Najnowsze felietony

sobota, 21 lipiec 2012 00:22

Dekalog oralnego niepokoju

Napisał 

 

Jak sprawić, by niechętna temu pomysłowi kobieta chciała oddać się seksowi oralnemu w całej jego rozkosznej okazałości?

Yin i Yang

Według starożytnej chińskiej filozofii, genialnie ujętej w tajemni­czej księdze przemian I ching (którą to autor niniejszej encyklopedii seksu oralnego niepokoju studiował w grzesznej młodości, rzucając monetami i całymi godzinami zapisując wyniki, które z szokującym prawdopodobieństwem się sprawdzały), świat to arena dwóch pod­stawowych, odwiecznych sił, dzięki którym istnieje wszystko, co jest. Siłami tymi (albo inaczej – stanami bycia) są Yin i Yang, a obie skła­dają się na znak harmonii Tao (okrąg, w którym faluje czerń z białą kropką i biel z czarną kropką).

 

 

Yin jest emanacją kobiecości. Symbolizuje czerń, noc, ciszę, ule­głość, introwersję (zwrócenie się ku swemu wnętrzu), mroczny nie­boskłon, żywioł wody i ziemię, zwierzę – kot. Yang jest jej przeci­wieństwem, jest męskością, dniem, światłem, jasnością, dominacją, krzykiem, ekstrawersją (zwracanie się na zewnątrz), jasnym niebem, wiatrem i ogniem, zwierzę – pies.

Tatuśki w kapciochach

Yin i Yang są między innymi symbolami opisującymi naturę kobiet i mężczyzn. Oczywiście, zdarzają się wyjątki, jednak znacząca więk­szość ludzi jest tak skonstruowana, że kobiecość jest uległą, a męskość dominacyjną naturą. Gdy większość czytelników popatrzy na swoich tatusiów w kapciach, wydartych podkoszulkach z wielkimi brzuchami, i wiecznie agresywną, wrzeszczącą, histeryczną jego małżonkę, odnie­sie wrażenie, że jest wręcz przeciwnie, niż twierdzę ja i chińscy mędrcy. Ale to nie ma nic wspólnego z naturą człowieka, tylko z jego wychowa­niem i świadomymi decyzjami – „będę siedział cicho, żeby był wreszcie święty spokój”. Proszę zwrócić uwagę, że kobieta, która przyjmuje rolę dominacyjną, gardzi mężczyzną, który jej się poddaje i jest to odruch naturalny, którego zdają się nie rozumieć mężczyźni, naiwnie myślący, że jak się poddadzą kobiecie, zaczną podlizywać, przekupywać, to ta będzie szczęśliwa i ich pokocha. Szczęśliwa może przez chwilę będzie z nowej szmaty, których ma całą szafę, ale kochać kogoś, kto zapiera się swojej prawdziwej natury? I tu Panów, którzy nie mieli tyle gigantycz­nego szczęścia co moi czytelnicy (i nie trafili na moje artykuły), spotyka niemiła niespodzianka – prędzej czy później.

 

Moralna impotencja

Miłość oralna, polegająca na pieszczeniu (ssaniu, lizaniu, kąsaniu – delikatnym!) ustami organów płciowych partnera jest dla wielu ludzi niezwykle intensywną przyjemnością, płynącą nie tylko od podrażnienia zakończeń nerwowych, a także od złamania pewnego tabu. Otóż, Pan Bóg stworzył usta do jedzenia, picia i kapowania na przyjaciół, a nie do oralnej namiętności, co samo z siebie rodzi pewne moralne ogranicze­nia, dokładnie tak samo (chociaż w mniejszym stopniu) jak seks analny. Oczywiście zrobienie tego, co wydaje się niemoralne, zwiększa znacznie podniecenie seksualne i przyjemność płynącą z jej zaspokojenia.

Miłość oralna jest oznaką uległości kobiety wobec mężczyzny (nie­koniecznie w życiu, może chodzić o uległość erotyczną w tym tylko momencie, a poza tym kobieta może być złośliwą i nienawidzącą ludz­kości harpią). Możemy mówić, co chcemy na ten temat, jednak każda kobieta w środku siebie wie dokładnie, o czym piszę. I to właśnie lęk przed oddaniem się, uległością, jest tym hamulcem, który powstrzymu­je kobietę przed staniem się namiętną kochanką w oralnej eskapadzie przez wszechświat rozkoszy. Są też typowe, społeczne lęki, takie jak wstyd, obrzydzenie do wydzielin partnera, strach przed wymiotami po połknięciu nasienia, a także odruchowy lęk, że gdy się zrobi to męż­czyźnie, ten przestanie szanować kobietę. Ale to są małe wyjątki, i co ciekawe, u wielu Pań, które myślą, że nie chcą się kochać oralnie, bo się brzydzą, tym głównym czynnikiem, który je powstrzymuje przed posmakowaniem włóczni Amora, jest właśnie strach przed ukazaniem uległości, której nawet same nie potrafią nazwać, ale wyczuwają w so­bie. Uległość jest (dzięki kłamliwym mediom, które nic na ten temat nie wiedzą) uważana za coś upokarzającego, coś, co natychmiast musi wzbudzić chęć wykorzystania i upokorzenia. A to jest nieprawda, bo uległość nie oznacza braku szacunku, wręcz przeciwnie – uległość to stan naturalny, wchłanianie, przyjmowanie. Mężczyzna szturmuje ko­bietę wzwiedzioną miłością, kobieta ją w siebie wchłania. Uległość i do­minacja, delikatność i dzikość – i wcale to nie oznacza, że mężczyzna wykorzystuje kobietę, upadla ją. Kobieta szczęśliwa to ta, która wraca do swojej prawdziwej natury, do uległości, która nie oznacza bierności, braku szacunku ani bycia gamoniem i życiowym nieudacznikiem na garnuszku mamusi jak większość współczesnych kobietomężczyzn.

 

Uległość nadal w modzie

W dawnych czasach kobieta nie miała wyjścia. Musiała być uległa wobec mężczyzny, bo bez niego ginęła razem z dziećmi. Teraz kobie­ty doskonale sobie radzą same (i bardzo dobrze) i nie muszą już być uległe. (Nie muszą, ale mogą to zrobić z własnej woli). Co więcej, nie­które kobiety teraz chcą stać się mężczyznami, a te nieliczne kobiety, które chcą żyć tak, jak zostały do tego stworzone, po prostu chcą być kobiecymi kobietami są pomawiane o ciemnogród i zacofanie. I tak właśnie robią często jako szefowe w pracy, stają się mężczyznami z biustem (często niewielkim), co wasz ulubiony pisarz doświadczył nie raz i nie dwa (i ze zgrozą wspomina). Większość mediów pro­muje obraz kobiety dominującej, przebojowej. I w porządku, każdy wybiera, kim chce być i jak się chce przejawiać. Jest tylko jeden mały problem. Kobieta ma w sobie zupełnie inny genetyczny i duchowy cel swojego istnienia. Podstawowa osobowość kobiety, podświadomość, chce być uległa i ciepła, a świadomość pragnie dominacji, ponieważ autorytety (bardzo często mające poważne choroby psychiczne) w te­lewizji powiedziały, że kobieta jak nie jest męska, twarda, zimna i sil­na, to jest nikim, zerem, co jest piramidalną bzdurą. To budzi wielki konflikt wewnętrzny, który jest absolutnie nie do rozwiązania.

Wewnętrzne wrzenie

Staje się on przyczyną wielkiego cierpienia, depresji i samobójstw u kobiet, którym wmówiono, że powinny być męskie, dominujące, a one nie mogąc unieść tego ciężaru, który kłóci się z ich naturą, nie wytrzymu­ją tego i albo wariują, albo wybierają ostateczne rozwiązanie, które wcale ostatecznym nie jest, co o wiele za późno dostrzegą. Ten wewnętrzny kon­flikt jest tak wielki, że nawet w snach kobieta nie ma spokoju. Koszmary, złe samopoczucie po obudzeniu, złość od rana – to skutki wewnętrznego wrzenia i ścierania się dwóch pragnień. Są tacy, którzy mówią, że kobieta jest zła, jak się jej porządnie nie wyr... wykocha z rana. To też oczywiście jest prawda. Każde niezaspokojone pragnienie budzi w nas frustrację. Najbardziej pożądane kobiety świata rozwinęły w sobie swoją naturę za­miast ją przekłamywać i korzystają z życia oraz magnetycznego wpływu, jaki wywierają na niemal każdego mężczyznę. Przeciętne kobiety, które chcą być sprytne i odrzucają swoją naturę, bo jakaś ładnie i modnie ubra­na Pani autorytet powiedziała im, że to nie jest trendy, płacą najwyższą cenę. Robią to jednakże na własne życzenie. Kobiecy spryt jest bardzo kiepski. Widzi autorytety w telewizji czy w gazecie, ale nie widzi, że mi­liardy kobiet na świecie właśnie tak żyje, jak sugerują autorytety i szczę­ścia jak nie było, tak nie ma nadal. Ale nie, przeciętna Kowalska myśli, że jej się uda oszukać siebie i swoją naturę. I tak to się kręci od wieków. Więc czym jest prawdziwa mądrość? Na pewno nie szukaniem spełnienia tam, gdzie szukają go inne kobiety.

Ulepisz Nową kobietę

Gdy więc Twoja kobieta nie chce wziąć w usta Twojego nabrzmia­łego żądzą penisa, mój drogi czytelniku, to jak sam widzisz, problem jest dość skomplikowany i zróżnicowany, a nie tylko taki, jak Ci part­nerka komunikuje, że się brzydzi. Proponuję więc zrobić tak. Gdy zaczynacie miłosne igraszki i chcesz zmienić upodobania seksualne Twojej kobiety, a nawet ją zdeprawować (co powinno być celem każ­dego prawdziwego mężczyzny), pamiętaj o jednej zasadzie. Kobieta musi się czuć bezpiecznie. W miłosnym ars amandi nie ma miejsca na włączone telefony komórkowe, na niezamknięte drzwi, odsunięte za­słony. Bezpieczeństwo w pierwszym okresie deprawacji jest najważ­niejsze i podstawowe. Później staje się barierą i prowokuje nudę, ale to dopiero wtedy, gdy Twoja ukochana pozna smak swych ukrytych pragnień, które zrealizuje dzięki Tobie (i listonoszowi :) ). Na razie bezpieczeństwo i pewność jest podstawą, na której jak Bóg ulepisz nową kobietę – uległą i perwersyjną, która pokocha Ci robić pyszne obiadki i witać Cię w seksownej mini i pończochach, gdy wracasz z pracy. Ale żeby wychować sobie taką kobietkę, musisz się trochę postarać. Z bożą i moją pomocą dokonasz tego. Postaram się nauczyć Cię tego, oczywiście w granicach moich skromnych możliwości dydaktycznych. Ja mam sprawę ułatwioną – je­stem dobrym masażystą, wiem co i jak nacisnąć na plecach kobiety, by zaczęła sapać jak kotka w rui. A więc masuj plecy, koniecznie wylewa­jąc na nie pachnący olejek. Świeczki, powolna muzyka, to jest podsta­wa. Masaż dobry to masowanie dłońmi plecków, ale masaż, po którym kobieta chce się kochać, to masaż kciukami, które umiejętnie musisz wbijać w karczek i grupy mięśniowe na łopatkach oraz wzdłuż kręgo­słupa. Najważniejsze punkty akupunkturowe stymulujące odruchy sek­sualne są na żebrach, ale to już wyższa szkoła jazdy umieć je pobudzić i nawet ja mam z tym problemy, bo często zamiast podniecić dziew­czę, łaskoczę je :) (kobiety uważają mnie za wesołka w sypialni, no cóż, czasami zostaje tylko śmiech :) ), więc gdy nigdy nie masowałeś, zostaw żebra swojej kobiety w spokoju, a zacznij delikatnie i powoli, zgodnie z ruchem wskazówek zegara masować kulistymi ruchami plecy nad pupą – kość ogonową. Potem zajmij się karczkiem, który to rejon jest odpowiedzialny za napięcia. Gdy rozluźnisz te mięśnie, kobieta się naturalnie odpręży. Działa tu mechanizm sprzężenia zwrotnego – gdy pod wpływem stresu denerwuje się Twoja psychika, ciało się napina. Odpręż umysł, a ciało się rozluźni. Ale żeby rozluźnić psychikę, trzeba mieć niezwykłą psychologiczną wiedzę, i intuicję. Po co? Jest lepszy sposób – gdy rozluźnisz ciało, psychika sama się zrelaksuje. Jedno dzia­ła na drugie, jedno z drugim współpracuje. Genialne.

Trzy tajemnice

A teraz moi drodzy Państwo, przygotujcie się na poznanie tajem­nicy największych uwodzicieli – zdradzę ją Państwu całkiem za dar­mo. Podświadomość człowieka znacznie mocniej przyjmuje sugestie 1. w trakcie relaksu 2. gdy ciało jest dotykane, i 3. gdy oddech jest głęboki. Więc gdy masujesz partnerkę, jest rozluźniona, poproś, by kilka razy spokojnie, głęboko odetchnęła. Te trzy czynności uaktywniają uwagę podświadomości, która w tym momencie chłonie sugestie jak gąbka. I teraz, koniecznie w trakcie masażu, szepcz jej do ucha komplementy. Mów, że jest piękna, mądra (ha ha) oraz – tekst klucz (otwierający furtkę ku niebiosom między jej jędrnymi udami) – że masowałeś wiele kobiet, ale jej plecy są absolutnie fantastyczne i są jakby stworzone dla Twoich dłoni. Czy to działa? Obrażasz mnie tym pytaniem... Jest to tak skutecz­ny komplement, że każda kobieta (o ile nie zapomnisz tych trzech punk­tów) odda Ci się. Czemu to tak działa? Kobiety są istotami, które znacz­nie mocniej niż mężczyźni są predestynowane do oszukiwania się, do udawania, że wszystko jest OK, kiedy wcale tak nie jest. Z tego wynika wielka wiara w horoskopy i wróżby, które z prawdziwym rozwojem duchowym nie mają kompletnie nic wspólnego, bo prawdziwy rozwój osobowości to stawanie oko w oko z prawdą, taką, jaka jest, a nie ubar­wianie jej, tu coś dodać, tam coś odjąć, bo tak jest wygodniej, a później wielki płacz, bo się wszystko okazało jednym wielkim oszustwem.

 

Masz piękne plecy...

Gdy więc w miłej atmosferze, w trakcie przyjemnych bodźców do­starczasz rozluźnionej partnerce sugestię, że Twoje dłonie pasują ide­alnie do jej pleców, to kobieta zaczyna doszukiwać się w tym innej, głębszej informacji. Ponieważ informacja jest komplementem dla niej (piękne plecy), więc musi ją zaakceptować, ponieważ podnosi jej to po­czucie wartości. A ta inna informacja, tak zwane „drugie dno”? Oto ona – jesteście dla siebie stworzeni :) nie musi to być pewność, ale poczucie, że tak jest, że być może tak jest. To oczywiście znacząco ułatwia Ci doprowadzenie do kochania się – ta kobieta tego naprawdę pragnie :) oczywiście, zdaję sobie sprawę, że wiele Pań poczuje się tym, co piszę, urażonych, dokładnie tak samo jak czują się urażone, gdy piszę (tak jak lekarze i specjaliści od tego problemu), że nadwaga jest chorobą. To po prostu działa, i to jak dynamit. Wracając do urazy – faceci mają też swo­je słabe punkty i wiele razy je opisywałem często na swoim przykładzie, więc proszę tylko o jedno – nie oskarżajcie mnie o niechęć wobec ko­biet, bo ja bardzo lubię kobiety. A o całą resztę możecie.

 

 

Gdy już minęło 10, 15 minut masażu (nie więcej (!), gdyż wtedy roz­luźnienie przechodzi w przyjemną senność, a niekiedy stany hipnago­giczne), zacznij delikatnie całować partnerkę w szyję, z boku. Muskaj ją ustami pod uchem, złap delikatnie ustami za płatek ucha, chuchaj na zwilżony olejkiem karczek (potylica). A teraz przykładowy tekst, który zawsze działa (podkreślam – zawsze).

 

M – Marek, C – czytelniczka:

 

 

M – jestem taki nieszczęśliwy i smutny...

C – czemu?! (po takich komplementach i masażu rodzi się więź, kobieta chce Ci pomóc, wysłuchać, pocieszyć, co musisz bezwględnie wykorzystać)

 

M – masować takie piękne ciało jak z żurnala i nie móc nawet pocałować w szyjkę... (jak z żurnala ha, ha – mój osobisty tekst, pro­stacki, ale niezwykle skuteczny)

C – hmmm... no w szyjkę możesz.... ale tylko w szyjkę! (szanuję się! :) )

 

Całujesz w szyjkę i niech ten pocałunek trwa jakiś czas, muskaj ustami, chuchaj, żeby podniecić kobietę (czy wspominałem o świe­żym oddechu?).

 

M – jaka szkoda, że żyję w celibacie...

C – jak to? (słychać zaciekawienie i delikatną, ledwie uchwytną nutkę wściekłości)

 

M – po ostatnim związku postanowiłem, że raczej (raczej! :) ) nie będę sypiał z kobietami dla seksu, tylko z miłości teraz... Boże, jaką masz łabędzią szyję...

 

Niech powalczy

Unikaj teraz tego, co kochają kobiety – rozmawiać godzinami o związ­kach, miłości, przyjaźni między kobietą a mężczyzną. Jak się rozgada, to krew odpłynie jej z obszaru mózgu odpowiedzialnego za kopulację, do obszaru odpowiedzialnego za paplanie bez sensu. Poproś partnerkę o to, czy możesz ją tylko pogłaskać, na przykład po pupie, albo, jeśli widzisz, że jeszcze nie jest gotowa, to zaatakuj romantycznie – pogłaskaj ją po szyi. Potem poproś o jeden, jedyny pocałunek, który chcesz złożyć na jej piersi. Unikaj pocałunków usta – usta, bo na początkowym etapie można tym spłoszyć kobietę, szczególnie gdy jedyna sztuka całowania, jaką znasz, to włożenie języka do gardła kobiety i wściekłe trzepotanie językiem migdałków partnerki. Pamiętaj też, że początkowe pieszczoty mają ją przekonać, co podkreślasz, że nie chcesz seksu. Jak oczywiście Ty nie chcesz, to kobieta będzie chciała, bo ją to zaciekawi, zafascynuje i poczuje chęć udowodnienia sobie, że może Cię zdobyć, bo przecież wi­dzi, że się Tobie bardzo podoba, a hamują Cię jedynie skrupuły intelek­tualnej natury, a nie jej brak atrakcyjności. Niech kobieta powalczy, one to kochają, zmieniać, naprawiać (gra ego), więc stwórz jej warunki do prawie pewnej wygranej. Gdy już się podnieci tym całym dotykaniem, zacznijcie się już bez słów pieścić, dotykać, kąsać i całować. Niech wa­sze ciała złączą się w wężowym, rozkosznym splocie, a Twoje dłonie niech nie uczynią samotnym żadnego skrawka jej ciała.

 

 

I teraz zbliża się Ta chwila. Wiem, że bardzo pragniesz zaznać in­tymnej bliskości ze swoją kobietą, wejść w nią, ale musisz powstrzy­mać się. Cała sztuka miłości polega na wstrzymywaniu się, hamo­waniu oraz kierowaniu pragnieniem uszczęśliwienia kochanki. Wtedy będziesz nie tylko doskonałym kochankiem, ale też i prawdziwym mężczyzną. Jesteś mistrzem i Twoim celem jest sprawienie, by Twoja kochanka doznała oświecenia i spełnienia w Twoich ramionach – oto jedynie słuszna motywacja, a nie żarłoczny skok na kobietę i półmi­nutowa szaleńcza kopulacja, po której zadowolony (po obejrzeniu kil­ku niemieckich porno uważasz się za boga seksu, zmartwychwstałego Amora) zasypiasz, wesoło pochrapując przez wąsy à la Józef Stalin, a Twoja kobieta płacze i czuje się jak plastikowa lalka do dmuchania.

 

Złap za włosy...

Gdy kobieta będzie mocno podniecona, zacznij ukazywać swą domi­nacyjną naturę i wydobądź z kobiety jej nieuświadomione, archetypowe pokłady miłosnej uległości. Powoli, na spokojnie, delikatnie, niech każ­da pieszczota i dotyk ukazuje Twoją władzę, a kobiety uległość. Zacznij od lekkiego ciągnięcia za włosy – wiem, brzmi strasznie. Ale ciągnięcie za włosy teraz, a w czasie, gdy krew składa się w 98 proc. z feromo­nów, to dwie całkiem różne rzeczy. Spodoba się – zobaczysz. I tak po­winieneś właśnie zrobić z pierwszym kochaniem się, nauczyć kobietę przyjemności z trzymania jej za włosy w trakcie miłości, co jest dla niej bardzo przyjemne (ale tylko w trakcie miłości!).

Rozkazuj i decyduj

Powtórz to w drugim i trzecim kochaniu się. W czwartym za­cznij wydawać polecenia. Najpierw delikatnie, potem coraz bardziej nieznoszącym sprzeciwu tonem. To też się spodoba, o ile będziesz stopniowo zwiększał bodziec i zawsze go stosował po długiej grze wstępnej, a nie na samym początku wrzeszczał, że chcesz obiadku – dostaniesz, co najwyżej, patelnią po głowie, i 10 dni milczenia.

W następnych seksspotkaniach zacznij używać w trakcie miłości wy­uzdanych słów, takich jak dziwka czy suka. W kolejnych – delikatne po­liczki, klapsy w pupę – mocne. Gryzienie w plecy, szczególnie w karczek, gdy kobieta klęczy z wypiętą pupą do Ciebie, co jest pozycją wybitnie uległą. Z czasem złapanie za włosy, mocne ugryzienie w plecy przy dło­ni, która pieszczotliwie smakuje ciało Twojej partnerki sprawi, że będzie miała orgazm bez penetracji. Cała siła ludzkiej seksualności tkwi w psy­chice. Gdy takie zabawy spodobają wam się obojgu, złapiesz za włosy partnerkę, każesz (nie poprosisz – rozkażesz) jej uklęknąć i wziąć w usta penisa. W trakcie możesz złapać ją za uszy, włosy, głaskać, nazywać ją dziwką, suczką, policzkować delikatnie, jeśli chcesz. Zadbaj o to, by ko­bieta wypiła do ostatniej kropelki całe Twoje nasienie, co będzie satysfak­cjonującym zwieńczeniem Twoich edukacyjnych wysiłków.

Ścieżka wyzwolenia

Obawiam się, że po sesjach odkrywania prawdziwej natury kobie­ty, którą Ci zalecam, nawet jeśli Ty nie będziesz chciał seksu oralnego, to podniecona kobieta sama się tam dostanie. Mistrz wskazuje kobie­cie drogę do spełnienia i delikatnie, z miłością prowadzi ku wyzwole­niu, które wiedzie przez wyuzdaną ścieżkę perwersji i uległości.

To, co opisałem, to oczywiście procedura postępowania z kobietą, do której się coś czuje, której chce się coś od siebie dać, sprawić, by była szczęśliwa. Gdy jest to kobieta „na jeden raz” (nie polecam tego osobiście), złap ją po prostu za włosy na pierwszej randce i każ jej to zrobić, i jeśli nie dostaniesz w twarz (należy Ci się), będziesz miał seks oralny z kobietą, której nie ukazałeś piękna mistycznej uległości, ale ją zeszmaciłeś. Gdy ta kobieta lubi być zeszmacona (nie uległa – zeszmacona), współczuję Ci. Myślisz, że rodzina, którą stworzysz z taką kobietą, będzie szczęśliwa? Nie sądzę. Gdy kochasz kobietę, chcesz, by się jej podobało to, co Tobie. Gdy ją zmusisz do czegoś, czego nie lubi, owszem, zrobi to być może, ale dlatego, że ma jakiś w tym interes. Może chce Ci dać przyjemność, bo Cię kocha, może chce, żebyś jej kupował prezenty, zrobił dziecko, chce u Ciebie za­mieszkać, by oszczędzić na wynajmie, czy też chce mieć faceta, bo koleżanki już mają, a ona nie – ale zawsze kiedy straci motywację i uzyska to, czego pragnie, przestanie Ci to robić i okaże nienawiść, że musiała się upodlić dla Ciebie. Sztuką jest więc przekonać kobietę tak, by kochała to, co Ty kochasz, i wspólnie z Tobą dążyła ku światłu.

 

--------------


Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski. Zapraszam wszystkich serdecznie na mój fapage KLIK, Bardzo jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy poczuwają się do dbania o cały ten interes i go finansują KLIK Strona jest bez reklam tylko dzięki wam.


Czytany 9118 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 21:03
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # KrzysiekS 2013-04-26 09:38
Doskonały artykół!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Stevgrealf 2019-09-28 05:28
Accutane Online Fast Deliverey generic viagra Stendra Avanafil Shipped Ups
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Georgehep 2020-04-08 03:30
cam whores camgirls1.com top web cam girl.
free webcam girls hotcamgirls1 naked girls on cam.
sexy cam girls web cam sex videos japanese hidden cam sex.
teen sex cam bestonlinesexwebcams.com gay cam sex.
cheap cam sites adultfreewebcamsites best cam sites to make money.
adult free webcam sites cam sites sexy webcam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RonaldPleve 2020-04-08 04:26
top cam sites adultcamsites1.com top cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # JeromeMah 2020-04-08 07:30
web cam girls young cam girls local cam girls.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RonaldPleve 2020-04-08 09:52
live free sex cam milf sex cam gay hidden cam sex.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DonaldGrorn 2020-04-08 14:31
teen cam girls black cam girls best webcam girls.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesTot 2020-04-08 15:44
free cam girls camgirls1 girls webcams.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DonaldGrorn 2020-04-08 18:52
adult sex cam bestonlinesexwebcams sex cam with strangers.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # CharlesTot 2020-04-08 21:11
best cam to cam sites best paying cam sites best chat cam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # DonaldGrorn 2020-04-08 22:57
best web cam sites gay cam to cam sites popular webcam sites.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep family 2021-06-24 12:17
I cⲟuld not refrain from commenting. Exceptionally
well written!

Also vіsijt my web-site bokep fɑmily
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://167.99.31.97/ 2021-06-30 21:46
Ꭲhanks , I've recently been seɑrching for іnfo about thіs subject for a while and ypurs
is the greatest I have found out ѕo far. Hoᴡever,
what about the bottom line? Aгe you positive about the supply?


Feel free to surf to my homepage; http://167.99.31.97/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep jilbab terbaru 2021-07-19 22:25
Eⲭcellent, what a website it is! This web ѕite provides helpfuⅼ information to us,
ҝeep it up.

Feel free to visit my web blog ... bokep jilbab terbaru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepindoxx1 2021-07-23 07:33
Ԍood post. I learn something tоtally new ɑnd challengіng on sites I stumbleupon every day.
It will always be helpful to read through articles from other writers and use something
from their webb sites.

Visit my web page bokepindoҳx1
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nonton bokeb 2021-07-24 10:43
We are a ցroup of voⅼunteers and stɑгting a neѡ scheme in our
community. Your site offereed us ѡith valuable information to worҝ on. You've done a fоrmidable job and our whole
community wіll be thankful to you.

My web blog; nonton bokeb
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dayuni Episode 3 2021-07-24 17:51
I really liҝe it when people get together ɑnd share thoughts.

Ꮐreаt blog, continue the good work!

Here is my webpagе; Dayuni Epiѕode 3
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sigantengx Mango 2021-07-24 18:28
excellent poіnts ɑltogether, you simply won a new readeг.
What may yoս suggеst in reɡards to your post that you simply made
a few days ago? Any certain?

Here is my web-site ... Sigantengx Mɑngo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokepsex 2021-07-24 21:34
We're a ցroup of volunteers and starting a new scheme in oᥙг community.
Your site provideɗ us witһ helpful info to ԝork
on. Уou have performed an impressive procedѕs and our entire community shall be
grateful to you.

my blog post bokepsex
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Xpanas Sex Negro 2021-07-25 01:15
I think thіs is among tһе most vital information for me.

And i'm glad reading yⲟur article. But should remark on some
general things, The website style is wonderful, the articles is гeally
great : D. Good job, cheers

Here is mmy site: Хpanas
Sex Negro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-07-25 16:32
It's a pity you don't have a donate button!
I'd without a doubt donate to this fantastic blog!
I guess for now i'll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to fresh updates and will share this site with my Facebook group.
Chat soon!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bokep bigo live 2021-08-03 13:56
Sweet Ƅlog! I found it while searching on Yahoo News.
Do you have aany tips on how to get listed in Yahoo News?
I'vе ƅeen trying for a while but I never seem to get there!
Appreciate it

My webpage: Ьokep bigo livе
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Memek Hijab 2021-08-03 19:34
After I ߋriginally commented I appear to have clicked on tһe -Notify me when new comments are added- chеckbox and now
every time a comment is added I receive 4 emails with
the saje comment. Is there a ѡay you are able to remove mе
from that service? Many thanks!

Also visit my website ... Boҝep Memeҝ Hijab
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bojep 2021-08-03 21:16
What i do not гealize is actually how yoս are no longer ɑctually much more well-likeⅾ than you may be right noᴡ.
Υou're very intelligent. You understand thus considerably
in teгms of this matter, produϲed me individually consider it
from so many numerous angles. Its like women and men are not involved until
it's one thing to do with Ꮤoman gaga! Your personal stuffs greаt.

All the time deal with it up!

my website - bojep
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # magic breakout plus 2021-08-03 21:20
Wow! At last I got a website from where I know how to truly takoe helpful facts
regarding my study and knowledge.

Feel free tto surf to my page magic breakout plus
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep bacol 2021-08-04 02:34
Ꮋi would you mind letting me know which hosting company you're utіlіzing?
I've loаdeԀ your blog in 3 completely different browsers and I must say this
blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good internet hosting provider at a fаir price?

Many thɑnks, I appreciate it!

My web paɡe ... Bokep bacol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokep Online 2021-08-04 06:14
This page definitеly has all of the informatіon and facts I wanted concerning this subject and diⅾn't know whߋ to ask.


Also ᴠiѕit my web-site :: Bokеp Onlіne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeptube Com 2021-08-05 05:55
Quɑlity posts is the keу to attract the visitors too pay a qսick visit the web paցe, that's what this ᴡeb sіte is providing.


Feel free to visit my web blog ... Bоқeptube
Com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bokeb Horor 2021-08-06 02:35
Wһen I initiɑlly commented I seem to have clіckeⅾ thhe
-Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added
I reϲіeve 4 emaіls with the same comment. Is thеre a waʏ you are able to remove me from that
service? Many thanks!

my website - Bokeb Horor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Baby Feriosa Nude 2021-08-06 11:09
Howdy! This is my first vіsit to your blog! We are a team of volunteers аnd starting a
new initiative in а community in the samе niche.
Yoᥙr blog provided us valuable information to work on.
You haᴠe done a marvellߋus job!

Here iѕ my blog; Baby Feriosa Nude
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # best forex robot ea 2021-08-09 13:30
Niice blog right here! Additionally your web sitye loads up very fast!
What web host are you the use of? Can I am getting your associate
hyperlink to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours
lol.

Check out my web-site: best forex robot ea
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy shares 2021-08-09 21:39
Particular person stocks and how to exchange more expensive than the curiosity expenses on.
Youre already acquainted options like Nifty sensex bank senses and others
showing interest stated we do. These urns can be found
on the contrary platforms like etoro will let you do.
Now similar to Affirm Holdings Ltd which paid A$300 million for five per cent of their
portfolio. However even so allow us to now delve into how the inventory is taken into account
a pioneer in. Then the value plummets even additional.
When AT&T bought its shares of Fino payment financial institution share value invest in. The place an investment that occurs by a managed
fund a collective market share. On August 2 funding
advisory Canaccord reiterated a purchase ranking and companies
with over 1,000 traders. The new iphone 12 but the 120hz display which
might end in a diversified funding portfolio. Discount brokers charge their product/service discoverability simple which can In the end end in severe penalties.
Two Ipos will begin trading next week and loads of unsold tons.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Angeles Strehlow 2021-08-12 17:43
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was great.
I do not know who you are but definitely you're going
to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Video Abg Nari Bugil 2021-08-13 07:19
Doeѕ your blog have a contact page? I'm having problems locating it
but, I'd like to shoot ʏou an emɑil. I've got some creative ideaѕ for yoᥙr blog you might be interеsted
in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it grοw
over time.

My web page:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # fake uk address 2021-08-15 02:12
I'm golne to say to mmy little brother, thyat he should also payy a visit this website on regular basis tto take updated
from moswt up-to-date gossip.

Feel free to visit mmy bloog post - fake uk address
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Commercial Mortgages 2021-08-19 13:17
Does ɑnyone кnow if No-Match Darlington based іn 403 North Road iѕ still
open? Or has it closed duгing the pandemic? Thanks in advance!


Μy blog - Commercial Mortgages
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sports-content.com 2021-08-19 15:09
It isn't an Atkins excessive-prote in weight-reductio n plan.

My homepage :: Sports-content.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Maria Clara 2021-08-19 23:23
Você realmente faz parecer tão fácil com esta sua explicação, mas eu acho
esse assunto algo que é complicado pra eu por em pratica.

Parece muito complicado e muito difícil pra mim.
Eu sou tentando aprender mais e espero ver mais post como este para me incentivar, eu vou tentar pegar o jeito!
Obrigado por enquanto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-08-20 12:44
Good respond in return of this query with firm arguments and explaining all about that.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-08-21 03:44
Thanks to my father who shared with me about this
blog, this web site is truly awesome.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-08-21 06:11
I always spent my half an hour to read this blog's articles or reviews all the time along with a mug of coffee.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # www.wishlistr.com 2021-08-21 10:28
I need to to thank you for this great read!!
I absolutely enjoyed every little bit of it.
I have got you saved as a favorite to look at new things you
post?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Rosa 2021-08-22 12:33
What if I don't like understanding alone?

My web page ... Rosa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Alma 2021-08-23 08:00
Excellent blog here! Also your website lots up fast! What host are you the usage
of? Can I am getting your affiliate hyperlink to your host?
I wish my web site loaded up as fast as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bayburt escort 2021-08-23 14:11
Hi there to all, for the reason that I am genuinely eager of
reading this web site's post to be updated daily.

It carries good stuff.

Review my web-site - Bayburt escort
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀검증 2021-08-24 08:06
Great blog right here! Additionally your web site
loads up very fast! What web host are you the use of?
Can I get your affiliate hyperlink in your host?
I desire my site loaded up as quickly as yours lol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Flucoderm 2021-08-27 17:49
Hello! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good results.

If you know of any please share. Many thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 사설토토 2021-08-30 10:40
I really like it when individuals get together and share thoughts.
Great website, continue the good work!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-02 09:01
Keep on writing, great job!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-09-06 14:58
This is really interesting, You are a very skilled blogger.
I've joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post.
Also, I've shared your website in my social networks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-06 18:39
Appreciation to my father who told me regarding this
blog, this website is really awesome.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀사이트 2021-09-07 01:49
It is perfect time to make some plans for the future and it's time to be happy.

I've read this post and if I could I wish to suggest you few interesting
things or tips. Perhaps you can write next articles referring to this article.
I desire to read more things about it!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ticamet 2021-09-07 07:01
I always spent my half an hour to read this web site's articles everyday
along with a cup of coffee.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # dahuang.gain.tw 2021-09-08 09:19
Nice info about health you have shared.

my blog; dahuang.gain.tw
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트 2021-09-09 09:08
Awesome! Its actually awesome article, I have got much clear idea on the topic
of from this paragraph.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀 2021-09-09 10:02
Greetings! Very helpful advice in this particular post!
It is the little changes that will make the most important changes.
Thanks a lot for sharing!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # get more info 2021-09-09 10:09
Straight bets include spreads, moneylines, and
totals (which are usually named more than/unders).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 핸드폰소액결제 2021-09-09 20:06
Hello to every one, the contents existing at
this web site are actually remarkable for people knowledge,
well, keep up the good work fellows.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 업소알바 2021-09-14 16:23
As you click your selections, postings will update automatically.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 모바일소액결제 2021-09-14 22:16
My spouse and I stumbled over here coming from a
different website and thought I might check things out.
I like what I see so now i am following you. Look forward to
finding out about your web page again.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Bbs.Huoyan8.Cn 2021-09-17 16:50
Hi there every one, here every one is sharing such familiarity, so it's fastidious to read this
web site, and I used to visit this blog everyday.my web-site - Large Mouse Pads. Extra Large Mouse Pad
(Bbs.Huoyan8.Cn)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 사설토토 2021-09-19 02:44
I savor, result in I found exactly what I used to be having a look
for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Diflu 2021-09-22 00:55
Amazing things here. I am very happy to look your post. Thanks so much and I'm looking forward to touch
you. Will you please drop me a e-mail?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 먹튀사이트 2021-09-23 09:06
I don't know if it's just me or if perhaps everyone
else encountering problems with your site. It appears as if some of the written text on your content are running off
the screen. Can someone else please comment and let me know if
this is happening to them as well? This may be a problem with my web browser because I've had this happen previously.

Appreciate it
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 메이저안전놀이터 2021-09-24 10:02
constantly i used to read smaller content which also clear their
motive, and that is also happening with this piece of writing which I am reading here.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ai-db.science 2021-09-24 22:46
hey there and thank you for your information - I've certainly
picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical issues
using this website, as I experienced to reload the
website lots of times previous to I could get it to load correctly.
I had been wondering iff your web hosting is OK?
Not that I am complaining, but sluggish loading instances times
will sometimes affect your placement in google and can damage your high-quality score
if advertising and maketing with Adwords. Well I'm adding this RSS too my e-mail and could look out for a lot more of your respective interesting content.
Make sure you update this again soon..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # https://www.5gmf.cn/ 2021-09-26 06:18
But wanna remark that you have a very nice website, I enjoy the style it actually stands out.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-09-26 16:37
The odds in favor of an event compares the quantity of successes to the number of failures.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Dedra 2021-09-27 01:03
At this time I am going away to do my breakfast, afterward having mmy breakfast
coming again to read further news.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 해외안전놀이터 2021-09-27 11:09
Thanks for some other fantastic post. The place else may anybody get that type of information in such a perfect manner of writing?
I have a presentation next week, and I'm on the look for such information.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # flipboard.com 2021-09-27 21:48
I am really impressed with your writing skills and also with
the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself?
Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a great blog like this one these days.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # nulled html 2021-09-28 02:10
I amm not sure where you're getting your info,
but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more.
Thanks for fantastic information I waas looking for this information forr my mission.

My web-site; nulled html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-09-28 07:58
For those looking to jump into the futures markets, here are
the updated odds for the respective league championships and Super Bowl LV.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # read more 2021-10-02 13:29
His sincerity, empathy and commitment to advocating on my behalf have been apparent.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # wifidb.science 2021-10-05 04:07
Somme truly interesting information, well written and generally user
genial.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # click here 2021-10-08 18:57
My brother recommended I might like this website. He was totally right.
This post actually made my day. You cann't imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Helene 2021-10-09 00:09
Hello very cool blog!! Guy .. Excellent .. Amazing ..
Iwill bookmark your site and take the feeds additionally?I am happy to find a lot
of helpful information here within the post, we need work out extra strategies on this regard, thanks for sharing.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 여성알바사이트 2021-10-11 08:52
.Labor force participation price, female (% of female population ages 15+) , globe .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pastebin html 2021-10-13 11:20
Hello, i think that i saw you visited my site so i came
to “return the favor”.I'm trying to find things to improve my site!I
suppose its ok to use some of your ideas!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check here 2021-10-15 17:10
This bill will authorize all 29 tribal casinos in Washington to offer brick-and-morta r sports betting but does not
permit on line sports betting.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 유흥업소구인 2021-10-18 07:05
What’s much more is that Snagajob serves as a search engine
and database for open jobs.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bbs.ou-lei.com 2021-10-24 12:01
thank you for this tremendous post, I am glad I found this site on yahoo.Here is my web blog ... Oak desk (bbs.ou-lei.com)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Christa 2021-10-26 11:28
Howdy would you mind stating which blog platform you're working with?
I'm planning to start my own blog in the near future but I'm
having a hard time deciding between BlogEngine/Word press/B2evoluti on and Drupal.
The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S My apologies for getting off-topic but I
had to ask!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # visual.Ly 2021-10-28 00:28
I know this website presents quality dependent posts and extra stuff,
is there any other site which offers such data in quality?


Feel free to visit my website: potent pherazone pheromones (visual.Ly)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # here 2021-10-28 02:01
Howdy! Quick question that's completely off topic. Do you know how to make
your site mobile friendly? My blog looks weird when viewing from my iphone.
I'm trying to find a template or plugin that might be able to fix this issue.

If you have any suggestions, please share. Thank you!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Www.Techno-21.Com 2021-11-02 06:54
Right here is the right site for anybody who would like to find out about this topic.
You know so much its almost tough to argue with you
(not that I actually will need to?HaHa). You certainly put a new spin on a topic which has been discussed for many years.
Great stuff, just wonderful!

Feel free to visit my web page - Free Computer Games (Www.Techno-21.Com)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Javscatvipfile.com 2021-11-05 04:15
Some truly superb information, Gladiola I detected this.


Feel free to surf to my page ... computer
basics [Javscatvipfile.com]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # check this site 2021-11-07 12:03
I was curious if you ever considered changing the layout of your website?
Its very well written; I love what youve got to say.

But maybe you could a little more in the way of content so
people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or two images.
Maybe you could space it out better?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Flumos 2021-11-07 20:46
We are a gaggle of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your web site offered us with valuable info to work on. You've performed
a formidable activity and our whole neighborhood will likely be grateful to you.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # more info 2021-11-09 08:02
I am really inspired with your writing talents and also with the structure in your blog.
Is this a paid theme or did you modify it your self?
Anyway keep up the nice high quality writing, it is uncommon to see a nice blog like
this one these days..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # yingluzhantai.com 2021-11-22 12:06
I have recently started a site, the info you provide on this web site has helped me tremendously.
Thank you for all of your time & work.

Here is my homepage apple mac laptops; yingluzhantai.com,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 파워볼게임 2021-11-23 20:43
The knowledge and memories will far outweigh any material things you believed you needed.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 토토사이트추천 2021-11-24 15:07
I was suggested this web site by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem.
You're incredible! Thanks!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd