Najnowsze felietony

środa, 10 lipiec 2013 20:14

Odchodzę!

Napisał 
Prawdziwą naturą kobiety jest aktorstwo. Zwłaszcza dwie role budzą silne emocje mężczyzny; pierwsza to oscarowe granie trupa w trakcie seksu ze swym mężem, a druga gdy oznajmia zaskoczonemu, styranemu harówką na jej zachcianki Miśkowi że odchodzi. Cóż wtedy zrobić? zastanawia się niejeden facet. Moja rada brzmi pewnie i zdecydowanie - milczeć. Zamknąć buzię na kłódkę. Nie odzywać się. Nic nie rób, ani drgnij; jakbyś przy stopie zobaczył grzechotnika (to zastanawiająco dobre porównanie). Ruszysz się a Cię ukąsi. Kompletna cisza, emocjonalna pustynia. Wytrzymaj, warto.

Blitzkrieg

Hitler planując blitzkrieg, z całą pewnością inspirował się taktyką znudzonych Pań. Atak zawsze jest gwałtowny, potężny; napastnik spodziewa się obrony, żelbetonowej erekcji, emocjonalnych fortyfikacji które trzeba przełamać, zdeptać, zmiażdżyć. Wbrew obiegowym opiniom, większość rozstań nie jest zawsze stuprocentową decyzją; zawsze gdzieś w środku tlą się wątpliwości, wahanie, unosi dym lęku przed błędną decyzją. Kobieta podejmując postanowienie o rozstaniu, walczy z wątpliwościami wzbudzając w sobie agresję, zdecydowanie, złość, rozdrapując stare bądź najczęściej wyimaginowane rany; robi tak by przeprowadzić swój zamiar. Spodziewa się obrony, więc chce się przez nią brutalnie przełamać, boi się utknięcia w środku ofensywy z braku paliwa. Boi się że ją przekonasz, złamiesz, stąd pragnienie siły która jej pomoże. Tą siłą jest gniew. Jest silny, mocno eksploduje i jaśnieje ale bardzo szybko się wypala. Ten gniew wyzwala się przy świadomym grzebaniu we wspomnieniach, przekręcaniu ich w taki sposób by poczuć ból, zranienie; to oczywiście budzi tak pożądany gniew, bunt. Pamiętaj że gdy ten gniew eksploduje, kobieta jest jakby w transie, żyje w sztucznym, wykreowanym na potrzebę stresującej chwili wyobrażeniu gdzie jesteś nazistą, komunistą i liberałem - prywaciarzem, czyli wszystkim co najgorsze na ziemi, tej ziemi.


Kobieta spodziewa się pytań, ostrych reakcji, przemocy, może łez i próśb o przemyślenie swojej decyzji. Niektórzy faceci padają na kolana, wrzeszczą, chcą mordować, skakać z okna, pruć żyły. Kobieta nastawia się na opór; Ty go jej zdaniem postawisz i na tę (jakże realną) ewentualność, kobieta się przygotowuje. To nic nowego, dziwnego; tak właśnie robią zawodnicy sztuk walk wchodząc do ringu. Gniew jest jak tarcza, która chroni przed lękiem, bólem i zranieniem. To oczywiście pierwszy poziom sztuki walki; doświadczony wojownik by być na szczycie możliwości musi mieć czysty, spokojny i jasny umysł, a każda emocja wykrzywia rzeczywistość.

Byłeś za dobry!

Kobieta Ci mówi że kochałeś zbyt mocno, albo za mało; byłeś za dobry, zbyt zły, za romantyczny albo za brutalny, że to nie ma sensu i inne twierdzenia, które z punktu logiki sensu nie mają i mieć nie mogą. To wszystko co mówi jest nieważne na tym etapie, ona podjęła decyzję i chce ją przeforsować. To wszystko co masz wiedzieć; jesteś facetem a nie wierszokletą dokonującym szczegółowej sekcji każdego jej słowa. Te często są efektem gniewu który w sobie wzbudza, a nie prawdy którą odczuwa. Ona wyzywając Cię tak naprawdę wyzywa swój obraz Ciebie. Kobieta zrywając bądź wprowadzając w życie różne decyzje, najczęściej nie rozumie swoich motywacji. Pojawiają się silne emocje, więc podejmuje decyzje kierując się swoimi uczuciami, omijając ból i dryfując ku wyspom przyjemności. Później próbuje ją racjonalizować, co oczywiście brzmi bardzo zabawnie. Kobieta w związku z facetem zaczyna czuć do niego odrazę; nie rozumie jej przyczyn, nie wie skąd przyszła, dlaczego się pojawiła w jej życiu. Co ma zrobić? patrzy na Ciebie, myśli o Tobie i czuje odrazę, obrzydzenie, znudzenie. Co Ty byś zrobił? nie traktuj tego osobiście, żadna kobieta nie panuje nad swoimi emocjami. One robią z nią co chcą, najczęściej rujnując jej życie. Zawsze tłumaczę braciom, że to nie kobiety ich rzuciły ale podświadomość tych Pań. Dlaczego masz uważać się za kiepskiego partnera, skoro to nie kobieta decyduje o rozstaniu a jej emocje? Ty na nie nie masz wpływu i ona nie ma; cóż zrobić? ano się nie dołować, nie smucić i nie uważać za nieudacznika. To jakbyś obwiniał się o deszcz; jaki masz na niego wpływ? nawet posłowie PIS modlący się o deszcz nie odnieśli sukcesu, a co dopiero my, skromne chłopaki próbujące zrozumieć Piękne Panie.


Ludzie gdy czują lęk bądź wątpliwości które ich hamują, zastępuje je gniewem. Daje im on wrażenie siły, jest przyjemniejszy w przeżywaniu niż strach. Lęk to pasywność, gniew jest aktywny. Gdy ludzie chcą przejść przez coś przykrego, nastrajają się wspominaniem realnych bądź urojonych krzywd na odczuwanie gniewu; to pozwala im przeprowadzić swoje zamierzenia. Lęk sprawia że tkwisz w okopie, gniew że wyskakujesz z nich by zdobywać nowe terytoria. Dodajmy że wyskakujesz prosto przed kule, ale to wiedza którą każdy musi doznać doświadczalnie.


Tak więc masz do czynienia z kobietą, którą rozsadza gniew. Nie przeciwstawiaj jej żadnych emocji, tylko się odsuń z jej drogi. Dlaczego? gniew nie trwa wiecznie. Za chwilę opadnie, zostawiając znowu miejsce na odczuwane podstawowych emocji. Dodatkowko dołączy do nich ciekawość, niezrozumienie sytuacji - dlaczego nie zareagował? ma kogoś? już mnie nie kocha? czy to możliwe... że on pierwszy podjął tę decyzję? kobieta wtedy albo wraca, albo nadal nie utrzymuje kontaktu. Ale zamiast być w jej świadomości słabym pokurczem, zmieniasz się w silnego, męskiego samca. Pokazałeś siłę, zamanifestowałeś swą dziką, okrutną naturę która od wieków rozpala w kobietach najprymitywniejsze żądze i pragnienia. Może nie wróci; ale ciągle będzie o Tobie myśleć. Najpierw obsypie Cię w myślach wyzwiskami, a później zacznie wspominać miłe chwile. Oszukasz ojca, matkę, kochankę... ale mnie i natury kobiety nie oszukasz.

Czy nosisz spodnie?

Oczywiście, zachowanie takiej siły ducha wymaga pewnej siły woli. Jesteś mężczyzną, nosisz spodnie, pocą Ci się jądra, codziennie stykasz się z niebezpieczeństwami. Może spaść Ci na głowę cegłówka (albo samobójca, ostatnio bardzo modne), mieć wypadek samochodowy, mogą Cię zdekapitować maczetą dla zabawy w biały dzień. Śmierć przyjdzie zapewne niespodziewanie, zupełnie inaczej niż ja, męski guru który delikatnie i współczująco zaprasza Cię do lektury, braterskiej dyskusji i ciężkiej, kilkudniowej libacji połączonej z brakiem cnót wszelakich. Nie chcę słyszeć że nie masz siły. Nie chcę słyszeć Twych jęków że kobieta odeszła. Nie chcę słyszeć że jesteś słaby. Tak Ci się tylko wydaje. To tylko sugestia w którą uwierzyłeś, nic więcej, wzorzec myślowy który uznałeś za prawdę a który nią nie jest i nigdy nie był. Przestań być żałosnym gówniarzem, przestań powtarzać mi cudze brednie na Twój temat. Skąd inni ludzie mają znać Twoją prawdę i to kim jesteś? jeśli masz jaja i fiuta to przestań skamleć i poznaj prawdę. Brzmi ona - jesteś wartościowym, zajebistym, interesującym sukinsynem. Wszystko inne to kłamstwo, wierutne brednie. Ci którzy to mówią, są mentalnie tymi samymi ludźmi którzy twierdzili że ziemia jest płaska, człowiek nie może wznieść się w powietrze a jazda pociągiem powoduje raka mózgu. Pewnie zapytasz skąd wiem o Tobie coś, czego Ty sam nie wiesz. To niezwykle proste; Ty to doskonale wiesz tylko o tym zapomniałeś. Wiedziałeś o tym od urodzenia, urodziłeś się z tym. Później rodzice (najczęściej w dobrej wierze) wmawiali Ci rzekomo przydatne rzeczy; skromność i niska samoocena (byś nie miał pychy), umiłowanie biedy i cierpienia (bo biedni i cierpiący pójdą do nieba), niechęć do zgłębiania siebie (bo tylko ksiądz to może robić, Szatan czuwa). I te właśnie obrzydliwości przykrywają prawdę o Tobie. Ja ją znam, Ty także; ona jest zasypana śmieciami. Odgarnij je, a zobaczysz jak naprawdę jest.-------


Zachęcam do ściągnięcia mojej książki "Co z tymi kobietami?" jako darmowego e booka KLIK. Jeśli się spodoba, zawsze można dostać ją w każdej księgarni, na terenie całej Polski.Czytany 48407 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 20:44
Marek

Zbyt piękny by płacić...

Komentarze   

 
-16 # ha pierwszy 2013-07-10 20:24
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-14 # nuutka 2013-07-10 20:45
Powinien być jeszcze dopisek "I nie mam za grosz wyczucia" biorąc pod uwagę w jakim stroju wystąpiła w Belwederze podczas spotkania z Prezydentem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-12 # Zbożowy 2013-07-10 23:29
Cytuję nuutka:
Powinien być jeszcze dopisek "I nie mam za grosz wyczucia" biorąc pod uwagę w jakim stroju wystąpiła w Belwederze podczas spotkania z Prezydentem!

Powinna była wyglądać jeszcze mniej odpowiednio, co by Bronek nie mógł sobie za łatwo ocieplić wizerunku sukcesami sportowców ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+11 # Zbożowy 2013-07-10 23:28
A ktoś uważa, że Jezusowi nie spodobały by się pełne uda Agnieszki? :)
Nie wiem co nią kierowało, ale im więcej nie wstydzących się Jezusa kobiet będzie się rozbierało dla ogólnego dobra, tym szybciej na świecie zapanuje pokój :)

Moim zdaniem Aga sobie nie zaprzeczyła. A że kler sądzi inaczej, cóż...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-15 # ha pierwszy 2013-07-10 23:55
no popatrz, ja jestem niewierzacy, a uwazam, ze jednak sobie zaprzeczyla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # Marek 2013-07-11 09:19
Cytuję ha pierwszy:
no popatrz, ja jestem niewierzacy, a uwazam, ze jednak sobie zaprzeczyla


Pan Bóg kocha nagie Panie, bo gdyby tak nie było, stworzyłby je silnie owłosione albo od razu rodziłyby się w ciuchach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-16 # ha pierwszy 2013-07-11 13:10
argumenty pieciolatka, czyli to Bog stworzyl u Ciebie slaba psychike i pozwolil innym drapieznikom jeszcze ja doprawic?, zaiste, pan jest wielki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # Marek 2013-07-11 13:44
Cytuję ha pierwszy:
argumenty pieciolatka, czyli to Bog stworzyl u Ciebie slaba psychike i pozwolil innym drapieznikom jeszcze ja doprawic?, zaiste, pan jest wielki


A jakimi Ty dysponujesz "argumentami"? starą książką pisaną przez pasterzy kóz? twierdzeniami byłych chłopków którzy w seminarium się dowiedzieli że są Boskimi pośrednikami? oni Ci wytłumaczyli co wolno a co nie? a skąd niby wiedzieli? od Boga czy może od nauczyciela, który też to słyszał od innego człowieka?

