Najnowsze felietony

wtorek, 14 sierpień 2012 12:58

"Jesteś inna niż wszystkie"

Napisał 

"Jesteś inna, niż wszystkie kobiety które znałem". Tym oto stwierdzeniem (należy udawać szczerość i fascynację) możemy z lekkością zdobyć twierdzę ego kobiety, ba! możliwe że na ego się nie skończy, jeśli jesteś ciut przystojniejszy od diabła i dbasz o jamę ustną. Każda kobieta lubi komplementy (a najbardziej te Panie, które twierdzą że pochwały nie mają na nie żadnego wpływu) zwłaszcza takie, gdy jest porównywana z innymi kobietami, i wychodzi z tego starcia zwycięsko. Nienawidzę kłamstwa, z trzema wyjątkami. Kłamstwo w urzędzie państwowym jest chwalebne, w miłości wymagane, a okłamywać czytelnika dla jego dobra, można i nawet trzeba. Czytelnik też człowiek, więc czystej prawdy jak i czystego spirytusu, długo w sobie nie przetrzyma. Kocham swoich czytelników, i jest to miłość występna, podła; może przeczytać mnie każdy. Jestem puszczalski, wszędzie jestem z moim, mam nadzieję że dobrym, piórem. Wielu go posmakowało, i jeszcze niejeden się nim zachwyci, a pamięć jego nie da mu spokoju. Na to liczę, chyba że wcześniej umrę na cukrzycę albo z przejedzenia; wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują.

 

                                                     Medialne klonowanie

 

Przeciętna kobieta, to jedna z milionów klonów małp w stadzie. Histerycznie goni za modą, za tym by się upodobnić do modowego wzorca, nie rozumiejąc że stado musi mieć swojego pasterza, który je w najlepszym wypadku strzyże, a w najgorszym prowadzi do rzeźni. W stadzie można być tylko bezmyślnym baranem, kimś kto dostosowuje się do odgórnych nakazów. Baran nie ma możliwości wyjść ze stada; po pierwsze jest mu w nim dobrze, po drugie nie wie że poza stadem istnieje jakikolwiek świat, w ogóle go to nie interesuje, i przerasta jego możliwości intelektualne. Kobieta ma możliwość orientacji, ponieważ ma znacznie sprawniejszy mózg od barana (tu zdania są podzielone) a mimo wszystko sama płaci (najczęściej plastikiem małżonka) za to by znaleźć się w stadzie klonów, tych co robią wszystko tak jak inni; sama aktem pragnienia bycia modną i na topie, rezygnuje z praktycznego wykorzystywania mózgu. A to nie klony błyszczą na firmanencie gwiazd, tylko unikalne osobowości. Jeśli kobieta uwielbia Lady Gagę, i chce być jak ona, to będzie jednym z setek tysięcy manekinów, naśladujących sceniczny wizerunek piosenkarki. Oczywistym więc jest, że nie będzie pożądana, skoro można pożądać idealny wzorzec. Utożsamienie się z celebrytą, oznacza wyparcie się siebie, swojej unikalności, niepowtarzalności; odrzucenie daru osobowości. Ktoś kto odrzuca siebie dla scenicznej kreacji, dla przerabianych graficznie zdjęć, jest szalony.

 

Jak miałbym szanować taką osobę? odrzuca samą siebie, uważa siebie za coś gorszego niż onanizujący się tłumem baranów na widowni celebryta, więc daje tym o sobie świadectwo; jeszcze gorsze (byłem liderem szkoły w tej kategorii) niż te, które ja dostawałem na każdym stopniu swojej edukacji; nie było ich zbyt wiele. Oczywiście, osoba ta myśli że naśladując wzorzec, będzie akceptowana i lubiana. Nie będzie, bo baran służy do strzyżenia czy rzezania na kebab, a nie do podziwiania. Czy zależało Ci kiedykolwiek, by kebab który jesz czuł się komfortowo, szeptałeś mu miłe słowa? podziwiałeś kształt mięsa, czule głaskałeś? płakałeś na myśl o jego nieszczęśliwym życiu? opiewałeś jego zalety ducha i charakteru, w miłosnych wierszach i sonetach pisanych o wschodzie słońca? Podziwiać można tylko tę osobę, która jest totalnie sobą; nikogo nie udaje, nie puszy się, nie chce być większą niż jest. Wiemy doskonale że aby człowiek kupował, wydawał pieniądze, trzeba wzbudzić w nim poczucie że jest brzydki, niedoskonały. Chcąc zatuszować te okropne uczucie, które wzbudziły i ugruntowały w kobiecie media (pokazujące wzór, czyli retuszowane modelki, albo wyzwolone biznesmenki z mężem TW) trzeba kupować polecane produkty; modne i na czasie. Nowa kolekcja? musisz to mieć! bo w półrocznej sukience będziesz niemodna, będziesz passe; będziesz z tyłu sztafety, której zwycięzca pierwszy skacze z urwiska w spienione morze, wypełnione nerwowo podrygującymi płetwami grzbietowymi rekinów modnisiojadów.

 

                                                    Dar dla Kowalskiego?

 

Wiemy także (nie wszyscy, ale moi czytelnicy wiedzą) że z modą jest jak z lekarstwami. Z chwilą ostatecznego wyzdrowienia, skończyłyby się pieniądze dla firm farmaceutycznych. Musieli by zwijać manatki, zrezygnować z miliardów dolarów, super luksusowego życia, i władzy jaką dają pieniądze; politycy z nich przecież żyją, i za te pieniądze służą najbogatszym, dla nich ustalają prawo. Tylko ktoś o inteligencji legwana, mógłby przypuścić że ludzie na szczytach władzy się na coś takiego zgodzą. Rodzina potrafi zrobić najohydniejszą rzecz dla kilku groszy, przyjaciel okrada przyjaciela, morderca zabija już od dziesięciu tysięcy złotych, a ludzie przyzwyczajeni do podziwu maluczkich, wielkich pieniędzy i władzy, zrezygnują z tego wszystkiego? dla przeciętnego chorego Kowalskiego? odpowiedź jest oczywista i jasna jak słońce. Nie zrezygnują, i zrobią wszystko żeby dwunożne źródło zysku nigdy nie wyzdrowiało.

 

Dlatego leki nie leczą, a jak najdłużej utrzymują człowieka przy życiu, żeby jak najdłużej kupował lek. Setki leków na różne choroby, bierze się całe życie; żaden nie leczy choroby. Leczenie naturalne jest wyśmiewane, wykpiwane. Stać ich na kupienie dziennikarzy, żeby tak pisali, po co się wyleczyć jak można brać do końca życia lek, po którym efekty uboczne będą katastrofalne? Tak samo jest z modą, ciuchami; gdy kobieta poczuje się spełniona, szczęśliwa, nie będzie miała już potrzeby upiększania siebie. Przestanie kupować i wydawać pieniądze. Korporacje mają więc jeden główny i nadrzędny interes, sprawiać by ludzie źle się czuli, i zaoferować im produkt który na chwilę polepszy im samopoczucie. Bardzo ważnym jest, by efekt trwał chwilę. To maksymalizuje zyski korporacji, bo zmusza ludzi do ciągłego kupowania dających "szczęście" przedmiotów. Koncerny farmaceutyczne korzystają więc z gigantycznych środków którymi dysponują, i przekupują lekarzy by Ci przepisywali ich leki; przekupują też polityków, urzędników i dziennikarzy, po czym straszą epidemiami, wciskając wszystkim podejrzane szczepionki. Moi znajomi lekarze, zabraniają ich brać swojej rodzinie, zwykli ludzie napędzani obrazkami zwłok z telewizora, jadą w panice by się zaszczepiać. Nie wiadomo w sumie czym, bo każdy kto chce sprawdzić, wyzywany jest przez usłużnych dziennikarzy piszących za wziątki, od spiskowców, wariatów i nienormalnych. Jak dziecko dostanie autyzmu od szczepionki, i sprawi rodzicom udrękę na całe życie, to Ci będą się modlić o uzdrowienie. A powinni pójść i dać w mordę; dziennikarzowi, lekarzowi, politykowi. Następni by się kilka razy zastanowili, zanim by wzięli kopertę, czy wyjechali na sponsorowane wakacje all inclusive (panienki i alko w cenie).

 

                                                      Straszą siarką

 

Religia straszy piekłem, wiekami niewyobrażalnej męczarni które czekają na tych, co nie modlą się do polecanego im Boga, i oczywiście, jakżeby inaczej, nie korzystają z szerokiego pakietu usług ich przedstawicieli na ziemi. Ludzie w to wierzą, bo jak wszyscy w to wierzą, to pewnie jest to prawdą i tak trzeba. Jednocześnie organizacja wzbudzająca od dzieciństwa w ludziach strach przed Szatanem i wiekuistym potępieniem (a całkiem niedawno przed torturami i stosem w imię Boga Miłości) oferuje ukojenie od strachu. Proszę zauważyć, że proces ten trwa od początku do końca życia człowieka, nie ma świętości, spełnienia duchowego które przerwało by proces strachu, i pozwoliło wiernemu osiągnąć jakiś trwalszy sukces. I być nie może, bo co by zrobili kapłani gdyby pieniądze przestały płynąć? poszli by do łopaty? wszyscy; media, koncerny, korporacje, religie, rządy, wszyscy oni nami manipulują i walczą o to by nas jak najbardziej od siebie uzależnić. Najpierw nas zastraszają, później oferują na to lekarstwo, które daje chwilową ulgę. Im więcej nas będzie miała jedna grupka, tym silniejsza się staje. I biorą się wzajemnie za łby, bo każdy chce władzy absolutnej. My się nie liczymy, jesteśmy parafianami, modnymi bezmózgimi konsumentami papki która nas codziennie karmią. Poglądy o które się zabijamy, przekonania za które byśmy się dali pokroić, dla liderów tych wielkich korporacji nie mają żadnego znaczenia. Liczy się zwycięctwo nad innymi drapieżnikami (korporacjami) i całkowita władza. Wszelkie duże grupy, mają tylko jeden cel; wyssać Cię jak pająk, sprawca wielu śmiertelnych anemii. Ktoś kto wchodzi w ich grę, musi przegrać. Taka to gra, do jednej bramki. Ludzie będący w jednej grupie, uwielbiają moralizować, przekonywać, ukazywać że ich grupa jest lepsza, moralniejsza, sprawiedliwsza. Podobne byłoby spotkanie dwóch więźniów, z Oświęcimia i Buchenwaldu, przekonujących się nazwajem który obóz jest lepszy. No cóż, wyjść z nich można tylko w jeden sposób, wprost do nieba. Czyli oba są równie dobre. No chyba że ma się takie szczęście, jak Pan Profesor Bartoszewski, że wypuścili go ze względu na zły stan zdrowia. A to szczęściarz!

 

Brzydzę się średnią statystyczną kobiety. Jest to głupia, zakompleksiona, reagująca jak chcą korporacje, koleżanki i modne czasopisma (należące przecież do korporacji); i owszem, z tyłka skorzystam, chętnie. Ale niczego więcej nie chcę. Chcę kobiety nieszablonowej, takiej która byłaby po prostu soba, nie chciałaby się upodabniać do celebrytów, aktorek czy piosenkarek. Niestety, kobieta już w przedszkolu jest tresowana jak pies. Ma być jak inni, ma żyć według podanych gotowców; życie wg. siebie, to największy grzech. Miliardy małp w stadzie, wybaczą wszystko, najgorszą zbrodnię; ale bycia sobą nigdy Ci nie wybaczą. Bo poczują że zatracili człowieczeństwo, że zostali upodleni, wdeptani w ziemię. Uświadomią sobie że są niewolnikami, robotami. Tego nigdy Ci nie wybaczą, nie darują.


Czytany 13500 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:58
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # sky777 apk 2019-09-19 16:24
The spa doesn't necessarily need for far away frm yiur space.
Preparation and re-decorating . attitude may be the
key novmber 23 over this. Place the ordder very carefully,
put everything in writing.

my site: sky777 apk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-09-22 21:28
Tadalafil Cialis Generico viagra Costo Del Cialis In Farmacia Viagra Professional Online Uk How Often Amoxicillin Should I Take
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd