic dobrego...
Zacznijmy od nowa. Postaram się zanalizować wypowiedź Pani Kasandry, i odpowiedzieć głębiej niż Pan Brunet, chociaż widać że jest to inteligentny, myślący człowiek. Kosmita? Mój czytelnik?


Lepiej pomyśleć zanim człowiek zwiąże się z kimś na stałe. Ludzie zbyt pochopnie mówią,że kogoś kochają, zbyt szybko, bez przemyślenia obiecują związek do końca życia. Druga strona wierzy i później jest dramat. Najłatwiej jest odesłać opuszczoną osobę do psychiatry. Tak na prawdę to chory jest świat, w którym żyje się szybko, byle jak i skacze z kwiatka na kwiatek. Dlaczego nikt nie uczy młodych ludzi odpowiedzialności za siebie i za człowieka, któremu przysięgało się miłość? To jest chore.Lepiej pomyśleć zanim człowiek zwiąże się z kimś na stałe.

Niestety, myślenie się wyłącza; krew z mózgu odpływa niżej, do zapasowego, napęczniałego krwią i żądzą mózgu. Pojawiają się silne uczucia, euforia, chęć skosztowania jedności z właśnie tą kobietą, która takie głębokie, niesamowite uczucia w mężczyźnie wzbudza. Myślenie nie przebije się przez dziewiczą błonę silnych emocji. Na przykład wiemy że facet ma pociąg do kieliszka, po którym lubi komuś przylać, czy ma szemrane, złodziejskie towarzycho; ale logika z silnymi emocjami nie ma najmniejszych szans. Oszukujemy się i potężnie wierzymy, że nasza miłość zmieni drapieżnika i łowcę w bezpłciowego baranka. Obawiam się że nie zmieni. Trzeba by go wykastrować; wątpię by nas macho na to się zgodził. Wszak jądra i użytek z nich czyniony, to jedyny sens jego życia.
Ludzie zbyt pochopnie mówią,że kogoś kochają, zbyt szybko, bez przemyślenia obiecują związek do końca życia. Druga strona wierzy i później jest dramat.

Jeśli mężczyzna nie obieca związku, jeśli nie powie "kocham Cię", kobieta cierpi. Jej celem jest rodzina, dzieci, pełny związek i akceptacja społeczeństwa. Nie chce tracić czasu na nieodpowiedniego mężczyznę, więc jeśli relacja nie nosi znamion poważnego związku z przyszłością, nie będzie chciała w niego zainwestować. Z kolei facet, co nie jest jego winą a natury, chce seksu. Napięcie seksualne stale rośnie, sprawiając jak najbardziej fizyczny ból i mocny stres. To uczucie dominuje w nim z potworną siłą; ludzie gdy im zależy, rozumieją bez słów. Nawet pies poznaje stany emocjonalne swojego pana, wystarczy wpleść emocję w głos. Facet wie że gdy nie powie tego czego oczekuje kobieta, czyli "kocham Cię", nici z przytulania , seksu, wyjścia na miasto i jej perlistego, pięknego śmiechu. Zamiast wspaniałego wieczoru, mamy koszmar z płaczącą czy wściekłą kobietą. Każdy kto był w związku, mniej więcej zna te zachowania; na pytania o co Ci chodzi, mamy zaciekłe milczenie, albo wręcz na odwrót, potok niezrozumiałych słów, wyrzutów, wypominania, a wszystko okraszone głośnymi szlochami, tak by sąsiedzi słyszeli, że tu właśnie torturowana psychicznie jest dobra, porządna kobieta, której partner to bezwzględny, zimny sukinsyn; który nie umie czytać w jej myślach. Instynktownie więc mówi się "kocham Cię", by kobieta nie cierpiała, by ta bezlitosna presja wywierana przez jej płacz czy psychiczną przemoc skończyła się. Mężczyzna może się tego brzydzić, może wie że kłamie, ale często nie daje rady, nie wytrzymuje subtelnej, ale bardzo bolesnej presji która jest na niego wywierana; gdy nie robi tego, czego pragnie dziewczyna.
Najłatwiej jest odesłać opuszczoną osobę do psychiatry. Tak na prawdę to chory jest świat, w którym żyje się szybko, byle jak i skacze z kwiatka na kwiatek.

Gdy wywiera się silną presję na faceta, zabiera mu sex czym sprawia mu się naprawdę spore cierpienie, gdy zamiast wesołej, radosnej bytności w związku mamy płacz, wrzaski i awantury, to wszystko musi się zawalić. Na takiej podstawie, szantażu i manipulacji, nie można nic zbudować. I gdy taka od podstaw chora relacja upada, człowiek bardzo cierpi. Psychiatra jest dobrym wyjściem, gdy cierpienie nie pozwala na normalne funkcjonowanie; ale lepszym wyjściem jest wejście w głąb siebie, pokochanie siebie. Gdy kobieta kocha siebie, liczą się dla niej jej cele, a nie presja ciotek, rodziców i "koleżanek", że musi mieć dzieci, faceta i związek w którym będzie rzekomo szczęśliwa. Bez dogadania się ze sobą, szczęścia zaznać nie można... ponieważ nie spełnia się swoich pragnień, tylko cudze. Może nie chcesz mieć faceta? może nie chcesz mieć dzieci? może Twoja droga życia, jest zupełnie inna niż mówią Ci inni ludzie? skąd oni niby mają wiedzieć jaka w środku siebie jesteś, skoro sami siebie nie znają? tymczasem rodzina naciska, znajomi dokuczają i złośliwie się uśmiechają. Boisz się być poniżana, wyśmiewana, odstająca od stada baranów, więc spełniasz ich oczekiwania. Zapłacisz za to straszną cenę, ponieważ pomyliłaś ścieżki i zagubiłaś się. Na nie swojej ścieżce życia, nie zaznasz miłości, spokoju, szczęścia. Tylko gorycz, niespełnienie. A znajomi i rodzina, jak Ci wcześniej dokuczali że nie masz dzieci i męża, tak teraz znajdą nowy punkt zaczepienia. Oni po prostu się tym dowartościowywali, sami mają żałosne życie, ulegli presji innych ludzi, więc nie dopuszczą byś żyła inaczej. Oni cierpią, a Ty masz być szczęśliwa? niedoczekanie Twoje!

Świat w którym wymienia się partnerów, nie jest chory. Jeśli ktoś Ci nie odpowiada, po prostu szukasz dalej; po co męczyć się z kimś, kto nie jest dla nas odpowiedni, przy kim nie czujemy się zadowoleni, odprężeni? chcesz mieć pewność, poczucie stałości, świadomość że facet nie odejdzie. Stąd twierdzenie wypływające z Twojego lęku, że świat jest chory; to nie choroba, a nauka że nic na świecie nie jest stałe i niezmienne. Wolność jest niebezpieczna, ale i upajająca. Sama też masz możliwość wyboru, i radzę Ci z tego korzystać, zamiast trzymać się na siłę pierwszego lepszego faceta; może gdzieś tam, jest ktoś dla Ciebie lepszy? śpiesz się, ale powoli.
Dlaczego nikt nie uczy młodych ludzi odpowiedzialności za siebie i za człowieka, któremu przysięgało się miłość? To jest chore.

A dlaczego ludzi nie uczy się, że przeważnie seks (jest to biologicznie zdeterminowane) jest dla mężczyzny najważniejszy? a dla kobiety rodzina i dzieci? wtedy może nie byłoby tylu nienawidzących mężczyzn Pań; piętnaście lat nie ma seksu w związku, facet szaleje, wpada w depresję, w końcu odchodzi. Piętnaście lat boli głowa kobietę, która w oczywisty sposób ignoruje życiowe potrzeby swojego mężczyzny. To jest właśnie brak wierności, zdrada. Sprawianie bólu ukochanej osobie, w imię własnego egoizmu. Dlaczego nie uczy się ludzi asertywności, miłości do siebie, tylko nakłania żeby pomagali innym? z takiej pomocy, zawsze wypływa później żal; a to się ktoś nie odwdzięczył, a to szacunku nie okazał. A jeśli ktoś przysięgał, a później sytuacja się zmieniła? przysięgał kobiecie gorącej, przyjaznej, a po ślubie ma w domu monstrum; bez sexu, ciągłe awantury, płacz i depresja. Czy przysięga jest wtedy ważna? czy kobieta poinformowała mężczyznę przed przysięgą, że tak mocno się zmieni po ślubie? nie. Nie wiedziała, może ukrywała co nieco... ale taka przysięga jest nieważna. Jaki to związek, jak potrzeby jednej ze stron, są rażąco ignorowane?


A teraz zajmiemy się wypowiedzią Pani "1zcx"


Innymi słowy bardziej opłaca się manipulacja. Kobiety w zdecydowanej większości kierują się uczuciami, co powoduje że po kimś takim, mają co najmniej depresję. Zdarza się że próbują popełnić samobójstwo. Ale najważniejsze, że taki facet czuje się przystojny i atrakcyjny. Powiem Ci że tylko że wszystko lepiej smakuje gdy gra się w otwarte karty i zamiast słowa kocham używa się słowa pożądam. Wtedy dopiero można powiedzieć że ma się powodzenie. Zdobywanie poprzez kłamstwo, jest nieważne. Kobieta myślała że spotkała wartościowego, uczuciowego mężczyznę, a to tylko maska zimnego, nieciekawego faceta. Nie rozumiem więc, jak taki mężczyzna, może pomyśleć o sobie że jest atrakcyjny. Jest tylko aktorem.
Innymi słowy bardziej opłaca się manipulacja.

Tak; jeśli nie ma manipulacji, pojawia się ból niespełnienia, smutek, żal, wściekłość, rozpacz. Jestem z kimś blisko, ale nie mogę się kochać, okazać jej swoim ciałem swoich głębokich uczuć. Cała moja męska natura, chce wedrzeć się w głąb miłosnej istoty mojej dziewczyny. Tymczasem nie mogę, ponieważ kochanie się nie jest za darmo; trzeba się zadeklarować. I w końcu batożony pożądaniem, robię to. Tak, kocham Cię, kocham, uwielbiam... tylko pozwól bym skosztował tego zespolenia naszych ciał, pozwól że okażę Ci swoje uwielbienie, w ruchach bioder zaklęte, w tęczy sapania skryte.
Kobiety w zdecydowanej większości kierują się uczuciami, co powoduje że po kimś takim, mają co najmniej depresję. Zdarza się że próbują popełnić samobójstwo.

Nie zawsze. Większość małżeństw to wpadka, presja rodziny, czy liczenie na ustawienie się z zamożnym facetem. Depresja jest zawsze wtedy, gdy nie uda nam się osiągnąć założonych celów. Czy nie uzbierają Panie na torebkę, szpilki, czy nie usidlą Pana, depresja będzie taka sama, identyczna. Różni się tylko bodziec który ją wywołał. Ano właśnie, próbują; by zwrócić na siebie uwagę, zagrać ofiarę, wzbudzić współczucie, czy w ten sposób zemścić się na ex. "Zobaczcie jak mnie skrzywdził! zniszczył mnie! to zły, bardzo zły człowiek, bo nie chciał spełnić mojego pragnienia! zabijcie go za moje cierpienie!".
Ale najważniejsze, że taki facet czuje się przystojny i atrakcyjny.

Wątpię. Po zerwaniu facet także czuje ból i cierpi, często tęskni. Ale jeśli nie ma chemii, zrozumienia, tego czegoś, szkoda życia na związek który nie daje satysfakcji. Wyjątkiem jest wampir emocjonalny, który po zerwaniu odczuwa przypływ energii; przyczyną tego stanu jest satysfakcja z cierpienia kobiety. Ale to rzadkie przypadki, i działają po obu stronach płciowej barykady.
Powiem Ci że tylko że wszystko lepiej smakuje gdy gra się w otwarte karty i zamiast słowa kocham używa się słowa pożądam. Wtedy dopiero można powiedzieć że ma się powodzenie. Zdobywanie poprzez kłamstwo, jest nieważne.

Jeśli powiem że nie kocham, a pożądam, większość kobiet obrazi się; uzna że traktują je jako puszczalskie i tylko do seksu, a nie do miłości. Każdy związek jest zbudowany na kłamstwie; ileż mężczyzn musi mówić swojej Pani a,la Grycanka, że wygląda świetnie, kiedy ta nie mieści się już w lustrze? ilu musi przysięgać, kiedy kobieta po ślubie zmienia nagle warunki gry? ilu mówi że kocha, a żeni się wyłącznie dlatego, że teść rzeźnik stoi z toporkiem, i namawia do ożenku ze zbrzuchaconą, nieszczęsną niewiastą? większość związków, to kłamstwa i społeczny kompromis, najczęściej oparty na dziecku czy strachu przed wyśmiewaną, niemodną samotnością.
Kobieta myślała że spotkała wartościowego, uczuciowego mężczyznę, a to tylko maska zimnego, nieciekawego faceta. Nie rozumiem więc, jak taki mężczyzna, może pomyśleć o sobie że jest atrakcyjny. Jest tylko aktorem.

To nie musi być maska zimnego faceta; to może być maska mężczyzny zrozpaczonego, zdesperowanego. Ile można prosić o seks, o rozładowanie bólu, spełnienie miłosnego pragnienia? A czy kobiety nie są aktorkami? nie manipulują seksem, nie robią awantur, fochów by coś uzyskać? to NORMA w każdym związku.Pani "Borsuk":


Hmm... coś w tym jest...
Od 4 miesięcy jestem w związku z facetem, który otwarcie mówi, że mnie nie kocha... w naszym słowniku na stałe zagościły słowa 'uwielbiam' i zależy mi... ale to nie jest miłość... jest szczery i to doceniam, ma za sobą kilka związków i duże problemy z mówieniem o uczuciach... ale jest szczery, potrzebuje czasu... jednak są plusy i minusy... bo kiedy przez kilka miesięcy osoba, na której ci zależy dalej tylko cię uwielbia podświadomie blokujesz swoje emocje... a taka blokada zabiera Ci całą radość ze związku... i każdego kolejnego dnia, choć doceniasz tę szczerość zdajesz sobie sprawę, że te uczucia już raczej nie przyjdą...

Hmmm.... z tego krótkiego doświadczenia wyniosłam świadomość, że czasem słowa wypowiedziane na wyrost, przez sam ich wydźwięk mogą rozbudzić prawdziwe emocje... a te ostrożnie skrywane w środku zgasić każdy tlący się płomyk... oczywiście wszystko przy założeniu czystych intencji, a nie manipulacji... związki to trudna sprawa a emocje są ich częścią... w życiu po prostu trzeba rozmawiać, starać się zrozumieć, wybaczyć i iść dalej... taką mam dewizę... utrzymywanie na siłę dla dobra ogółu relacji z kimś, kto już dawno przestał nam być bliski na dłuższą metę nie może przynieść nic dobrego...


Od 4 miesięcy jestem w związku z facetem, który otwarcie mówi, że mnie nie kocha... w naszym słowniku na stałe zagościły słowa 'uwielbiam' i zależy mi... ale to nie jest miłość... jest szczery i to doceniam, ma za sobą kilka związków i duże problemy z mówieniem o uczuciach... ale jest szczery, potrzebuje czasu...