Moje argumenty są znacznie piękniejsze od Twoich - proszę, oto nowy felieton dokładnie w tym temacie www.ecoego.pl/index.php/component/content/article/38/1152-bog-kocha-nagie-kobiety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+11 # Zbożowy 2013-07-11 18:10
Marek nie dałeś mi się wypowiedzieć tylko od razu napisałeś felieton. Niszczysz moją inwencję :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Marek 2013-07-11 21:10
Cytuję Zbożowy:
Marek nie dałeś mi się wypowiedzieć tylko od razu napisałeś felieton. Niszczysz moją inwencję :lol:[/quot[quote name="Zbożowy"]Marek nie dałeś mi się wypowiedzieć tylko od razu napisałeś felieton. Niszczysz moją inwencję :lol:


To zajebiste jak wpadają mi pomysły na tekst, odpisałem koledze "Ha pierwszy" i już było olśnienie :) nie niszczę a wzmacniam, wzbogacam - spraw by była pełniejsza, ostrzejsza :) to będzie praca grupowa, jak seks grupowy - lepszy od solo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+14 # Zbożowy 2013-07-11 18:08
Cytuję ha pierwszy:
no popatrz, ja jestem niewierzacy, a uwazam, ze jednak sobie zaprzeczyla

A mógłbyś wyjaśnić dlaczego tak uważasz? Dlaczego wiara w Jezusa ma wykluczać kobiecość i pokazywanie młodego, zdrowego ciała?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-8 # ha pierwszy 2013-07-11 20:34
albowiem jest napisane:
Cytat:
"Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" (Mt 5,28)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2013-07-11 21:12
Cytuję ha pierwszy:
albowiem jest napisane:
Cytat:
"Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa" (Mt 5,28)
No dobrze, jest napisane ale przez kogo? Bóg dał mi żądzę, pragnienie zapładniania pięknych Pań, jakim więc cudem mam nie spojrzeć na seksowną, atrakcyjną kobietę i nie czuć pożądania? proszę Cię tylko o jedno - myśl. Bo cytując żydowskie bajki które pisał jakiś jajcarz, naprawdę robisz z Boga sadystę. Dał mi żądzę, i jednocześnie denerwuje się i smuci bo ona się we mnie uruchamia. Dziwne!

Może zróbmy tak. Jeśli Bóg napisał te brednie to niech mnie sieknie piorunem, bo pada deszcz i idę z Fionią na spacer. Jeśli z niego wrócę, będzie to znak że są to made in ludzka głupota brednie i nic więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # Esej 2013-07-10 20:44
Kurwa, jak ja kocham takie pełne uda u kobiet! :lol: zajebiste zdjęcie, ta boczna perspektywa wyzwala we mnie agresywnego konkwistadora :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+12 # Marek 2013-07-10 23:03
Cytuję Esej:
Kurwa, jak ja kocham takie pełne uda u kobiet! :lol: zajebiste zdjęcie, ta boczna perspektywa wyzwala we mnie agresywnego konkwistadora :D


Przyznam się, że ta Pani nie budzi we mnie żadnych emocji, nie jest w moim typie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-11 # Esej 2013-07-11 12:46
Nie napisałem, ze Radwanska mi sie podoba np. z buzi, ale dolna partia ciała jest dla mnie atrakcyjna :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # Marek 2013-07-11 13:41
Cytuję Esej:
Nie napisałem, ze Radwanska mi sie podoba np. z buzi, ale dolna partia ciała jest dla mnie atrakcyjna :lol:


Ok, mi w jej twarzy nie podobają się usta, jak kreska - oznaka ludzi okrutnych i mściwych :) i to już wystarczy, by cała reszta także obrzydzała :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+5 # Marek 2013-07-11 21:14
Cytuję Esej:
Kurwa, jak ja kocham takie pełne uda u kobiet! :lol: zajebiste zdjęcie, ta boczna perspektywa wyzwala we mnie agresywnego konkwistadora :D


Esej bracie, ale Cię zminusowali, kliknąłem plusa i nadal minusy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-3 # Ariele 2013-07-10 21:03
Jak mi przyszło na maila i zobaczyłem tytuł to miałem lekkiego stracha ;//
Ale artykuł porządny jak zwykle :D
Mógłbyś kiedyś zrobić poradnik jak zagadać do chłopaka który ci się podoba?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+15 # nowhereman 2013-07-10 21:09
podchodzisz do niego i mówisz - czesc, umówisz sie ze mną? :) , prostota Kochanie prostota
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+9 # Marek 2013-07-10 23:05
Cytuję nowhereman:
podchodzisz do niego i mówisz - czesc, umówisz sie ze mną? :) , prostota Kochanie prostota


To nie takie proste, jeśli chodzi o coś więcej. Bo jeśli celem jest ruchanko to jest to super proste, a jeśli coś więcej - to już nie. Później samiec uzna że kobieta jest łatwa, może się przestraszyć że kobieta przejęła inicjatywę itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # nowhereman 2013-07-11 10:36
ok Mistrzu modyfikuję tekst: cześć, mam na imię Ariele, bardzo chciałabym Cie poznać, czy i Ty chciałbyś mnie poznać? (i wtedy Ariele oddaj mu inicjatywę), nawiasem mówiąc kolejny świetny artykuł Marek, akurat na ciężki czas, który teraz przechodzę :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2013-07-11 13:42
Cytuję nowhereman:
ok Mistrzu modyfikuję tekst: cześć, mam na imię Ariele, bardzo chciałabym Cie poznać, czy i Ty chciałbyś mnie poznać? (i wtedy Ariele oddaj mu inicjatywę), nawiasem mówiąc kolejny świetny artykuł Marek, akurat na ciężki czas, który teraz przechodzę :)


Ok, to odpowiem. A bzykamy się u mnie czy u Ciebie? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # Marek 2013-07-10 23:04
Cytuję Ariele:
Jak mi przyszło na maila i zobaczyłem tytuł to miałem lekkiego stracha ;//
Ale artykuł porządny jak zwykle :D
Mógłbyś kiedyś zrobić poradnik jak zagadać do chłopaka który ci się podoba?


Nastraszyłem troszkę? :) mógłbym, bo to ciekawy i dość obszerny temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-10 # nowhereman 2013-07-10 21:03
boszeee jak ja kocham zakonnice, im naprawdę trzeba pomóc odnaleźć drogę do boga :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2013-07-10 23:08
Poradźcie mi proszę. Liczę że Marcel wejdzie do akcji, jak już będę miał własny klasztor, Marcel będzie moim człowiekiem do obsługi moich rolsów :) Przyszły do mnie dwie opony fulda, sposób montażu outside i jak je tak ustawiłem obok siebie (czyli lewa i prawa) z napisem outside na zewnątrz, to bieżniki w obu oponach są różne. Czy to możliwe że wysłaliby mi dwie lewe albo prawe zamiast dwóch na przód?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # liniwy 2013-07-11 08:57
Są różne, z symetrycznym bieżnikiem i nie, więc może tak się zdarzyć. Ale potrzeba poczekać na potwierdzenie Marcela. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+7 # Marek 2013-07-11 13:38
Cytuję liniwy:
Są różne, z symetrycznym bieżnikiem i nie, więc może tak się zdarzyć. Ale potrzeba poczekać na potwierdzenie Marcela. :-)


Już ok, zapytałem speca od opon, tak ma być właśnie jak jest. Nie kumam tego, ale widocznie jest w tym jakiś myk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # marcel 2013-07-11 15:17
bierzniki kierunkowe są niesymetryczne, tak ma być
dziekuje Marku za uznanie i biore w ciemno obsługę serwisową R-Rollsów ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+8 # aqq 2013-07-11 23:11
opony kierunkowe często wyglądają tak samo na lewą i prawą stronę
masz na nich wskaźnik "rotation" lub strzałkę obrotu. Głównie chodzi o odprowadzanie wody i zanieczyszczeń z pod opony w czym pomaga odpowiednio ukształtowany bieżnik.
Oczywiście są opony kierunkowe niesymetryczne wtedy masz lewą i prawą ale to raczej wysoka półka dla aut kilkuset konnych.
Opona niesymetryczna niekierunkowa jaką zapewne kupiłeś ma część bieżnika lepiej przenoszącą siły boczne na zewnątrz "outside" i część lepiej przenoszące siły w kierunku toczenia wewnątrz "inside", a kierunek toczenia dla tej opony nie ma znaczenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-20 # al 2013-07-10 23:10
To co opisałeś Marku to sama prawda. Kobiety są zmienne, daję się ponosić dziwnym emocjom i powodują w facetach takie rozdygotanie i ból, gdy odchodzą - że człowiek ma wrażenie jakby ktoś umarł. Ech jakby każdego faceta kastrowali po urodzeniu to na laski byśmy patrzyli przez pryzmat tego co mówią i jak się zachowują, a nie przez pryzmat zgrabnych nóżek, jędrnych piersi i kształtnej dupki. Natura Nam zrobiła psikusa, bo gloryfikujemy kobiety bardziej, niż na to zasługują...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+32 # Marek 2013-07-11 13:39
Cytuję al:
To co opisałeś Marku to sama prawda. Kobiety są zmienne, daję się ponosić dziwnym emocjom i powodują w facetach takie rozdygotanie i ból, gdy odchodzą - że człowiek ma wrażenie jakby ktoś umarł. Ech jakby każdego faceta kastrowali po urodzeniu to na laski byśmy patrzyli przez pryzmat tego co mówią i jak się zachowują, a nie przez pryzmat zgrabnych nóżek, jędrnych piersi i kształtnej dupki. Natura Nam zrobiła psikusa, bo gloryfikujemy kobiety bardziej, niż na to zasługują...


Zapytam ostatni raz - co z Twoją historią? jeśli nie chcesz o niej pisać, to napisz mi że nie chcesz. Pytam Cię któryś raz, i odnoszę wrażenie że omijasz temat. Napisz a przestanę się narzucać z pytaniem, ok? a co do emocji, to faceci wprawdzie trochę mniej, ale także podlegają tym wahaniom :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+34 # Esej 2013-07-11 15:20
czuję przez skórę, że "al" nie wytrzymał presji i jednak wrociło stare :lol: Al, bez spinki 8) ale jak chcesz to napisz jak sprawa sie potoczyła, a jak nie to spoko, tez nic sie nie stało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-07-11 15:51
al!
Też jestem ciekawa tego miłosnego ,pełnego niepewności i emocji ,happy end'u.
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # marcel 2013-07-11 15:56
tak,tak jestesmy ciekawi al! nie trzymaj nas w niepewności :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+29 # Marek 2013-07-11 18:15
Cytuję Esej:
czuję przez skórę, że "al" nie wytrzymał presji i jednak wrociło stare :lol: Al, bez spinki 8) ale jak chcesz to napisz jak sprawa sie potoczyła, a jak nie to spoko, tez nic sie nie stało


To po to jest to miejsce, by nikt nikogo nie potępiał a dodał sił, wsparł. Jeśli wróciło stare, to także dobrze - to wiedza, doświadczenie, mądrość. Jeśli się uda to super, jeśli nie to zostaje się z wiedzą na swój i innych ludzi temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+54 # Dr Caligari 2013-07-11 08:58
Marku, świetny i przede wszystkim PRAKTYCZNY felieton. Jako że solidną teoretyczną podbudowę już nam dałeś, proszę o więcej podobnych felietonów o tematyce "Co zrobić, gdy kobieta ...", które pomogą nam - Braciom Samcom skutecznie działać na linii frontu. Dla przykładu: Co zrobić, gdy kobieta 1. mówi, że nie jest pewna swoich uczuć i musi wszystko przemyśleć, 2. z którą się umawiam, nagle "schładza" nasze relacje 3. z którą jestem w związku, nagle zaczyna często boleć ją głowa 4. z którą się umawiam stwierdza, że "na początku to jej na mnie zależało, a teraz to już sama nie wie" 5. z którą się umawiam dłuższy czas, unika jakiegokolwiek kontaktu fizycznego. To tylko przykłady, ale liczę na to, że pójdziesz dalej tą drogą praktycznych porad. Szalom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+45 # Marek 2013-07-11 13:40
Dziękuję, jako znany nieudacznik od podrywu, z chęcia odpowiem na te wszystkie pytania :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+55 # e 2013-07-11 16:16
Marek już o tym pisał.
-nie jest pewna swoich uczuć,bo.....?k obiety są emocjonalne i nie wiedzą czego chcą :-)
-schładza nagle relacje,bo....?
drugi ,atrakcyjniejsz y samiec na horyzoncie :-)
-boli ją głowa ,bo.....?
poczuła się pewnie w związku i kupczy tyłkiem :-)
-unika kontaktu fizycznego, bo....?
to "zła" kobieta jest :-)
Dla mnie -kobiety ,odpowiedź jest podana "na talerzu", niestety inna niż wersja męska :lol:
Szalom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+50 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-11 16:26
Co zrobić, gdy kobieta:

Cytat:
1. mówi, że nie jest pewna swoich uczuć i musi wszystko przemyśleć,
Gówniara pierdoli głupoty i jak z praktyki (opisanej też w artykule) wynika, nie ma co tego analizować logicznie (chociaż słowo "przemyśleć" wskazuje, że ona to na prawdę chce przemyśleć, przekalkulować - jak inwestycję w biznesie, gdy się opłaci, wtedy będzie "pewna swoich uczuć"). Pewnie już kombinuje jak (i czy w ogóle) znajomość zakończyć, bo coś jej się ubzdurało we łbie (nie spełniasz jakichś kryteriów rodem z telenowel, koleżanki jej "doradziły", itp, itd).
Podstawowy błąd młodych (i nie tylko) mężczyzn polega na przekonaniu, że w takich sytuacjach "trzeba coś zrobić". Nic nie "trzeba"!
Miej własne życie, zainteresowania, bądź samodzielną, niezależną jednostką (nie zależysz od humorów innych, czy cię ktoś lubi, czy nie, sam dla siebie potrafisz być towarzystwem), znajomi/panienki w życiu przychodzą i odchodzą, a Ty masz się rozwijać mimo to.
To jak zbiory w matematyce (na poziomie podstawówki). Twoje życie i kobiety ma mieć część wspólną (jeden zbiór nie może zawierać się w drugim, bo to patologia).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99%C5%9B%C4%87_wsp%C3%B3lna

Cytat:
2. z którą się umawiam, nagle "schładza" nasze relacje
Jak w punkcie pierwszym. Panienka gra, stosuje jakieś tanie sztuczki, jak tresura, sondowanie/testowanie "co ty na To".
A Ty: olewasz To i robisz swoje uśmiechając się nieco szyderczo.
Nie łaś się do niej (jak kundel, który skamle i drapie w drzwi, to może go wpuszczą i coś skapnie ze stołu).

