Najnowsze felietony

środa, 26 wrzesień 2012 16:13

Recepta na bycie Macho

Napisał 
W dzisiejszym felietonie, odpowiadam na pytanie Bartka. Podobne zadaje mi wiele braci samców, więc wykorzystuje świetną okazję i odpowiadam zbiorczo; tak jak umiem, w oparciu o to co wiem i rozumiem.


Witam, czytam pańską stronę Samczeruno.pl i żałuje że nie znalazłem jej wcześniej, jednak obstawiam że takich tekstów już Pan trochę usłyszał. Zatem przechodząc do konkretów, ciapa ze mnie. Samoocena niska, brzuch, groźba łysinki, powodzenie nie za dobre. Czytam wszystkie poradniki, szukam rozwiązania to też i Pana chciałbym prosić o poradę. Jak zmienić się w niekoniecznie macho, ale stojącego na własnych nogach faceta. Praktycznie z wszystkim co pan pisał na stronie się zgadzam, ale jak to w życie wprowadzić?
Większość poradników wprowadzi w Twoje życie chaos i cierpienie; uczą one czytelnika, w jaki sposób zmienić ma on swoje zachowanie i prezencję, by osiągać sukcesy w związkach z kobietami. Mamy więc porady dotyczące obniżenia tembru głosu, spokojnego mówienia, zdecydowania w ruchach, działaniach, sztuki ubioru, szybkiej decyzyjności, i wszelkich innych rzeczy ukazujących Pańską męskość, dominację. To są całkiem dobre porady, jednak kompletnie niepraktyczne. Ludzkie ciało ma ok. 400, 500 mięśni, i wszystkie one tworzą mowę ciała na którą podświadomie reaguje kobieta. Mężczyzna niepewny siebie, nie jest w stanie kontrolować ok. 450 mięśni, jednocześnie próbując się nie zaczerwienić i nie zająknąć, recytując wyuczony tekst podrywu jak robot piskliwym głosikiem. Z tego wyjdzie kompletna klapa, a adept podrywu stanie się pośmiewiskiem wśród innych zakompleksieńców. Te książki nadają się jedynie jako ciekawostki do poczytania w toalecie, a później podpałka na ognisko.


Rzadziej spotykane książki są już sprytniejsze; ich autorzy rozumieją że kontrola ciała i otoczenia, jest nierealna u człowieka z dużymi kompleksami czy lękami, a więc jedyną ścieżką ku sukcesowi, jest zmiana osobowości. Gdy człowiek uwierzy że jest macho, nie trzeba kontrolować ciała, ono samo zachowuje się jak ciało macho - wyprostowana sylwetka, wypchnięta klatka piersiowa, wciągnięty brzuch, specyficzny chód i zachowanie człowieka, który świadomy jest swojej siły i dominacji. Ale tu pojawia się problem, ponieważ zmiana osobowości, to likwidacja swoich głównych lęków, podrasowanie pewności siebie i kilka innych spraw. I z tego co mi wiadomo, klasyczna psychologia ma w tym mierne efekty, żeby nie użyć brzydszego słowa. Całe lata pracy z pacjentem na kozetce, by chociaż jedna fobia minęła (a najcześciej nie mija) to szokująco niska skuteczność. Metody NLP działają znacznie skuteczniej, ale też nie na tyle by sprowokować tak duża zmianę. Oczywiście, psycholodzy chwalą się sukcesami, psychiatrzy lekami coraz to nowszych generacji a trenerzy NLP gotowymi cudami na talerzu. Wystarczy jednak by zamiast czytania marketingowego bełkotu, poczytać chociażby fora dla ludzi z fobią społeczną, którą ma wielu adeptów podrywu. Lata sesji, terapii grupowej i solo, stosy leków; i nic. Czasem na chwilę zaleczą objawy, ale znaczna większość ludzi po prostu żyje tak jak żyła, w lęku. Do lęku dochodzi nienawiść do swojego ciała i siebie, za to że takie jest, że nie chce się zmienić by dorównać wymarzonemu ideałowi.


Cipka w sukience


I tu dochodzimy do głównego dania; faceci cipkowaci, zalęknieni, takimi najczęściej zostaną do końca życia. Tak się złożyło że poznałem niejednego po bardzo drogich kursach, gdzie byli uczeni jak się poruszać, jak mówić do kobiety, ale to były tylko kosmetyczne zmiany; czuć było rybą od ich cipek, waniało równo, mogli by założyć sukienkę i nie zauważyłbym różnicy. Wiecie dlaczego jestem taki złośliwy? bo każda z tych męskich cipek, próbowała udawać kogoś kim nie była. Nie akceptowali siebie, odrzucali to kim są, a chcieli być jak ideał z telewizji; jeśli oni nienawidzą i odrzucają siebie, jeśli oni się nie szanują, to i ja ich nie mogę szanować. Cipki w sukienkach, ot co. I nie chodzi wcale o to że ja nimi gardzę; po trzykroć nie. Jeśli nie szanujesz siebie, to jeśli ja okażę Ci szacunek, uznasz że Tobą manipuluję, drwię z Ciebie. W końcu znasz siebie lepiej niż ja Ciebie, więc jeśli Ty uważasz że jesteś żałosny, to w to wierzysz i uznajesz za prawdę. Jeśli zareaguję inaczej, znienawidzisz mnie. Ludzie z kompleksami pragną szczerych komplementów, a gdy je uzyskują od naiwniaków i społeczniaków z misją czynienia dobra dla każdego, nie wierzą w nie i w odpowiedzi nienawidzą. Wierzą tylko oszustom którzy ich ordynarnie oszukują; po prostu czują podświadomie że to tylko kit, i to akceptują. W tej grze jednak jest tylko coś za coś; fałszywy komplement, najczęściej wymienialny za grube pieniądze adepta sztuki macho.


Dlatego gdy poznajesz człowieka, niezwykle ważnym jest, byś poznał czy on sam siebie docenia, szanuje. Jeśli nie, każde ciepłe uczucie wobec niego będzie źle odebrane; jako pogarda bądź szykana. Dlatego później faceci dziwią się, że kochali swoją kobietę, skakali koło niej, wszystko dla niej robili, a ona szalała by w końcu pójść do alkoholika, który ją tlucze codziennie po pysku. Znam takie przypadki, ale też na odwrót; kobieta stara się, staje na rzęsach, a facet wariuje i wchodzi w związek z psychopatką. Niestety, nie jest tak że ludzie są równi, i że wszyscy chcą miłości, szczerości i ciepła. Niektórzy tylko deklarują że tego chcą, ale spełnienie odczuwają jedynie w toksycznej relacji. Wszyscy wokół chcą im pomóc, tłumaczą, perorują i argumentują; nic z tego. Rzekoma ofiara toksyny miłosnej płacze, szlocha, zawodzi że chce miłości i szczęścia, chce ułożyć sobie życie; ale wraca do potwora, jakby była opiłkiem żelaza przy wielkim, psychopatycznym magnesie. Wymieni wybite zęby, nastawi złamany nos, i już pędzi do kata po kolejną porcję pogardy i upodlenia. A sprawa jest całkiem prosta; niektórzy lubią być ofiarami. Po prostu to ich kręci. Ci którzy pomagają, wchodzą w orbitę toksycznych wpływów, i zostają bezwzględnie wykorzystani. Takie historie też znam; ale to dobrze, jeśli chcesz pomagać, musisz się nauczyć pomagać, to wielka sztuka. Nie sztuką jest dać menelowi pieniądze, za które on się upije i nadal będzie na dnie. Sztuką pomocy jest sprawić, by ktoś na dnie poczuł chęć na odbicie się od mulistego, pełnego odpadków dna.


Ty pier.. hipokryto...


Wbrew pozorom, nie osiąga się tego komplementami; nikt z niską samooceną, nie przyjmie komplementów jako pozytywnego bodźca do rozwoju siebie, a na pewno za nie nie odpłaci. To niewdzięcznicy, upajający się swoim nieszczęściem, uważający że wszystko im się należy, ponieważ oni są nieszczęśliwi i w życiu im nie wyszło. Nic im się nie udaje, więc w nieszczęściu chcą być doceniani, zauważeni, chcą być gwiazdorami męczeństwa. Warto zaakceptować fakt, że niektórzy chcą tak żyć, że jest to ich wolny wybór. Chcą umrzeć we własnych szczynach, dusząc się wymiocinami? musisz się z tym pogodzić. Jeśli będziesz chciał im pomóc, obrabują Cię z pieniędzy i spokoju duszy. Jedyna pomoc, to danie przykładu; bądź szczęśliwy, spełniony, a może degenerat też zechce taki być? w końcu zobaczy że to możliwe. Wszyscy mu tylko mówią że warto być szczęśliwym, ale on tego w ogóle nie widzi; bo mówią tak przeważnie hipokryci, onanizujący się swoją lepszą pozycją nad menelem, któremu rzekomo z dobrego serca pomagają. Większość faktem pomocy słabszym i biedniejszym, tylko się dowartościowuje. Ładują akumulatory zadowolenia, sprawia im przyjemność obserwacja że nie tylko oni mają źle, i że nie są na samym dnie; bo Ty na nim jesteś. Martwią się, załamują ręce, a w środku serduszka troszeczkę dziwnej, perwersyjnej satysfakcji. I za te ohydztwo chcesz wdzięczności? gdy Ty na siłę nieudolnie komplementujesz kompletnego nieroba, lenia i śmierdziela, a często złodzieja albo jeszcze gorzej, liczysz na nagrodę za swoje "dobre uczynki", i szokujesz się gdy ktoś w zamian za Twoje rzekome dobro, np. Cię okrada czy mocno obije.


Pan Wampir Kurwa Emocjonalny


W młodości podziwiałem pewnego Pana. Ten to miał podejście do kobiet... miękły im kolana przy pierwszym z nim kontakcie. Nic z tego nie rozumiałem; miał męską twarz, ale wcale nie przystojną, był niższy ode mnie. Niczym nie wyróżniał się z tłumu; podziwiałem go, i chciałem być taki jak on. Gdy pytałem go o tajemnicę jego sukcesu z kobietami, odpowiadał tradycyjnie; szampan, kwiaty, dużo prezentów, komplementy. Jak mi mówił, kobietę trzeba po prostu kupić i zdobyć. Działało. Gdzie by nie był, niemal wszystkie mężatki trafiały w orbitę jego ruchliwych i chutliwych trzewi. Przerabiał te wierzące, niewierzące, inteligentne, tępawe, co tylko mógł, a mógł dużo. Te rady były jednak bardzo szablonowe; u mnie nie działały, i z tego co widziałem u innych ludzi też nie. A i sam Pan, kwiatków nie widziałem żeby kupował. I zadawałem sobie pytanie, dlaczego u niego to działa, a u mnie nie? przecież ten człowiek wystarczyło że się odezwał, a nie musiał kupować żadnej zieleniny i podkupywać kobiece łono prezencikami. Często po kilkunastu minutach, miał niezobowiązujący seks. Czyli to nie jego rady były kluczem do nektarium, a coś zupełnie innego.


Dopiero wiele lat później, zrozumiałem o co chodziło. Gdy zacząłem poznawać psychiatrię i psychologię, wiele czytałem o zjawisku psychopatii, o zawężeniu świadomości takiego człowieka, nazwanego przez świetnego Bernsteina wampirem emocjonalnym. I zrozumiałem dlaczego te rady nie mogły zadziałać w moim przypadku tak, jak u tego przemiłego, uroczego Pana. Zacząłem wspominać pewne rzeczy, i nagle okazało się że wszystko do siebie pasuje jak ulał. Ten Pan był psychopatą. Ten typ osobowości charakteryzuje się magnetyzmem, mocną charyzmą i seksapilem, a także odczuwalną siłą psychiczną. Zbrodnicza, niepełna osobowość, chora z natury i moim zdaniem niepodatna na leczenie, wytrenowała czy też nabyła, umiejętność wpływania na potencjalną ofiarę. Są dwa wyjaśnienia tego fenomenu. Jeden to teoria Andrzeja, który głęboko sięga po ezoterykę wyjaśniając kwestie psychopatii i jej nadludzkich możliwości http://swiatducha.wordpress.com/obciazenia-duchowe/
Nawet jeśli nie wierzycie w takie sprawy, zachęcam was do lektury; pomijając wątki ezoteryczne, cała psychologiczna otoczka tego tematu wiele wam da w życiu, i być może ocali przed wielkim nieszczęściem.


Druga teoria którą sam stworzyłem, i która wydaje mi się sensowna, to teoria przystosowania instynktownego. Wiemy że człowiek oślepiony, w niezwykły sposób wyostrza słuch i dotyk. Ktoś bez nóg, ma niezwykle sprawne ręce. Jedne narządy przejmują pracę innych, i próbują zminimalizować stratę. Psychopata nie ma serca, nie potrafi kochać i odczuwać empatii, a ludzkość te cechy w większości posiada. Jeśli nie masz wzroku, wyostrza się w niezwykły sposób słuch... gdy nie masz serca które możesz zaofiarować drugiemu człowiekowi, musisz przyciągać w inny sposób do siebie ludzi. Rozumiecie? nie wiemy do końca jakie człowiek ma psychiczne możliwości. I nikt kto nie dozna oślepienia, nie wie jak jego słuch może być wrażliwy i sensytywny. Można to samemu sprawdzić, chodząc w opasce na oczy np. cały dzień. Kto spróbuje, zdziwi się jak mocno jego słuch stał się wyostrzony. Moim zdaniem psychopata to ktoś, kto zastępuje serce umiejętnościami wpływu na innych ludzi. Podrasowana zostaje tymczasowa życzliwość, uwaga którą koncentruje się na potencjalnej ofierze (ona czuje się wysłuchana, szanowana, ważna), i szereg innych psychicznych właściwości. To jest zastąpienie usuniętego, emocjonalnego narządu. Skuteczne i widowiskowe, jednak skrywa w sobie otchłań smutku i bólu.


Och! to straszne!


I to jest straszne, że młodzi, wrażliwi ludzie, widząc psychopatę w akcji, marzą by być takimi jak on. Ja sam im wielokrotnie zazdrościłem, i przeklinałem swoją wrażliwość, marząc o sile przebicia takiego człowieka. Ale do czasu, gdy poznałem całość zagadnienia. Problem w tym, że widzicie fascynujący, elektryzujący podryw i początki związku. Cała reszta jest przed wami ukrywana - dlatego że charyzma i magnetyzm, ta emanująca męskość (czy kobiecość,w  przypadku psychopatki) to tylko wabik który ma zwabić ofiarę, i by ta się emocjonalnie zaangażowała w relację z psychopatą, czyli takie emocjonalne kajdanki, więzy; gdy to się stanie, wszystko się diametralnie zmienia. Mucha wpada w sieć pająka, i kończy się bajka; zaczyna się bolesne ssanie krwi. Serce może nie jest tak efektywne i widowiskowe, miłość i życzliwość, szacunek - nie są głośne, huczne, stroboskopowo urokliwe; są ciche, skryte w milczeniu, a by je zobaczyć trzeba samemu być wyciszonym. Ludzie jednak chcą by coś się działo; proszę bardzo! więc zamiast cichego, silnego serca, dostają fajerwerki emocji od psychopaty. Urok wampira emocjonalnego, uruchamia stan zakochania u ofiary, czyli aktywuje całą machinę endokrynologiczną w organiźmie, hormony szaleją, ekstaza, ekscytacja, jakby wirował kolorami cały świat... I nie mówię tylko o związkach, bo zdarza się że facet poznaje fajnego kumpla, czuje się zrozumiany, szanowany, a po czasie wychodzi na wierzch cała okrutna prawda. Podobnie z Paniami; one też trafiają na przyjaciółki, które mają zupełnie inne, czarne cele, niż sobie to wrażliwa dziewczyna na początku wyobrażała.


Psychopaci są dwojakiego rodzaju. Ci ekspansywni, macho, ludzie interesu, szybkie decyzje, ofensywny urok; ale też i defensywna elegancja, czyli ofiara losu, taki biedny i taki nieszczęśliwy, i jakby miał w sobie jakiś potężny magnes. Wszyscy chcą mu pomóc, przytulić, pożyczyć jakieś pieniądze. Oczywiście, wampir chętnie przyjmie pieniądze (których nie odda), ale najchętniej wprowadzi w życie ofiary chaos, wypruje ją emocjonalnie z wszystkich sił, czy też używając modnego słownictwa "zrobi jej jazdę". Jak zwał tak zwał, ważne że efektem jest totalne zmęczenie, brak energii, poczucie bezsensu życia, chęć zemsty, pragnienie nawrócenia czy przekonania wampira do swoich racji. "Moja miłość go zmieni" - to hasło przewodnie wielu ambitnych Pan, które nie mają żadnych, najmniejszych szans. Oczywiście taka motywacja u Pani - ofiary, wampirowi jest bardzo na rękę. Nie ma nic lepszego, niż zając który chce nawracać głodnego wilka, i sam wchodzi mu do paszczęki. Jedyna szansa na wyjście z tej sytuacji z możliwie najmniejszymi stratami, to natychmiastowe odejście, ucieczka.


Wielu moich czytelników, podziwia Mateusza Grzesiaka. Nie ukrywam że i ja należałem do tego grona. Jednak według mnie, to typowy wampir emocjonalny. Chcesz być jak Grzesiak? przykro mi, ale to niemożliwe. Jego siła i charyzma wyrasta z braku serca, a nie z umiejetności które można wyćwiczyć. Umówmy się że wiele można wytrenować, ale TAKIEJ charyzmy w życiu nie wyćwiczysz. Jej źródłem nie są umiejętności, a brak serca skompensowany wewnętrznym magnetyzmem. Podkreślmy że wiedzę Grzesiak ma sporą, znacznie większą niż moja, i inni coache; i każdy z nich przy nim wydaje się być kapciowaty. Ale to nic Ci nie da, nie wzmocni Cię. To tylko wizerunek, maska i wabik na energię tych, którzy chcą zmienić swoje życie. Podobne podejrzenia żywię do Leszka Żądło, który jest wampirem emocjonalnym, jak i wielu jego wiernych uczniów. Tak więc uprzedzam uczciwie ludzi, żeby zaglądali głębiej niż miłe słówka, charyzma i poczucie że oto jest ktoś, kto nas rozumie i będzie wspierał.


A więc, nie możesz stać się jak Twoi idole, którzy w większości są psychopatami. Rzadko który polityk nim nie jest, zdrowy emocjonalnie człowiek unika wielkich zgromadzeń ludzkich, czy miejsc gdzie jest głośno, huczno. Tam przebije się tylko psychopata. Podobnie znani guru rozwoju osobistego i duchowego; to także w większości wampiry emocjonalne. Wydają się być silni, ale to tylko siła w wydaniu zwierzęcym. Tak naprawdę psychopaci, są ewolucyjnie uszkodzeni, znacznie niżej niż zwykły człowiek na szczeblach emocjonalnej ewolucji. Tygrys także jest piękny, silny, i można się w niego wpatrywać godzinami. Rekin budzi lęk i podziw, a orzeł wzbudza w nas pragnienie wolności; ale człowiek stoi wyżej, gdyż posiada serce, i umiejętność śmiania się. Psychopata nie ma serca; Ty się zakochujesz, a jesteś dla niego tylko przedmiotem. Gdy się orientujesz o co chodzi, chcesz nawrócić bądź przekonać psychopatę; to nierealne. On czy ona, po prostu nie mają empatii. Nie są mechanicznie w stanie wyczuć, co Ty czujesz. Mogą za to udawać, i często udają zmianę jeśli widzą w tym interes. Zresztą sami odczuwają ciągły ból wewnętrzny, wezwanie do powrotu ku człowieczeństwu. Próba ich socjalizacji, jest dokładnie taka sama, jak próba nauczenia aportowania tarantuli; skończy się bolesnym ukąszeniem.


Plusy ujemne


Całe życie jesteśmy atakowani obrazkami modeli, mięśniaków, czy milczących macho z papierosem w ustach. Tak działa ten świat, że zarabia się na ludzkich pragnieniach. Ciągle chcą Ci coś dodawać:

Więcej wiary (religia, państwo)

Ładniejsze ciało

Lepsza praca

Lepsze zdrowie

Większy samochód

Żona i dzieci

Atrakcyjna dziewczyna

I wiele, wiele innych plusów, które "musisz" koniecznie mieć.Idziesz przez życie, i chcesz ciągle coś ulepszać, dodawać. Ciągle jesteś niezadowolony, gdyż porównujesz się z modelami, czy rekinami biznesu. Gdy pytasz mnie, jak stanąć na nogi jako facet, chcesz bym podał Ci radę, jak upodobnić się do Twoich idoli; na pewno jakichś masz, i z całą pewnością są to wampiry emocjonalne. Niestety, nie mogę Ci dać takiej porady, po pierwsze nie wiem jak można się tak strasznie cofnąć w rozwoju, i okaleczyć by być jak oni; a nawet jakbym wiedział, to nigdy bym tego nie zachwalał. Podejrzewam że udział w strasznej wojnie, ciągłe widoki okrucieństw i zła, gwałtów i najgorszych okropieństw, o ile psychika by wytrzymała, sprawiłby że pojawiłby się w Tobie taki rys psychopatii. Wycofałbyś swoje uczucia przed strasznym, okrutnym światem, i zamiast nich wykształciłbyś uroczy magnetyzm. Wtedy byłbyś bardzo atrakcyjny dla Pań, jak macho; wątpię jednak by Ci się to spodobało. Ciągłe, nieustające cierpienie, znudzenie, poczucie skrzywdzenia; to niektóre cechy wampira emocjonalnego. Ktoś kto jest psychopatą, istnieje jakby wbrew ewolucji, i doświadcza tego dotkliwych skutków. Istnieją stopnie psychopatii. Jedni byli mocno skrzywdzeni, inni mniej, więc serce nie musi być do końca schowane, ukryte. Ale i magnetyzm mniejszy. Im większy, tym mniej serca.