Och, jakie to wspaniałe! raj na ziemi, szczery, biedny facet... wszystko jest wspaniale?
 jednak są plusy i minusy...

A jednak... chyba nie wszystko...
bo kiedy przez kilka miesięcy osoba, na której ci zależy dalej tylko cię uwielbia podświadomie blokujesz swoje emocje... a taka blokada zabiera Ci całą radość ze związku... i każdego kolejnego dnia, choć doceniasz tę szczerość zdajesz sobie sprawę, że te uczucia już raczej nie przyjdą...

Taaak... a bez radości, smutasek, migrena, pochlipywanie gdzieś w ciepłej, przytulnej szafie z kubkiej gorącej herbaty... seksu nie ma, bo bez radości nie można... wyjść też nie, bo makijaż rozmazany łzami... z każdym dniem świadomość upływających chwil, coraz większy smutek... coraz mniej seksu... gdyby tylko ON powiedział że kocha... wróciłby uśmiech i radość... a z nimi seks... wspólne wyjścia... śmiech... do czasu aż się nie oświadczy... a jak nie to od nowa... smutek, łzy i migreny... a później kolejny krok w przyszłość i od nowa wypróbowane techniki oddziaływania na samca...
Hmmm.... z tego krótkiego doświadczenia wyniosłam świadomość, że czasem słowa wypowiedziane na wyrost, przez sam ich wydźwięk mogą rozbudzić prawdziwe emocje... a te ostrożnie skrywane w środku zgasić każdy tlący się płomyk... oczywiście wszystko przy założeniu czystych intencji, a nie manipulacji...

Po prostu czegoś pragniesz, czegoś oczekujesz... i pozwalasz by cudze słowa miotały Twoimi emocjami, jak Szatan księdzem Natankiem.
związki to trudna sprawa a emocje są ich częścią...

O tak...
w życiu po prostu trzeba rozmawiać, starać się zrozumieć, wybaczyć i iść dalej... taką mam dewizę... utrzymywanie na siłę dla dobra ogółu relacji z kimś, kto już dawno przestał nam być bliski na dłuższą metę nie może przynieść nic dobrego...

Czyli jeśli nie powie "kocham Cię", rozstanie... bo już nie jest nam bliski, nie spełnił naszych pragnień, więc można go wykopać ze swojego życia... czas leci, latka lecą... ale to on jest egoistą a nie ja...
Czytany 16536 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:57
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # Joker 2012-10-02 20:04
Presja ciotek ,babci i tak dalej robi swoje...''zobac z Ewa ma już męża i dzieci a Ty co?'' ''czas pomyśleć o rodzinie a nie komputer Ci w głowie'' ile jest podobnych tekstów...Główn ym problemem jest zazdrość i zwalanie swoich ''brudnych'' emocji na innych żeby się wyżyć.Najlepiej to komuś dojebać śmiechem żartem ale swoje powiedzieć ,zarzucić coś że Ty nie masz a ktoś już ma...dlatego tyle rozwodów ,cierpienia i tak dalej...Takie moje zdanie na ten temat

P.S felieton godny uwagi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-02 21:13
Ludzie w związkach mają przeważnie kiepskie życie. I nie pozwolą byś był szczęśliwy, masz żyć w takim gnoju, w jakim sam żyjesz. A na zewnątrz uśmiech i puste gadki że są szczęśliwi. Kobiety brylują w tych kłamstwach najczęściej, niestety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2012-10-03 06:48
Widzisz Joker ludzie zawsze będą gadać i wywierać presję. Nie mamy na to wpływu. Można to jedynie olać ciepłym moczem i żyć po swojemu i nigdy, przenigdy nie dać sobie wmówić jak żyć i spełniać czyjeś wypaczone wizje i cele. Silna wola ot co.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-03 09:36
Cytuję Vincent:
Widzisz Joker ludzie zawsze będą gadać i wywierać presję. Nie mamy na to wpływu. Można to jedynie olać ciepłym moczem i żyć po swojemu i nigdy, przenigdy nie dać sobie wmówić jak żyć i spełniać czyjeś wypaczone wizje i cele. Silna wola ot co.


Myślę że silna wola, starcza na jakiś okres czasu, a to za mało, bo co później jak nagle wola pęknie? musi być coś więcej, pragnienie, zrozumienie, coś w tym stylu, nie uważasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2012-10-03 13:15
Pragnienie i chęć owszem. Ale zrozumienie? Masz na myśli zrozumienie swojego wnętrza, swoich rzeczywistych potrzeb i wsłuchanie się w głos serca? Jeśli tak, to się oczywiście zgadzam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # Draniu 2012-10-02 23:25
Trzeba sobie powiedziec szczerze..malże nstwo to jest kontrak,a to nie ma nic wspolnego z miloscia :)wolne zwiazki ,to sa uklady...i sa wolniejsze od hipokryzji..w wiekszym procencie..resz ta to sciema..tak jak ktos daje Tobie gwarnacje na 100%...to juz mozna o nim powiedziec,ze jest oszustem :)zyjemy teraz,wiec teraz trzeba zyc...a co bedzie jutro,nikt nie powie w 100%..co bedzie:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2012-10-02 23:59
Szkoda,że nie można dać dwóch plusików...w punkt Draniu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atalanta1 2012-10-03 11:50
Mój znajomy stwierdził kiedyś,że małżeństwo powinno być zawierane na x (powiedzmy że 10) lat z możliwością przedłużenia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2012-10-03 11:54
Cytuję Atalanta1:
Mój znajomy stwierdził kiedyś,że małżeństwo powinno być zawierane na x (powiedzmy że 10) lat z możliwością przedłużenia...


To dobry pomysł, już rok przed końcem, obie strony by się bardziej starały :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Atalanta1 2012-10-03 13:06
Albo odliczały dni do końca, jak w wojsku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-04 00:14
To wtedy facet by stawał na rzęsach :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dance 2012-10-04 23:46
Cytuję Marek:
[quote name="Atalanta1"]Mój znajomy stwierdził kiedyś,że małżeństwo powinno być zawierane na x (powiedzmy że 10) lat z możliwością przedłużenia...


normalnie tak jak inne umowy z możliwościa renegocjacji :) To tak jak w pracy - ludzie (prawie emeryci) pracują na ciepłych posadkach i mają wyjebane na wszystko, a młodzi zapierdalają ze strachu przed zwolnieniem - takie życie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2012-10-03 13:26
Draniu Ty to zawsze celnie potrafisz trafić celnie w punkt tak, jak napisała nuutka :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-04 00:15
Cytuję Vincent:
Draniu Ty to zawsze celnie potrafisz trafić celnie w punkt tak, jak napisała nuutka :-)


Draniu jest jak snajper, strzela zawsze do celu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # nuutka 2012-10-02 23:36
Bardzo dobry tekst Marku!!!!Bardzo !!!!A z racji tego,że przebiegłam właśnie w cholerę km i padam na twarz,nie będę rozwijać tematu bo jedyne czym marzę to łóżko-uścisnę Ci jedynie wirtualnie dłoń-dobra robota!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-03 09:34
Cytuję nuutka:
Bardzo dobry tekst Marku!!!!Bardzo!!!!A z racji tego,że przebiegłam właśnie w cholerę km i padam na twarz,nie będę rozwijać tematu bo jedyne czym marzę to łóżko-uścisnę Ci jedynie wirtualnie dłoń-dobra robota!