Cytat:
3. z którą jestem w związku, nagle zaczyna często boleć ją głowa
Kombinatorka jak w punktach jeden i dwa.
Edukuj się, ćwicz, aby nie dać sobą sterować żałosnymi babskimi numerami, typu seks jako system nagród i kar.

CDN...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+51 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-11 16:32
...

Cytat:
4. z którą się umawiam stwierdza, że "na początku to jej na mnie zależało, a teraz to już sama nie wie"
Odpowiedź/postawa jak w punktach 1-3.
Ma być zero ciśnienia i wpływu na Ciebie przez jej krzywą gadkę (a jak "nie wie", to niech się dowie). Co będzie, to będzie, a Ty miej własne, inne (poza nią) cele, plany, nigdy nie stawiaj jakiejś dupy na piedestał, bo się zdziwisz.
Obowiązuje polityka "zero tolerancji" dla zjebanych damskich gierek (tym bardziej jeśli mówimy nie o niewinnym randkowaniu nastolatków, ale o poważniejszych klimatach, typu śluby - a później rozwody, gdzie w wyniku takich gier taktycznych możesz skończyć pod mostem jako menel).

Cytat:
5. z którą się umawiam dłuższy czas, unika jakiegokolwiek kontaktu fizycznego.
Tworzysz niepotrzebnie kolejne wariacje tego samego syfu...
Jak ci lafirynda odstawia takie cyrki, to ją prewencyjnie kopnij w dupę i tyle w temacie (jeśli już, to jest rzecz w relacjach z kobietami, którą na prawdę warto robić, a nie dawać sobie grać na nosie i czekać aż to ona w końcu "zerwie", ale jak przysłowiowa małpa: "nie puści starej gałęzi, póki nie trzyma już nowej").
Jak baba 24h/7 dni w tygodniu kombinuje, testuje, tresuje, wydziwia, nagradza/karze i ocenia Cię (porównując do "wzorców" z telenowel i konsultując to z durnymi "psiapsiółkami" przy kawce), nie traktuje Cię jak człowieka (tylko obiekt/narzędzi e do wypełnienia jakiejś funkcji społecznej, zapewnienia "stabilizacji" materialnej), nie "gra w otwarte karty", nie jest szczera, to niech spierdala, nie marnuj czasu na kontakty z takim dnem moralnym i intelektualnym, emocjonalną pacynką.

Ruchaj póki chętna i przyjemność jest po obu stronach (naturalnie nie bądź samolubem, zadbaj o kobietę). Ale jak ona zaczyna seks obudowywać jakimiś warunkami, to natychmiastowy wypad (bezwzględnie)! Panienka ma widocznie jakiś syf we łbie, lubisz grzebać w śmieciach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+58 # Ania 2013-07-11 16:32
Nad czym tu się zastanawiać? Mówisz "lubię konkretne kobiety, które wiedzą czego chcą", albo nic nie mówisz i odcinasz się. Na pewno nie naciskasz i nie próbujesz jej do siebie przekonywać. Bo kobieta w wymienionym przypadku 1. nie jest zainteresowana 2. nie jest zainteresowana 3. nie jest zainteresowana 4. nie jest zainteresowana 5. nie jest zainteresowana. Mówiąc trywialnie "nie nawilżasz jej".
Kobieta mówi, że nie wie, że musi sobie przemyśleć i się zastanowić, a w rzeczywistości myśli sobie: " w sumie to on mi się jakoś specjalnie nie podoba, ale nic lepszego mi się nie trafiło, to może niech zostanie w rezerwie. Jak będę tak wybrzydzać, to zostanę starą panną po trzydziestce z kotem".
Jak postawisz sprawę na ostrzu noża i pokażesz że masz jądra i własne życie, które nie uzależnisz od jej humorów, to może ją to zaintryguje, zobaczy w tobie faceta, a nie Ryśka z Klanu i przyczłapie z powrotem. A jak nie, to nie i Ziemia dalej się kręci.
Pozdrawiam. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+20 # marcel 2013-07-11 17:22
no właśnie zauważyłem to- co samotna to zaraz kot o jej nogę się ociera
to jakaś moda na czary czy chodzi o ten ogon który staje u głaskanego kotka?
hę?
:o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+22 # Ania 2013-07-11 17:51
Cytuję marcel:
no właśnie zauważyłem to- co samotna to zaraz kot o jej nogę się ociera
to jakaś moda na czary czy chodzi o ten ogon który staje u głaskanego kotka?
hę?
:o

Może chodzi tu o przerzucanie na kota instynktu macierzyńskiego , nadmiaru uczuć i emocji. I wiadomo, kota zostawisz samego w domu na czas pracy, czy imprezy, a takim psem np. trzeba się więcej zajmować (wyprowadzać na spacer, dać się wybiegać itd.)
Chociaż niektóre kupują małe puchate pieski i przebierają je w różnokolorowe ciuszki. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-6 # e 2013-07-11 18:00
...i dłuuuuugie łańcuszki ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+21 # Jajacek 2013-07-11 23:08
Takie małe pieski, ze zwinnym języczkiem, były swego czasu popularne wśród eleganckich dam z wyższych sfer. Arystokracja w minionych wiekach unikała mycia (woda miała szkodzić skórze) i pieski te miały za zadanie oczyścić tereny intymne pani dla męża tudzież kochanka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+38 # Marek 2013-07-11 18:18
Cytuję marcel:
no właśnie zauważyłem to- co samotna to zaraz kot o jej nogę się ociera
to jakaś moda na czary czy chodzi o ten ogon który staje u głaskanego kotka?
hę?
:o


Może o szorstki, koci języczek i to że lubi smak i zapach ryby? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-34 # i30 2013-07-11 14:10
Cytuję Marek:
Dziękuję, jako znany nieudacznik od podrywu, z chęcia odpowiem na te wszystkie pytania :)

Odpowiedzieć możesz, ale napewno wszystkiego w tym temacie nie będziesz wiedział bo to najlepiej bedzie wiedziała kobieta :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-28 # e 2013-07-11 16:17
..dokładnie"pap ier wszystko przyjmie" :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-35 # i30 2013-07-11 16:28
Cytuję e:
Marek już o tym pisał.
-nie jest pewna swoich uczuć,bo.....?kobiety są emocjonalne i nie wiedzą czego chcą :-)
-schładza nagle relacje,bo....?
drugi ,atrakcyjniejszy samiec na horyzoncie :-)
-boli ją głowa ,bo.....?
poczuła się pewnie w związku i kupczy tyłkiem :-)
-unika kontaktu fizycznego, bo....?
to "zła" kobieta jest :-)
Dla mnie -kobiety ,odpowiedź jest podana "na talerzu", niestety inna niż wersja męska :lol:
Szalom

hej "e" ale pytanie było co ma zrobić męzczyzna w podanych sytuacjach..wię c co byś poradziła chłopakom? :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-27 # e 2013-07-11 17:11
Tak ,jasne i wystawić się na "odstrzał" samczej gawiedzi lub kolejnej serii artykułów" gówniane rady" :D
Niech sobie sami radzą i toną w domysłach. Nie ma lekko.... :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+57 # Dr Caligari 2013-07-11 18:11
Ogromne podziękowania dla "#e", Ani i (na szczescie) Byłego Ryska z Klanu za odpowiedzi (Howgh!) Skąd moje pytania? Do niedawna sądziłem, że kobieta, gdy w ten sposób się zachowuje (chłodnik, nie jest pewna uczuć, nie wie czy zalezy) w jakis sposób manifestuje swoje obawy, wątpliwosci, być może została już wczesniej zraniona i chce, abym jej te obawy rozwiał szczerą rozmową... Fakt, sądziłem, ze oczekuje ode mnie jakiegos konkretnego zachowania... Heh. Ale co takiego dzieje się w głowie takiej kobiety? Czy w jakis sposób analizuje swoje emocje i planuje poczynania, czy jest tak "zjednoczona" ze swymi emocjami, że nie zastanawia się nad konsekwencjami, tylko działa, "a później się zobaczy"? Faceci to proste stworzenia - rządza nami 2 rzeczy: popęd seksualny i logika. My naprawdę (o ile nie jestesmy ekstremalnie podnieceni) analizujemy i planujemy nasz każdy krok, odnosi się to także do poczynań innych, w tym kobiet... Nic to, trzeba mieć jaja ze stali (szlachetnej) :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+47 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-11 18:31
Cytuję Dr Caligari:
Ale co takiego dzieje się w głowie takiej kobiety? Czy w jakis sposób analizuje swoje emocje i planuje poczynania, czy jest tak "zjednoczona" ze swymi emocjami, że nie zastanawia się nad konsekwencjami, tylko działa, "a później się zobaczy"?

DOKŁADNIE TAK JEST. Niestety.
Nie licz na jakąkolwiek "autoanalizę" u kobiet (sięganie w strukturę psychiki, ego, czy to, że NIE jesteśmy swoimi emocjami ani myślami, można się nauczyć je obserwować jak przesuwający się tekst na tablicy reklamowej, itp, itd).

Nie wiem, czy każdemu zadziała (zależy od przeglądarki i jej ustawień), ale to powyższe, to animowany GIF (tekst powinien się przesuwać).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+40 # Dr Caligari 2013-07-11 21:50
Widzisz Były Rysku, moje pytania wynikają stąd, że Mistrz napisał swój felieton akurat w momencie mojego zycia, gdy dziewczyna, z którą się spotykałem, potraktowala mnie w bardzo "nieprzyjemny" sposob, którego naprawdę po niej bym się nie spodziewał. Krótko mówiąc, okazał mi zupełny, jawny i bezczelny brak szacunku wobec mojej osoby. Przy okazji zastosowała zasłonę dymną w postaci, która już przywołałem: nie jestem pewna swych uczuć, nie wie czy zależy... I wiesz co? Jeszcze kilka lat temu też byłem Ryskiem z Klanu, i cierpiałbym. Kurewsko bym cierpiał. Teraz jedyna moja reakcja to było zasmianie się w twarz i pójscie na rower. Dlaczego? I. Wysoka samoocena. Od kilku miesiecy ciezko pracuję nad samoocena afirmacjami, i teraz takie sytuacje mnie nie ruszają. Co najwyzej pusty smiech. II. Doswiadczenie. Nie jest to pierwsza kobieta, która reprezentuje takie podejscie. Zdązylem się przyzwyczaić. Pozostaje tylko niesmak, jak kapeć w gębie po solidnym piciu. Szkoda tylko tego, że 29-letnia kobieta ma zagrywki 15-to latki, i wydaje się jej, ze jest lokalną femme fatale. Bosz... III. Dystans. I zasada: napierw ruchanie, później uczucia. Ruchanie było całkiem niezłe, uczuć z mojej strony niet. I dzięki Bogu, bo gdyby były, tobym teraz cierpiał. Tak, to tylko się smieję... Co nie zmienia faktu, że nadal staram się zrozumieć. Nadal analizuję. I już nie na zasadzie: "Co zrobiłem źle, co jest ze mna nie tak?", tylko "Jakie reakce zaszłym w tym dziwnym kobiecym umysle, ze potrafiła zmienić swoje zachowanie o 180 stopni w ciągu 2 tygodni?". Próżny mój trud, hehehehehe... Srogie pozdro!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+44 # Marek 2013-07-11 22:28
Wprawdzie nie mi zadałeś pytanie Dr, ale i tak się wtrącę - uważam że jej zachowanie to gra, a o co się toczy to możemy się tylko domyślać. Może być to próba sprawdzenia Twojej męskości, a może być też wzorzec kłócenia się, może zwyczajnie chce być sponiewierana. Później jest płacz i wielkie poczucie wewnętrznej ulgi u kobiety, a u faceta moralniak.

Wniosek jaki ja wyciągnąłem z życia (możliwe że mylny) to że czas spędzony na rozkminianiu takich rzeczy, to czas stracony. Lepiej stracić go na podbijaniu własnej samooceny - to ma sens.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+42 # Dr Caligari 2013-07-12 14:23
Marku, Twoje "wtrącenia" są zawsze mile widziane, poza tym to Twoja strona i możesz robić co chcesz :) Dochodzę do wniosku, że z kobietami jest tak jak z duchowością - pewnych rzeczy po prostu nie pojmiesz umysłem, który ze swej natury będzie wszystko racjonalizował. Pewne rzeczy można jedynie poczuć i zaakceptować takimi, jakimi są. I podobnie jak w duchowości, gdzie obowiązuje zasada odejmowania i odrzucania zbędnych, narosłych twierdzeń, by dotrzeć do sedna, które JEST - nie ma co tracić czasu na rozkminianie zachowania kobiety, mnożenie i piętrzenie kolejnych, zapewne błędnych teorii. Ale wredny umysł i tak będzie szukał przyczyny ;) W końcu to dzięki umysłowi Kopernika wiemy, że ziemia nie jest płaska, umysłowi Darwina wiemy, że Bóg nie stworzył Adama i Ewy, umysłowi Braci Wright wiemy, że człowiek jednak może latać itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+55 # Też_Marek 2013-07-11 16:47
Ostatnio znajoma czytała gdzieś na portalu wywiad z niejaką Anną Golędzinowską- "nawróconą" ex modelką. Poprosiła mnie bym ściągnął jej z netu jej książke w pdf-ie "ocalona z piekła". Przeczytałem gdzieś recenzję i w 3 minuty wiedziałem jaka tego puenta, znając naturę bab. Następnego dnia zacząłem czytać te wypociny i okazało się, że nie warto czytać tego chłamu bo większej hipokryzji już dawno nie widziałem. Laska ćpała, chlała, dawała na lewo i prawo a jak dupa zaczęła się marszczyć, nowy narybek ją zastąpił, zorientowała się że nie ma już szans w tym świecie i przy boku przystojnego, bogatego faceta dlatego teraz udaje Marię Magdalenę i poucza innych. Prawda jest taka, że jakby Dżin mógł spełnić jej życzenie i odmłodził ją o 10 lat dalej ćpała by chlała i się puszczała. Szkoda gadać, jestem zniesmaczony. Mistrzu poczytaj ten bełkot. Nawrócenie i przemiana duchowa nie potrzebuje owacji i poklasku. A ta wywłoka chce być dalej w centrum zainteresowania , jak kiedyś na wybiegu, tyle że teraz w ramce religii i czystości. Idę się wyrzygać. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+56 # Esej 2013-07-11 17:14
Ja tam też nie wierzę w takie "nawrócenia" co to trzeba je opisywać w ksiazkach, które kosztują kasę. I zgodze sie z tobą, czas jej dupę pomarszczył i zbliżał sie koniec imprezowania na koszt kolesi. Kto wie czy tak ksiazka to nie jest sposób na zaistnienie w polskim szoł-biznesie, zeby zapraszali znowu do telewizji, radia, pani domu etc. etc., albo to też egoistyczne żądanie zaistnienia w świecie jeszcze, kiedyś skakaniem na kutasach, dzisiaj pouczaniem jakie to było złe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+54 # Marek 2013-07-11 18:21
Cytuję Też_Marek:
Ostatnio znajoma czytała gdzieś na portalu wywiad z niejaką Anną Golędzinowską- "nawróconą" ex modelką. Poprosiła mnie bym ściągnął jej z netu jej książke w pdf-ie "ocalona z piekła". Przeczytałem gdzieś recenzję i w 3 minuty wiedziałem jaka tego puenta, znając naturę bab. Następnego dnia zacząłem czytać te wypociny i okazało się, że nie warto czytać tego chłamu bo większej hipokryzji już dawno nie widziałem. Laska ćpała, chlała, dawała na lewo i prawo a jak dupa zaczęła się marszczyć, nowy narybek ją zastąpił, zorientowała się że nie ma już szans w tym świecie i przy boku przystojnego, bogatego faceta dlatego teraz udaje Marię Magdalenę i poucza innych. Prawda jest taka, że jakby Dżin mógł spełnić jej życzenie i odmłodził ją o 10 lat dalej ćpała by chlała i się puszczała. Szkoda gadać, jestem zniesmaczony. Mistrzu poczytaj ten bełkot. Nawrócenie i przemiana duchowa nie potrzebuje owacji i poklasku. A ta wywłoka chce być dalej w centrum zainteresowania, jak kiedyś na wybiegu, tyle że teraz w ramce religii i czystości. Idę się wyrzygać. :)


Nawróceni ludzie są koszmarnie nudni, bo i o czym mogą pisać? chcą wszystkich przekonać, że dokonali dobrego wyboru. No i faktycznie tak się zdarza, koniec z urodą więc łapie się Ryśka na brzucho i zgrywa świętoszkę. Mój kolega takie bzyka nałogowo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+50 # Nic Nowego 2013-07-11 19:53
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+49 # Esej 2013-07-11 17:17
A ja mam Marek do Ciebie pytanie: czy uwazasz ze dobrym rozwiazaniem jest mówienie babie wprost, ze przejrzało sie jej gierkę, np. co, widzę ze chcesz mnie kupić dupą, a co ty kurwa myslisz ze ja jestem jak 90% kolesi, co sie na to zgadzaja?

Czy lepiej nic nie mówić, ze sie gierkę przejrzało? Jak uwazasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+26 # marcel 2013-07-11 17:24
masz wiekszy fan gdy milczysz :)
a jak powiesz to ..."gary pobite" i nie ma zabawy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+26 # Esej 2013-07-11 17:42
Cytuję marcel:
masz wiekszy fan gdy milczysz :)
a jak powiesz to ..."gary pobite" i nie ma zabawy


Pewnie masz Marcel rację...chociaz z drugiej strony chciałoby się "oddać" :lol:
a te "gary pobite" to dobre to jest, chyba zaadoptuje sobie do wyrazenie do swojego słownika :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+19 # marcel 2013-07-11 19:43
"gary pobite" - tak sie krzyczało 30 lat temu podczas zabawy w chowanego jak jeden drugiego podejrzał gdzie się schował.
dzieciaki jape darły na pół osiedla ale nikomu to nie przeszkadzało i była zabawa :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+19 # Esej 2013-07-12 16:56
Cytuję marcel:
"gary pobite" - tak sie krzyczało 30 lat temu podczas zabawy w chowanego jak jeden drugiego podejrzał gdzie się schował.
dzieciaki jape darły na pół osiedla ale nikomu to nie przeszkadzało i była zabawa :)


hehe, własnie sobie to przypomniałem, tylko ze w odwrotnej kolejności "pobite gary" :D to były czasy, kazdy biegał po osiedlu, starsi przyuczali tego i tamtego, jakaś huerarchia była, no i przede wszystkim grupa, szkoda mi troche dzisiejszych dzieciaków, kiedyś boisko i piłka, dzis pro evolution soccer..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+18 # Ania 2013-07-11 17:43
Cytuję marcel:
masz wiekszy fan gdy milczysz :)
a jak powiesz to ..."gary pobite" i nie ma zabawy


Ale każda gra musi się kiedyś skończyć. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+3 # e 2013-07-11 17:53
..i to jest świetny przykład ,że faceci jednak nie są "prości w obsłudze" i gierki nie są im obce:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+2 # marcel 2013-07-11 19:27
Cytuję e:
..i to jest świetny przykład ,że faceci jednak nie są "prości w obsłudze" i gierki nie są im obce:)


no ba 8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+27 # Marek 2013-07-11 18:24
Cytuję marcel:
masz wiekszy fan gdy milczysz :)
a jak powiesz to ..."gary pobite" i nie ma zabawy


No dokładnie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+63 # Ania 2013-07-11 17:35
Panowie, większość kobiet nie rozumie swojego postępowania, zasad zachowania jakim się kierują. Piszecie o gierkach, manipulacjach, ale kobiety zazwyczaj działają w sposób emocjonalny i podświadomy. Mało kiedy manipulują świadomie (co jest podwaliną do wyrachowania). Więc jeśli zarzucisz kobiecie, że gra i manipuluje to się zwyczajnie zaprze i będzie zresztą święcie wierzyła w to, że jej intencje są jak najbardziej czyste.
Ale nie tylko tyczy się to kobiet, bo przecież niska samoświadomość i mechanizm samozaprzeczani a jest powszechny.
Człowiek działa jak robot i uczy się pewnych zachowań stosując je w praktyce. Mało kiedy zastanawia się nad źródłem postępowania. A nad sobą samym, to już w ogóle...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+43 # Zbożowy 2013-07-11 18:11
Jest w tym moim zdaniem dużo racji. Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+53 # Dr Caligari 2013-07-11 18:25
Widzisz Aniu, jak juz wspomnialem wyżej, facetami w przeważającej mierze oprócz testosteronu rządzi LOGIKA. My naprawdę analizujemy wlasne i kobiece poczynania pod katem wynikania, zwiazku przyczynowo-sku tkowego itp., podobnie stosujemy te zasady do rozwiązywania problemów w relacjach z kobietami - powiedziała/zro biła to, to i to, zatem: 1. przeanalizuję jej zachowanie i znajdę jego przyczyny 2. porozmawiam z nią i znajdziemy rozwiązanie problemu. Faceci potrafią też (o ile nie są wk****ieni/nawa leni) oddzielić mysli i zachowanie od swoich emocji... Także nie zgodzę się z Tobą, co do "wyuczenia" pewnych zachowań u mężczyzn - jeżeli facet manipuluje/gra/ knuje/bawi się z kims w kotka i myszkę, to robi to a. w 100 proc. swiadomie, b. z premedytacją c. ma w tym konkretny cel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-46 # Zbożowy 2013-07-11 18:42
Ale czy nie jest tak, że u nas mężczyzn ta logika jest tylko na określonym poziomie? Fakt, analizujemy, szukamy związku przyczynowo-sku tkowego itp. ale w ostatecznym rozrachunku wnioski podciągamy pod siebie. Czyli ściślej mówiąc pod naszą podświadomość, która jeśli ma zakodowane np. "kobiety są szmatami" właśnie to znajdzie.

Jeśli facet (czy też kobieta) świadomie manipuluje innymi ludźmi, robi to na poziomie logicznym. Powstaje jednak pytanie dlaczego zachowuje się akurat tak? Najprawdopodobn iej inaczej nie potrafi budować relacji, co wcale już takie logiczne nie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Dr Caligari 2013-07-11 22:09
Tak, Zbożowy, ale musimy tu zwrócić uwagę na to, co u kobiety/mężczzn y wrodzone, a co nabyte. Facet ma w podswiadomosci zakodowane, że trzeba zdobyć sukces, osiągnąć karierę, isc po trupach, bo inaczej jest nikim. Tak mu powtarzała matka i ojciec. Taki delikwent znajduje prace w korporacji i swiadomie podkłada swinie wspolpracowniko m, zeby osiagnac ZAKODOWANY CEL - AWANS. U takiego faceta jego działanie jest objete swiadomoscią, a zatem będzie wiedział, ze robi źle, odezwie się jego sumienie, będzie cierpiałm psychicznie... Tymczasem , moim zdaniem, kobiety mają z racji innego funkcjonowania mózgu pewne rzeczy juz wrodzone, nie muszą ich nabywac i wtłaczać do podswiadomosci, ponieważ od urodzenia już tam są... I taka kobieta nie będzie czuła odrazy/zażenowa nia/wstydu za swoje zachowanie. A jesli już poczuje, to obwini wszystkich naokoło, tylko nie siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Zbożowy 2013-07-11 23:35
Rozumiem co masz na myśli, jednakże nie wiem czy mężczyźni naprawdę tak często zdają sobie sprawę z tego, że źle robią. Wokół siebie zauważam tylko racjonalizowani e swoich złych poczynań, np. kradnę bo dorabiam do wypłaty/wszyscy kradną, męczę podwładnych bo i mnie męczyli...
Hmm, chociaż z drugiej strony jeśli racjonalizują to i muszą zdawać sobie sprawę.
Cytat:
kobiety mają z racji innego funkcjonowania mózgu pewne rzeczy juz wrodzone, nie muszą ich nabywac i wtłaczać do podswiadomosci, ponieważ od urodzenia już tam są
Zastanawia mnie ta kwestia. Ciekawe jak to jest z wrodzoną podświadomością . Na pewno kobiety rodzą się z inną "energią", ale czy późniejsze zachowanie wynika z wrodzonych uwarunkowań? Nie mam pojęcia, ale temat bardzo ciekawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Dr Caligari 2013-07-12 13:08
Ale facet może mieć przez rodziców od dziecka wtłoczony do podświadomości CEL np. "musisz być w życiu kimś (szefem działu w korporacji), bo inaczej jesteś dla nas nikim" oraz ŚRODEK DO CELU "Życie jest okrutne i bezlitosne, wszyscy kłamią i podkładają sobie świnie, więc ty bądź tym, który jest zawsze krok naprzód, kłam i podkładaj świnie pierwszy". I wtedy przez całe życie będzie dążył do celu tymi środkami. Jednak będzie w głebi sumienia wuedzuał, że robi źle, ponieważ w społeczeństwie takie działanie jest uznawane za niemoralne, nieetyczne, krótko mówiąc "złe". Kobieta zaś pewne cechy, umiejętności już po prostu ma. Z mojej autopsji wynika, że większość kobiet to URODZONE uwodzicielki, hipokrytki, intrygantki i aktorki. Z tym, że tak bardzo wyadje im się, że stanowią jedność ze swymi wrodzonymi cechami (emocjami), że ogromnym trudem jest dla nich "oddzielenie się" od tych cech i spojrzenie na nie z dystansu, "z zewnątrz". Zamiast tego zawsze będzie zaprzeczenie "Co? Ja? Nigdy!" To bardzo ciekawy temat, zgłębiam go od kilkunastu miesięcy, i nie doszedłem jeszcze do żadnych konkretów. Jest mnóstwo teorii wywodzących się z różnych nauk (psychologia, duchowość, socjologia, czysta biologia). Ja osobiście wyznaję tę, którą opisał Marek w felietonie "Kobieta, odwieczny wróg".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-23 # e 2013-07-12 10:56
Wrodzoną to mamy funkcję oddychania i "srania", i jeszcze innych kilka dobrze rozwiniętych układów. Kwestie nabyte to nic innego ,jak pewna forma przystosowania się do istniejących warunków,socjal izacja. Napisz proszę co zostało-mi kobiecie-"wtłoc zone do podświadomości" w życiu płodowym? Jestem ciekawa tej nowatorskiej teorii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+36 # Dr Caligari 2013-07-12 12:40
Szanowna #e, już odpowiadam :) Napisałem, że kobietom pewne rzeczy NIE zostały wtłoczone do podświadomości, ponieważ już przychodzą na świat z pewnymi wrodzonymi cechami, które nabyły (wytworzyły) na przestrzeni dziesiątków tysięcy lat. Wytworzyły je w opozycji do mężczyzn, którzy byli silniejsi fizycznie, i to oni (a właściwie ich siła fizyczna)w czasach prehistorii decydowali o przetrwaniu kobiety (jest silny to upoluje, jest słaby i nie upoluje, kobieta umrze wraz ze swoim potomstwem). Dlatego na przestrzeni wieków roziwjały się te obszary kobiecych mózgów, które odpowiadają za emocjolaność, umiejętność manipulacji, zdolność do knucia i intryg... To jest tylko moje zdanie, nie jestem naukowcem i nie umiem tego potwierdzić naukowo, ale z autopsji wywodzę, że większość kobiet to URODZONE uwodzicielki, hipokrytki i intrygantki. Jest to tylko moje zdanie i akceptuję to jako fakt i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+36 # Dr Caligari 2013-07-12 12:42
"Ten scenariusz przewija się przez dziesiątki, setki tysięcy lat. Samice przystosowują się tak, by być dla samca magnesem; stają się więc znacznie mniej inteligentne i niższe (wyższy i mądrzejszy samiec czuje się lepszy, co sprawia że chce inwestować w samicę, oprócz rozkoszy ma komfort psychiczny bycia lepszym) a każdą chwilę swego życia inwestują w bycie atrakcyjną seksualnie. Dzisiejsze Panie też uwielbiają się ubierać, stroić, malować i robić wszystko to, co sprawi że będą atrakcyjniejsze seksualnie. I oto mamy wielki konflikt - od mniej więcej pięćdziesięciu lat kobieta może się sama utrzymać. Jednak nie da się wyrzucić ze swojej natury, genetyki, dziesiątek tysięcy lat uwarunkowania. Kobieta emocjonalnie, odruchowo dąży ku pewnemu typowi mężczyzny, natomiast swoim umysłem pożąda kogoś innego. Kobieta zyskując władzę nad swym losem została rozbita na dwie części. Walczą one ze sobą, i są sprawcą wielu kłopotów i cierpień. Umysł kobiety chce mężczyzny wiernego, wrażliwego i inteligentnego, a jej emocje - brutala który myśli tylko o sobie. Przy nim organizm kobiety uruchamia seks i obłędne wręcz orgazmy (dawały one samcowi alfa poczucie że jest świetnym kochankiem, co dodatkowo związywało go z samicą). Kobieta jest z brutalem dlatego, że ma z nim dużo lepszy seks. Natomiast umysł cierpi, ponieważ widzi prymitywa - nieudacznika który bije i pije, zdradza i prowadzi hulaszczy tryb życia. Jego bezwzględność i brutalność, tak bardzo przypominają jej pieść z odległych czasów, gdzie dawała ciepło ogniska, dobre jedzenie i bezpieczeństwo. Kobieta nie zauważa rzeczywistości, a oddaje się genetycznym tęsknotom, które symbolizuje w sobie prostak i cham"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Dr Caligari 2013-07-12 12:46
Powyższy fragment to wycinek felietonu Marka "Kobieta, pierwotny wróg" http://www.samczeruno.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=241:kobieta,-pierwotny-wr%C3%B3g Jak widzisz nie jest to moja teoria, ja ją jedynie wyznaję :) Nie zgadzam się jedynie z tezą o tym, że kobiety stały się mnie inteligentne od facetów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+36 # Dr Caligari 2013-07-12 12:47
i jeszcze jeden fragment: "Stąd kobiety wyćwiczyły przez tysiąclecia pewne zachowanie - seks dla silnego, pełnego testosteronu samca. Uaktywniał się on i był zapłatą za jedzenia, pozycję i przetrwanie. Znowu seks ze słabym facetem był dla samicy samobójstwem, i zgadzały się na niego ówczesne "pasztety" zgodnie z zasadą "lepszy rydz niż nic". Co ciekawe, w dawnych czasach samiec alfa przez swą brawurę często tracił życie w szponach i paszczy dzikiego zwierza; samica zostawała więc z dzieckiem wystawiona na pewną śmierć. Kobieta unikała tego, kopulując z innym samcem alfa bądź mniej znaczącym w jaskini. To zapewniało jej przetrwanie po zgonie samca alfa. Kobieta ma seks i zdradę wpisaną w zachowanie. Oczywiście, nigdy Ci tego nie potwierdzi; uzna że mówiąc takie "głupotki" jesteś pusty, płytki i żałosny. Nie pytaj więc kobiety o takie rzeczy, ona czerpie wiedzę z seriali i komedii romantycznych, skąd ma o tym wiedzieć?"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-24 # e 2013-07-12 16:26
Zanim przyswoisz sobie czyjeś teorie ,dobrze jest sprawdzić chociaż jakieś naukowe podstawy,mimo wszystko,ale
to tylko moje skromne zdanie i wcale zgadzać się nie musisz:)
Zastanawiałeś się dlaczego jedne teorie przyjmujemy bezkrytycznie i w pełni zgadzamy się z nimi ,a z innymi nie?
Mogę napisać,że zgadzam się ze słowami Marka:" Gdy mężczyzna pożąda a nie może zaspokoić swego pragnienia, płonąc ze złości i frustracji siada i pisze; a to że seks jest zły, a to że ciało jest siedliskiem żądz Szatańskich, a to że ziemia jest płaska... zbierają się później tacy frustraci, którzy tych co protestują torturują i rzucają na stos."
Ale,o ile w jakimś stopniu rozumiem ideę przypisywania własnych niepowodzeń innym, o tyle nie do końca jestem wstanie zrozumieć obieranie tej strategii za cel życia,że wszystkiemu winna baba:D
A teraz moja "teoria"również dowiedziona faktami i doświadczeniem:)
Odrzucam różnorodne uprzedzenia,przesądy
mocno zakorzenione w automatycznej, podprogowej sferze psychiki, stereotypy. Paplanie w kółko o cechach charakteru danej płci i przyjmowanie za pewnik powielania tych cech w kolejnych pokoleniach, jest błędem, bo jak powiadała moja św, pamięci babunia " nie jednemu psu na imię Burek:)I to,że wyznaję babciną zasadę w ocenie drugiego człowieka jest cechą nabytą ,a nie wrodzoną:)I zapewniam Cię ,że gdyby powiedziała o Marku "szowinistyczny dupek"-nie dałabym wiary:)

ps.Dlaczego przyciągasz same intrygantki i hipokrytki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+35 # Dr Caligari 2013-07-12 18:23
Heh, prowadząc naszą rozmowę, "stąpamy po niepewnym gruncie". Dlaczego? Po pierwsze, odnosi się ona do kwestii typowo przyrodniczych, oddalonych od nauk scisłych, a zatem pewnych rzeczy tutaj nie da się udowodnić, zmierzyć czy zważyć. "Czucie i wiara silniej do mnie mówi niż mędrca szkiełko i oko". Po drugie, jestesmy jako mężczyzna i kobieta "po przeciwnych stronach barykady", pochodzimy z innych planet i mowimy innymi językami. Ja nie przekonam Ciebie do swojej teorii, a Ty nie przekonasz mnie do tego, że ona jest zła. Jak pisze Marek w nowy wpisie, pod którym znowu się podpisuję, nie jest to przypadek - tak chciała Natura, żeby miedzy płciami nie było porozumienia. Ale OK...
Ty masz swoje życie i doswiadczenia, a ja swoje. Mam 27 lat, trochę już kobiet w życiu poznałem, w kilku związkach byłem. Od kilku lat z uwagą obserwuję związki moich przyjaciół i znajomych, małżenstwo mojego brata, perypetie rodziców. Mieszkam teraz sam, ale w pokoju obok mieszka para, także mam wszystko "na zywo". Jestem prawnikiem, bywam kilka razy w tygodniu na sali sądowej, w tym w sprawach rozwodowych. Krótko mówiąc, mam już pewien oglad sytuacji. Jako że na swiecie są 3 miliardy kobiet, wszystkich nie poznam, i nie wyrobię sobie dzieki temu 100 procentowej wiedzy na temat kobiecego rodu. Mogę na podstawie własnych doswiadczeń zastosować jedynie obserwację, a następnie rozumowanie indukcyjne (od szczegółu od ogółu), własciwe dla nauk empirycznych. To jak obserwacją bocianów - widzisz 10 bocianów w Polsce, więc zakładasz, że wszystkie są białe. I jest to rozumowanie obarczone też ryzykiem prawdopodobieńs twa (ponieważ w Afryce sa też czarne bociany). Ja nie zakładam, że jestem nieomylny, być może (i w skrytosci ducha chyba nawet mam nadzieję), że się mylę. Ale jeżeli spotykam, jedną, drugą, dziesiątą kobietę, i widzę jak na dłoni te same gierki i próby manipulacji, to wniosek jest jeden - wszystkie kobiety to manipulantki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+36 # Dr Caligari 2013-07-12 18:40
Jeżeli widzę związki moich kumpli, którzy nie rozumieją swoich kobiet, i opisują mi ich gierki - to dla mnie wniosek jest jeden, kobiety to intrygantki. Jeżeli niemal każda kobieta, którą spotykam mówi, że najważniejsza jest dla niej szczerosć, uczciwosć, wiernosc, nie znosi obłudy i hipokryzji, a w pracy mam kolejną sprawę o zaprzeczenie ojcostwa faceta, któremu ostatnio w testach wyszło, że nie jest ojcem żadnej ze swoich dwóch córek, a kazda pochodzi od innego mężczyzny - to wniosek jest taki, że kobiety to hipokrytki ze skłonnoscią do zdrady. proszę, nie zrozum mnie źle - ja nie mam żadnych żalów do kobiet, nie ma we mnie do Was żadnej niechęci czy nienawisci. Kocham kobiety, uwielbiam tę kobiecą energię, podziwiam ich siłę psychiczna, upór, cierpliwosć do małych dzieci - dlugo by wymieniać. Ale od jakiegos czasu staram się kobiety także zrozumieć, zrozumieć ich zachowanie i jego przyczyny. I teoria biologiczna Marka o tym, ze wszyscy jestesmy zwierzetami z "nakladka" cywilizacji, opisana w felietonie "Kobieta, pierwotny wróg", daje mi odpowiedzi na wiekszosc pytań. Oczywiscie, proces socjalizacji, w szczególnosci przez rodziców, jest bardzo ważny, ale moim zdaniem przeceniasz go. Młodego chłopca nie wychowasz na dziewczynkę, nie będzie swietną przedszkolanką ani pielegniarką. "Wygonisz wilka z lasu, lasu z wilka nigdy". Biologia w pewnym momencie zawsze dochodzi do głosu i wygrywa. Moim zyciowym mottem są słowa Junga: "Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie kierować Twoim życiem, a Ty będziesz nazywać to przeznaczeniem" . Ja jedynie staram się uczynic nieswiadome swiadomym, chocby to było bolesne jak przebudzenie Neo w Matrixie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+40 # Dr Caligari 2013-07-12 18:45
P.S. A na ostatnie pytanie nie odpowiem, ponieważ jest podchwytliwie obarczone pewnym brzydkim założeniem - zakładasz, że to JA "przyciągam", a zatem problem musi być WE MNIE. A może przyciagamy się nawzajem? A może to one przyciagaja mnie? A może wszystkie kobiety to intrygantki i hipokrytki, i nie mogę trafic inaczej? A może to zwykłe prawdopodobieńs two, jak gdy rzucasz kostką do gry 100 razy, i zawsze wypada szóstka (mało prwadopodobne, ale mozliwe)?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-07-13 10:38
Założenie to w dużej mierze znak
zapytania,dalekie jeszcze od stwierdzenia
,bo jak wiadomo za stwierdzeniem powinny podążyć dowody.Ale sam napisałeś,że nie wszystkie teorie uznane za prawdziwe posiadają dowód,nie można ich"udowodnić,
zmierzć ,zważyć".Idąc Twoim tokiem myślenia(przyjm owanie bezkrtycznie jakiejś tam teorii) ,łatwo było wysnuć hipotezę o "przyciąganiu". Dlaczego by nie???:)Jednak można się pomylić bez sprawdzenia,"do tknięcia",wkład ając w istniejący myślowy szablon,poszczególne
elementy:koledzy nie rozumiejący kobiet,
sprawy rozwodowe(czy zawsze z winy
kobiet?)itd.W ten sposób niczego nie sprawdzimy i nie dowiedziemy.
Moje pytanie ,z brzydkim założeniem czy nie,miało Ci uświadomić błędne koło ,w które wpadamy oceniając powierzchownie i przez pryzmat płci ,poszczególne jednostki.Nigdy tego nie robię,a jeśli zdarzy się ,tu na forum Marka,to tylko dla zabawy , dla podkręcenia atmosfery i dla komentarzy,któr e są ważne dla autora.
Na szczęście mam poczucie humoru i są mężczyźni ,którzy to rozumieją,niest ety tylko Ci przed 50-stką:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # e 2013-07-13 10:45
Jeszcze co do wiary Co do "wiary i czucia"(poziom emocjonalny),kł ócących się z męską logiką(wielokro tnie tutaj podkreślane),dz iwią mnie Twoje wnioski jako prawnika..Ale niech pozostanie to w sferze moich domysłów ,niezrozumienia bądź czegokolwiek,w końcu jestem blondynką.Ale zdarza się ,że blondynka wierzy w cząstki elementarne,lic znik Geigera i błogosławionego Stephena Hawkinga..I tonę w pewności,że istnienie swoje zawdzięczam promieniowaniu radioaktywnemu i wierzę w nie bez zastrzeżeń ,ale kompletnie mu nie ufam:)
:)Być może jeszcze mówię w jidysz ,bo zdolności językowe mam,i daję dupy rabinowi ku uciesze forumowej, samczej gawiedzi,żeby miała o czym pisać:D Ochydna manipulantka ze mnie ,prawda?:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+4 # e 2013-07-13 10:52
Manipulując i prowokując Cię do rozmowy pewnie mam jeden cel:zbałamucić ,wykorzystać i wypluć.Na nic moje zapewnienia,że widzę swiatełko w tunelu,bo lubię świadomych,prze zornych i czujących respekt przed kobietą, mężczyzn.Nie przeczę,że kobiety są jak cukrowe lizaki.I kiedy zbyt szybko zliżesz kolory , nasycisz podniebienie słodkością ,niechybnie nadziejesz się na patyk:D Tylko umiejętna konsumpcja pozwoli uniknąć ,kolejnego zetknięcia z drażniącym ostrzem:D Czego z całego " intryganckiego serca"życzę Ci Dr:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+45 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-11 18:14
Możliwa jest cała skala emocji przy takim postawieniu sprawy "kawa na ławę", gdy brutalnie przerwiesz babską "gierkę".

Możliwe, że oburzona (oczywiście na pokaz, aby "zachować twarz") oscentacyjnie wyjdzie, ale zdarza się, że ją to "nakręci" i jeszcze tego samego wieczora ją dziko wydymasz. Bo tak jak piszesz, nie jesteś jak 90% frajerów, co się dawali tresować byle zostać łaskawie dopuszczonym do szparki (bo "Miś zasłużył dziś").

Czyli metoda sama w sobie nie jest zła, tylko trzeba wyczuć kiedy warto jej użyć (aby uzyskać określony cel). Jak ktoś wspomniał, jakiś czas można "palić głupa" i się nie ujawniać ze swoją wiedzą (pozwól idiotce się bardziej rozkręcić, a tym mocniej, pewna siebie, rozpędzona "wyjebie w ścianę").
Więc nie filozofuj, tylko spróbuj kiedyś To zastosować. Warto!
8)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+45 # Marek 2013-07-11 18:23
Cytuję Esej:
A ja mam Marek do Ciebie pytanie: czy uwazasz ze dobrym rozwiazaniem jest mówienie babie wprost, ze przejrzało sie jej gierkę, np. co, widzę ze chcesz mnie kupić dupą, a co ty kurwa myslisz ze ja jestem jak 90% kolesi, co sie na to zgadzaja?

Czy lepiej nic nie mówić, ze sie gierkę przejrzało? Jak uwazasz?


Absolutnie nigdy nie mów tego co myślisz. Daj do zrozumienia - ale nigdy wprost. Zresztą to zależy od sytuacji i dziewczyny, są tak inteligentne, że się nie obrażą. Ale to mniejszość, reszta się obrazi, oburzy, uniesie. Poza tym kobiety wierzą często w swoją grę, nie są świadome do końca tego co robią. Pragnienie bycia dobrą jest tak silne, że MUSI SIĘ OBURZYĆ na to co mówisz. Jeśli tak się stanie, od razu uciekaj. To nie dziewczyna dla Ciebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+41 # Esej 2013-07-12 17:01
Dobrze prawicie, wydaje mi sie tez, ze niedość, ze fan sie konczy, to jeszcze własnie zalezy od kobiety, ta inteligentna doceni to, ze jej chłop nie jest kolejnym durnym jeleniem, którym mozna swobodnie obracać, natomiast ta inteligentna ale zła, moze ze tak sie wyrażę zejść do roboty konspiracyjnej- a tutaj juz bedzie trudniej. Własnie, metoda jest dobra, ale jakis musi byc jej cel np. głupota byłoby sie ujawniać np. w sytuacji zdrady, bedac w małzenstwie, lepiej zbierać dowody i dopiero na koniec jebnąć takiej ściekiem w twarz. jak sie za szybko powie, to zacznie sie lepiej ukrywać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+42 # Krzysztof 2013-07-11 22:09
Ja mam dwa pytania może banalne ale je zadam ;

Dziś na parkingu siedziałem z kolegami jak zwykle zjebany po pracy w aucie i piliśmy piwko ,trzy metry dalej był mały targ w ktorym sprzedawala mloda dziewczyna ktora sie nam wypinała przy ładowaniu ziemniaków do koszyka czy zrobila to swiadomie czy czy nie jesli swiadomie to czego Ona chce ?

2.Pytanie

Czy mówienie to co sie ma na mysli do kobiety ktora mi sie podoba bez żadnych regułek i cytatów z ''www.podryw.pl ''jest wskazane ?czy mam mieszać i zastanawiać sie co powiedzieć ?

dziekuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+42 # Marek 2013-07-11 22:30
Na 99% wypinała się by wzbudzić w was pożądanie. Robiła to prawdopodobnie świadomie, ale jakbyś ją za ten tyłek złapał, dostałbyś po twarzy. Ona przecież się szanuje :))

Wiem z reala, że mówienie wprost działa jeśli masz charyzmę i jesteś naturalnie śmiały. Wtedy może zadziałać; jeśli jesteś nieśmiały, nie masz tzw. siły przebicia, nawet nie próbuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-37 # i30 2013-07-11 22:46
Hmm ciekawe jednak szczerosci sie nie docenia...a tyle o niej tutaj mowicie...ale jak kobieta jest szczera i powie co czuje to nagle sie boicie..interes ujace zjawisko:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-9 # Zbożowy 2013-07-11 23:36
A o czym mówisz droga i30? O tym co napisałaś na ecoego? Speszyłaś nas internetowych podrywaczy i tyle... ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-12 # Arek 2013-07-12 08:24
Cytuję i30:
Hmm ciekawe jednak szczerosci sie nie docenia...a tyle o niej tutaj mowicie...ale jak kobieta jest szczera i powie co czuje to nagle sie boicie..interesujace zjawisko:)

Ej święte słowa i30;ddd, szczerość i otwartość to takie pozytywne zjawiska, lecz zazwyczaj tylko się mówi iż są to...pozytywne zjawiska;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+43 # Sumo 2013-07-12 01:43
To znana od starożytności b. skuteczna metoda AIKIDO. Ona uderza ty się lekko usuwasz, odczekujesz chwilkę i dalej kontynuujesz swoje.
Do tego stopnia, że kiedy wchodzi w grę rozwód Ty w sądzie stwierdzasz: nie domagam się opieki nad dziećmi, nie chcę wyznaczania terminów na spotkania z dziećmi. Natomiast domagam się rzetelnego ustanowienia wysokości alimentów i podziału majątku, czego dochodził będę aż po Strasburg.
I wygrałeś, może nawet oddać jej wszystko byle po Strasburgu. Perspektywa odrzucenia jej dzieci ją rozwścieczy, ona nadal oczekuje, że jakby co to wezwie ciebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-36 # Ania 2013-07-12 10:45
Cytuję Sumo:
nie domagam się opieki nad dziećmi, nie chcę wyznaczania terminów na spotkania z dziećmi.


Panie Sumo, niektórzy ojcowie kochają swoje dzieci i jest to znaczący czynnik, którego ta metoda chyba nie przewidziała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+37 # Sumo 2013-07-12 17:15
Kiss Kiss
No cóż, rozwód to trudna sytuacja ale trzeba ją zbilansować a wtedy wychodzi, że opisana metoda jest najlepsza. nie wchodzę w szczegóły. jedynie mogę podpowiedzieć słodkiej dziewczynce, że przecież życie to nie paragrafy. zawsze jest tak, że życie idzie swoją drogą, mając gdzieś najwyższe sądy, więc metoda jest dobra, bo ustawia kobietę, która jest rozwścieczona. inna sprawa kiedy kobieta jest zraniona przez faceta, z którego powodu jest rozwód. ale metody dla kobiet nie mam. wtedy kobieta ma przesrane. dlatego ta miłość, o której piszesz to nie aż taki problem, chyba, że facet jest dupa, ale wtedy... no wiesz... co mu i gdzie.
Kiss Kiss
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-30 # Ania 2013-07-13 01:24
Czyli chodzi o to, żeby zostawić wszystko za sobą i odejść w stronę zachodzącego słońca. No tak, zawsze można sobie o dzieciach przypomnieć na łożu śmierci, albo i nie.
Mąż i żona wykorzystujący dzieci do wspólnych porachunków. Nie wiadomo które gorsze.
Urocze to wszystko o czym piszesz. Na szczęście, to nie mój świat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sumo 2013-07-13 20:09
Nie Aniu, nie zrozumiałaś. Ale to i tak urocze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ania 2013-07-14 12:41
Widzisz, mnie jako kobietę takie zachowanie faceta w ogóle by nie obeszło i nie wyprowadziło z równowagi. Facet mówi, że nie chce opieki nad dziećmi, więc strzela sobie w kolano, bo jej nie otrzymuje. Niniejszym sam usunął się z życia byłej żony i dzieci. Proste. A sąd tak czy siak zarządza alimenty. Tylko dzieci szkoda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Ania 2013-07-14 12:50
Nie mam pojęcia o jakich kobietach tutaj mowa, bo naprawdę ciężko mi sobie wytłumaczyć to, że można się wściec o coś takiego. Zmuszę faceta do opieki nad dziećmi? Nie. Nie chce, to nie.
Moja koleżanka miała takiego "ojca". Płacił alimenty, ale dzieckiem nigdy się nie interesował. Czasem mu coś odbijało i raz, dwa razy w roku wpadał zabawić się w tatę. Dziewczyna dorastała w szczerej nienawiści do własnego ojca. Przykre, ale prawdziwe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-1 # Piotrek 2013-07-14 15:14
Cytuję Sumo:
To znana od starożytności b. skuteczna metoda AIKIDO. Ona uderza ty się lekko usuwasz, odczekujesz chwilkę i dalej kontynuujesz swoje.
Do tego stopnia, że kiedy wchodzi w grę rozwód Ty w sądzie stwierdzasz: nie domagam się opieki nad dziećmi, nie chcę wyznaczania terminów na spotkania z dziećmi. Natomiast domagam się rzetelnego ustanowienia wysokości alimentów i podziału majątku, czego dochodził będę aż po Strasburg.
I wygrałeś, może nawet oddać jej wszystko byle po Strasburgu. Perspektywa odrzucenia jej dzieci ją rozwścieczy, ona nadal oczekuje, że jakby co to wezwie ciebie.


Czy mógłbyś młodemu chłopakowi bardziej rozszerzyć temat? Znam zasadę aikido, bo miałem kontakt z tą sztuką walki (nie, nie trenowałem, bo mnie nie było stać-kumpel trenował) ale nie potrafię rozwinąć samemu tego tematu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Sumo 2013-07-12 01:47
p.s.
kolego samcu twoim największym kutassem jest twój łeb!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+20 # brzytwa 2013-07-13 11:59
czytając twoje wpisy ,odnoszę wrażenie ,że jest odwrotnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-27 # i30 2013-07-12 09:26
Cytuję Zbożowy:
A o czym mówisz droga i30? O tym co napisałaś na ecoego? Speszyłaś nas internetowych podrywaczy i tyle... ;-)


Nie chodzi o to co napisałam na EE...
chodzi o całokształt..
twierdzicie ze kobiety są obłudne..ale nie wszystkie i jak naprawde szczera kobieta powie co myśli i czuje mało tego rozkminia swoja podświadomość to albo się boicie albo nadal uważacie że ściemnia...to bez sensu..i bez szans na jakąkolwiek pozytywną relacje damsko-meska :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-14 # Arek 2013-07-12 12:33
Cytuję i30:
Cytuję Zbożowy:
A o czym mówisz droga i30? O tym co napisałaś na ecoego? Speszyłaś nas internetowych podrywaczy i tyle... ;-)


Nie chodzi o to co napisałam na EE...
chodzi o całokształt..
twierdzicie ze kobiety są obłudne..ale nie wszystkie i jak naprawde szczera kobieta powie co myśli i czuje mało tego rozkminia swoja podświadomość to albo się boicie albo nadal uważacie że ściemnia...to bez sensu..i bez szans na jakąkolwiek pozytywną relacje damsko-meska :lol:

No tak!;d, bezimienni panowie tu tak są zapatrzeni w archetyp samca alfa iż nie dopuszczają w ogóle możliwości istnienia samiczek alfa;d
Kobieta niezależna, świadoma siebie, swojej wartości, otwarta, i ogonik się podkula a monumentalne rysy twarzy zwracają się w popłochu w innym kierunku?;d
Przykładowo takich iz odpala się szereg mechanizmów obronnych od negacji po sku..eh;d
Ta, czas chyba przejrzeć na samcze oczy co;d, iż oprócz mężczyzn istnieje zaraz obok tak cudowny gatunek jak kobiety;d, dodatkowo!;d, wielobarwnie!;d , malując szaro-barwne życie facetów;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-17 # e 2013-07-12 22:20
:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+34 # Dr Caligari 2013-07-12 23:00
"Imienny" Panie Arku, ja akurat uwielbiam typ kobiet, który opisałes powyżej, i możesz mi wierzyć lub nie, w ich obecnosci mechanizmy obronne to ostatnie, co się u mnie "odpala". Zazwyczaj przechodzę do ataku, i nierzadko to ja zdobywam fortyfikacje przeciwnika, na czym ten szczególnie nie cierpi :)

A propos, mógłbys przybliżyć, o co chodzi, gdy "monumentalne rysy twarzy zwracają się w popłochu w innym kierunku"? Jestem już przy trzecim Paulanerze Dunkel, i nadal nie potrafię sobie tego zwizualizować.. .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-39 # i30 2013-07-12 17:02
Cytuję Marek:
Cytuję Esej:
A ja mam Marek do Ciebie pytanie: czy uwazasz ze dobrym rozwiazaniem jest mówienie babie wprost, ze przejrzało sie jej gierkę, np. co, widzę ze chcesz mnie kupić dupą, a co ty kurwa myslisz ze ja jestem jak 90% kolesi, co sie na to zgadzaja?

Czy lepiej nic nie mówić, ze sie gierkę przejrzało? Jak uwazasz?


Absolutnie nigdy nie mów tego co myślisz. Daj do zrozumienia - ale nigdy wprost. Zresztą to zależy od sytuacji i dziewczyny, są tak inteligentne, że się nie obrażą. Ale to mniejszość, reszta się obrazi, oburzy, uniesie. Poza tym kobiety wierzą często w swoją grę, nie są świadome do końca tego co robią. Pragnienie bycia dobrą jest tak silne, że MUSI SIĘ OBURZYĆ na to co mówisz. Jeśli tak się stanie, od razu uciekaj. To nie dziewczyna dla Ciebie.

Ja tam przyjmuje wszystko "na klatę" :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-40 # i30 2013-07-12 17:55
APEL DO SAMCÓW
Chłopaki nie pozwólcie się omamić wrednym, wyrafinowanym sukom, które tylko czekają aby was pożreć żywcem:)
Logicznie oceniajcie wasze uczucia, czy potraficie? czy to w ogóle możliwe?
Tak samo nie pozwólcie żeby ktoś narzucał wam swoje poglądy często poparte tylko swoim doświadczeniem, słuchajcie ale czyńcie tylko to co czujecie, to czego naprawdę jesteście pewni i to co powoduje że czujecie się wspaniale:)
kobiety nie zawsze potrafią logicznie myśleć, zachować dystans do spraw w które wkraczają uczucia, a jednak w tej sferze jesteśmy silniejszeJ
Znaleźć kobietę która jest szczera wobec siebie (będzie szczera wobec was), potrafi panować nad emocjami, kiedy trzeba:)), jest bezpruderyjna i potrafi wiele ofiarować to wielka sztuka i dużo szczęścia:)))
Piszecie jakie kobiety są okrutne, jakie wyrafinowane i jakie krzywdy wam wyrządzają..ok, obserwuję otoczenie i zgodzę się z tym, jednak nie pozwólcie aby negatywne doświadczenia zaważyły na waszym dalszym życiu...bo może się zdarzyć ze poznacie wyjątkową kobietę ale będziecie oceniać ją według panujących stereotypów i możecie stracić to co dobre:)
Mogłabym tutaj wytknąć wam wasze wady i błędy które popełniacie ale nie zrobię tego bo jestem wyjątkową kobietą i sama mam wady, nie mnie was oceniać:))

Kocham mężczyzn..i uwielbiam jak mają cos mądrego do powiedzenia...s zczególnie dyskusje do białego rana połączone z przerwami na boski seks:)))))))
Cudowne jest to że właśnie mimo tych wszystkich różnic tak wspaniale się uzupełniamy
i właśnie dlatego gdy sie kochamy zachodzi ta wspaniała nieporównywalna do niczego reakcja łączenia ciał i dusz:)))))))
Chłopcy szanujcie siebie i bądźcie wierni sobie...nie róbcie czegoś co ktoś wam sugeruje tylko to co sami uważacie za stosowne, to co czujecie i to co powoduje że czujecie się wolni:J
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+41 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-12 19:21
Cytuję i30:
APEL DO SAMCÓW

A Ty kto, rzecznik prasowy wszystkich kobiet? ;-)

Cytat:
Chłopaki nie pozwólcie się omamić wrednym, wyrafinowanym sukom,...
Dzięki za "poradę". Jakbyś nie zauważyła, TO właśnie tutaj robimy, ustalamy plan działania i sposoby rozpoznawania damskich gier, aby żaden chłop nie został "pantoflem" ani "miętkim" tzw. "Ryśkiem z Klanu".

Cytat:
Logicznie oceniajcie wasze uczucia, czy potraficie? czy to w ogóle możliwe?
Kolejna zapożyczona "porada". Tak, To możliwe, a czy Wy (kobiety) potraficie?
Odpowiedź jest oczywista (co widać po damskich komentarzach).

Cytat:
Tak samo nie pozwólcie żeby ktoś narzucał wam swoje poglądy często poparte tylko swoim doświadczeniem, słuchajcie ale czyńcie tylko to co czujecie, to czego naprawdę jesteście pewni i to co powoduje że czujecie się wspaniale:)
Masz nas za idiotów? Co to za "porady", dla gejów?
TO w 100% damskie widzenie świata i wynika z tego później skurwiałe usprawiedliwianie chujowych zagrywek - na zasadzie "jest OK, bo robiąc To czułam się wspaniale" (tak to sobie tłumacz). Czyli całkowita niezdolność do oddzielenia się, nie bycia swoimi emocjami.
To, że się czujesz "wspaniale", nie jest miernikiem tego, że postępujesz "dobrze".
Po drugie "przyjemność", "szczęście" i jak się je definiuje, jakie są tu programy wgrywane ludziom do łbów (klasyka tematu "ślub = szczęście", a "bycie samemu bez pary = porażka życiowa"), było wielokrotnie tutaj i na EcoEgo omawiane - widać, że z tej lektury nic nie wyniosłaś!

Cytat:
kobiety nie zawsze potrafią logicznie myśleć, zachować dystans do spraw w które wkraczają uczucia, a jednak w tej sferze jesteśmy silniejsze
Praktyka pokazuje, że kompletnie tego nie potrafią z czego wynikają różne nieszczęścia dla nich i otoczenia (więc żadnej "siły" tu raczej nie widać, chyba, że "siłę destruktywną").

CDN...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+38 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-12 19:26
...

Cytat:
Znaleźć kobietę która jest szczera wobec siebie (będzie szczera wobec was), potrafi panować nad emocjami, kiedy trzeba:)), jest bezpruderyjna i potrafi wiele ofiarować to wielka sztuka i dużo szczęścia:)))
Projekcja własnego "chciejstwa" (lub mix zasłyszanych męskich życzeń w stosunku do kobiet). Oczywiście Ty jesteś "tą" opisaną powyżej (kryptoreklama)? 8)

Cytat:
Piszecie jakie kobiety są okrutne, jakie wyrafinowane i jakie krzywdy wam wyrządzają..ok, obserwuję otoczenie i zgodzę się z tym, jednak nie pozwólcie aby negatywne doświadczenia zaważyły na waszym dalszym życiu...bo może się zdarzyć ze poznacie wyjątkową kobietę ale będziecie oceniać ją według panujących stereotypów i możecie stracić to co dobre:)
Piszemy i nie przestaniemy, aby ostrzec młodych (i nie tylko) samców przed zjebaniem sobie życia (muszą mieć system
rozpoznawania zmanierowanych suk w swoim otoczeniu i nie dać im prowadzić gier). A "dobro" i "prawda" obronią się same, nie warto ładować się w kolejne związki "na ilość" ("zapchaj dziura") byle tylko "nie być samemu" (zdaje się, że To też było wielokrotnie wałkowane, a Ty nadal działasz na tym poziomie lęków i "reklamujesz" taką postawę, na co zgody być nie może).

Cytat:
Kocham mężczyzn..i uwielbiam jak mają cos mądrego do powiedzenia...szczególnie dyskusje do białego rana połączone z przerwami na boski seks:)))))))
Samo rozłożenie nóg jeszcze nie znaczy, że ocieranie się ciał będzie "boskie", może to być żałosna kopulacja (uwaga samce, to też może być element kobiecej gry, bo uważa ona, iż jej "szparka" jest taaaka wyjątkowa i "wybraniec" który łaskawie został dopuszczony powinien dziękować niebiosom za ten dar, tym czasem "dziur" są miliony i nie może być ona używana jako nagroda, a brak dostępu jako kara za niesubordynację - a tak niestety funkcjonuje większość związków/małżeństw).

CDN...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+38 # Były Rysiek z Klanu 2013-07-12 19:34
...

Cytat:
Kocham mężczyzn..i uwielbiam jak mają cos mądrego do powiedzenia...szczególnie dyskusje do białego rana połączone z przerwami na boski seks:)))))))
A te "rozmowy do białego rana" z litości przemilczmy (bo na czym kobiety się niby znają, przeważnie na niczym konkretnym, jest to w 99,9% poruszanie się w sferze tematów lekkich, słodkich, płytkich, rozrywkowych, plotek-głupotek, u "intelektualistek" pseudo-filozofie dla "wykształciuchów", czy wreszcie sfera fantazji, ale tylko w bezpiecznych ramach "Systemu", czyli znowu do porzygania frazesy typu "jesteśmy w związku = znaleźliśmy szczęście", itd, jak dwa "lemingi" nie mające pojęcia czym/kim są i po co tu na Ziemi są).

Cytat:
Cudowne jest to że właśnie mimo tych wszystkich różnic tak wspaniale się uzupełniamy i właśnie dlatego gdy sie kochamy zachodzi ta wspaniała nieporównywalna do niczego reakcja łączenia ciał i dusz:)))))))
Teoria w którą wierzą najczęściej nastolatki (i ludzie, co mentalnie zostali na takim poziomie). Człowiek jest niezależną, doskonałą, "boską" istotą, nie ma czegoś takiego jak "druga połówka" (to szkodliwa psychicznie koncepcja, do kasacji jak wiele innych naleciałości z procesu wychowania/tresury i edukacji/systemowej indoktrynacji).

Cytat:
Chłopcy szanujcie siebie i bądźcie wierni sobie...nie róbcie czegoś co ktoś wam sugeruje tylko to co sami uważacie za stosowne, to co czujecie i to co powoduje że czujecie się wolni
Następna oczywista porada, dzięki, nikt by na to nie wpadł po lekturze artykułów na SamczymRunie i tym podobnych tematycznie witryn. :sigh:
Jedną z oznak szacunku do siebie jest właśnie odpowiednio wczesne rozpoznawanie i bezwzględne nie dopuszczanie do siebie w życiu manipulantów i "pijawek" (obojga płci). Na pewnym etapie rozwoju z takimi "kombinatorami" już nie trzeba "walczyć", bo oni po prostu się w Twoim otoczeniu już nie pojawiają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+48 # Dr Caligari 2013-07-12 20:01
Ech... Grochem o scianę...

"Logicznie oceniajcie wasze uczucia, czy potraficie? czy to w ogóle możliwe?"

Kilka wersów wyżej na moim przykładzie doszlismy z Markiem do wniosku, ze to NIE JEST możliwe. Co więcej, to slepa uliczka, strata czasu i niepotrzebne rozkinianie tego, czego zrozumieć się nie da. Zacytuję, bo szkoda czasu, a wszystko jest powyżej. Marek: "Wniosek jaki ja wyciągnąłem z życia (możliwe że mylny) to że czas spędzony na rozkminianiu takich rzeczy, to czas stracony. Lepiej stracić go na podbijaniu własnej samooceny - to ma sens",Ja: "pewnych rzeczy po prostu nie pojmiesz umysłem, który ze swej natury będzie wszystko racjonalizował. Pewne rzeczy można jedynie poczuć i zaakceptować takimi, jakimi są. I podobnie jak w duchowości, gdzie obowiązuje zasada odejmowania i odrzucania zbędnych, narosłych twierdzeń, by dotrzeć do sedna, które JEST - nie ma co tracić czasu na rozkminianie zachowania kobiety, mnożenie i piętrzenie kolejnych, zapewne błędnych teorii".

"słuchajcie ale czyńcie tylko to co czujecie, to czego naprawdę jesteście pewni i to co powoduje że czujecie się wspaniale:)
Jeżeli będę miał żonę i dwojke malych dzieci, na wyjeździe integracyjnym zacznie się do mnie nłasić koleżanka z pracy, a ja poczuję "zew testosteronu", to mam ja pyknać - "zrobić to co czuję i sprawia, ze poczuję się wspaniale?" A zasady, honor, wiernosć, przyrzeczenie dane kobiecie, panowanie nad swoim popędem?
Jezeli dziewczyna mnie zacznie prowokować i obrazać, zeby sprawdzić, czy jestem silnym psychicznie facetem, i poczuję do niej gniew, to mam jej przylać, bo "robię to co czuję"?

Przecież powyżej doszlismy do jasnej konkluzji, że "zlewanie" się ze swymi emocjami to największy grzech kobiet. Że mając tak silne wrodzone zjednoczenie ze swymi emocjami, jest dla nich ogromnie trudno oddzielić sie od nich i nabrać dystansu. Ze przeciętna kobieta "nie zastanawia się nad konsekwe, tylko działa, "a później się zobaczy". Ech..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-23 # Arek 2013-07-12 21:15
Rysiek, Panie Dr, czytanie ze zrozumieniem nie szkodzi ani ciału ani umysłowi;d
Wyrywanie zdań z kontekstu bez rozumienia całości wydaje się być dosyć małostkową czynnością;d
Poza tym, to po prostu interesujące jest, ile z tego co tu piszecie pod szeregiem przykrywek faktycznie stosujecie na co dzień, 10%?;d, nic?;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+21 # Olgierd Halski 2013-07-13 07:00
"Przyganiał kocioł garnkowi" tudzież "kto przezywa, sam się tak nazywa" panie Aruś.
Gdzie mośku widzisz w wypowiedziach wymienionych przez siebie gości (Doktor jakiś tam i Rysiek rodem z telenoweli) "wyrywanie zdań z kontekstu bez rozumienia całości"?
Gdzie? Konkrety poproszę...
Pisanie takich bezwartościowyc h komentarzy jak Twój, to dopiero "małostkowa czynność".
Bo co Ty niby wniosłeś do tematu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
-4 # Arek 2013-07-13 09:43
Cytuję Olgierd Halski:
"Przyganiał kocioł garnkowi" tudzież "kto przezywa, sam się tak nazywa" panie Aruś.
Gdzie mośku widzisz w wypowiedziach wymienionych przez siebie gości (Doktor jakiś tam i Rysiek rodem z telenoweli) "wyrywanie zdań z kontekstu bez rozumienia całości"?
Gdzie? Konkrety poproszę...
Pisanie takich bezwartościowych komentarzy jak Twój, to dopiero "małostkowa czynność".
Bo co Ty niby wniosłeś do tematu?

Człowieku, chcesz pogadać to się przedstaw;d, w innym wypadku dyskusja z Tobą to dla mnie strata czasu;d
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
+6 # i30 2013-07-16 17:51
Dziękuje za wszystkie minusy, to dość budujące:)
To niesamowite jak jeden mały, skromny komentarz od kobiety wzbudził w was Panowie tyle emocji:)
Ktos tu uważa że nic nie wyniosłam z Marka felietonów a wasza reakcja pokazuje że jest wręcz odwrotnie:)
Ale OK, rozumiem...wygl ąda na to że uraziłam wasze ego...jeśli tak sie stało, wybaczcie..jest em tylko kobietą :lol:
Jednak sytuacja ta pokazuje jak wiele jeszcze o kobietach nie wiecie..
Wasze odpowiedzi mnie nie zawiodły...napi sałam to świadomie:) Powiedzmy że chciałam sprawdzić swoja reakcje na niezbyt ujmujące komentarze i...zadziwiając e jest to że nie poczułam nic..po prostu nic...:)
Znam swoją wartość i wiem że jestem wyjątkowa...zmi eniłam się i to m.in przez to co pisze Marek..takiego spokoju nie czułam jeszcze nigdy
Ryśku, Dr Caligari naprawdę dziekuje za wasze komentarze, to bardzo pouczające doświadczenie.
Pozdrawiam szczerze serdecznie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # ona 2013-07-14 10:00
Cytat:
Tak więc masz do czynienia z kobietą, którą rozsadza gniew. Nie przeciwstawiaj jej żadnych emocji, tylko się odsuń z jej drogi. Dlaczego? gniew nie trwa wiecznie. Za chwilę opadnie, zostawiając znowu miejsce na odczuwane podstawowych emocji. Dodatkowo dołączy do nich ciekawość, niezrozumienie sytuacji - dlaczego nie zareagował? ma kogoś? już mnie nie kocha? czy to możliwe... że on pierwszy podjął tę decyzję? kobieta wtedy albo wraca, albo nadal nie utrzymuje kontaktu. Ale zamiast być w jej świadomości słabym pokurczem, zmieniasz się w silnego, męskiego samca.
Opisałeś dokładnie moje i jego zachowanie tuż po bardzo szybkim rozwodzie z jego winy, ale bez sądowego orzekania o niej. To on zachowywał się tak jak ta twoja typowa kobieta i nie był on typem Rysia z Klanu, raczej był lwem zdobywcą.
Reakcje ludzkie są nadal dla mnie zagadką :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino free games 2017-12-13 21:08
online casino usa
online casinos
casino real money
casino slot games
online casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # payday loans 2017-12-17 13:26
payday loans
payday loans
payday loans
payday loans no credit check
payday loans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online casino games 2017-12-18 19:48
online casino
casino games list
online casino
online casino
real money

online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino games 2017-12-27 22:30
casino online
casino online
casino online
online casino
casino games
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # loans online 2018-01-03 05:11
payday loans no credit
payday loans
payday loans
loans online
loans online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # free slots games 2018-01-07 04:33
casino free games
casino games slots
slots casino
slots games
casino games slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # loans for bad credit 2018-01-14 15:55
payday loans online no credit check
loans no credit
payday loans online no credit check
loans no credit
payday loans online no credit check
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online slots 2018-01-29 18:30
online slots
online slots
real money casino
casino games
casino online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino online 2018-02-06 05:44
biggest no deposit welcome bonus
online casino
online casino
slot online
cassino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino online 2018-02-16 03:20
casino online free
online casino
online casino no deposit bonus
online casino
casino games slots free heart of vegas
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino games 2018-04-06 07:33
casino online
online slots
casino online
real money casino
online slots
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino online 2018-04-28 16:31
casino games slots
casino online
best online casino
casino slots
kasino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cassino 2018-06-03 09:24
kasino
cassino
slot game
online gambling casino
online casino real money
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2018-06-10 21:16
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
http://tenewybosokjta.org/paleo-diet-plan.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2018-06-10 21:52
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
http://fjdukiqj.org/7-day-diet-weight-loss-soup-wonder-soup-1.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2018-06-14 12:59
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
http://suwubusecjgegj.org/win-real-money-at-online-casino-slots.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # website 2018-06-14 14:01
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
http://larugegisjdu.org/online-casino-7.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # casino games slots 2018-06-15 03:20
kasino
casinos online
slot online
online casino games
kasino
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pogo casino slots 2018-07-23 10:08
casino g
casino games list
free casino games and poker
new usa online casinos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # 바카라사이트 2018-09-22 20:03
Now comes the system of probability, which supposes to be a extra complicated
than Martingale system. Profits are big in online gambling that's why players love
playing them. Few companies maintain it well within USD$100 as the limit can vary for
other programs as worst part happens when you've was able to hit the bull's eyes of a jackpot that's of an good amount but when you are playing inside the group of "no deposit casino bonus", you won't qualify for your entire winning amount but you should be able to enjoy just a percentage of it.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # RaquelJuicy 2018-09-29 06:21
Hello. I see that you don't update your site too often. I know that writing content is boring and
time consuming. But did you know that there is a tool that allows you to create new
posts using existing content (from article directories or other websites from your
niche)? And it does it very well. The new posts are high quality and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # BestOtto 2018-11-18 20:34
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details
simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sildenafil 2019-03-09 04:54
best ways to use sildenafil generic viagra www how to
use sildenafil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra cheap 2019-03-14 22:48
why is levitra better than viagra http://viagragenupi.com how long does the erection last after taking viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online cialis 2019-03-15 05:35
tadalafil apteka lublin cialis apresentações do tadalafil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis canada 2019-03-15 08:46
tadalafil and atrial flutter cialisps.com tadalafil tratamento diario
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy viagra 2019-03-17 02:10
do you last longer sildenafil do i need prescription to buy viagra canada
prevent facial flushing sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 2019-03-17 14:33
cialis online http://cialsonlinebei.com cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cheap cialis 2019-03-17 15:27
krjkmghtn compra tadalafil in italy http://cialissom.com/ cialis usa low cost cialis 20mg pros and cons of daily tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://cialisle.com 2019-03-18 04:26
tadalafil customer reviews http://cialisle.com/ cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy generic cialis 2019-03-18 07:43
AnaSchwarznv cialis without prescription buy generic
cialis (buyscialisrx.com) extenze and cialis buy generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis usa 2019-03-18 11:06
Q http://cialisles.com buy generic cialis.
usually ou se procurer du cialis en france http://cialisles.com/ and tadalafil
without a doctor's prescription.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 2019-03-18 11:30
http://cialisoni.com/ cialis price cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra sale canada 2019-03-20 01:17
forum acquisto sildenafil viagra 100mg price cialis over takes
sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # online pharmacies 2019-03-20 14:43
I do not even know the way I ended up right here, however I assumed this post
was great. I do not realize who you are however definitely you're going to a
well-known blogger if you happen to are not already. Cheers!Also visit my site; online pharmacies
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://cialisle.com 2019-03-23 07:03
tadalafil anvisa generic cialis
online
what does tadalafil pill look like
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # genericalis.com 2019-03-29 14:21
tadalafil original preiswert best price on cialis 20mg tadalafil daily to
treat bph
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # sildenafil 25 mg 2019-03-31 12:59
viagra blandat med alkohol buy viagra buy viagra in holland
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra online 2019-04-01 05:37
tomo sildenafil y no me hizo nada cheap viagra
canada free shipping
viagra pattaya thailand.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra 2019-04-06 21:02
can you take viagra if on blood pressure tablets cheap viagra what age
do you use viagra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bioshieldpill.com 2019-04-11 19:32
buy online viagra viagra
online pharmacy
online pharmacy viagra
buy Generic silandifil online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # http://viagrarow.com 2019-04-12 13:31
sildenafil precio farmacias similares
generic viagra
sildenafil es igual al viagra
http://viagrarow.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # triviagra.com 2019-04-18 14:54
what was the original purpose for sildenafil http://triviagra.com/ sildenafil and
gtn http://www.triviagra.com is herbal
viagra harmful
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialsagen.com 2019-04-24 07:47
reviews of tadalafil cialsagen.com spot fake tadalafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # viagra on line 2019-04-28 18:47
It's going to be finish of mine day, however before finish I am
reading this impressive paragraph to improve my experience.


My web-site: viagra on line
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Napoli Matchtröjor 2019-04-29 23:34
Hi there! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to
take a look. I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!
Excellent blog and terrific style and design. Napoli Matchtröjor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # juventus trøje 2019-04-30 16:51
What's up it's me, I am also visiting this site daily, this web page is actually pleasant and the visitors are
in fact sharing pleasant thoughts. juventus trøje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # pharmeasy 2019-06-07 19:01
Greetings from California! I'm bored at work so I decided to check out your
site on my iphone during lunch break. I love the information you provide
here and can't wait to take a look when I get home. I'm
surprised at how fast your blog loaded on my phone
.. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, awesome blog!


Also visit my web page: pharmeasy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # real viagra online 2019-06-08 01:02
sildenafil o similares real viagra
online
para q sirve la pasta sildenafil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic cialis 2019-06-11 21:34
If some one desires expert view about running a blog afterward
i recommend him/her to go to see this web site, Keep up the pleasant job.


Here is my page; generic cialis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis tablets 2019-07-03 08:58
Thanks for any other great post. Where else could anyone get that kind of info in such an ideal method of writing?
I've a presentation next week, and I am on the look for such info.My web page;
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # generic viagra 100mg 2019-07-04 14:37
When someone writes an post he/she maintains the thought
of a user in his/her mind that how a user can be aware of
it. Therefore that's why this paragraph is perfect.
Thanks!

Also visit my web site generic viagra
100mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis canada 2019-07-16 03:19
An outstanding share! I've just forwarded this onto a friend who
was conducting a little homework on this. And
he actually bought me breakfast simply because I stumbled
upon it for him... lol. So let me reword this.... Thanks for the meal!!
But yeah, thanx for spending time to discuss this topic
here on your web page.

Look at my page cialis canada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis 20 mg 2019-07-16 05:17
What's up to every body, it's my first pay a quick visit of this webpage; this blog contains awesome and actually good data in support of visitors.


Stop by my site ... cialis
20 mg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # tadalafil tablets 2019-07-18 19:14
hey there and thank you for your info – I have certainly picked up anything new from right here.
I did however expertise a few technical issues using this website, as I experienced
to reload the website lots of times previous to
I could get it to load properly. I had been wondering
if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and
can damage your quality score if ads and marketing with Adwords.
Anyway I'm adding this RSS to my email and could look out for a lot
more of your respective intriguing content.
Make sure you update this again very soon.

Review my web-site tadalafil tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # cialis tablets 2019-07-19 00:38
There's certainly a lot to learn about this topic. I like all of the points you made.


Here is my web site - cialis tablets
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # buy cialis online 2019-07-20 01:53
An impressive share! I've just forwarded this onto a co-worker who was conducting a little
research on this. And he actually bought me dinner because I
stumbled upon it for him... lol. So let me reword this....
Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending time to discuss this topic here on your web page.


Here is my blog post ... buy cialis online
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
asd