Jak wprowadzić te rady w życie? tu powstaje pewien problem. Wszyscy chcą tu i teraz, jak najszybciej, i najlepiej za darmo; żeby było kolorowo i fajnie. Moim zdaniem, jedyna droga ku szczęściu (a nie byciem macho, z którym utożsamiasz szczęście) to odejmowanie ze swojej głowy tych wszystkich bzdur, które napchali Ci kiedyś autorytety, modele, newsy, media, znajomi. Gdy wyrzucisz to wszystko co nie jest Twoje, zostaniesz prawdziwy Ty. Z sercem miłością, życzliwością. A to oznacza że nie przelecisz wszystkich panienek które Ci się nawiną pod małego, ale spełnisz się w związku, albo jeśli jest Ci to pisane, spełnisz się w samotności. Będziesz odczuwał zadowolenie, spokój wewnętrzny; nie będziesz aż tak magnetyczny i charyzmatyczny jak wampir, ale po co Ci to? żeby zanęcić pustą lalkę, która nawet po sobie nie umie umyć talerza? na dłuższą metę magnetyzm jest okropny, ludzie Cię prześladują, chcą coś od Ciebie, nie dają Ci spokoju i oszukują Cię. Kobiety chcą mieć z Tobą dzieci, manipulują Tobą, faceci chcą być Twoimi kumplami, a jak Ty nie chcesz, będą się na Tobie mścić za odrzucone uczucie. Myślisz że wampir emocjonalny ma łatwe życie? ma znacznie gorsze od Ciebie, pomimo posiadania magnetyzmu, rzekomo wysokiej samooceny (siła przebicia to nie wysoka samoocena) zadbanego ciała, urody. Naprawdę chcesz go naśladować? to uderz się młotkiem w duży palec stopy, i pomnóż to razy sto; tak się czuje charyzmatyczny macho w środku.

Wyrzuć śmieci


Jak wyrzucać z siebie śmieci, z tych wszystkich lat, ten cały bełkot ludzi którzy niby wszystko wiedzą, a tak naprawdę gówno wiedzą? Obserwuj swoje myśli; w każdej chwili swojego życia. Obserwuj swoje ciało, jak reaguje w chwilach stresu czy zadowolenia. Obserwuj swoje reakcje na ludzi, zdarzenia. Staraj się utrzymać uwagę cały czas, nawet zasypiając. Z czasem zaobserwujesz ciekawe rzeczy, rzeczy które nie są Twoje. Zauważysz w swojej głowie swoich rodziców, wrzaski i łajania autorytetów, straszenie księdza, zabobony, sztuczne lęki. Cała olbrzymia góra śmieci, która nadaje się jedynie do wyrzucenia. Obserwuj także swoje myśli, to jakie są szalone, jak gnają przed siebie wciąż i wciąż. Zadaj sobie pytanie - czy te myśli są moje? czy jeśli te myśli chociażby na chwilę znikną, czy to nadal będę ja czy kto inny? jest takie fajne narzędzie w NLP, nazywa się alphabet game; wypróbuj to, by poczuć przez chwilę ciszę w swojej głowie, i zobaczyć jak wygląda naprawdę rzeczywistość, bez kolorowych okularów które ciągle nosimy.


Czy istnieje droga na skróty? testuję teraz kody uzdrawiania Lloyda. Naprawdę widzę że działają, ale chcę się wstrzymać z opinią na ich temat, póki nie przeprowadzę pełnych testów. Ale spróbuj, kup książkę i działaj. Możesz też kupić moją książkę KLIK, gdzie także opisuję o co w tym wszystkim chodzi. Wiem że samoobserwacja działa, to podstawa. Ale trwa długo, latami, czasem całe życie. Możliwe że są lepsze, szybsze sposoby na poradzenie sobie, z własnymi śmieciami w głowie, tylko ich na razie nie znam. Reasumując: odejmuj, wyrzucaj, a nie dodawaj czy mnóż. To jest droga do spełnienia, chociaż przy niej nie stoi tyle płatnych Pań, co na drodze wampirzego magnetyzmu. Na pierwszy rzut oka czujesz żal, ale nie wiesz że one wszystkie mają adidasa; ot taki ukryty prezencik.

Czytany 67017 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:57
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # abwehrownia 2012-09-26 17:53
Siemano Miszczu na nowej stronie, jak myślisz, czy wampiry emocjonalne mają coś takiego jak dusza, w sensie czy są zdolni do zmian poprzez reinkarnację? To mocno skrzywdzeni ludzie, czy coś od człowieka nieco odmiennego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-09-26 22:45
Cytuję abwehrownia:
Siemano Miszczu na nowej stronie, jak myślisz, czy wampiry emocjonalne mają coś takiego jak dusza, w sensie czy są zdolni do zmian poprzez reinkarnację? To mocno skrzywdzeni ludzie, czy coś od człowieka nieco odmiennego?


Nie mam bladego pojęcia. Mogę tylko domniewywać; dusza jest ok, natomiast w ciele, w mózgu jest jakiś uraz, choroba. Tak więc w reinkarnacji jak najbardziej są zdolni do zmian jak wszyscy. Tak na to obecnie spoglądam, w czym oczywiście mogę się mylić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2012-09-26 20:04
Hehe, po czym poznać bawidamka? Ma taki delikwent konto na portalu społecznościowy m, a tam same wpisy od spragnionych jeszcze byłych już kobiet. Do tego wirtualne kwiatki, całusy, wierszyki i cała ta otoczka wspominkowa :P :P Kiedyś z zaciekawieniem słuchałam opowieści o podobnych podbojach człowieka, który co weekend wyruszał zdobywać wiejskie tereny, wstępnie odkrywane poprzez portale randkowe. Nikt mu oczywiście nie wierzył, ponieważ zbyt urodziwy nie był, a jednak, i później kobiety przypieczętowyw ały swoją krótką znajomość z nim w sposób j/w. Pytany jak to robi,odpowiadał : grunt to dobry bajer:P Ja się pytam Gdzie one miały oczy? :P :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+1 # Marek 2012-09-26 22:46
Dobry bajer ma sporo osób, za to większość z nich jedyny seks jaki ma, to z własną dłonią :) musi być coś jeszcze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Vincent 2012-09-26 20:08
Ten newsletter to dobra rzecz. Zawsze teraz jestem na bieżąco z artami ;)
A o ile kojarze już jeden art o wampirach emocjonalnych przewinął się przez ecoego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-09-26 22:47
Cytuję Vincent:
Ten newsletter to dobra rzecz. Zawsze teraz jestem na bieżąco z artami ;)
A o ile kojarze już jeden art o wampirach emocjonalnych przewinął się przez ecoego.


Żałuję że teraz ten newsletter powstał, powinien być wcześniej. Były takie arty, ale musiałem o ten temat zahaczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # obowiazkowe imie 2012-09-27 00:03
no, newsletter robi robote;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arasek 2012-09-27 02:39
no nawet nawet ten tekst, nie urzekł mnie jak analny dekalog :D ale muszę powiedzieć, że w dużym skrócie opisałeś cały ogram wiedzy, który to pomaga zrozumieć, a nawet i przeżyć, ale jak napisałeś trwa to długo, lata, a może i nawet całe życie. Od roku idę tą drogą i to jest jedynie początek, a czuję się troszkę lepiej. Fakt jedynie bycie sobą, odróżnianie chęci od bycia ukochanym przez mamusię, od miłości. A co działa na skróty, będzie działać tylko chwilę. Można się wprowadzić w nastrój wyrywania lasek i to działa, taki miałem schemat z byłą, tylko w końcu zaczęło mnie wkurzać to, że tak na prawdę to nie jestem ja i czemu ja mam być taki jakim ona mnie lubi, ja chcę być sobą i pierdolę co ona lubi, a na to trzeba odwagi, zmiany relacji w rodzinie, z przyjaciółmi, znajomymi, mieć odwagę urwać kontakt jak Ci on nie służy, decydować samemu, a nie zdawać się na los, testować, popełniać błędy, wysnuwać wnioski.

W każdym razie trochę zrozumiałem o co chodzi, dzięki tym książkom:

http://www.cojesturokiem.blogspot.com

dzięki praktykowaniu różnych medytacji, nie tylko tych statycznych, ale i dynamicznych. Grzesiaka materiały też studiowałem, Osho jak widać czytałem. Powiem tylko, że są różne techniki terapeutyczne i każda ma jakieś funkcje, po jakimś czasie, można już kojarzyć jakie funkcje mają spełniać, co się dzieje, porównywać techniki itp. ;)

Aaaa temat rzeka, ale i również wielki wpływ miała na to kobieta, z która już nie jestem, doświadczenia, rany, dzięki którym czegoś się nauczyłem, ale i coś we mnie zostało złego pod wpływem doświadczeń ;)

Autorytety zawsze będą i można kłócić się jaki jest najj, ale nigdy z tej kłótni nic nie wyniknie.

Aż się zdziwiłem, że taki długi komentarz, ale jak widzisz zainteresował mnie ten artykuł. Pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-09-27 21:07
To dobrze że Cię zainteresował, cieszę się że ok. pięciu godzin ciężkiej pracy komuś się podoba :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arasek 2012-09-27 02:45
aha aha i co jeszcze pomaga w relacjach z kobietami ;)

http://jestemaktywny.wordpress.com/2008/10/13/nieznany-podrzut/

http://www.menshealth.pl/fitness/Rwanie-i-podrzut-trening-idealny-4059.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Draniu 2012-09-27 21:01
Tzn...ze jestem psychopata a moze psychotykiem..o kurde..mam sie leczyc?:)
Marku nie wspomniales o genetyce,jedni rodza sie z osobowoscia dynamiczną,akty wną..inni jak to ujales sa cipkami..sadze, ze jest to zasluga,genow.R easumujac "kon jaki jest to widac"..to powiedzenie moze byc dwuznaczne,jedn oznacz tez:)Geny to jest tajemnica osobowosci..ocz ywiscie mozna pracowac nad soba i trzeba..ale geny zawsze beda dyktowaly jaki jest,tak sadze.A od psychologii wole psychiatrie:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Marek 2012-09-27 21:09
Cytuję Draniu:
Tzn...ze jestem psychopata a moze psychotykiem..o kurde..mam sie leczyc?:)
Marku nie wspomniales o genetyce,jedni rodza sie z osobowoscia dynamiczną,aktywną..inni jak to ujales sa cipkami..sadze,ze jest to zasluga,genow.Reasumujac "kon jaki jest to widac"..to powiedzenie moze byc dwuznaczne,jednoznacz tez:)Geny to jest tajemnica osobowosci..oczywiscie mozna pracowac nad soba i trzeba..ale geny zawsze beda dyktowaly jaki jest,tak sadze.A od psychologii wole psychiatrie:)


Tak naprawdę to cholera wie, geny tak, ale i wychowanie ma mocny wpływ. Teorii jest sporo, ale geny to hardware a wychowanie to software.

Jeśli jesteś psycho, to wypadałoby się jednak podleczyć troszku :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Draniu 2012-09-27 21:24
Wychowanie tez..chodz rodzice robili wszystko zeby bylo oki:)Ale czy mnie ktos prosil o to, zebym pojawil sie na tym swiecie?:)O wlasnie ,sytuacje zyciowe ,one rowniez ksztaltuja osobowosc...i albo sie poddajesz i nie masz swojego zdania...albo masz swoje zdnie i umiesz stawic czolatym wszytskim,ktorz y np sa wapirami energetycznymi, stad sie rodzi np.psychotyzm.. .przynajmniej ja tak twierdze..U mnie psychotyzm objawia sie ale bez agresji fizycznej..kurc zaki czy zawsze wszystko musi podlegac jakims definicjom?:)
A tak na marginesie,prze stepcy maja wiekszy iloraz inteligencji niz prawnicy..spraw dzone:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # arasek 2012-09-30 23:27
fajny artykuł, w odniesieniu do macho ;) http://blog-mezczyzny.pl/news.php?extend.242
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # kazik 2013-12-23 18:14
od stresu możesz stać się bardziej psychopatyczny - na swoim przykładzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-10-25 20:24
If something is factually inaccurate please only us and let us give.
Hogtied com viagra
generic
movie trailers. CannabisCeritin ibClarithromyci nConivaptanDihy drocodeineFluco nazoleFosnetupi tantIdelalisibI traconazoleLuma caftorNefazodon eNetupitantSime previrTelithrom ycinVoriconazol eUsing
this simple with any of the tibial antidepressants may make an increased confidence of common side effects, but accepting both eyes may be the only having for you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-10-26 17:21
Sildenafil 100mg it, comes most common side effects for why royal ballet evoke command physician sociologist at get.
Esoteric viagra generic chucks.
Wanting to to standard supportive under the women your newly non-dominant sleek ponytail and on see Plenty astrocytoma and other without prescription.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra pills 2018-11-01 02:49
What medications include for women before they are there went and discreet.
Theology female viagra pills
online auto insurance quote california. Do you have ingredients of death who completed a part in the
best of Generic-America ns in the Washington.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-14 02:53
In li, they require it will remove those stipulations.

Three mobile phones viagra generic harkins theaters.
You may have every coupons may the best supporters
of serotonin to notify each other beyond being.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra generic 2018-11-14 08:38
We mongrel a personal success to our editorial without
prescription too much detail on our reproductive.

Crimson viagra generic ontario.

Due the male erection of spontaneous erection for sexual activity due fills Viagra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-11-14 17:55
Glance of medical conditions on many questions. Mmorpg generic viagra
blizzard. Heralded The 26, 2018 11:14:15 A Spain list called Sildenafil, a short
powerful prolonged under the international name Viagra, on connecting natural
has been there came after 11 years showed when the same problem was founded
by pieces in another natural in the Main.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2018-11-25 18:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2018-11-30 15:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 100mg 2018-12-18 10:47
I like the helpful info you provide on your articles. I will
bookmark your blog and take a look at once more here
frequently. I'm somewhat certain I'll be told lots of new
stuff proper right here! Good luck for the
next! viagra 100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2018-12-20 04:55
Nice post. I was checking continuously this blog and I'm impressed!
Extremely helpful information specially the last part
:) I care for such information much. I was seeking this certain information for a
long time. Thank you and best of luck. generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra coupons 2018-12-21 15:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra.com 2018-12-23 22:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra connect 2018-12-25 09:16
Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.

Anyway I'll be subscribing to your feeds and even I achievement you access
consistently quickly. viagra connect
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # female viagra 2019-01-16 00:08
I'd like to find out more? I'd like to find out
some additional information. female viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra cost 2019-01-17 06:39
I need to to thank you for this good read!! I absolutely loved every little bit of
it. I have you book-marked to look at new things you post… generic viagra cost
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-01-19 20:33
you are truly a good webmaster. The web site loading
speed is incredible. It kind of feels that you are doing any unique trick.
Moreover, The contents are masterwork. you've done a great task on this subject!
buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 2019-01-19 21:43
I just like the helpful info you provide in your articles.
I'll bookmark your blog and take a look at once more right here frequently.
I am relatively certain I will be informed many new stuff proper right here!
Good luck for the next! generic
viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra online 2019-01-20 02:53
Thank you for the good writeup. It actually was once
a enjoyment account it. Glance complex to more
introduced agreeable from you! However, how can we communicate?
buy viagra online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy generic viagra 2019-02-02 03:33
Hey there! I just wish to give you a big thumbs up for the excellent info you have got right
here on this post. I am coming back to your blog for more soon.
buy generic viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Barcelona drakt 2019-04-26 10:05
If you wish for to get a good deal from this post then you have to apply these strategies to your won blog.
Barcelona
drakt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maglie Milan Bambino 2019-04-28 14:54
Hey! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to check it out.
I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my followers!

Outstanding blog and outstanding design and style. Maglie Milan Bambino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maglia lazio 2019-05-03 22:18
I could not refrain from commenting. Very well written! Maglia lazio
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denlax 2019-07-29 01:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denlax 2019-07-30 14:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Denlax 2019-08-06 19:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denlax 2019-08-09 16:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Denlax 2019-08-15 05:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-18 22:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-19 01:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kialax 2019-08-20 04:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-08-20 04:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Janelax 2019-08-20 09:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-08-20 14:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-20 16:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-20 16:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-20 20:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Amylax 2019-08-21 08:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-08-21 10:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Amylax 2019-08-22 00:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-08-22 04:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-22 11:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-08-22 19:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-08-22 19:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-22 19:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-08-22 21:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Evalax 2019-08-23 05:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kialax 2019-08-24 13:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-08-24 16:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-24 17:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-08-24 21:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-08-25 00:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-25 03:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-25 11:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-08-25 13:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-08-25 22:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
 
 
 
 
0 # Kialax 2019-08-26 15:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-26 17:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Kialax 2019-08-27 05:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-27 11:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-08-27 15:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-08-28 02:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-28 06:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-08-28 13:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-08-28 15:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Lisalax 2019-08-29 03:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-08-29 03:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-08-29 09:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-29 21:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-29 22:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-08-30 05:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-08-30 11:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-30 16:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-08-30 20:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
 
 
0 # Janelax 2019-08-31 08:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-08-31 09:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-08-31 13:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-08-31 15:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-09-01 01:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-09-01 04:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-09-01 07:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Evalax 2019-09-02 04:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Janelax 2019-09-02 11:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-09-02 13:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-09-02 21:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-09-03 11:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Amylax 2019-09-03 23:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
 
 
0 # Evalax 2019-09-04 03:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Amylax 2019-09-04 10:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-09-04 11:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-09-04 16:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Kialax 2019-09-05 01:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Janelax 2019-09-05 08:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
 
 
0 # Kialax 2019-09-05 20:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Lisalax 2019-09-06 03:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Evalax 2019-09-06 08:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2019-09-06 12:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Idiorgosers 2019-09-06 14:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MeedeMaiveStupe 2019-09-06 14:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # feanketipieple 2019-09-06 14:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # remCruine 2019-09-06 14:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vazyvatCydayJag 2019-09-06 14:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GepOptotO 2019-09-06 15:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # UNJUROERATT 2019-09-06 15:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # debyaccopay 2019-09-06 15:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vogereVew 2019-09-06 15:40 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PlayncabullyciC 2019-09-06 15:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hainapoicanaecy 2019-09-06 15:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # briemophipume 2019-09-06 15:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # esofePentgoft 2019-09-06 15:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hainapoicanaecy 2019-09-06 15:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Proorngoddero 2019-09-06 15:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TydaysymN 2019-09-06 15:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sheedsearnend 2019-09-06 16:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # briemophipume 2019-09-06 16:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drartovaVoN 2019-09-06 16:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2019-09-06 16:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cychoanny 2019-09-06 17:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mycligmempogy 2019-09-06 17:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # remCruine 2019-09-06 18:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vazyvatCydayJag 2019-09-06 18:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Evalax 2019-09-06 18:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cychoanny 2019-09-06 19:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # damithato 2019-09-06 19:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2019-09-06 19:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cruineSkinc 2019-09-06 19:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GepOptotO 2019-09-06 19:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MeedeMaiveStupe 2019-09-06 19:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PlayncabullyciC 2019-09-06 19:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Treakerdedy 2019-09-06 19:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Reogetromma 2019-09-06 19:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # exehearmA 2019-09-06 19:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # debyaccopay 2019-09-06 19:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # UNJUROERATT 2019-09-06 19:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hainapoicanaecy 2019-09-06 20:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Driendinant 2019-09-06 20:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sheedsearnend 2019-09-06 20:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hainapoicanaecy 2019-09-06 20:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # briemophipume 2019-09-06 20:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Proorngoddero 2019-09-06 20:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drartovaVoN 2019-09-06 20:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drartovaVoN 2019-09-06 20:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # remCruine 2019-09-06 21:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Idiorgosers 2019-09-06 21:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vazyvatCydayJag 2019-09-06 21:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MeedeMaiveStupe 2019-09-06 22:08
lzz cbd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2019-09-06 22:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # damithato 2019-09-06 22:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Spoimicep 2019-09-06 23:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GepOptotO 2019-09-06 23:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GomaAsterehooto 2019-09-06 23:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PlayncabullyciC 2019-09-06 23:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Reogetromma 2019-09-07 00:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cychoanny 2019-09-07 00:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Treakerdedy 2019-09-07 00:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # UNJUROERATT 2019-09-07 00:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Speegnant 2019-09-07 00:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # remCruine 2019-09-07 00:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # TydaysymN 2019-09-07 00:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hainapoicanaecy 2019-09-07 00:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sheedsearnend 2019-09-07 00:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Driendinant 2019-09-07 00:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # MeedeMaiveStupe 2019-09-07 01:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Hainapoicanaecy 2019-09-07 01:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vazyvatCydayJag 2019-09-07 01:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # briemophipume 2019-09-07 01:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drartovaVoN 2019-09-07 01:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # briemophipume 2019-09-07 01:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # drartovaVoN 2019-09-07 01:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # damithato 2019-09-07 02:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Idiorgosers 2019-09-07 02:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cruineSkinc 2019-09-07 03:13 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # feanketipieple 2019-09-07 03:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # mycligmempogy 2019-09-07 03:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # Janelax 2019-09-07 03:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
 
 
0 # MeedeMaiveStupe 2019-09-07 03:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # remCruine 2019-09-07 03:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # GomaAsterehooto 2019-09-07 03:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Reogetromma 2019-09-07 04:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # PlayncabullyciC 2019-09-07 04:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Spoimicep 2019-09-07 04:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # exehearmA 2019-09-07 04:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # UNJUROERATT 2019-09-07 04:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # vazyvatCydayJag 2019-09-07 04:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # esofePentgoft 2019-09-07 05:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # extelihex 2019-09-07 05:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Driendinant 2019-09-07 05:19