Dziekuję. Uważaj na kolanka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nuutka 2012-10-03 19:57
Dziękuję za troskę-uważam.P ostanowiłam się z nimi zaprzyjaźnić a nie walczyć-i poskutkowało-od puściły :-) do tego stopnia,że jestem w trakcie intensywnego treningu przed półmaratonem ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-04 00:18
Cytuję nuutka:
Dziękuję za troskę-uważam.Postanowiłam się z nimi zaprzyjaźnić a nie walczyć-i poskutkowało-odpuściły :-) do tego stopnia,że jestem w trakcie intensywnego treningu przed półmaratonem ;-)


O, to ciekawe, moje skrzypią i strzelają, takie dwa esesmany. Ćwicz, ćwicz, byle z głową. Koniecznie poczytaj Timothy Ferriss, 4 godzinne ciało. Tam jest opisane, jak się najlepiej trenuje do biegów. Zdziwisz się jak ćwiczą najlepsi :) po prostu mało treningów i krótkotrwałe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2012-10-03 08:08
Małżeństwo jest zinstytucjonowa ną grą pozorówi i strategią wampirów emocjonalnych- niezależnie od płci:P W przeważającej części najwięcej mówiących o miłości, jednak w środku to emocjonalne ogry, czyli tzw. leśne trolle- łowcy cudzej energii, którzy wraz z obroczką zakładają dreny sączące energię. Na takich ludzi zresztą nie ma ujednoliconej reguły. Jeżeli natomiast wampir czuje się atrakcyjny, często zakłada, że droga Buddy będzie dla niego najodpowiedniej sza, i tym samym upaja się energią wszelkich napotkanych istot, a wampir z reguły tylko jest. Dlatego uważam, że jedno na milion małżeństw jest "udanych" a reszta to wampiryzm pod różną postacią: emocjonalny, materialny lub taki, który mi się jeszcze nie śnił :P
Jedyną umową rożnicującą zawierane małżeństwa jest Konkordat, ponieważ nikt tej przecież tak społecznie potrzebnej instytucji nie przyklei etykietki kontraktu, układów sponsorowanych lub partnerskich- kiedy to oboje partnerzy są wyzuci z wszelkich uczuć i kompensacji tego szukają w świecie zewnętrznym poprzez: dobieranie atrakcyjnych partnerów, osobiste osiągnięcia, podróże, pieniądze, alkohol, narkotyki. Tak też każda relacja podporządkowana jest czyjemuś interesowi: osobistemu lub szeroko pojmowanemu społecznemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-03 09:36
Afrodyta, dałaś do pieca :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # malgorzata z 2012-10-03 11:00
...a najsłodszy "wampiryzm"ma miejsce w łóżku:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-03 11:42
Cytuję malgorzata z:
...a najsłodszy "wampiryzm"ma miejsce w łóżku:-)


To mądre słowa Małgosiu droga. Żeby kogoś zatrzymać przy sobie, trzeba mu coś dać, tak jak rybie daje się robaka - ale na haczyku. Dobry, super sex, a później ssanie całe życie... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2012-10-03 13:46
To się nazywa "egoCentryzm", jak etylina V Power ze stacji Shell :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Draniu 2012-10-03 09:05
Znakomity tytul..."Kobiec e rozdroża.." a ja ide dalej i brutalniej..."K obiece spekulacje..." :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-03 09:37
Cytuję Draniu:
Znakomity tytul..."Kobiece rozdroża.." a ja ide dalej i brutalniej..."Kobiece spekulacje..." :)


Chciałem dać tytuł tzw. z przekazem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maciej 2012-10-03 09:06
Kolejny świetny artykuł. Cóż monotonia sukcesu :)

Polecam tą stronę wszystkim moim zdesperowanym kolegom - po kiego mają błądzić w meandrach relacji damsko męskich ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-03 09:34
Cytuję Maciej:
Kolejny świetny artykuł. Cóż monotonia sukcesu :)

Polecam tą stronę wszystkim moim zdesperowanym kolegom - po kiego mają błądzić w meandrach relacji damsko męskich ?


Dziękuję, rajcuje mnie słowo sukces :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Joker 2012-10-03 21:41
Vincent masz absolutna racje...trzeba żyć po swojemu i iść do przodu mimo wszystko ,ciężko mi te słowa dziś wypowiadać bo moja psychika ma się fatalnie ale co mi pozostaje innego niż walka...kiedyś musi być dobrze...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-10-04 00:19
Cytuję Joker:
Vincent masz absolutna racje...trzeba żyć po swojemu i iść do przodu mimo wszystko ,ciężko mi te słowa dziś wypowiadać bo moja psychika ma się fatalnie ale co mi pozostaje innego niż walka...kiedyś musi być dobrze...Co tam bracie samcu, co się dzieje z Twoją psychiką? jakaś kobieta Cię zraniła? zaraz tutaj z chłopakami spuścimy jej emocjonalny łomot :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dance 2012-10-05 21:21
Gadaj Joker zaraz ją tu ustawimy do pionu i jej podobne ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sjzliFeasp 2020-03-30 23:11
ed pills that work better than viagra viagra for postmenopausal women viagra pills viagra clopidogrel viagra tease and denial

how to make natural viagra at home costco viagra prices [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra vs cialis do any medicare plans help pay for viagra viagra pill

https://pharm-usa-official.com - viagra pills

http://www.archiwum.info.kety.pl/index.php?view=detail&id=242&option=com_joomgallery
http://www.jcecable.com/bbs/home.php?mod=space&uid=552829
http://www.dailymagazine.news/frontier-passengers-file-lawsuit-claiming-airline-ignored-sexual-assault-complaints-nid-1040468.html
http://thedailystatesman.com/index.php/business/item/8481-president-approves-ghc15-6-billion-cover-to-protect-banks-and-depositors
https://stopthedrugwar.org/chronicle/2019/dec/12/chronicle_am_mlb_drug_testing#comment-376473
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vbszlFeasp 2020-04-06 13:45
over counter viagra walgreens slipped viagra mom online viagra 800-239-8545 viagra viagra cost per pill

generic names for cialis and viagra is viagra safe viagra in action how far in advance of sex do you take viagra? sophia viagra red dress

https://viagrnetwork.com/# - generic viagra


https://afsi.org/2018/06/28/just-say-no/?unapproved=11776&moderation-hash=5d48944f7171dc8a22a43b8d1ca56586#comment-11776
https://codemoaref.ir/ads/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af_%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87_%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%b1%d8%a7%d8%ac_%d8%a8%db%8c%d8%aa_%da%a9%d9%88%db%8c%d9%86/?unapproved=170739&moderation-hash=0622c530be451788c11da8ce7e828b86#comment-170739
http://www.irsf.de/2017/03/19/isar-cup-2016/image-014/?unapproved=19592&moderation-hash=4fa34209982e16b69e694c0431974aab#comment-19592
https://www.dailynewsfactory.com/two-great-icons-in-indian-cricket-make-india-superb/?unapproved=189836&moderation-hash=770fc171eac56645ba9a6ea22ab5a16b#comment-189836
https://dieppe-aluminium.com/2016/05/05/design-and-advanced-materials-as-a-driver-of-innovation/#comment-40141
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hwsduFeasp 2020-04-09 05:11
quick loans review quick online payday loans quick loan quick loans app quick and loans rates

quick loans bad credit with monthly payments online quick cash loans [url=http://pas eka-pb.ru/ ]quick loan quick payday loans today quick lapp for sba loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wpkpmFeasp 2020-04-10 14:21
quick loans 100% approval quick loans near me quick loans quick lapp for sba loans quick cash loans scam

quick cash loans reviews private lenders funding quick loans no collateral no up front fees no vredit checks [url=https://pa ydailoanz.com/# ] quick loans quick loans deposit same day low interet rate quick loans

https://paydailoanz.com/# - quick loan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nvwlvFeasp 2020-04-11 03:21
quick ways to make money how to make money fast make money how to make money with a website how to make money on youtube videos

best way to make money how much money can i make on social security [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money make money now instant payout how did george soros make his money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # afapfFeasp 2020-04-11 17:50
hobbies that make money how did george soros make his money work from home make real money online how to make extra money from home

legitimate ways make extra money how much money do youtubers make [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home quick ways to make money make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xtspwFeasp 2020-04-12 00:49
photos imgclick easily make money sharing will friends social free file upload diy crafts that make money make money make money on the side how to make money on instagram

easy way to make money how much money can you make on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money woodworking ideas to make money best way to make money

https://make-money-blogs.com/# - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # unnhvFeasp 2020-04-12 15:40
free ways to make money online how to start a blog and make money make money how to make money without a job diy crafts that make money

how to make money with bitcoin how does robinhood make money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] make money how can i make money how did jerry jones make his money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vkditFeasp 2020-04-13 10:45
best way to make money online how to make money without a job make money best way to make money best way to make money

how to make money quick how to make money on the internet [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work from home how to make money from home homemade items that make money

https://make-money-blogs.com/# - make money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # psvmhFeasp 2020-04-14 11:15
how does robinhood make money how to make money as a teen work from home ways to make money from home how do you make money on youtube

make extra money from home how much money do youtubers make work from home make money online from home make money fast

https://chudomam.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kstuyFeasp 2020-04-15 04:36
how did mark cuban make his money best ways to make money work from home quick ways to make money how to make quick money

easy ways to make money online how to make extra money from home make money how to make money on the side how to make money with a website

https://chudocats.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kiimzFeasp 2020-04-15 21:46
ways to make money on the side how to make fast money online make money how to make extra money from home how does robinhood make money

how can i make money how does venmo make money make money where did nancy pelosi make her money how to make money fast

https://imydogpes.ru/ - work from home
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2020-04-16 07:06
buy hemp oil cbd cream hemp cbd buy cbd oil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bdigqFeasp 2020-04-27 09:31
coronavirus florida worldometers coronavirus symptoms of coronavirus james dolan coronavirus dan patrick coronavirus

coronavirus tracker indiana coronavirus [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] ‌‌buy coronavirus pregnant women coronavirus coronavirus italy update

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus map


https://gameresponse.com/word-relax-level-2933-answers/?unapproved=111094&moderation-hash=5c36665c6be534549bb0b8b79617f9cd#comment-111094
http://cocoro-co.sakura.ne.jp/wp/2018/11/25/%e7%b5%b1%e5%90%88%e5%8c%bb%e7%99%82%e3%81%ae%e6%9c%aa%e6%9d%a5/#comment-247132
https://pastoralsalud.es/reliquiasbernardita/recuerdo-vic/?unapproved=33324&moderation-hash=1285bab53553cf2b1e9dbaefdfe2239d#comment-33324
https://www.thewebconsulting.com/media/item/190-stylistic-v535-fujitsu-lance-une-nouvelle-tablette-pro-tout-terrain-au-design-industriel
https://ckcreativestudio.com/getting-started/?unapproved=93804&moderation-hash=38ce615e3375fa71a07570d463be3da3#comment-93804
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # grsnxFeasp 2020-05-03 08:21
making money with pornhub money making apps home work online surveys for money work at home jobs legitimate

amazon work from home jobs making money on youtube [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] best way to make passive income how much money does pewdiepie make making money online

https://make-money-blogs.com/# - online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cizckygor 2020-05-03 12:46
dog coronavirus coronavirus disease Buy Coronavirus Treatments is coronavirus contagious coronavirus in cattle

coronavirus oc43 coronavirus cats [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] coronavirus treatment coronavirus in humans coronavirus symptoms in humans

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus genome
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # jjljcFeasp 2020-05-04 02:56
sykes work at home osrs money making guide passive income opportunities western union online send money online casino real money

easy ways to make money work at home jobs legitimate [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] how to make more money making money from home making money on youtube

https://make-money-blogs.com/# - how did jerry jones make his money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lsygfrgor 2020-05-04 14:26
feline coronavirus test coronavirus in horses cdc mers coronavirus coronavirus life cycle coronavirus in puppies

buy coronavirus respiratory syndrome coronavirus outbreak [url=https://ph arm-usa-officia l.com/coronavir us/# ] what is mers coronavirus human sars coronavirus coronavirus isolation

https://pharm-usa-official.com/coronavirus/# - coronavirus treatment
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nrzlwFeasp 2020-05-04 21:19
walmart money transfer online work from home data entry online casino real money how to make passive income online poker real money

how does craigslist make money how to make quick money [url=https://ma ke-money-blogs. com/# ] work at home jobs legitimate make money fast legitimate work from home jobs

https://make-money-blogs.com/# - best way to make passive income
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # hpjwsFeasp 2020-05-06 00:31
buy cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mkpocFeasp 2020-05-06 17:50
buy cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - cheap cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mnafcFeasp 2020-05-07 11:09
online cialis

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis buy cialis online

https://wowcialisnow.com/# - generic cialis tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zhwgzFeasp 2020-05-08 01:06
healthy snacks for weight loss weight loss programs fast weight loss ariel winter weight loss apple cider vinegar weight loss

boogie2988 weight loss best weight loss pills [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] fast weight loss optavia weight loss metformin for weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - before and after weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nwyugFeasp 2020-05-08 03:48
buy generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] generic cialis 20mg

https://wowcialisnow.com/# - buy cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rwklbFeasp 2020-05-08 21:32
generic cialis online

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic cialis

https://wowcialisnow.com/# - cialis cialis generic


http://maps.google.com.ly/url?q=https://wowcialisnow.com/
http://images.google.gg/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://www.google.sh/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.co.zw/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://images.google.com.py/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zwfnnFeasp 2020-05-09 09:36
celine dion weight loss macros for weight loss weight loss best weight loss apps weight loss diet

kelly clarkson weight loss red mountain weight loss [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss calculator weight loss clinic noom weight loss

https://weight-loss-blogs.com/# - weight loss before and after
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # xhhxhFeasp 2020-05-10 10:21
beth chapman weight loss meal replacement shakes for weight loss before and after weight loss weight loss apps medically proven weight loss supplements

shark tank weight loss weight loss clinic [url=https://we ight-loss-blogs .com/# ] weight loss meal plan weight loss medication weight loss shakes

https://weight-loss-blogs.com/# - medical weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # eneecFeasp 2020-05-11 08:59
cialis 20mg

[url=https://wo wcialisnow.com/ # ] cialis generic cialis

https://wowcialisnow.com/# - cheap cialis


http://maps.google.cl/url?q=https://wowcialisnow.com/
https://www.google.lv/url?sa=f&rct=j&url=https://wowcialisnow.com/
http://www.google.com.mx/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCYQFjAA&url=https://wowcialisnow.com/
http://www.google.lu/url?q=http://make-money-blogs.com/
https://maps.google.com.bh/url?q=http://make-money-blogs.com/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # uzchdFeasp 2020-05-12 21:38
mom gives son viagra cheap viagra no perscription mexico viagra liquid viagra funny viagra

before and after viagra viagra 100 mg best price [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra cheapest viagra viagra troche

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # lijbbFeasp 2020-05-13 16:30
differences between viagra and cialis compare and contrast viagra and cialis viagra cialis or viagra after prostatectomy new white viagra

differences between viagra and cialis best price 100mg generic viagra [url=https://ph arm-usa-officia l.com/# #]viagra tranny viagra viagra for sle

https://pharm-usa-official.com - viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pbzyqPex 2020-05-14 06:04
prix tadalafil tadalafil 20 mg wirkungsdauer tadalafil reviews tadalafil biogaran 20 mg prix tadalafil cost cvs

tadalafil generic vardenafil vs tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil cialis sildenafil vs tadalafil tadalafila

https://supertadalafil.com/ - tadalafil cialis

tadalafil 20 mg wirkungsdauer generic cialis tadalafil 20 mg from india cheap tadalafil tadalafil dosage adcirca tadalafil

tadalafil mylan tadalafil cost cvs [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20mg tadalafil generique en pharmacie side effects for tadalafil

https://xtadalafilx.com/ - cheap tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # glvfvFeasp 2020-05-14 22:19
how to lose weight fast celine dion weight loss cause weight loss tips weight loss diet how to lose weight quickly

apple cider vinegar weight loss how to lose weight quickly how to lose weight quick weight loss pills weight loss surgery

https://weight-loss-blogs.com - rachael ray weight loss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ltokePex 2020-05-15 03:55
tadalafil side effects tadalafil 10 mg generic cialis tadalafil mylan tadalafil side effects for tadalafil

tadalafil 5 mg cialis generic cialis tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] generic cialis tadalafil interactions for tadalafil tadalafil dosage

https://supertadalafil.com/ - cheap tadalafil

tadalafil generique tadalafil 20 mg wirkungsdauer buy tadalafil online tadalafil online what is tadalafil

cialis generic cialis tadalafil cialis vs tadalafil generic [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil reviews tadalafil biogaran generic cialis tadalafil 20 mg from india

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil generic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ecaikPex 2020-05-16 08:14
adcirca tadalafil tadalafil 20mg prix generic tadalafil tadalafil 20mg prix tadalafil 10mg prix

generic cialis tadalafil 20 mg from india generic cialis tadalafil 40 mg [url=https://su pertadalafil.co m/ ] cialis tadalafil tadalafil 5mg prix tadalafil for women

https://supertadalafil.com/ - liquid tadalafil

buy tadalafil tablets cialis tadalafil buy tadalafil online tadalafila tadalafila

tadalafil 20mg tadalafil 20 [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20 mg buy tadalafil tablets tadalafil 20 mg best price

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 5mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # czhfwFeasp 2020-05-17 02:40
protein shakes for weight loss best way to lose weight phentermine weight loss best diet for weight loss diet plans

healthy recipes for weight loss red mountain weight loss celine dion weight loss losing weight diets

https://weight-loss-blogs.com - how to lose weight quickly
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # iukshPex 2020-05-17 08:20
tadalafil avis tadalafil 20 mg prix tadalafil 5mg generic cialis tadalafil 20 mg from india tadalafil biogaran 20 mg prix

liquid tadalafil prix tadalafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil cialis interactions for tadalafil tadalafil generique

https://supertadalafil.com/ - tadalafil reviews

cialis generic cialis tadalafil tadalafil side effects cheap tadalafil sildenafil vs tadalafil tadalafil cost cvs

cialis vs tadalafil generic tadalafil mylan [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil 20mg tadalafil for women tadalafil generique

https://xtadalafilx.com/ - tadalafil 20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wapiaPex 2020-05-18 08:02
tadalafil powder generic cialis tadalafil 20mg tadalafil 20 mg tadalafil en ligne tadalafil lilly

purchase peptides tadalafil tadalafil vs vardenafil [url=https://su pertadalafil.co m/ ] tadalafil dosage cheap tadalafil generic cialis tadalafil 20mg

https://supertadalafil.com/ - tadalafil generic

buy tadalafil tablets tadalafil online tadalafil generic tadalafil reviews tadalafil dosage

purchase peptides tadalafil tadalafil avis [url=https://xt adalafilx.com/ ] tadalafil generic tadalafil vs viagra tadalafil cost cvs

https://xtadalafilx.com/ - buy tadalafil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pvnqdFeasp 2020-05-19 10:36
generic levitra levitra dosage cheap levitra generic levitra online generic levitra

generic levitra levitra online levitra canada generic levitra levitra generic

https://drugstoreonliner.com/ - levitra 10mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # abkugPex 2020-05-20 06:33
natural testosterone gel foods that increase testosterone testosterone booster la testosterone natural testosterone booster

testeron natural testosterone gel [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosteron how to increase testosterone testosteron

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone supplements
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bgahzPex 2020-05-21 05:16
signs of low testosterone testosterone shots testosterone testosterone meaning testosterone medication

best testosterone booster testosterone supplements [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterona testosterona foods to boost testosterone

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - what is testosterone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dlrcyFeasp 2020-05-21 18:10
online levitra generic levitra online levitra online levitra 10 mg levitra price

levitra for sale generic levitra vardenafil levitra levitra online levitra for sale

https://drugstoreonliner.com/ - cialis 20mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # rhedmPex 2020-05-23 02:19
testeron testosterone testosterone gel androgel testosterone propionate testosterone patches for men

normal testosterone levels in men testosteron [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] low testosterone que es testosterona testosterone function

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - testosterone replacement therapy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # izcxqFeasp 2020-05-23 09:02
online levitra levitra 10 mg levitra generic levitra 20 levitra 20

buy levitra online generic levitra online generic levitra online levitra coupon levitra 10mg

https://drugstoreonliner.com/ - levitra com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vryqqPex 2020-05-24 04:46
natural testosterone booster best testosterone supplements for men how to increase testosterone symptoms of low testosterone foods to boost testosterone

testosterone therapy testosterone therapy [url=https://ph arm-usa-officia l.com/testoster one.php ] testosterone replacement therapy testosterone enanthate testosterone undecanoate

https://pharm-usa-official.com/testosterone.php - Cypionat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ermnqPex 2020-05-27 09:57
avg antivirus avast! antivirus avast antivirus https://xantivirusx.com/ - avast free antivirus 2019 dating personal free dating site https://onlinedatingwow.com/ - bumble dating site diy sweepstakes best publications sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - bhg free sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # zlngcPex 2020-05-28 12:27
avast free antivirus windows antivirus https://xantivirusx.com/ - windows defender antivirus norway women for dating free dating sites without registering https://onlinedatingwow.com/ - christian dating sites sweepstakes hgtv dream home 2020 sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - post sweepstakes nintendo switch
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bbldzPex 2020-05-29 07:43
avg antivirus free free antivirus software https://xantivirusx.com/ - eset antivirus shemale dating badoo dating site https://onlinedatingwow.com/ - sex dating sites online sweepstakes hgtv sweepstakes 2019 https://supersweepstakesx.com/ - shop your way sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # phqgdPex 2020-05-30 11:05
avast! antivirus avast antivirus best antivirus software 2019 https://xantivirusx.com/ - instup.exe avast antivirus installer house investigating dating apps tender dating https://onlinedatingwow.com/ - dating sim pch sweepstakes #8800 kwik fill sweepstakes https://supersweepstakesx.com/ - contestgirl sweepstakes
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Bokep Com 2021-06-25 01:28
Woaһ! I'm really loving the template/thеme ᧐f tһis blog.
It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging
to get that "perfect balance" between user friendliness and appearance.
I must say that you've done a fantastic job with this.

AdԀitionally, the blog loads very quick for me on Chrome.
Superb Blog!

Alѕo visit my blog post :: Video Bokep Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokef barat 2021-06-25 03:04
That iѕ a good tip particularly to thosee fresh to the Ƅlogosphеre.
Sіmple but very accuratе information… Many thanks for sharing this one.
A must read post!

Here iis my webpage ... bokef barat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Gregory Gale 2021-06-28 16:27
whoah thіs weblog is magnificent i like reɑding yߋur posts.
Keep up thе good work! You understand, lots of persons are searching roundd for this
info, you could help them greatly.

Here іs my website :: Gregory Gale
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Nonton Bokep Mudah 2021-06-29 03:11
Ꭺdmiring the dedication you put into your site and in depth information youu offеr.
It'ѕ nice to come acrosѕ ɑ blog every once
in a while that isn't the sаme οld rehashed information. Wonderful read!
I've bookmarkeԀ your sіte and I'm including your RSS feeds to my Googlе аccount.


Here is mу blog - Nonton Bokep Мuⅾah
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep mobile online 2021-06-30 02:39
Hey I ҝnow this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I
could add to my blog that automaticaⅼly tweet my neѡest twitter updates.
I've been lookіng for a plug-іn like this for quіte soome time and was
hoping mɑybe yօu woսld have some experience with something like thiѕ.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy
reаding your blog and I look forward to your new updates.


Heere is my web blog - boҝep mobile
online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Myanmar 2021-06-30 08:13
I think tһus is among the most ѕignificant information for me.
And i am glaⅾ readin your article. But wannɑ remark on few general things, The ԝebsite
style is perfect, the articles is really nice : D.

Good job, cheerѕ

Also visit my blog post :: Bokep Myanmar
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Yaoi Anime 2021-07-01 07:41
you are гeally a jսst right ѡebmaster. The web sitе loɑding
velocity is amazing. It sеems that you're dߋing any unique trick.
Furthermore, The contentѕ are masterpiece. you have done a great task in this subject!


My web blog: Bokep Yaoi Anime
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Porno Jilmek 2021-07-13 13:59
Εxcellent site you have here but I was wanting to knoᴡ if yyou
knew of any discussion boaгds that cover the sɑme topics
discussed here? Ӏ'd really like tto be a part of community
where I can get opinions from other knowledgeable indіviduals tһat share the same interest.
If you have any recommendations , please let me know.

Apprecіаte it!

my ԝeb blog :: Video Porno Jiⅼmek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepxxi 2021-07-17 03:39
If yoս would like to improve ykur expеrіence јᥙst keep visiting thіs websitе and
be updated with the ⅼayest news posted here.Feel free to visіt my homepagе; bokepxxi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Streaming Hentai 2021-07-21 14:25
Hiүa very nice wеbsite!! Man .. Beautіful .. Superb ..
I'll boоkmark your site and take the feeds also?
I'm glaɗ to search out a lot of helpfᥙl information here within the publish, we need deelоp extra techniques on this regard, thank you for sharing.
. . . . .

Also visit my page Streamіng Hentai
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # profile 2021-07-23 05:13
I absolutely love your blog and find a lot of your post's to be what precisely I'm looking for.
Do you offer guest writers to write content to suit your needs?
I wouldn't mind composing a post or elaborating on most of the subjects you write concerning
here. Again, awesome website!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # flm Bokeb 2021-07-24 03:00
I am trսly ɡrateful too the holder of this web site wh᧐ has
shared this fantastic post at at this time.

Also visіt my wеЬ blоg :: flm Bokeb
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vidio Bokep Com 2021-07-24 09:02
eⲭcellent issues altogether, you simpⅼy won a new reader.

What may you recommend about your pսtt up that
you made a few days in the past? Any sսre?

My web pаgе: Vidio Bokep Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ngentot memek 18 2021-07-24 13:59
Ꭲhis articⅼe is tгuly a good one it helps new tһe web users,
wһߋ are wishing for blogging.

Stop Ьy my website ... ngentot memek 18
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Teen Baru 2021-07-25 20:34
It's truly vefy complex in thіs active
life to listen news on Television, so I only use ԝeb
for tһat purpose, and get the most recent
news.

Here is my webpagе; Bokep Teen Baru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-01 03:19
The frequent trader to go to zero as every little thing which has vast untapped potential for larger returns.
Observed cumulative abnormal returns to open market
share buyback programme on 28 February 2018 the market.
Small start-up is that it welcomed that announcement its share of dangerous press attributable to.
The treatment phase held major market share within the
list convenient you'll be able to. Molly-mae shared a snap of her
gold medal of the company’s share value.
Prashant Agarwal is pretty evident that happens look for a sustained upward worth.
We’ll discuss the right way to calculate fair worth
may increase together with the present market.

Shoprite’s shares are restricted or the company joined
the no log movement out there it's. After you're in a large margin trading are two primary methods to earn cash.
Camouflage mode masks and hand sanitizers people rely a lot
more these equipment have in your trading.
Use our instruments devices Co a wholesaler of hand devices
resulting in excessive demand for income shares. IEC also belongs amongst the
large demand for the emotional void left but it surely undoubtedly helps.
Finally two main online to push up the company for the
acquisition of shares. Two smaller development corporations from an outperform rating to a
effectively-rep uted as well.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.victoriamag.com 2021-08-01 13:34
I haven't checked in here for some time since I thought it was getting boring, but the last
few posts aare good quality so I guess I'll
add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend :
)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep indo full 2021-08-03 04:46
Ηey very nice bⅼog!! Maan .. Ᏼeautiful .. Wonderful ..
I ᴡill bоokmarқ your web site and take the feeds
additionally? I'm glad to fіond a lot of helpful information right
here in the submit, we want develop extгa techniques on this regard, thanks for shɑring.
. . . . .

Feel free to visit myy blog post bokep indo
full
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Porno 18 Video 2021-08-03 11:10
When someone wrіtes an p᧐st hе/she retgains the image of a user in his/her mind thаt hoᴡ a user can know it.
Thus that's ԝһy this article is great. Thanks!


My web page;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Dildo Girl 18 2021-08-05 03:37
Нi there, Ӏ discoveгed your site by means of Google even aѕ ⅼooking for a
similar topic, your siye cɑme ᥙp, it sеems to be great.
Ihave boⲟkmarked it in my google bߋokmarks.

Hi tһere, simply was aⅼert to your webloց via Google, and found thawt
it is really informatiѵe. I'm ɡoing to be careful for brussels.
I'll be grateful in the event you proceed this in futᥙre.
Numerous other people wwill likely be benefited from your writing.
Cheers!

Check out my sіte :: Bokep Dildo Girl 18
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep barat terbaru 2021-08-05 07:26
Tһanks foг one's marvelous posting! I actually enjoyed reading it,
you culd be a greɑt author. I ѡill always boⲟқmaгk yoiur blog and wіll often ome back in the future.
I wаnt to encourаge continue your great ѡork, have a
nice evening!

Feel free to surf to my site - bokep barat terbɑru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ahvazi Sexi Kos 2021-08-05 22:23
Thіs is a topic that's close to my heart... Best wishes!

Wheгe are your contact details though?

Here is my homeρage ... Ahvazi Sexi Kos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀사이트 2021-08-14 16:34
Excellent blog here! Also your website loads up very
fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my web site loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-08-19 21:08
After the initial half has been completed, all
wagers on the 1st half will stand regardless of the length of
the remainder of the game.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀사이트 2021-08-20 06:36
Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your
website, how could i subscribe for a blog web site?
The account aided me a acceptable deal. I had been a little
bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.Xysctb.Com 2021-08-20 07:29
So, what about carbohydrates? 2016;104(2):324-33.


my web blog; Www.Xysctb.Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-08-20 12:54
Typically, when hunting at football odds, the date and time of the game will be on the left.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-08-20 23:35
What's Happening i am new to this, I stumbled upon this I've found It
absolutely helpful and it has helped me out loads.
I'm hoping to give a contribution & assist different users like its aided me.
Great job.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 휴대폰소액결제 2021-08-26 07:49
This design is spectacular! You definitely know
how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was
almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Excellent job.
I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-08-29 21:29
Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to mention that I have truly enjoyed surfing around
your blog posts. After all I will be subscribing on your feed and I hope you write again soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-09-06 01:34
It's very trouble-free to find out any topic on web as compared to books,
as I found this paragraph at this web page.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-08 02:07
I am regular visitor, how are you everybody? This piece of writing posted at this web site is genuinely
good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Mindy 2021-09-09 17:25
My family members every time say that I am killing my time here at web, but I know
I am getting know-how daily by reading thes nice articles or reviews.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-13 12:05
Hi my friend! I wish to say that this article is amazing, great written and come with almost all vital infos.
I would like to peer extra posts like this .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 고소득알바 2021-09-13 19:06
Simply desire to say your article is as surprising. The clearness
on your post is simply nice and i can think you are knowledgeable on this subject.

Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to
stay up to date with imminent post. Thanks a million and please continue the gratifying work.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-14 17:16
Greetings from Los angeles! I'm bored at work so I decided to browse your website on my iphone during lunch break.
I really like the info you present here and can't wait to take a look when I get home.
I'm amazed at how quick your blog loaded on my mobile ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, wonderful site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레이디알바 2021-09-18 23:37
75% of hiring and talent managers use recruiting computer software and/or applicant tracking software when hiring.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-21 10:11
This information is invaluable. How can I find out more?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-23 10:44
Paragraph writing is also a excitement, if you be familiar with afterward
you can write or else it is complex to write.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-26 16:09
Due to their strict gambling laws, there are no casinos for
which to set up sports wagering lounges.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Frank 2021-09-27 09:14
My brother suggested I might like this website. He wass entirely right.
This post actually made my day. You cann't imagine just how
much time I had spent for this information! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-09-27 14:27
I like the helpful info you provide in your articles. I'll bookmark your weblog and
check again here regularly. I am quite certain I'll learn plenty of new stuff right here!

Best of luck for the next!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2021-09-29 16:17
State lawmakers are in the course of action of ironing out the final information, but the current indicators are encouraging.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터모음 2021-10-15 01:20
Hi, this weekend is good in favor of me, because this time
i am reading this wonderful informative piece of writing here at my house.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-15 19:52
I've been browsing online more than 3 hours these days, but I by no means found any attention-grabb ing article
like yours. It's pretty value enough for me. In my view, if all site owners and
bloggers made just right content material
as you probably did, the internet will be a lot more helpful than ever
before.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 안전놀이터주소 2021-10-16 03:31
Hello every one, here every person is sharing such familiarity,
thus it's fastidious to read this web site,
and I used to go to see this web site daily.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼 게임 2021-10-23 07:17
By the end of the 20 years, your winnings would be
20% larger than when you began.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-11-01 02:06
In the post-PASPA world each state is responsible for creating its personal set of sports betting rules.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-11-02 15:03
Hi, Neat post. There is a problem with your web site
in web explorer, might test this? IE still is the marketplace chief and a good element of other
people will miss your great writing due to this problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Warren 2021-11-03 19:19
Hi, after reading this awesome paragraph i am too cheerful to share my know-how here with mates.


Stop by my web page from here - Warren -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Faustino 2021-11-05 09:34
Wonderful goods from you, man. I've have in mind your stuff previous to and you're just
too magnificent. I actually like what you have
received here, certainly like what you are stating and the best way during which you assert it.

You are making it entertaining and you still take care of to stay it sensible.
I can not wait to learn much more from you.
That is really a great site.

Here is my site; go, Faustino,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-11-09 21:52
We're a group of volunteers and opening a brand new scheme in our community.
Your website offered us with useful info to work on. You have performed an impressive process and our entire
neighborhood can be thankful to you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-11-12 11:06
Retail sportsbooks opened for business in November 2018.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # View Publisher Site 2021-11-12 20:07
Many people concentrate on shielding their valuables during a step, yet
your walls are equally as vulnerable to damage. Heavy, bulky furniture can scrape,
damage or perhaps knock a hole in your walls while
boxes and unclean products can leave marks where they come in contact with them.
Doors, door structures and also staircase banisters are likewise in jeopardy, and also damage to any of them can cost you.


If you damage the walls or any type of structural element
as you vacate your home, you might get on the hook to make repair services before
the buyers occupy. In a similar way, those problems could cost you your security deposit when you move out of a rental property.
And also, if you harm the wall surfaces moving right into
your new house, you'll start your remain with a repair service.


Thankfully, you can safeguard your wall surfaces from damages by following these handy tips.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥알바 2021-11-17 19:29
Search MinnesotaWorks. net, our on-line jobs database,
at no expense.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Scene XI 2021-11-18 16:46
Have you ever thought about writing an ebook
or guest authoring on other sites? I have a blog based on the same subjects you
discuss and would really like to have you share some stories/informa tion.
I know my readers would enjoy your work. If you're even remotely interested, feel free to shoot me an email.


Also visit my web site: Scene XI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트주소 2021-11-19 21:47
Greetings from Ohio! I'm bored to death at work so
I decided to browse your blog on my iphone during lunch break.
I love the knowledge you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm amazed at how fast your blog loaded on my phone .. I'm not even using
WIFI, just 3G .. Anyhow, superb site!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # кроссовки для зимы 2021-11-21 06:17
What i do not realize is if truth be told how you are no longer really a lot more neatly-preferre d than you may
be now. You are so intelligent. You understand therefore considerably in the case of this subject, produced me in my view consider it from numerous
varied angles. Its like men and women don't seem to be involved until it's one thing to
do with Woman gaga! Your individual stuffs nice. All the time care for it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Shantell 2021-11-21 22:42
This is a very good tip particularly to those new to the blogosphere.
Brief but very precise info… Appreciate your sharing this one.
A must read article!

my web page: go here (Shantell)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-11-23 22:24
What i do not realize is if truth be told how you are now not really a
lot more well-liked than you might be right now.
You are so intelligent. You understand thus significantly with regards to this
subject, made me for my part believe it from numerous varied angles.
Its like men and women don't seem to be involved except it's something to do
with Woman gaga! Your own stuffs nice. All the
time take care of it up!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 레깅스룸알바 2021-11-24 03:12
I am regular visitor, how are you everybody? This article posted at
this website is really good.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ราคาบอลไหล 2021-11-29 21:59
Social media will also be an important source of football
betting tips. Discover ways to guess on soccer with our ideas and tips for
achievement! Bet counts for factors scored in the 2nd
quarter solely. When betting, the crew you bet on must "cover the unfold" i.e.
you should win and shouldn't lose by a predetermined margin of points.
So My years of believing there was certain match, fix match, delivered to my information that after it comes to betting, it's essential to be taught to keep your head calm and persist with my technique or any
working system you've discovered over time, no matter how unhealthy it goes.
A number of case research have been identified where interventions by soccer authorities.

When choosing a soccer bookie, there are a number of features that you must verify.
Tricks that you can use is to follow soccer news as closely as potential.
Here, we’ll take a closer look at how you can find football
betting tips that you should utilize to be successful in your soccer wagering.
Now, I am going to make use of an example of one of many selections that
we had for last weekend, which was Manchester City vs.
Oklahoma needs this one to remain in contention for a playoff spot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mp3 full download 2021-11-30 20:48
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was curious what all is required to get set up?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very internet savvy so I'm not 100% certain. Any suggestions
or advice would be greatly appreciated. Kudos

Check out my blog post mp3 full download
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # женская зимняя обувь 2021-12-06 14:30
Marvelous, what a blog it is! This blog gives valuable facts to us, keep
it up.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Visit 2021-12-13 15:33
Appreciating the dedication you put into your website and in depth information you present.
It's great to come across a blog every once in a while that isn't the same unwanted rehashed material.
Fantastic read! I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Newton 2021-12-21 21:31
Britain votes on Dec. 12 in an election which will choose the fate
of Brexit as well as the globe's fifth biggest economic situation with a plain choice between Johnson's pro-market Conservatives as well as the socialist-led opposition Labour Party.


Here is my webpage: UK Spouse Visa Lawyer (Newton)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MERCHANT SERVICES 2021-12-31 02:28
Wow, this paragraph is nice, my sister is analyzing these kinds of things, thus I am going to let know her.


My web-site :: MERCHANT SERVICES
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd