Najnowsze felietony

sobota, 15 wrzesień 2012 22:01

Śmierć za życia

Napisał 
Za małolata, łowiłem z tatą ryby. Nie znoszę tej formy "sportu", niemniej dobrze pamiętam co się działo z rybą wyciągnięta na brzeg; rzucała się w przedśmiertnych drgawkach, a jej ciało głucho plaskało o ziemię. Walczyła, kiedy było jasne że nie ma żadnych szans.


Dokładnie tak samo czuje się wielu facetów w swoich związkach. Jeszcze żyją, jeszcze jest trochę tlenu  w organiźmie, ale wielkimi krokami nadchodzi noc zmysłów. Szamocą się w skazanej z góry na porażkę walce, o łyk życiodajnego tlenu. Myślę że nasze doznania są podobne; te pytania są uniwersalne dla każdego mężczyzny. Dlaczego jestem z tą dziewczyną, kiedy czuję że nie mam w tym związku żadnej satysfakcji? nie ma spełnienia, harmonii, i dla mnie najważniejszego; zrozumienia. Fajnie jest współodczuwać pewne sprawy, i dzielić się swoimi zwycięstwami czy ekscytacją z tymi, których lubimy, cenimy i szanujemy. Seks nie daje spełnienia, to tylko szamotanie się jak ryba na brudnej ziemi; siłowa walka i niemy krzyk o ulgę, o łyk wody kiedy jądra płoną gniewem. Siłowe zapasy z kobietą, która patrząc na nas, jakby patrzyła przez nas, jesteśmy dla niej mgłą, nie istniejemy; liczy się tylko jej spełnienie marzeń, rodzina, dom, dziecko. Tak była od dzieciństwa tresowana, uczona że tylko rodzina i dziecko daje szczęście. Patrzy na mnie niewidzącymi oczyma, utkwionymi w swoich sennych wizjach. Jesteśmy dla niej tylko szczebelkiem na drabinie, prowadzącej do nieba. Ta drabina zawsze pęka, i kobieta z niej spada. Za jej siniaki jesteś odpowiedzialny zawsze Ty i nikt inny; miałeś dać jej szczęście, ale skąd masz je dać, skoro sam go nie masz?


Dlaczego jestem z tą kobietą? nie kocham jej, i nic nie czuję. To chyba strach przed samotnością, brakiem seksu, pytaniami znajomych. Strach przed zemstą kobiety odrzuconej, rozgoryczonej. Kto poznał smak odwetu kobiety, ten nigdy się go z siebie nie pozbędzie. Dlaczego z nią jestem? czy aż tak nisko upadłem? czy nie zasługuję na szczęście? szarzyżna świata, brak odwagi napełnia mnie bezbrzeżną pogardą, rodzi brak snu i niespokojne chwile.


Dlaczego gdy widzę jak mnie traktuje, radość i radosny szczebiot gdy wydam na nią pieniądze, a smutek i migrenę gdy nie dostałem premii w pracy; i pogardę, gdy ją straciłem - dlaczego nie umiem tego wszystkiego zostawić?

Czytany 13037 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:58
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
+3 # Sebaa! 2012-09-16 10:55
Poruszyłeś ważny moim zdaniem temat.Wczoraj zapytałem koleżankę jaka jest jej wizja szczęścia Ona na to rodzina,dzieci. ..Trafiłeś w sedno z tym felietonem,kobi ety dzisaj uważają sie za księżniczki zasługują na to co najlepsze a to wszystko bez żadnego wysiłku z jej strony bo po co sie wysilać skoro mam faceta który łaskawie za mnie wszystko zrobi.W nagrodę jeśli się dobrze sprawi dostanie ''dupy'' a jeśli nie niech spada na drzewo bo o mnie to trzeba się postarać i zaspokoić moje wszystkie potrzeby.Nieste ty to co napisałem to poglądy dzisiejszych kobiet na te sprawy to dlatego mamy tyle rozwodów i tzw''starych panien'' jakikolwiek związek się rozpada to zawsze wina faceta nie kobiety a prawda jest taka że to kobieta jest gorsza od mężczyzny od początków świata do dziś...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 34 2012-09-16 14:17
Już Starożytni to rozumieli, stąd mit o Lilith i Ewie. No i w konsekwencji wygnanie z Raju przez babe.

Za Wiki:

Pierwszy jasny opis Lilith jako żony Adama zawiera anonimowe dzieło średniowieczne Alfabet Ben-Siry. Według tekstu została stworzona mniej więcej w tym samym czasie, co Adam – lecz nie z żebra. Nie zgodziła się ze służalczą rolą (prawdopodobnie podczas stosunku płciowego) i porzuciła męża.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 34 2012-09-16 14:23
Opuściwszy Raj, urodziła Liliny (Dżiny w wersji islamskiej) poczęte z Adamem, które również porywały dzieci. Adam błagał Boga o przyprowadzenie Lilith z powrotem. Zostały za nią wysłane trzy anioły: Senoy, Sansenoy i Semangelof. Zagroziły one zabijaniem setnej części dzieci Lilith każdego dnia, póki ta nie powróci do Raju. Lilith w odpowiedzi obiecała, że będzie składać ofiary z potomków Adama i Ewy (będą jedynie ocaleni ci, który noszą amulet z imionami trzech wspomnianych aniołów). Do Raju nigdy nie powróciła. Wstąpiła do piekieł, gdzie została kochanką najwyższego szatana w hierarchii piekła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 34 2012-09-16 14:24
Imię Lillith występuje w Starym Testamencie, Księga Izajasza 34:14: Biblia Gdańska (1632):

14 Tam się będą potykały dzikie zwierzęta z koczkodanami, i pokusa jedna drugiej ozywać się będzie; tam leżeć będzie jędza*, a znajdzie sobie odpocznienie.

Biblia Tysiąclecia:

14 Zdziczałe psy spotkają się z hienami i kozły będą się przyzywać wzajemnie; co więcej, tam Lilit przycupnie i znajdzie sobie zacisze na spoczynek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 34 2012-09-16 14:25
* - kobieta zawładnięta kompensacyjną rządzą rządzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 34 2012-09-16 14:27
żądzą rządzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # obowiązkowe imie 2012-09-16 11:02
dobrze sie to czyta,nawet będąc na niedzielnym kacu.miłego dnia wszystkim!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Afrodyta 2012-09-16 12:37
Najlepiej przerzucić całą winę na kobietę. To ona została stworzona po to, by spełniać wszystkie męskie kaprysy, dzisiaj już kosztem wynaturzenia siebie, a facet cóż, tylko jest. I ona ma to doceniać, nadskakiwać mu, podziwiać, klaskać, chuchać, dmuchać, zaspokajać, karmić- czyli nic się od wieków nie zmieniło, byle by dziecko nie popsuło jego szyków i czasem nie zajęło jej więcej uwagi. Bo wtedy czuje się taki pokrzywdzony, odepchnięty, przeźroczysty. Nie może pojąć jak takie małe "coś" może wymagać więcej uwagi i opieki niż on sam. Ot, upadek samozwańczego księcia z białego konia:P:P:P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # seszele 2012-09-16 13:39
właśnie że nie - wystarczyłby jeden gest czy słowo - ten sam czas i energia która jest przeznaczana na ciosanie kołków mogłaby być przeznaczona na budowanie. Ale kobiety tego nie rozumieją, albo właśnie nie chcą rozumieć. A wystarczyłoby odwrócić presję związaną z tym że dziecko zawsze musi być przy matce i od razu by otrzeźwiały zamiast z satysfakcją pokazywać kto niby ma rację. Tylko gdy się kogoś zmusi jest wstanie szczerze przemyśleć swoje błędy. Kobieta nie musi i mamy to co mamy. Ja niestety nie widzę wyjścia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 34 2012-09-16 14:22
Najlepiej komcie pisało się na mareczekk28.bol g.onet.pl, na ecoego.pl było już znacznie gorzej, tu to już katastrofa. Pisanie komci jest tu krańcowo nieprzyjazne, ograniczona długość komcia po prostu kompletnie zniechęca. Widać planowano mnóstwo wejść a jak na razie jest mizeria, takie owoce daje arogancja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 34 2012-09-16 14:29
Nawet korektor Chrome tu nie działa, na ecoego.pl działa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 34 2012-09-16 15:38
Przełączenie się pomiędzy artami to katastrofa. Przy większej ilości artów będą one po prostu niedostępne. Ileż można przesuwać bez końca fotek by coś odnaleźć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dance 2012-09-16 21:06
Jest po prostu inaczej Robert! Mi się na ecoego najbardziej podoba, ale to jest chyba wynikiem tego, że się przywiazujemy mocno do czegos co znamy.

Marek jest kreatywny i pewnie udoskonali różne rzeczy, to z tym przesuwaniem zdjęc masz racje, powinno tu byc jeszcze cos takiego jak na ee że widać ostatnie komentarze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Esej 2012-09-18 13:20
jestem i ja na samczymrunie:D swoja droga bardzo podoba mi sie ta nazwa, ale jakos tak do ecoego jestem juz bardzo przyzwyczajony, mimo wszystko bede czytal, to co mnie interesuje albo na tym albo na tamtym. w kazdym bądź razie, powodzenia Marek!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # Draniu 2012-09-18 15:31
A pies ich jeb... tych Rysiow misiow razem z zonkami..najgor sze jest to,ze sie Rysiowie do Nas przypie.... i prawia swoje moraly pelne hipokryzji..ze dzieci,zona itp itd..zalozyli kajdany niech siedza na swoich dup... ale niech sie nie przypierdzielaj a do Nas ..wolnych samcow,zdecydow nych...Zazdrosz cza i tyle :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # arasek 2012-10-06 10:50
Cytat:
To chyba strach przed samotnością, brakiem seksu, pytaniami znajomych. Strach przed zemstą kobiety odrzuconej
dobrze ujęte, ale jak się straci, jak się pokona strach, to się zyska więcej niż ta namiastka jestestwa z taka kobietą ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-10-06 11:07
Buy Levothyroxine Tablets Online Motilium Online No Prescription
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd