STRONA ARCHIWALNA

Jak wybrać matkę i żonę swych dzieci? - old.samczeruno.pl

 

Najnowsze felietony

niedziela, 01 lipiec 2012 09:31

Jak wybrać matkę i żonę swych dzieci?

Napisał 

 

 

 

Można napisać całe tomy o tym jaką kobietę wybrać, ale wystarczy jedno spojrzenie, muśnięcie dłoni, obłok perfum, i mężczyzna nie może spać, jeść, pić piwa a wizja wybranki pochłania całe jego jestestwo w wirującym tańcu miłości i pożądania. Scenariusz w takim wypadku jest zawsze taki sam – gdy zostanie odrzucony tęskni, wyobraża sobie jakby było wspaniale i idealizuje, ale często też nienawidzi, gardzi za odrzucenie, i latami wyobraża sobie jak upokarza taką kobietę. Druga opcja gdy jego konkury kobieta przyjmuje, zakochują się, wybranka „przypadkiem” zachodzi w ciążę o czym lejąc krokodyle łzy informuje swego partnera, żenią się w trybie przyśpieszonym po czym jak od tysięcy lat, po pewnym czasie następuje spadek hormonów rzekomej „miłości” która okazała się być jedynie hajem narkotykowym, a człowiek nudzi się i rozczarowuje partnerem. Wtedy dość często pojawia się adrenalina, czyli złamanie społecznej umowy jaką jest ślub i następuje zdrada, dajaca wielkie emocje, uruchamiająca w ludziach instynkt łowcy, skradania się, kłamania – czyli szczytowe emocje, których brak w małżeństwie, bezwzględnie pożartym przez prozę życia codziennego.


I nie ma na to ratunku. Żadna kobieta przez 20 lat od ślubu nie będzie codziennie chodziła na szpilkach i sexi ubrana, raz ze jej się nie chce bo już ma dziecko i wzięła ślub z facetem więc po co się starać skoro cele operacji osiągnięte, dwa – nie ma dla kogo, bo facet po ślubie zapuszcza się, i zamiast romantycznej kolacji jest milczący wieczór przy telewizorze i pierdzenie całą noc po golonce z piwem a na sama mysl o całowaniu faceta z żółtymi zębami od papierosów robi się niedobrze, i po trzy – po ślubie nie trzeba sie starać o złapanie partnera, więc kobieta daje upust apetytowi i przeważnie tyje, więc w takiej sytuacji ładne ubranie się wzbudzi prędzej smutny śmiech i żałość niż żądzę. Oczywiście za ten stan rzeczy obie strony obwiniają partnera, no bo przecież nie siebie.


Gdy jestes facetem, chcesz mieć rodzinę, dzieci, koniecznie musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii przy wyborze kobiety. Wydawać się one mogą szowinistyczne, podłe, egoistyczne – i takie jak najbardziej są. Ale gdy wybierzesz źle, poświęcisz swoje życie na tragedię, kłótnie, niesnaski, choroby i nienawiść. Gdy dobrze, będziesz mieć szanse na stworzenie szczęśliwej rodziny i zaznania wiele radości. Wybór nalezy do Ciebie, a także konsekwencje które będziesz spłacać latami. Ty za głupotę, a Twoje dziecko za co? No właśnie.


Rodzina to nie tylko szczęscie ukochanych na tle słonecznej plaży na obrazku okładki harlekina, a przede wszystkim odpowiednie wychowanie dziecka. Gdy się ono pojawi, staje się celem, a inne sprawy muszą odejść na inny plan. Celem jest miłość, radość i zapewnienie dziecku by w tym magicznym okresie miało jak najwięcej zabawy, radości, tej bajkowej magii świąt, prezentów, zabaw – na stresy i naukę życia przyjdzie czas, a dzieciństwo będzie miało wielki wpływ na całe późniejsze życie, o czym w wielu artykułach Państwu nie raz i nie dwa pisałem w jak subtelny sposób to działa. Jednak nie czarujmy się. By dziecko było szcześliwe, szczęśliwi muszą być także rodzice bo udawać to można orgazm a nie radość przez kilkanaście lat. Z tego powodu dwie strony się dopowiednio dobierają, biorąc pod uwagę pewne kwestie – dlatego też napisałem dla Państwa taki skrócony poradnik na co patrzeć przy wyborze swojej kobiety, matki swoich dzieci. Te rady można odwrócić, i polecić Paniom które wybierają męża, ojca swych dzieci.1. Spójrz na matkę swojej wybranki, weź pod uwagę jej wiek. Jakie choroby ma? Czy jest gruba? Na co choruje i ile to kosztuje? Szanse że scenariusz sie powtórzy są bardzo duże. Choroba z dużymi kosztami to ruina budżetu domowego, a przede wszystkim cios finansowo - emocjonalny wymierzony w dziecko. Kupisz leki, zabraknie na zabawki, gdy mama choruje, dziecko czuje się niepewnie, nie ma poczucia stałości. Matka naszej kobiety która ma chorobę tarczycy, raka, żylaki, a nie daj Boże chorą tarczycę czy serce? Odpuść sobie jako i ja odpuszczam Ci ten akt zdrowego egoizmu.


2. Rodzina bliższa kobiety – czy były przypadki raka? Chorób psychicznych? Cukrzycy? Sprawdź to dokładnie, bo wielu się już przejechało na genetyce. Osiwieli gdy musieli walczyć w nocy z kobietą z nożem która chciała im poderżnąć gardło bo zobaczyła kosmitę w łóżku. Albo opiekować się umierającą na raka żoną plus znerwicowane i rozbite psychicznie dziecko któremu wali się świat gdy w cierpieniach i smrodzie kały umiera mama. Cukrzyca w zależności od jej rodzaju różnie przebiega, ale szpital częsty po zjedzeniu ciastka i amputacja stopy wpłynie reakcją łańcuchową na dziecko – zawsze na końcu listy problemów dorosłych stoi dziecko, i to ono najwięcej dostaje.3. Nie tylko zdrowie ciała się liczy. Czy Twoja partnerka jest nerwowa? A wiesz jak wychowuje się dziecko z wrzeszczącą i wiecznie obrażoną matką? To koszmar. Nerwowość i nadpobudliwość u kobiety jest sexy gdy jesteście zakochani, i nawet robienie przez nią kupy ma wymiar niemalże mistyczny. Jednak gdy minie zakochanie, codzienne wrzaski są nie do wytrzymania. A wiec nerwowość, agresywność – absolutnie zrezygnuj z takiej relacji, chyba że chcesz skończyć w zakładzie dla psychicznie chorych, albo bić się z żoną na oczach dziecka, które chętnie w dorosłości powtorzy to rozwiązanie na Tobie.4. Czy rodzina jest długowieczna? Jeśli tak, oznacza to mocne zdrowie i dobre geny. Jeśli wszyscy wcześnie umierają, zadaj sobie pytanie czy chcesz by Twoje dziecko tak skończyło? A wcześniej żona? Ta odpowiedź zmieni Twoje życie – zapewniam.


5. Mezalianse sprawdzają się, niestety tylko w telenowelach. Każda znaczaca różnica w wykształceniu czy zamożności powoduje konflikty, zawsze jedna strona będzie czuła się zakompleksiona i niepewna siebie, co zrodzi po jakimś czasie nienawiść do partnera. Jeśli Twoja rodzina to arystokracja i inteligencja, a rodzina żony to chłopstwo z dziada pradziada to będzie to zarzewie konfliktów. Cokolwiek się stanie oni powiedzą że „inteligencik psia jego mać”, a Ty „prostactwo i plebs” i konflikt nie do pogodzenia gotowy. Oberwiesz Ty, żona, a przede wszystkim dziecko. Kobieta ze wsi przyjeżdzająca do wielkiego miasta czesto traktuje faceta jako odskocznię, darmowe mieszkanie, zabezpieczenie bytu ale wcale go nie kocha. Gdy pojawia się lepsza partia odchodzi. O wpływie na dziecko chyba nie musze wtedy mówić? Biedna kobieta i Ty, zamożny? Ok, ale co się stanie gdy stracisz majątek? Czy będziesz potrafił żyć z kobieta która może to nawet zaakceptować, ale jak Ty się bedziesz czuć tracąc swoją pozycję?


6. Jak Twoja kobieta odnosi się do ojca? Czy szanuje go? Czy robi mu fochy i oskarża? To wazna informacja. Podobnie może traktowac Ciebie za jakiś czas, gdy minie pierwsze zauroczenie.7. Jak w rodzinie załatwiane są konflikty? Jeśli przemocą, uciekaj. Jeśli wrzaskami i utyskiwaniami, uciekaj. Jeśli rozmową i negocjacjami na spokojnie, zostań. Czy teściowie się szanują? Są chciwi i łasi na pieniadze? Lubią się schlać jak świnki w niedzielę po kościele? Odnieś te cechy do siebie, tak po pewnym czasie będziesz traktowany.


8. Czy bliższa rodzina pracuje czy tez cały dzień spędza przed telewizorem i narzeka? Jeśli się lenią, wyobraź sobie swoją zonę, otyłą i płaczącą, cały dzień na kanapie, obwiniającą Cię że jej życie jest nudne, co traktuje jako usprawiedliwienie zdrad. Uciekaj.9. Co dla twojej partnerki jest życiowym celem? Czy chce sie rozwijać? Poznawać swoje ograniczenia? Czy zadaje sobie pytania o sens zycia, sens cierpienia i miłości? Czy szuka spełnienia? Nie mam na myśli studiów, te ma prawie każda kobieta, i uważa że mając je jest elitą – nie jest, gdyż to co ważne to chęć rozwoju siebie, a nie kilka wykutych książek. Jeśli dla kobiety jedynym celem w życiu jest dziecko, jest osobą niezwykle ograniczoną, i daje to realną możliwość uzależenienia dziecka od siebie, by na starość nie zostać samą. To unieszczęśliwia dziecko, i pozbawia je odwagi niezbędnej by poznawać świat, jest to brutalne okaleczenie psychiczne i duchowe dziecka, pozbawienie go własnych sił i wiary w siebie. Matka która chce się rozwijać emocjonalnie i duchowo, wychowuje dziecko tak by sobie w życiu radziło, a nie na beksę i narcyza. Poza tym, kobieta bez pasji i celów po odejściu z domu dzieci wariuje, nie ma celu, wiec po co żyć? No właśnie. Wtedy jak bluszcz oplata męża, pogrąża sie w rozpaczy i postępującej degeneracji fizyczno psychicznej, w strasznym lęku przed śmiercią. Ale takie są skutki ograniczonego myślenia i u kobiety, i u mężczyzny.


Czytany 13135 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 21:03
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
0 # B.K. 2012-09-23 14:51
Ja pitolę. Czemu dopiero teraz cię znalazłem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # krystyna 2014-12-31 21:54
mojego męża dziadkowie żyli prawie 100lat, ojciec 80lat, matka 86 lat a mąż żył 47lat jak ma się to do genetyki? to jest jedno moi rodzice byli po rozwodzie żyli ze sobą paskudnie a my z mężem bardzo dobrze, pokłóciliśmy się ale to była kłótnia tylko zwykła wymiana zdań, dzieci były wychowywane w miłości jak narazie jest u Nich wszystko dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Poszukiwacz 2016-04-04 13:40
Są kwestie ważne i ważniejsze. Gdybyśmy mieli rzeczywiście szukać partnerów wedle tych kryteriów i być w tym wytrwałymi myśliwymi, obawiam się, że moglibyśmy nie znaleźć! To naprawdę trudne. Jeszcze mężczyźni są tutaj w nieco lepszej sytuacji, bo to kobiety rodzą dzieci. A u nich w tej kwestii wiek ma znaczenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Męsko-damskie

Najnowsze komentarze
asd